League Schedule -- Season 53
Date/Time Away team Status Home team
03/27/2021 18:00:00 Dinosaurios Team Chirola Básquet
03/27/2021 18:00:00 aeromaiden 7 de Enero Basket
03/27/2021 18:00:00 Lula Team Guasones
03/27/2021 18:00:00 Los Marañones Pueyrredón BB
03/27/2021 18:00:00 Los Quemeros Santa Eufemia Ducks
03/27/2021 18:00:00 Deportivo Yacanto ChacaritaJuniors BC
03/27/2021 18:00:00 Colon de Santa Fe La Unión de Colón
03/27/2021 18:00:00 FC Magdeburg Los Grandes Flakos TV
03/30/2021 18:00:00 4 Chirola Básquet 6 aeromaiden TV
03/30/2021 18:00:00 3 7 de Enero Basket 2 Lula Team
03/30/2021 18:00:00 7 Guasones 1 Los Marañones
03/30/2021 18:00:00 8 Pueyrredón BB 5 Dinosaurios Team
03/30/2021 18:00:00 4 Santa Eufemia Ducks 3 Deportivo Yacanto
03/30/2021 18:00:00 6 ChacaritaJuniors BC 7 Colon de Santa Fe
03/30/2021 18:00:00 2 La Unión de Colón 8 FC Magdeburg
03/30/2021 18:00:00 1 Los Grandes Flakos 5 Los Quemeros
04/03/2021 18:00:00 2 Lula Team 6 Chirola Básquet
04/03/2021 18:00:00 1 Los Marañones 4 7 de Enero Basket TV
04/03/2021 18:00:00 3 Dinosaurios Team 7 Guasones
04/03/2021 18:00:00 5 aeromaiden 8 Pueyrredón BB
04/03/2021 18:00:00 5 Colon de Santa Fe 2 Santa Eufemia Ducks
04/03/2021 18:00:00 8 FC Magdeburg 7 ChacaritaJuniors BC
04/03/2021 18:00:00 6 Los Quemeros 1 La Unión de Colón
04/03/2021 18:00:00 4 Deportivo Yacanto 3 Los Grandes Flakos
04/06/2021 18:00:00 4 Chirola Básquet 1 Los Marañones
04/06/2021 18:00:00 6 7 de Enero Basket 2 Dinosaurios Team
04/06/2021 18:00:00 7 Guasones 5 aeromaiden
04/06/2021 18:00:00 8 Pueyrredón BB 3 Lula Team
04/06/2021 18:00:00 1 Santa Eufemia Ducks 7 FC Magdeburg
04/06/2021 18:00:00 8 ChacaritaJuniors BC 4 Los Quemeros TV
04/06/2021 18:00:00 3 La Unión de Colón 5 Deportivo Yacanto
04/06/2021 18:00:00 2 Los Grandes Flakos 6 Colon de Santa Fe
04/10/2021 18:00:00 7 Guasones 5 Chirola Básquet
04/10/2021 18:00:00 8 Pueyrredón BB 6 7 de Enero Basket
04/10/2021 18:00:00 3 Lula Team 2 Dinosaurios Team TV
04/10/2021 18:00:00 1 Los Marañones 4 aeromaiden
04/10/2021 18:00:00 5 La Unión de Colón 1 Santa Eufemia Ducks TV
04/10/2021 18:00:00 2 Los Grandes Flakos 8 ChacaritaJuniors BC
04/10/2021 18:00:00 6 Colon de Santa Fe 3 Los Quemeros
04/10/2021 18:00:00 7 FC Magdeburg 4 Deportivo Yacanto
04/13/2021 18:00:00 6 Chirola Básquet 8 Pueyrredón BB
04/13/2021 18:00:00 5 7 de Enero Basket 7 Guasones
04/13/2021 18:00:00 2 Dinosaurios Team 1 Los Marañones
04/13/2021 18:00:00 3 aeromaiden 4 Lula Team
04/13/2021 18:00:00 1 Santa Eufemia Ducks 2 Los Grandes Flakos
04/13/2021 18:00:00 8 ChacaritaJuniors BC 5 La Unión de Colón
04/13/2021 18:00:00 3 Los Quemeros 7 FC Magdeburg
04/13/2021 18:00:00 4 Deportivo Yacanto 6 Colon de Santa Fe TV
04/17/2021 18:00:00 6 7 de Enero Basket 5 Chirola Básquet
04/17/2021 18:00:00 8 Pueyrredón BB 7 Guasones TV
04/17/2021 18:00:00 2 aeromaiden 1 Dinosaurios Team
04/17/2021 18:00:00 3 Los Marañones 4 Lula Team
04/17/2021 18:00:00 8 ChacaritaJuniors BC 1 Santa Eufemia Ducks
04/17/2021 18:00:00 2 Los Grandes Flakos 5 La Unión de Colón
04/17/2021 18:00:00 4 Deportivo Yacanto 3 Los Quemeros
04/17/2021 18:00:00 7 FC Magdeburg 6 Colon de Santa Fe
04/20/2021 18:00:00 5 Chirola Básquet 1 Santa Eufemia Ducks
04/20/2021 18:00:00 7 7 de Enero Basket 8 ChacaritaJuniors BC
04/20/2021 18:00:00 6 Guasones 5 La Unión de Colón
04/20/2021 18:00:00 8 Pueyrredón BB 2 Los Grandes Flakos
04/20/2021 18:00:00 1 Dinosaurios Team 4 Los Quemeros
04/20/2021 18:00:00 2 aeromaiden 3 Deportivo Yacanto
04/20/2021 18:00:00 4 Lula Team 6 Colon de Santa Fe
04/20/2021 18:00:00 3 Los Marañones 7 FC Magdeburg TV
04/24/2021 18:00:00 8 ChacaritaJuniors BC 5 Chirola Básquet
04/24/2021 18:00:00 5 La Unión de Colón 6 7 de Enero Basket
04/24/2021 18:00:00 2 Los Grandes Flakos 7 Guasones TV
04/24/2021 18:00:00 4 Los Quemeros 8 Pueyrredón BB
04/24/2021 18:00:00 3 Deportivo Yacanto 1 Dinosaurios Team
04/24/2021 18:00:00 6 Colon de Santa Fe 2 aeromaiden
04/24/2021 18:00:00 7 FC Magdeburg 4 Lula Team
04/24/2021 18:00:00 1 Santa Eufemia Ducks 3 Los Marañones
04/27/2021 18:00:00 5 Chirola Básquet 5 La Unión de Colón
04/27/2021 18:00:00 6 7 de Enero Basket 1 Los Grandes Flakos
04/27/2021 18:00:00 7 Guasones 3 Los Quemeros
04/27/2021 18:00:00 8 Pueyrredón BB 4 Deportivo Yacanto
04/27/2021 18:00:00 1 Dinosaurios Team 6 Colon de Santa Fe
04/27/2021 18:00:00 2 aeromaiden 7 FC Magdeburg
04/27/2021 18:00:00 4 Lula Team 2 Santa Eufemia Ducks
04/27/2021 18:00:00 3 Los Marañones 8 ChacaritaJuniors BC
05/01/2021 18:00:00 1 Los Grandes Flakos 4 Chirola Básquet
05/01/2021 18:00:00 3 Los Quemeros 6 7 de Enero Basket
05/01/2021 18:00:00 4 Deportivo Yacanto 7 Guasones
05/01/2021 18:00:00 6 Colon de Santa Fe 8 Pueyrredón BB TV
05/01/2021 18:00:00 7 FC Magdeburg 1 Dinosaurios Team
05/01/2021 18:00:00 2 Santa Eufemia Ducks 2 aeromaiden
05/01/2021 18:00:00 8 ChacaritaJuniors BC 5 Lula Team
05/01/2021 18:00:00 5 La Unión de Colón 3 Los Marañones
05/04/2021 18:00:00 5 Chirola Básquet 3 Los Quemeros
05/04/2021 18:00:00 6 7 de Enero Basket 4 Deportivo Yacanto
05/04/2021 18:00:00 7 Guasones 6 Colon de Santa Fe
05/04/2021 18:00:00 8 Pueyrredón BB 7 FC Magdeburg
05/04/2021 18:00:00 1 Dinosaurios Team 2 Santa Eufemia Ducks
05/04/2021 18:00:00 2 aeromaiden 8 ChacaritaJuniors BC TV
05/04/2021 18:00:00 4 Lula Team 5 La Unión de Colón
05/04/2021 18:00:00 3 Los Marañones 1 Los Grandes Flakos
05/08/2021 18:00:00 4 Deportivo Yacanto 5 Chirola Básquet TV
05/08/2021 18:00:00 6 Colon de Santa Fe 6 7 de Enero Basket
05/08/2021 18:00:00 7 FC Magdeburg 7 Guasones
05/08/2021 18:00:00 2 Santa Eufemia Ducks 8 Pueyrredón BB
05/08/2021 18:00:00 8 ChacaritaJuniors BC 2 Dinosaurios Team
05/08/2021 18:00:00 5 La Unión de Colón 1 aeromaiden
05/08/2021 18:00:00 1 Los Grandes Flakos 4 Lula Team
05/08/2021 18:00:00 3 Los Quemeros 3 Los Marañones
05/15/2021 18:00:00 4 Chirola Básquet 5 Colon de Santa Fe
05/15/2021 18:00:00 7 7 de Enero Basket 7 FC Magdeburg
05/15/2021 18:00:00 6 Guasones 2 Santa Eufemia Ducks
05/15/2021 18:00:00 8 Pueyrredón BB 8 ChacaritaJuniors BC
05/15/2021 18:00:00 2 Dinosaurios Team 6 La Unión de Colón TV
05/15/2021 18:00:00 1 aeromaiden 1 Los Grandes Flakos
05/15/2021 18:00:00 5 Lula Team 3 Los Quemeros TV
05/15/2021 18:00:00 3 Los Marañones 4 Deportivo Yacanto
05/18/2021 18:00:00 7 FC Magdeburg 4 Chirola Básquet
05/18/2021 18:00:00 2 Santa Eufemia Ducks 7 7 de Enero Basket TV
05/18/2021 18:00:00 8 ChacaritaJuniors BC 6 Guasones
05/18/2021 18:00:00 6 La Unión de Colón 8 Pueyrredón BB
05/18/2021 18:00:00 1 Los Grandes Flakos 2 Dinosaurios Team
05/18/2021 18:00:00 3 Los Quemeros 1 aeromaiden
05/18/2021 18:00:00 4 Deportivo Yacanto 5 Lula Team
05/18/2021 18:00:00 5 Colon de Santa Fe 3 Los Marañones
05/22/2021 18:00:00 4 Chirola Básquet 2 Dinosaurios Team
05/22/2021 18:00:00 7 7 de Enero Basket 1 aeromaiden
05/22/2021 18:00:00 6 Guasones 5 Lula Team
05/22/2021 18:00:00 8 Pueyrredón BB 3 Los Marañones
05/22/2021 18:00:00 2 Santa Eufemia Ducks 3 Los Quemeros
05/22/2021 18:00:00 8 ChacaritaJuniors BC 4 Deportivo Yacanto
05/22/2021 18:00:00 6 La Unión de Colón 5 Colon de Santa Fe
05/22/2021 18:00:00 1 Los Grandes Flakos 7 FC Magdeburg TV
05/25/2021 18:00:00 1 aeromaiden 5 Chirola Básquet TV
05/25/2021 18:00:00 4 Lula Team 7 7 de Enero Basket
05/25/2021 18:00:00 3 Los Marañones 6 Guasones
05/25/2021 18:00:00 2 Dinosaurios Team 8 Pueyrredón BB
05/25/2021 18:00:00 4 Deportivo Yacanto 2 Santa Eufemia Ducks
05/25/2021 18:00:00 5 Colon de Santa Fe 8 ChacaritaJuniors BC TV
05/25/2021 18:00:00 7 FC Magdeburg 6 La Unión de Colón
05/25/2021 18:00:00 3 Los Quemeros 1 Los Grandes Flakos
05/29/2021 18:00:00 5 Chirola Básquet 4 Lula Team
05/29/2021 18:00:00 8 7 de Enero Basket 3 Los Marañones TV
05/29/2021 18:00:00 6 Guasones 2 Dinosaurios Team
05/29/2021 18:00:00 7 Pueyrredón BB 1 aeromaiden
05/29/2021 18:00:00 1 Santa Eufemia Ducks 5 Colon de Santa Fe
05/29/2021 18:00:00 7 ChacaritaJuniors BC 8 FC Magdeburg
05/29/2021 18:00:00 6 La Unión de Colón 3 Los Quemeros
05/29/2021 18:00:00 2 Los Grandes Flakos 4 Deportivo Yacanto
06/01/2021 18:00:00 3 Los Marañones 5 Chirola Básquet
06/01/2021 18:00:00 1 Dinosaurios Team 8 7 de Enero Basket
06/01/2021 18:00:00 2 aeromaiden 6 Guasones
06/01/2021 18:00:00 4 Lula Team 7 Pueyrredón BB
06/01/2021 18:00:00 8 FC Magdeburg 1 Santa Eufemia Ducks
06/01/2021 18:00:00 3 Los Quemeros 7 ChacaritaJuniors BC
06/01/2021 18:00:00 4 Deportivo Yacanto 5 La Unión de Colón
06/01/2021 18:00:00 6 Colon de Santa Fe 2 Los Grandes Flakos
06/05/2021 18:00:00 5 Chirola Básquet 6 Guasones
06/05/2021 18:00:00 8 7 de Enero Basket 7 Pueyrredón BB
06/05/2021 18:00:00 1 Dinosaurios Team 4 Lula Team TV
06/05/2021 18:00:00 2 aeromaiden 3 Los Marañones
06/05/2021 18:00:00 1 Santa Eufemia Ducks 5 La Unión de Colón TV
06/05/2021 18:00:00 7 ChacaritaJuniors BC 2 Los Grandes Flakos
06/05/2021 18:00:00 3 Los Quemeros 6 Colon de Santa Fe
06/05/2021 18:00:00 4 Deportivo Yacanto 8 FC Magdeburg
06/08/2021 18:00:00 7 Pueyrredón BB 5 Chirola Básquet
06/08/2021 18:00:00 6 Guasones 8 7 de Enero Basket
06/08/2021 18:00:00 4 Los Marañones 2 Dinosaurios Team
06/08/2021 18:00:00 3 Lula Team 1 aeromaiden
06/08/2021 18:00:00 2 Los Grandes Flakos 1 Santa Eufemia Ducks
06/08/2021 18:00:00 5 La Unión de Colón 7 ChacaritaJuniors BC
06/08/2021 18:00:00 8 FC Magdeburg 3 Los Quemeros
06/08/2021 18:00:00 6 Colon de Santa Fe 4 Deportivo Yacanto
06/12/2021 18:00:00 5 Chirola Básquet 8 7 de Enero Basket
06/12/2021 18:00:00 6 Guasones 7 Pueyrredón BB TV
06/12/2021 18:00:00 1 Dinosaurios Team 2 aeromaiden
06/12/2021 18:00:00 3 Lula Team 4 Los Marañones
06/12/2021 18:00:00 1 Santa Eufemia Ducks 7 ChacaritaJuniors BC
06/12/2021 18:00:00 5 La Unión de Colón 2 Los Grandes Flakos
06/12/2021 18:00:00 3 Los Quemeros 4 Deportivo Yacanto TV
06/12/2021 18:00:00 6 Colon de Santa Fe 8 FC Magdeburg
06/15/2021 18:00:00 Los Marañones aeromaiden PO
06/15/2021 18:00:00 Lula Team Dinosaurios Team PO
06/15/2021 18:00:00 Deportivo Yacanto Santa Eufemia Ducks PO
06/15/2021 18:00:00 Los Quemeros Los Grandes Flakos PO
06/15/2021 18:00:00 ChacaritaJuniors BC Chirola Básquet RL
06/15/2021 18:00:00 Pueyrredón BB La Unión de Colón RL
06/15/2021 18:00:00 Colon de Santa Fe Guasones RL
06/19/2021 18:00:00 Chirola Básquet ChacaritaJuniors BC RL
06/19/2021 18:00:00 La Unión de Colón Pueyrredón BB RL
06/19/2021 18:00:00 Guasones Colon de Santa Fe RL
06/22/2021 18:00:00 ChacaritaJuniors BC Chirola Básquet TB
06/22/2021 18:00:00 Pueyrredón BB La Unión de Colón TB
06/22/2021 18:00:00 Colon de Santa Fe Guasones TB
PO: Playoff RL: Relegation Match TB: Tie-Breaker TV: Televised
Advertisement