BuzzerBeater Forums

BB Srbija > Kriterijumi za reprezentaciju, trening

Kriterijumi za reprezentaciju, trening

Set priority
Show messages by
From: krmelj
This Post:
22
292021.2 in reply to 292021.1
Date: 01/12/2018 12:29:11
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Naravno, ukoliko ima visok IS pocetni skil vi uvek mozete da stignete to da mu popnete i na 15, jos bolje. Primer: Slavko Zivadinovic.

Krila: To su najuniverzalniji igraci, takva im je pozicija. Dakle, sve sto napravite kompletnih skilova, dobar je igrac. Najbitniji skilovi za napad su JS i IS. Odbrane, neki minimalan kriterijum je da obe teze ka 15, 16 ali sada odlicno krilo od dobrog krila razlikuju i bolje odbrane, a radi sprecavanja protivnickih prodora do kosa i lakog zakucavanja ili polaganja bilo bi dobro da OD tezi ka 18,19, a ID ka minimum 16. Primeri: skoro sva nasa trenutna krila, Vukcevic, Dogandzic, Veskovic. Ono sto nama fali, kao i kod bekova su suteri, kod krila pre svega rad na JS. Opet slicna prica kao i gore, krila pot 9 trebala bi da imaju IS minimum 16,17, a JS ne veci od 16, a krila pota 10 bi mogla da se prave da kidaju u spoljnim taktikama, recimo da izgledaju ovako: 18 11 18 19 19 12 / 14 17 11 7. Mislim, pre svega da se tezi ka tome. Naravno, sto ne bi neko napravio i hibridno krilo, nekad. Tipa ima odbrane 20 i 19, sto kompletnijih ostalih skilova, a u odbrani moze da cuva sve. Sumnjam da bi neki selektor ostao imun na takvog igraca, igraca zadatka.

Igraci pod kosem: E ovde smo svakako u provaliji kroz koju sezonu. Ovde i ima najvise prostora za manevar. Ja sam namerno napravio igraca kakvog nismo imali, Pekica. Mogao sam da stanem ID na 19, SB na 11, pa da rokam PA i 1na1, kao sto bi 99% ljudi i da mu nakrcam skilove na 140+ ali nisam hteo, namerno. Ne treba da trenirate sve po istom sistemu! Mi smo mala zajednica postali, ne mozemo da to malo igraca sto iznedrimo treniramo kao i ostali, a da ocekujemo medalje i zlata. Moramo da imamo svakakve igrace, jednostavno moramo! Svi znaju da naprave LI centra, krcas mu IS, 1na1, RB i udri. Skil koji najbolje sprecava centre da poentiraju je SB (blokiranje). E sada, ne moze se imati sve. Vrlo je jednostavno, ako radite IS, nemojte i SB, pogotovo ako je centar pot 9. Ako pravite Bena Valasa i radite SB, trening IS ne sme nikada da se pipne, nikada! Jer svakako za reprezentativni nivo centar mora da ima ID i RB na odredjenom nivou, krajnji min ID 16, RB 14, a ako hocete blokera skila 18,19,20, svako cackanje po IS znaci ispunjenje potencijala. Takvi igraci su Trobok i Pekic i ti igraci ce biti iznenadjenje za sve reprezentacije, Trobok je trebalo dole da ima jos po skil vise ali upropastila ga farma. Bloker bi trebalo da ima i sto bolji PA, da bi dodavao i bio koristan u napadu, a prakticno ne sutirao uopste. Nesto ovako: 15 5 10 15 16 15 / 9 17 16 20, tako bi izgledao neki idealan defanzivan centar pota 10 po meni, a u spoljnim taktikama pomaze protoku lopte i pogadja i spolja solidno. Ukoliko je pot 9, izbaciti JS, pratiti Troboka drugim recima. Za pravljenje LI centara vam necu previse baljezgati jer to je moderno vec 25 sezona i nema prevelikih mudrolija.
Odbrane, za blokera moze i 10 OD i 16 ID, ali za sve ostale PF/C igrace bi bilo pozeljno OD minimum 12, ID minimum 17, da bi branili nesto kako treba. PF igraci su slicni kao i krila, sto kompletniji, to kvalitetniji, JS i 1na1 su jako bitni treninzi..

Ne znam sta sam sve propustio, pisem vec 45 mina, pocinje Zvezda, pitajte dalje, ulazimo u diskusiju, tu sam.

Last edited by krmelj at 01/12/2018 12:34:30

This Post:
00
292021.3 in reply to 292021.1
Date: 01/12/2018 15:40:41
Overall Posts Rated:
590590
Bravo selektore, odlicna tema, podrzavam akciju!

This Post:
00
292021.4 in reply to 292021.2
Date: 01/12/2018 17:06:07
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
384384
Second Team:
Rabbit Hole
Odlicno.
Jos davno sam rekao da mi nemamo igrace za spoljne naoade I taktike. To nam tako fali da budemo raznovrsniji u napadu kada se igra vs. neka ozbiljija repka a ne samo Li da se koristi. Eto, I sam sam uzeo da pravim jednog takvog pa cu videti kako ce to ispasti, za sada ide ok.
Lepo si se napisao a sledeci moj projekat ce biti bas neki hibrid da ne kazem eksperiment ali prvo da zavrsim Obrena kako treba.

Slazem se da treba da imamo u reprezentaciji svakave igrace od panjeva do hibrida ali treba nekako zainteresovati menadzere.

From: panta

This Post:
00
292021.5 in reply to 292021.2
Date: 01/13/2018 16:11:25
KK Meridian
III.6
Overall Posts Rated:
44
Isto tako bi bilo dobro da menadzeri koji ne zele da treniraju igrace postave iste na transfer listu

From: Cone 94
This Post:
11
292021.6 in reply to 292021.5
Date: 01/15/2018 12:21:25
Overall Posts Rated:
5757
Posto vidim da niko ne postavlja pitanja evo nastavicu ja sa serijom svojih.
Lepo je nas selektor rekao da je doslo do znatnih izmena od uvodjenja bb prirucnika te je u koristi svih nas kao bb Srbija zajednice da ovde podelimo svoja iskustva kako bi poboljsali kvalitet kako samih domacih igraca tako isto i kvlaitet nasih timova,liga i svega ostalog.

Evo par brzih oko kojih isto imam dilemu.

1)Jasno mi je da je balansirani trening najefektivniji ali kada nismo u mogucnosti da treniramo srodne skilove istovremeno da li je isplativo izdvajati jedan skil u odnosu na ostale ili je brzi napredak ako miksujumo treninge za jednu poziciju(npr pg/sg skilovi) i da kazem ravnomerno vrsimo napredak igraca.
Da biste me bolje razumeli evo primera.Recimo da bi igrac pre mogao da postane prvotimac(u svom klubu ne repki) recimo zelim da mu podignem spoljasnju odbranu na 16/17 dok ostali bekovski bekovki skilovi ostaju recimo na nivou 11/12.Ili je bolja varijanta malo podici OD,pa malo trening Tehnike,pa malo Sut iz daljine.Zna li se kada je brzi napredak i ako postoji neka brza formula(ne racunajuci pomenuti balansirani trening jer nisu svi u mogucnosti da uvek vrse takva kombinovanja tokom sezone) napisite.

2)Da li ce istovremeno da se ostvari napredak nekog skila(naravno ako igrac nije navrsio 24god) bez obzira na kom je nivou skil koji se dostize.
Npr da li ce istovremeno da se dogodi up nekom 21beku sa nivoa odlican na silan kao istom takvom igracu samo sto je u pitanju prelazak skila sa natpriodan na velicanstven.

3)Trece pitanje je subjektivne prirode i odnosi se na trenere.S obzirom na takvu trzisnu situaciju koja iziskuje punoooo novca za dobrog trenera do kog nivoa plate tolerisete aktuelnog trenera,pre nego sto nabavite novog.
Evo recimo ja sam proslog bas dugo gazio.Lvl 6 je bio u pitanju i otpustio sam ga tek kada je dosao do nedeljne plate od skoro 90k.


Last edited by Cone 94 at 01/15/2018 12:22:41

From: Oziris

This Post:
11
292021.7 in reply to 292021.6
Date: 01/15/2018 14:29:59
Overall Posts Rated:
356356
1) Što se ovoga tiče stvar je ukusa po mom mišljenju. Ja sam recimo više da skilovi budu balansirani, jer ako se čovek osloni samo na odbranu u napadu obično ne doprinosi puno i samim tim lošim učinkom u napadu smanjuje dobar učinak u odbrani. Hoću da kažem da bi u direktnom duelu 2 beka, od kojih je jedan sa OD 16, a ostali spoljni po 11, a drugi sa 14 na svim spoljnim, pobedio ovaj drugi. Ovo je moje mišljenje samo, izvučeno iz iskustva vođenja mlade reprezentacije. Primer: Naš bek sa spoljnim skilovima recimo 12 8 15 12 12 9 obično bude nadigran od strane igrača spoljnih skilova 14 10 13 13 13 10. Naravno sve to zavisi i od taktike itd, ali mislim da je poenta vidljiva.
I još bih dodao što se tiče brzine napredovanja... Obično se odbrane forsiraju na početku, pa se posle treninzi na dve pozicije treniraju. Primer: Plavšiću kog sam trenirao prošle godine podigao sam 14 skilova uglavnom trenirajući obe odbrane i JR, a bio je poneki JS takođe. Znači za najbrži napredak moj savet bi bio prvo odbrane, pa onda sve na dve pozicije što ide.

2) Na ovo pitanje kao i na prethodno opet na osnovu mlade reprezentacije mogu odgovoriti. Činjenica je da se u nekom trenutku trening uspori. E sad, da li je zbog godina ili zbog potencijala, ili zbog visine skila. Dešavalo se mnogo puno da igraču koji ima OD 15 recimo, trebaju 3 nedelje treninga da bi prešao na 16 bez obzira što u teoriji trebaju 2 nedelje. Takođe potencijal nije istrošen nikad, jer svi naši igrači u mladoj planski imaju još 10-ak procenata potencijala za trening u sezoni u kojoj su reprezentativci. Tako da na osnovu ovog primera, koji sam toliko puta video, možemo zaključiti da se čak sa 21-om godinom trening uspori. Za nijansu, to je tačno, ali ipak je primetno.

3) Za računanje platu treneru i za prognoziranje da li je isplativo kupovati trenera sa jednom platom kako bi se zamenio trener sa drugom platom koristan je sajt http://www.buzzer-manager.com gde postoji opcija da tačno vidiš koliko si u minusu, ako drugi trener kog želiš da kupiš nema dovoljno nižu platu od trenutnog trenera.

Nadam se da sam pomogao bar malo odgovorima. :)

From: Cone 94

This Post:
00
292021.8 in reply to 292021.7
Date: 01/15/2018 14:54:07
Overall Posts Rated:
5757
Kako nisi,hvala ti na brzom odgovoru.

From: Šone
This Post:
22
292021.11 in reply to 292021.10
Date: 01/16/2018 11:09:01
Overall Posts Rated:
3131
[qNa JS dobro utice visi DR
Na PA dobro utice visi HA
Na JR ------------------- JS
Na OD ------------------ HA
Na DR ------------------ HA
Na HA ------------------ OD
Na RB ------------------ IS i ID
Na ID ------------------- IS
Na SB ------------------ ID]
Ja iskreno ne verujem u ovu pricu o elasticnim efektima, jer sama igrica nije toliko kompleksna. Kapiram, da su ulagali toliko truda u sam trening prvenstveno bi neke druge stvari uradili do sitnijih detalja. Ali opet stvar je izbora ko ce u sta poverovati.

Interesuje me ima li neko iskustva sa visinom kao ogranicavajucim faktorom? Naime, moj igrac Ivanovic je visok 185, a plan je da bude krilo za spoljni napad sa jakim ID (posto je to napad koji fura 90% populacije BB-a). Plan je da do kraja se popne na ocenu 16. Koliko je to moguce a da ne treniram bas u prazno ili potrosim sezonu na 2 upa, i tek onda shvatim da moram da menjam koncept treninga?

From: Abram
This Post:
22
292021.12 in reply to 292021.6
Date: 01/16/2018 18:56:30
Overall Posts Rated:
1313
Imam jedno pitanje vezano za taktiku ako neko zna.

Da li je protiv ekipa koje igraju sa 5, 6, najvise 7 igraca u rotaciji bolje igrati napad sa brzim tempom? Da li se tako protivnicki igraci brze umaraju ili nema veze? I da li mozda odbrana treba da bude presing iz istog razloga?

Advertisement