BuzzerBeater Forums

BB Srbija > Kriterijumi za reprezentaciju, trening

Kriterijumi za reprezentaciju, trening

Set priority
Show messages by
From: Cone 94

This Post:
00
292021.8 in reply to 292021.7
Date: 01/15/2018 14:54:07
Overall Posts Rated:
5757
Kako nisi,hvala ti na brzom odgovoru.

From: Šone
This Post:
22
292021.11 in reply to 292021.10
Date: 01/16/2018 11:09:01
Overall Posts Rated:
3131
[qNa JS dobro utice visi DR
Na PA dobro utice visi HA
Na JR ------------------- JS
Na OD ------------------ HA
Na DR ------------------ HA
Na HA ------------------ OD
Na RB ------------------ IS i ID
Na ID ------------------- IS
Na SB ------------------ ID]
Ja iskreno ne verujem u ovu pricu o elasticnim efektima, jer sama igrica nije toliko kompleksna. Kapiram, da su ulagali toliko truda u sam trening prvenstveno bi neke druge stvari uradili do sitnijih detalja. Ali opet stvar je izbora ko ce u sta poverovati.

Interesuje me ima li neko iskustva sa visinom kao ogranicavajucim faktorom? Naime, moj igrac Ivanovic je visok 185, a plan je da bude krilo za spoljni napad sa jakim ID (posto je to napad koji fura 90% populacije BB-a). Plan je da do kraja se popne na ocenu 16. Koliko je to moguce a da ne treniram bas u prazno ili potrosim sezonu na 2 upa, i tek onda shvatim da moram da menjam koncept treninga?

From: Abram
This Post:
22
292021.12 in reply to 292021.6
Date: 01/16/2018 18:56:30
Overall Posts Rated:
1313
Imam jedno pitanje vezano za taktiku ako neko zna.

Da li je protiv ekipa koje igraju sa 5, 6, najvise 7 igraca u rotaciji bolje igrati napad sa brzim tempom? Da li se tako protivnicki igraci brze umaraju ili nema veze? I da li mozda odbrana treba da bude presing iz istog razloga?

From: Oziris

This Post:
00
292021.14 in reply to 292021.12
Date: 01/17/2018 08:01:33
Overall Posts Rated:
356356
Odgovor na ovo pitanje zavisi od toga kakve ti igrače imaš, odnosno kolika im je izdržljivost. U jednoj takvoj situaciji izdržljivost igra veliku ulogu. Ja sam na svojoj koži osetio kako je to kada imaš nisku izdržljivost. Dešavalo mi se da razbijem ekipu koja ima bolje igrače od mene u prve 3 četvrtine, a onda u četvrtoj nastane kolaps, jer moji igrači su otkad igram ovo uglavnom imali izdržljivost oko 4-5 što je premalo po mom mišljenju.
E sad, kada se radi o situaciji koju si to ovde izneo, ako tvoj protivnik igra sa 6 igrača recimo... Naravno da će se umarati brže, ako igraju više minuta. Bitno je koliko ti imaš igrača u rotaciji takođe i da li mogu tvoji igrači da pariraju protivničkim. Na šta mislim? Mislim na to da ako imaš 4 dobra igrača i 4 koja su tu samo da budu zamene, onda ti nećeš toliko izvući korist od umora protivničkih igrača, jer će oni i umorni koliko-toliko moći da se nose sa tvojim rezervama. Ako je situacija da on ima 6 igrača, a ti 8 relativno dobrih, onda jeste bolje da igraš bržu taktiku, po mom mišljenju. Za presing u odbrani nisam siguran. Ja ga nisam nikad igrao, ali su ga igrali protiv mene i uvek sam pobeđivao, jer za tu taktiku protivnici nisu imali dovoljno izdržljivosti. To je odbrana koja u teoriji jede izdržljivost i ako nemaš dovoljno visoku izdržljivost mislim da se ne isplati to igrati. Ako je niska izdržljivost onda se uz tu odbranu samo i napad bez veze pokvari.

From: Abram

This Post:
11
292021.15 in reply to 292021.14
Date: 01/17/2018 10:30:32
Overall Posts Rated:
1313
Hvala na odgovoru

Message deleted
From: GM-Kyve

This Post:
11
292021.18 in reply to 292021.17
Date: 02/08/2018 04:58:27
Champions United
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
14931493
(35310867)

problem u svemu ovome je što ovo nije plej, osim po kalkulatoru za platu...
ovo je trebao biti shotblocking centar za 3-2 zonu, nešto što furaju Švabe već neko vrijeme, samo je netko zabrljavio s treningom, ili su pokušali pravit nešto novo pa nije uspjelo...

2-3 zona na top nivou ne funkcionira nikako, svaka ekipa sa pristojnim passingom i JSom na vanjskim pozicijama se bez problema izbori protiv 2-3 zone...

3-2 zona je već zanimljivija, jer pojačava vanjsku odbranu i samim time usporava protivnički protok lopte, prisiljavajući ih na loš izbor šuteva...
još kad se dodaju shotblocking centri na fazon ovog Švabe (samo veći ID SB i skok, manji OD), onda postaje pravo zeznuto igrat protiv nje...

da bi opremio tim za uspješno igranje 3-2 zone, trebaju ti 3 vanjska igrača sa jednakom vanjskom odbranom, i 2 SB centra (ID=SB sa što većim skokom)
problem sa takvom postavom je što igrati u napadu, jer nemaš unutrašnjeg šuta na centrima, a ne stigneš istrenirat ni JS i JR da bi oni mogli napadati izvana standardne centre...

Advertisement