BuzzerBeater Forums

Makedonija - II.1 > Zboguvanje

Zboguvanje

Set priority
Show messages by
This Post:
00
167814.1
Date: 12/31/2010 12:02:49 PM
Overall Posts Rated:
22
Posle nekolku sezoni poluaktivno zabavuvanje so ovoj najinteresen kosarkarski menager dojde vreme da kazam zbogum. Obvrskite od privatniot zivot me sprecuvaat da se natprevaruvam i da go odrzuvam timot, a imam i nekolku potencijalni makedonski reprezentativci vo timot koi vo mojot tim ne bi napreduvale kako sto trebaat. Staveni se na transfer po niski ceni i dokolku nekoj saka da prodolzi da gi trenira neka razmisli dali gi saka vo svojot tim.

- Konstantin Chutanovski: ne veruvam deka ima podobar 19 godisen bek/plejmejker vo Makedonija vo momentov. Ima odlicen potencijal za uste mnogu napredoci. Po moe mislenje siguren U21 reprezentativec na Makedonija ako prodolzi da se trenira.
- Jare Rushidov: momentalen U21 reprezentativec i najdobar 20 godisen bek vo Makedonija vo momentov. Ima prosecen potencijal i uste nesto prostor za napredok.
- Tose Gileski: eden od najdobrite 20 godisni bekovi vo Makedonija. Ima soliden potencijal i uste dosta prostor za napredok.

i bi go spomnal uste Kiril Tanskoski. Toj e postar od drugite, no so ogromen potencijal. Mislam deka nema centar so podobro dodavanje od nego vo Makedonija. Ako ima trener koj ke trenira skokovi vo narednite 2 sezoni togas toj bi mozel da se razvie vo fenomenalen KC/C.

Znam deka e zabraneta reklamata na prodazba na igraci, no seedno mi e dali ke ja zavrsam BB avanturata preku ban ili poinaku.

So sreka na site sto prodolzuvate vo igrata. So sreka na pretendentite za titulata. Da zivee II.2 ligata!

Pozdrav, Sashko.

From: buzzsash

This Post:
00
167814.3 in reply to 167814.2
Date: 12/31/2010 12:34:36 PM
Overall Posts Rated:
22
Srekna nova godina Gari i cestiti bozikni praznici!
Timot stvarno mi bese soliden, ama badijala koga ne mozev da prodolzam da go upravuvam. Toa se gleda i od postavite so koi igrav vo posledno vreme. Zelba mi bese ovie nekolku makedonski igraci sto gi razvivav da prodolzat da bidat trenirani vo drugi timovi.

Za ponatamu, zdravje. Zivotot e nepredvidliv i ne mozes da pretpostavis koga ke dojde nova presvrtnica. Mene konecno mi odobrija stipendija vo univerzitetot vo Leipzig za sledniot semestar i posle boziknite praznici zaminuvam.

P.S. Uste eden igrac da dodadam na listata: Rrustem Sinani. Toj isto taka ima dobar potencijal i dobro razvieni nadvoresni vestini za visok igrac. Ako se trenira na centarski vestini vo narednite 2-3 sezoni ke bide stane odlicen KC. Unikaten e poradi toa sto za visok igrac ima 9tka na dodavanje.

From: dimac

This Post:
00
167814.5 in reply to 167814.3
Date: 12/31/2010 2:57:43 PM
The Black Ice
MKD BB Elita
Overall Posts Rated:
123123
Second Team:
dragonfly18
Sashko, najprvo Srekna Nova Godina i Bozikni praznici. Ti posakuvam mnogu uspeh, zdravje i srekja ovaa godina. So srekja na studiite i se nadevam deka ke se sretneme pak vo BB.

Pozdrav,
dimac