BuzzerBeater Forums

BB Slovenija > [NT] Sezona 31

[NT] Sezona 31

Set priority
Show messages by
This Post:
00
270179.1
Date: 05/05/2015 18:15:30
Overall Posts Rated:
116116
Pa smo začeli!

Po pravici povedano sem bil danes prav nestrpen, ko je BB zamujal z izvolitvijo. Čimprej sem hotel videti igralce! Zdaj imam vse varno spravljeno v tabelah, kjer lahko spremljam napredek mladih ali pa razmišljam, kako bom uporabil "ta stare".

Po ogledu vseh kandidatov za reprezentante moram reči, da...ni švoh. Nekako nam najbolj gre treniranje kril in krilnih centrov, pri zunanjih igralcih - še posebej šuterjih - pa smo malo švoh. Nekako logično glede na to, da je Look inside še vedno najbolj popularna taktika.

Žal je stanje 19. in 20.letnikov dokaj porazno, tako da ko se bodo menjavale generacije, takrat pričakujem eno manjšo luknjo. Do takrat je sicer še dolga, ampak fajn je vedeti, kaj lahko pričakuješ, zato da se dovolj dobro pripraviš.

Kar nekaj mladih večno slavnih je bilo pri treningu zapostavljenih in posledično so izpadli iz reprezerntančnih načrtov. Škoda, kajti večno slavnih je v Sloveniji zelo malo - letos recimo samo dva. Ta dobre bom objavljal na forumu in če mi boste pomagali "težit" lastnikom, naj jih prodajo, če jih ne mislijo trenirati, bomo še kakšnega več uspeli "rešiti".

O nasprotnikih razen naslednjega nisem razmišljal. Gruzija je spodobna ekipa, ki ima dobre centre in malo tanko zunanjo linijo z ne preveč dobrimi sekundarnimi skilli. Če nas ujamejo na slab dan, se zna zgoditi marsikaj, sicer pa mislim, da smo rahlo boljša ekipa. V ponedeljek je zmaga seveda nujna in upam, da nas Gruzijci ne presenetijo.

Drugo mesto v skupini, ki še vodi naprej v nadaljnje tekmovanje, bo zelo težko doseči. Z nekaj sreče (predvsem pri pripravljenosti) bi lahko bili blizu, vendar kot sem že napisal v drugi temi, gremo tekmo po tekmo.


This Post:
00
270179.2 in reply to 270179.1
Date: 05/07/2015 07:47:34
Pepy team
II.3
Overall Posts Rated:
1515
Z veseljem ti pomagam kakor si ti meni..

Res, da sem kar preveč pozabil na igro. Imam analizo, ki sem jo obljubil a sem enostavno opazil, da igra res tone v pozabo. ŠKODAAAA... In nisem objavil.

Ps: Razmišljal sem tudi o tem, da bi igralce ki jih ne trenira slovenski trener vrgel ven iz repke kjub temu da je dober ali najboljši da bi vzpodbudili slovenske uporabnike da trenirajo domače igralce..
V bistvu ne vem kaj narediti odgovorov prek mailov ni forum ni aktiven itd..

Najbolje bi res bilo, da se zbere nekaj uporabnikov ki bi bili pripravljeni trenirati slo potenciale. Potem pa eden trenira branilce, naslednji drugo pozicijo itd.. Pa naredimo zlato generacijo. a problem nastane k igralcev ni na trg :(

Ps: mogoče bi uspeli tudi s dogovorom prodaje torej določenega igralca ne vpoklicati za u-21 četudi si jo zasluži! ga strenira nekdo v določenih skilih,potem se s slovenskim trenerjem dogovori za prestop ob določeni uri ki mu ustreza in z dovolj velikim kapitalom na računu in ga nato on trenira v drugih skilih.. ko je zrel pa vpoklic v NT

Sam toizpeljati bo že čudež :(

PS; Sedaj lahko tudi sam preveriš kakšno je stanje slovenskih mladičev porazno!!

This Post:
00
270179.3 in reply to 270179.2
Date: 05/07/2015 07:49:57
Pepy team
II.3
Overall Posts Rated:
1515
Žak Cimerotić (24360388)

Kaj misliš kaj mu trenirati? in kakšne so možnosti za NT

This Post:
11
270179.5 in reply to 270179.2
Date: 05/07/2015 09:17:44
Overall Posts Rated:
116116
Ps: Razmišljal sem tudi o tem, da bi igralce ki jih ne trenira slovenski trener vrgel ven iz repke kjub temu da je dober ali najboljši da bi vzpodbudili slovenske uporabnike da trenirajo domače igralce..

Tako bodo slovenski trenerji postali še bolj leni, ker bodo vedeli, da zaradi manjše konkurence njihov igralec sigurno pride not.

V bistvu ne vem kaj narediti odgovorov prek mailov ni forum ni aktiven itd..

Forum bo aktiven, kolikor boš ti aktiven. In več mailov kot boš poslal, več boš dobil odgovorov.

Tudi jaz kot U21 selektor nisem dobil odgovore na vse maile. Še nobenemu ni to ratalo
Če računaš, da bo 1/3 tvojih mailov odgovorjena, to pomeni, da boš dobil 3 odgovore na 10 mailov. Ampak to tudi pomeni, da boš dobil 30 odgovorov na 100 mailov.

Pa naredimo zlato generacijo. a problem nastane k igralcev ni na trg

Vsak dan spremljam trg. Eno iskanje imam nastavljeno za U21 igralce, drugo za NT igralce. Od letošnjega drafta do danes se je prodalo ali pa je še na trgu ogromno Slovencev, primernih za U21. In večinoma za čisto normalne zneske.

Če pod vse skupaj potegnemo črto:

1. v vodenje U21 je treba vložiti dosti časa, vendar bo ta čas poplačan tudi z vrhunskimi NT igralci, naši menedžerji bodo znali bolje trenirati in več menedžerjev bo ostalo v igri.
2. Vodenje U21 je dostikrat nehvaležno delo, saj se rezultati tvojega dela poznajo na veliko področjih (glej prvo točko), večina ljudi pa vidi samo razmerje zmag in porazov mladinske vrste.
3. Posledično lahko pri U21 z dobrim delom narediš največ koristi za Slovensko skupnost, ali pa največ škode s slabim delom.

Glede na vse te tri točke mora po mojem vsak, ki kandidira za U21 trenerja vedeti, v kaj se spušča in kakšne posledice lahko ima njegovo (ne)delo.

Veš, kako sem jaz rešil problem neodgovarjanja na maile in manjko treniranja? Pošiljal sem še več mailov. Dve sezoni zapored sem čisto vsakemu menedžerju, ki je na naboru dobil igralca s potencialom 6 ali več, poslal mail ne glede na skille igralca. Približno 40% mi je odgovorilo in sem jim napisal trening plan ter spremljal, če trenirajo. Je to dosti dela? Je. So rezultati prišli? So. Ali imam občutek, da skupnost nima pojma, kako trdo je treba delati za dober rezultat v U21? Absolutno, in to mi je najbolj zagravžalo delo z U21.

In ne boš verjel, na kakšen način sem se lahko tega občutka lahko "otresel" - z gledanjem risank Resno, odkar je ta starejša nora na ninja želve (Nickelodeonova 3D serija), jih gledam z njo. Nekega dne Leonardo noče več voditi ostalih želv, ker slednje ne vedo, da voditi ni lahko - še posebej, če ti ni čisto nobeden hvaležen za to. In Splinter ga postavi na mesto s to izjavo:

Leonardo: Fantje pojma nimajo, pod kakšnim pritiskom sem, oni se pa samo pritožujejo. Je preveč, če prosim za preprosto zahvalo?
Splinter: Seveda je! Vodenje ne pomeni, da te morajo ceniti. Gre za odgovornost. Vseeno je, ali je tvoje breme težko. Važno je, da ga nosiš.

Mogoče se bo kdo smejal temu, da citiram izjave iz risank. Tisti pozabljajo, da so risanke dandanes dostikrat poučne in v usta risanih junakov avtorji polagajo resnice, ki smo jih nekateri odrasli že pozabili ali se nikoli naučili.

Za vodenje v podjetju dobiš plačo, ki simbolizira hvaležnost. A ko delaš zastonj, moraš "hvaležnost" iskati drugje: V izboljšani repki, osveščanju novih menedžerjev o treningu, aktivnem forumu...Zato pravim, da U21 ni za vsakega in da klubski uspeh ali uspešno vodenje članov še zdaleč ne pomeni, da bo ta uspešnost prenesena tudi v mladinsko reprezentanco.

This Post:
00
270179.6 in reply to 270179.3
Date: 05/07/2015 09:25:44
Overall Posts Rated:
116116

Žak Cimerotić (24360388)

Kaj misliš kaj mu trenirati? in kakšne so možnosti za NT

Misliš, kakšne so možnosti, da Cimerotić še naprej igra za repko? Glede na to, da je naše daleč najboljše krilo, bi rekel, da kar velike
Pri 30. letih ni več kaj dosti trenirati, vendar če bi se kdo res hotel spustiti v to, bi bilo fajn, če ga kupi in mu dve sezoni trenira samo podaje. S tem bi za člansko repko naredil veliko delo Seveda je težko pričakovati, da bo nekdo svoj klub za dve sezoni podredil samo njemu, ampak mogoče se kje najde kak zagretež

Last edited by Koperbox at 05/07/2015 09:26:46

This Post:
00
270179.7 in reply to 270179.6
Date: 05/07/2015 09:39:27
KK Matematiki
II.1
Overall Posts Rated:
2424
Za kakšno takšno treniranje igralcev U21 in NT mislim da so primerne te druge ekipe, katere bi se lahko veliko boljše izkoristle...

This Post:
00
270179.8 in reply to 270179.7
Date: 05/07/2015 10:08:09
Overall Posts Rated:
116116
Mislim, da večina ljudi ne bi hotela plačati za farmo...je pa to seveda odlična opcija, samo čas si moraš vzeti zanjo

This Post:
00
270179.9 in reply to 270179.6
Date: 05/07/2015 10:31:18
slonavy
II.3
Overall Posts Rated:
88
Pozdravljeni,
Jaz bi bil pripravljemn kupiti in trenirati zunanjega igralca za bilo kaksen skill, ker letos v SKL imam namen samo bolj kot ne tankati. Takp da bi bil hvslezen ce mi lahko kksnega igralca priporocis. Potem za trening se pa naprej menimo.
hvala

This Post:
00
270179.10 in reply to 270179.6
Date: 05/07/2015 11:10:55
Overall Posts Rated:
130130
In takšen klub z- Cimetom na OI ali kakšnim drugim igralcem (ki ne igra na svoji naravni poziciji) bi potreboval pomoč,da ne bi bil prikrajšan za ligaški uspeh.S pravim vodstvom,taktikami,itd...se da to omilit, izkoristiti in ali celo vnovčiti.
S takšnim načinom dela,bi se, vse več lastnikov, odločali za treniranje NT igralcev.

This Post:
00
270179.11 in reply to 270179.6
Date: 05/07/2015 11:11:01
Overall Posts Rated:
130130
In takšen klub z- Cimetom na OI ali kakšnim drugim igralcem (ki ne igra na svoji naravni poziciji) bi potreboval pomoč,da ne bi bil prikrajšan za ligaški uspeh.S pravim vodstvom,taktikami,itd...se da to omilit, izkoristiti in ali celo vnovčiti.
S takšnim načinom dela,bi se, vse več lastnikov, odločali za treniranje NT igralcev.