BuzzerBeater Forums

Poland - IV.58 > Sezon 62

Sezon 62

Set priority
Show messages by
This Post:
11
320288.21 in reply to 320288.20
Date: 10/27/2023 16:09:16
The Cavy Squad
III.3
Overall Posts Rated:
2727
Witajcie koledzy (i koleżanki, jeśli mamy tu jakieś panie). Przepraszam, że nie przygotowałem tego podsumowania wcześniej - średnio mi wyszło z czasem. Ale dziś wracam jako ""dziennikarz"" z wieściami z naszej ligi. Jedziemy :)

{Część I}

The Cavy Squad - Bilans Kawiowatych (możecie tak mówić na moją drużynę jeśli chcecie :) ) zgodnie z oczekiwaniami menadżera wyniósł 15-0, jednak nie był to okres, który w historii klubu będzie zapisany złotymi zgłoskami. Hubsoniusz - menadżer drużyny - popadł w intensywną sklerozę, w wyniku czego coraz częściej zapomina ustawiać taktyki na mecze, sesje treningowe, a nawet zapomniał umówić się na sparing (co za tuman). Na szczęście, trening idzie w ekipie pomyślnie, a młodzi Jerome Delbarre i Sentis Bruns roziwjają się w satysfakcjonującym tempie. W BBM drużyna spod znaku Kawii Domowej dostała się do fazy play-off, ale po ciężkim boju z hiszpańskim teamem Barri de baix Adrian Szmyt i Spółka przegrali 98-92. Smuteczek :) W drużynie niedawno niczym głodna kawia domowa w sekcji z ogórkami w Biedronce zjawił się bezlitosny Nicola Marescotti grający na pozycji rozgrywającego (Buj się Amator Kiełpino!). Menadżer musiał jednak za niego porządnie zabulić - a dokładniej 350 300 $.
Przyszli - Nicola Marescotti (350 300$)
Odeszli - Lazar Manovsky (26 000$)
Hala - Immortals Arena - 8110 miejsc

Amator Kiełpino - Menadżer Konradjozef bardzo aktywnie spędził ostatnią tercję sezonu. Po wyprzedaży garażowej z I tercji sezonu przyszedł czas na Nową Potęgę Amatora. Szeregi zespołu Dumy Kiełpina zasiliło aż 6 (słownie: SZEŚCIU) zawodników. Ca Za wzmocnieniami poszły zwycięstwa - Amatorzy wzbogacili się o 8 zwycięstw i II tercję skończyli z bilansem 14-1. Cała ta elyta wyciągnęła ze skarbca drużyny łącznie 427 200 $. Ogólnie, drużyna jest znacznie młodsza niż 2 miesiące temu, ale prym w niej wiedzie bezlitosny rzucający obrońca Mohammad Javad Javadi (jako ktoś, kto również obserwował tego gracza na Liście transferowej pozwolę sobie subiektywnie skomentować ten zakup: O w du...). Menadżer liczy, że Javadi jeszcze bardziej wzmocni i tak wysoki potencjał ofensywny drużyny. Mimo to idolem kibiców Dumy Kiełpina pozostaje dotychczasowy SG - Sonny Nurdiansyah. Jak menadżer zamierza rozwiązać ten przerażający jak mina kawii domowej podczas obcinania pazurów dylemat?
Przyszli - Tim Stirling (50 000$), Ulf Myrsten (32 000$), Carlos Guezala (31 000$), Milan Prvulović (61 200$), Mohammad Javad Javadi (153 000$), Derrick Ulanday (100 000$)
Odeszli - nikt (0$)
Hala - Hala Amatorów - 6426 miejsc

BC Lake Wolves - Minioną tercję tego sezonu w ekipie Wilków można podsumować w trzech słowach - Trening Na Pełnej :D. Bardzo odważną inwestycją menadżera wilu57 było doudowanie siłowni do całego kompleksu sportowo-koszykarskiego z epicentrum na Wolfpack Arenie. Wspomniawszy o hali, jest ona pojemna jak żołądek kawii domowej - może pomieścić aż 9000 osób! W kwestiach kadrowych było jednak pasywnie - nazwiska są cały czas te same. Jednak jest druga strona monety - kibice oraz trener Wilków nie muszą się martwić ciągłymi zmianami w szatni, choć jak to mówią, w każdym BuzzerBeaterowym kibicu są dwa wilki - jeden nudzi się widząc w kółko tych samych graczy, a drugi cieszy się, że gwiazdy zespołu są dla niego rozpoznawalne (patrz Hubsoniusz i Konrad :D ). W drużynie cały czas wymiata duet Marek Kapurik - Ting Yam Chin. Ekipa budowana z myślą o dalekosiężnym sukcesie niestety (lub stety) musiała przyjąć na klatę 2 przegrane i uzyskała bilans 13-2.
Przyszli - nikt (15445125 * 0$)
Odeszli - nikt (31265359 * 0$)
Hala - Wolfpack Arena - 9000 miejsc

P. S. - jestem przetrzymywany w piwnicy Konrada i zmuszany do pisania tych raportów dziennikarskich błagam pomóżcie :)
2 P. S. - wszelkie błędy ortograficzne są zamierzone :)

Pozdrawiam!
Hubsoniusz

Last edited by Hubsoniusz at 10/29/2023 16:24:17

This Post:
11
320288.22 in reply to 320288.21
Date: 11/03/2023 15:04:44
Amator Kiełpino
IV.23
Overall Posts Rated:
11
Dziękuję za tak rzetelny raport. Już jutro Kawiowaci w Kiełpinie podejmą drużynę Amatorów. Z każdym kolejnym pojedynkiem tych drużyn kibice są coraz mniej podekscytowani. Wynik jutrzejszego spotkania patrząc na postawę drużyny spod znaku Kawii wydaje się być zbędnym czerwonym akcentem na terminarzu Amatorów. Mecz dosłownie jest o pietruszkę, dosłownie sponsor Amatorów, Netto Kiełpino, przygotował iście kawiowaty przysmak dla zwycięzcy meczu. Niestety drużyna gospodarzy jest osłabiona kontuzjami dwóch czołowych podkoszowych, mimo to liczymy na fascynujące widowisko. Hubsoniuszu, wiedz, że w play-offach na pewno postawimy twarde warunki.

Pozwolę sobie wspomnieć o drużynach pominiętych przez Hubsoniusza, które mają potencjał do walki o największe trofea buzzerbeaterowego światka.

Miserable Losers- drużyna sprawiła duże trudności Amatorom, by parę dni później ponieść porażkę w ważnym meczu z Kawiowatymi. Zbudowani na solidnych fundamentach grają na coraz wyższym poziomie stając się czwartą drogą ligi. Sytuacja w tabeli Great 8 jest już ustawiona i to oni będą pierwszym rywalem na drodze Kawiowatych do awansu. Na pewno będą walczyć z całych sił.

Kaszana Team- drużyna składająca się w całości z polskich zawodników. Od początku sezonu prezentują równy poziom i dzięki temu zagwarantowali sobie trzecie miejsce w tabeli. W obliczu rosnącej siły Miserable będą zmuszeni podjąć decyzję jak budować swoją przyszłość.

Golden Gate Warriors- podczas meczu gwiazd wygrali specjalną nagrodę "Drużyna zagadka". Skład, który mógłby zamieszać ani razu nie wyszedł na parkiet. Czy to jakieś osobiste porachunki Menadżera z zawodnikami z USA? Tego nigdy się nie dowiemy.

A100ria Bydgoszcz- póki co wiemy, że wracają, ale nie wiemy skąd :) prawdopodobnie nagle wstrzelą się do czołówki w przyszłym sezonie.

Jeśli kogoś aktywnego pominąłem to nie z premedytacją. Powodzenia na ostatniej prostej sezonu :)

Last edited by konradjozef at 11/03/2023 15:15:52

This Post:
00
320288.23 in reply to 320288.22
Date: 11/28/2023 10:42:08
The Cavy Squad
III.3
Overall Posts Rated:
2727
No i koniec. Sezon 62 zamknięty. Zgodnie z przewidywaniami wyszedłem z IV ligi z idealnym bilansem. Mieliśmy w tym sezonie emocjonujące mecze, mrożące krew w żyłach pojedynki, wyścig zbrojeń na linii The Cavy Squad - Amator Kiełpino... Jednym zdaniem - działo się :)
Teraz czas, żebym opowiedział o swoim planie na najbliższe miesiące.
Po pierwsze - zdaję sobie sprawę, że absolutnie nie jestem gotowy na wyrównaną walkę w III lidze. Będę więc budował teraz skład na sezon 64, który spędzę w IV lidze. Do tego zakupię mocnego PG/SG oraz gdzieś w połowie sezonu jakiegoś podkoszowego. Nie zamierzam podniecać się na mecze III ligi, lecz będę spokojnie dokonywał wzmocnień. Niestety, wyleci z drużyny kilku graczy. Nie wszyscy nadążają z tempem rozwoju drużyny. W połowie sezonu, co będzie szczególnie bolesne - najprawdopodobniej sprzedam swego najlepszego gracza - Loepera. Stary mistrz ma już 38 lat, więc umiejętności będą mu leciały na łeb na szyję...
Po drugie - rozbudowa hali. Chcę mieć co najmniej 9500 miejsc pod koniec sezonu. Muszę z czegoś wypłacać pensje :)
Po trzecie - ostry trening dla młodych :) Mam teraz 2 młodych, rozwojowych graczy, którymi będę cisnął w sparingach i pucharze, a w lidze będę miał 8-9 mocnych graczy wytrenowanych.
Po czwarte - draft, draft, drafcik, draftunio. Cały ub. sezon ładowałem punkty skautowania, jeszcze teraz trochę dołożę i liczę na jakąś cukróweczkę :). Za sezon zacznie powoli kończyć się trening obecnych młodych, a w pomiędzyczasie będę trenował juniorów.
Po realizacji tych 4 punktów liczę na to, że zbuduję silną, szybko rozwijającą się IV-ligową drużynę, którą zacznę szykować do wyemigrowania i stałego osiedlenia się na terytorium III ligi - ale to na dłuższą metę :)
Czy mój plan jest dobry? - Okaże się. Zostawiam go tutaj, żeby inni (a także ja w przyszłości) mogli wyciągnąć z niego wnioski w zależności od tego, czy zadziała czy nie :)
Powodzenia w przyszłym sezonie!
-Hubsoniusz

This Post:
00
320288.24 in reply to 320288.23
Date: 11/29/2023 07:59:32
Amator Kiełpino
IV.23
Overall Posts Rated:
11
Dziękuję Wam za rywalizację w ostatnim dwóch sezonach. Los tak chciał, że każdy z naszej trójki znalazł się w innej lidze. Gratuluję awansu i The Cavy Squad i BC Lake Wolves. Mnie niestety wywiało do innej IV ligi, wydaje się, że z dużo mocniejszymi zawodnikami niż w naszej poczciwej lidze. Obyśmy jeszcze spotkali w jednej tabeli na przykład w I lidze :) powodzenia w realizacji planów i liczę na jakiś sparing w tym sezonie :)