BuzzerBeater Forums

BB Türkiye > U21 National Team Debate Thread

U21 National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
11
317689.2 in reply to 317689.1
Date: 02/10/2023 02:58:58
Flashover
NBBA
Overall Posts Rated:
200200
Second Team:
Reuben Jones 2.0
Once again, feel free to ask me any questions that you may have!

Bir kez daha, aklınıza takılan tüm soruları bana sormaktan çekinmeyin!

Last edited by GForce03 at 02/10/2023 02:59:05

This Post:
11
317689.3 in reply to 317689.2
Date: 02/11/2023 09:08:27
Fenerbahçe.
II.3
Overall Posts Rated:
193193
Herkese merhaba. Öncelikle neredeyse hepimizi etkileyen bu depremden dolayı hepimiz üzgünüz, bu yüzden hepimize geçmiş olsun umarım en kısa sürede bu sıkıntıyı atlatırız.

Şu anki koç GForce, 4 sezonluk bir planlama yaptığını söylemişti. Bu 2 sezon içerisinde U21'de ne gibi gelişmeler olduğunu anlatırsa memnun olurum. Özellikle oyuncuların gelişiminde, özelliklerinde bu sezon ilk 2 sezona göre belli bir oranda gelişme var mı?

Seçim konuşmalarında koç carljonathan'ın da açıklamalarını okudum. Bu görevi alan çoğu koç tutkulu ve istekli oluyor. Discord sunucusunda yapacağı değişiklikleri ve Türkiye'yi zirveye taşıyacak planlamasından da bahsederse sevinirim. Kaybetseniz bile ülkenin elindeki sistem ve planlamayı güçlendirmenizi düşüneceğim için bunu böyle söylüyorum.

Özellikle merak ettiğim bir konu da benim dönemimde de büyük bir problem olan oyuncuların sahiplerine ulaşmaktı. Bu konuda sevgili GForce'a bu konuda ne düşündüğünü, diğer adaylara da bu konuda ne düşündüklerini ve bu konuda ne yapacaklarını sormak istiyorum.

Son zamanlarda oyunla ilgilenemiyordum, forumun boş kalmasını istemedim. Tüm adaylara şimdiden başarılar, ülkeyi en iyi şekilde yönetecek kişinin kazanması dileğiyle.

Saygılarımla
Obradovic

Last edited by Obradovic at 02/11/2023 09:11:04

This Post:
00
317689.4 in reply to 317689.3
Date: 02/11/2023 12:56:43
Fastest Strikers
III.4
Overall Posts Rated:
44
hocam ben de depremden dolayı hayatını kaybedenlere allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı, afetzedelere de geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim öncelikle.

discord sunucusu konusunda şunu söyleyeyim: seçimi kazanmam hâlinde şu anki sunucuda yöneticilik yetkisi verilirse yeni bir sunucu açmayı düşünmüyorum. ama verilmezse sıfırdan başlayabilirim o konuya.

sunucu hakkında bahsettiğim gelişmelere gelecek olursak (önceki dc sunucusu adminliklerimden kalan tecrübelerimden hareketle) özellikle birçok yeni kanal açacağım. bazılarından örnek verecek olursam sunucuyu, ilk başta açacağım hem öneri-tavsiye hem de yardım-destek kanallarıyla resmi bir sunucu imajına getirip koçların çeşitli uygulamalarla vakit geçirebileceği bir alana çevirmeyi düşünüyorum. mesela resmi buzzer beater sunucusundaki transfermarkt olayını da genç oyunculara daha spesifik bir erişim için bu sunucuya taşımaya çalışacağım.

takım yönetimi hakkındaki projelerime gelelim ki şunu belirteyim: benimle bin mesaj sonunda iletişime geçmeyi başaran naçizane bir koça yalnızca antrenman verip şutlayan bir koç olmayacağım. benimle (kolaylıkla) iletişime geçen koçların sorularına her konuda, en yüksek ilgi ve alakayla yanıt verip hem oyuncu gelişimlerini hem de onunla da yetinmeyip takımlarının gelişimini sıkı bir şekilde takip edeceğim. bunun yanında sadece ülkemdeki koçlara bağlı olacak bir genç milli takım yapısını istemiyorum. diğer ülkelerdeki oyuncu geliştirmeye meraklı, deneyimli yabancı koçları da türk oyuncu yetiştirme konusunda teşvik etmeyi düşünüyorum.

özellikle şunu belirtmek isterim ki, oyuncu yetiştiren ve yetiştirmek isteyen koçlara asla kendi takımlarının menfaati yerine milli takımın menfaatlerini düşündürtmeye çalışmayacağım. elimdeki kadronun gelişimine göre ben kendim teknik anlayışımda değişiklikler göstereceğim.

şimdilik söyleceklerim bu kadar. daha detaylı konuşmak isterseniz özelden bana ulaşabilirsiniz.

saygılarımla,

carljonathan

This Post:
11
317689.5 in reply to 317689.3
Date: 02/12/2023 02:30:23
Flashover
NBBA
Overall Posts Rated:
200200
Second Team:
Reuben Jones 2.0
Hi coach!

Thank you for your question, I truly appreciate it. As stated in my speech, I hope a speedy recovery for the country of Turkiye, is never a good thing to see anyone suffer from natural disaster.

When I come aboard in S58, the depth of the U21 team is actually quite good. However, a lot of the managers were not able to keep up with good game shape and we were relying on a 6 potential player as our most consistent player (Vecit Ögretmen), which is not something an elite program should be doing. 6 potential player can be good bench player down the road but they shouldn't start later into the season.

At the same time, I have made contact with some of my fellow managers to purchase 18 years old Turkiye players and started training the way we envision this team to be.

S59, we have a weaker squad compared to S58 but communication has improved drastically, with the introduction of my beloved staffs in Tayanc/Honnete/Sir Dexter. After scouting, they each take an age group and send bbmail to them in order to see if each manager has a training plan for their respective prospect. As a result, we are seeing much better player development in our 19 years old this season after scouting.

Our 20 years old right now (18s when I first came on board), consists a lot more specialized builds with our assistance, besides the typical builds you usually see. Which is a major difference we are seeing compared to the players I saw two seasons ago. I can't reveal their skills here but feel free to reach out so we can discuss about it.

The reason why I mentioned I am going to run for 4 more seasons is because I have gathered a group of very experienced managers to purchase another batch of 18 years old. These guys have very good resume, including but not limited to former NBBA champion, trainer for one of S60 U21 champion team players and NT player trainers etc. My connections that I have built in my BB career with players from different countries will allow this program to thrive.

Last but not least, we are seeing more coaches joining our Discord server and our Turkish channel is finally seeing daily conversation between various managers, I can't wait to see this program grow more and more. So I can confidently pass the baton when I step down from this amazing program.

Thanks,
G

This Post:
00
317689.6 in reply to 317689.4
Date: 02/12/2023 02:50:32
Fenerbahçe.
II.3
Overall Posts Rated:
193193
mesela resmi buzzer beater sunucusundaki transfermarkt olayını da genç oyunculara daha spesifik bir erişim için bu sunucuya taşımaya çalışacağım.

Bu kısmı tam anlayamadım. Biraz daha açarsanız memnun olurum.

Bulunduğum dönemde her oyuncunun sahibiyle iletişime geçiliyordu, bazıları kendi isteğiyle iletişime geçiyordu ki olması gereken bence bu. Gerçekten geliştirmek isteyenlerle güzel bir sohbet eşliğinde yakından ilgilenerek yardımcı oluyordum. Ancak bu kişi sayısı oldukça az ve bu kullanıcıların oyuncularının neredeyse hiçbiri U21 seviyesinde olmuyor. Yüksek potansiyel elde eden kullanıcılar ya mesajlara bakmadan kovuyorlar, ya mesajlarımıza bakmadıkları için çürüyor, ya da ağır bir mesaja maruz kalıp "benim oyuncum, ben onunla ilgilenirim" diyor.

Buraya yazmamın nedeni de hiç kimsenin soru sormamış olması. Bu soruları sorarak kullanıcıların daha kolay fikir elde edebilmesini düşündüm.

This Post:
11
317689.7 in reply to 317689.5
Date: 02/12/2023 02:52:46
Fenerbahçe.
II.3
Overall Posts Rated:
193193
Thanks for your answer. I think that the players in this generation that you are planning to create will make up for each other's shortcomings. I hope there will be no missing pieces in the puzzle and a perfect U21 team will emerge.

This Post:
00
317689.8 in reply to 317689.6
Date: 02/12/2023 04:49:12
Fastest Strikers
III.4
Overall Posts Rated:
44
hocam, anlayamadığınız konu hususunda şöyle söyleyeyim:

buzzer-beater’ın discord sunucusunda bb-transfermarkt isminde bir kanal bulunmakta. O sunucuda bulunmuyorsanız sunucuya girip bahsettiğim kanalı inceleyin. Sunucudaki buzzerbot’u u21 sunucusuna ekleyip o şekilde bir kanal oluşturmak istiyorum.

Ayrıca bahsettiğiniz çoğu koça ulaşamama veya olumsuz dönüt alma konusuna cevaben şunu belirtmek isterim ki diğer ülkelerdeki yabancı koçları türk oyuncu yetiştirmeleri konusunda teşvik etme projem de tam olarak burada devreye giriyor. Oluşturup hepsine teker teker göndereceğim özel şablonlu bir mesajla, özellikle bir hoşgörü politikası güdüp kaynak hoca yetersizliği sorununu ortadan kaldırmaya çalışacağım.

This Post:
00
317689.9 in reply to 317689.6
Date: 02/12/2023 04:50:13
Flashover
NBBA
Overall Posts Rated:
200200
Second Team:
Reuben Jones 2.0
I have noticed similar patterns too, a lot of great players actually get neglected or they are not being trained properly. I have started scouting as soon as we are out of the tournament and send bbmails right away.

In my opinion, two way communication is very very important. Waiting for the managers to reach out on their own will not yield good results because:
1. Some may think they already know what they are doing (but they are actually doing it wrong)
2. Some may not care

So far, I think the community has been fairly responsive to my scouts and most managers are open to discussions, but we need the managers to be more engaged to become a better program as a whole. The engagement that I want is still not there yet.

Open to ideas on how we can better discuss about everything except for the few on Discord.

This Post:
00
317689.10 in reply to 317689.5
Date: 02/12/2023 05:16:25
Flashover
NBBA
Overall Posts Rated:
200200
Second Team:
Reuben Jones 2.0
(https://www.re-cit.org/wp-content/uploads/2021/03/TIM-COLO...)

Merhaba koç!

Sorunuz için teşekkür ederim, gerçekten minnettarım. Seçim konuşmamda da belirttiğim gibi, Türkiye'ye acil şifalar dilerim, insanların doğal afet mağduru olduğunu görmek gerçekten çok üzücü.

S58'e geldiğimde, U21 takımının kadro derinliği aslında oldukça iyiydi. Ancak, çoğu menajer oyuncuların formuna dikkat etmedi ve en istikrarlı oyuncumuz olan 6 potansiyelli Vecit Ögretmen'e güveniyorduk ki bu, elit bir programda olmaması gereken bir durum. 6 potansiyelli bir oyuncu yedek kulübesinde iyi bir seçenek olabilir ama sezonun sonuna doğru gelindiğinde ilk 5 oynatılmak zorunda kalınmamalı.

Aynı zamanda bazı tanıdığım koçlar ile 18 yaşında Türk oyuncuları almak için iletişime geçtim ve bu takımı tasavvur ettiğimiz şekilde yetiştirmeye başladım.

S59'da, S58'e kıyasla daha zayıf bir kadromuz vardı ama Tayanc/Honnete/Sir Dexter gibi sevgili hocalarımın devreye girmesiyle iletişim büyük ölçüde iyileşti. Gözlemciliği yaptıktan sonra, her gözlemcimiz kendi yaş grubundaki adayların sahiplerine bbmail yoluyla tek tek ulaşarak belirli bir yetiştirme planı olup olmadığını öğrendi. Sonuç olarak; gözlemciliğimizin sonrasında, bu sezon 19 yaşındaki oyuncularımızda çok daha iyi bir oyuncu gelişimi görüyoruz.

Şu anki 20 yaş grubu (göreve ilk geldiğimde 18 yaşında olanlar), bizim yardımlarımız ve rehberliğimiz ile birlikte genellikle gördüğünüz standart oyuncu tiplerinden ziyade, daha "özel" tipte oyunculardan oluşuyor. Bu, iki sezon önceki oyunculara kıyasla gördüğümüz büyük bir fark. Oyuncu yeteneklerini burada açıklayamam ama bu konuyu tartışmak isterseniz için bana ulaşmaktan çekinmeyin.
4 sezon daha çalışacağımdan bahsetmemin nedeni, 18 yaşında başka bir grubu satın almak için çok deneyimli menajerlerden oluşan bir grup toplamış olmamdır. Bu arkadaşların, saydıklarımla sınırlı olmamak üzere şöyle özgeçmişleri var; eski NBBA şampiyonu, S60 U21 şampiyon takım oyuncularından birinin antrenörü ve NT oyuncu antrenörleri vb.

Son olarak, Discord sunucumuza daha fazla koçun katıldığını görüyoruz ve nihayet Türkçe kanalımızda çeşitli menajerler arasındaki günlük sohbetleri görmeye başlıyoruz, ayrıca bu programın giderek daha fazla büyümesini görmek için sabırsızlanıyorum. Böylece bu harika programdan ayrıldığımda bayrağı güvenle devredebilirim.

Teşekkürler,
G

Last edited by GForce03 at 02/12/2023 05:16:43