BuzzerBeater Forums

Poland - I.1 > Sezon 50

Sezon 50

Set priority
Show messages by
This Post:
00
305018.22 in reply to 305018.18
Date: 6/9/2020 3:34:09 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40034003
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Zupełnie szczerze życzę powodzenia.

Proponuję zacząć od przeanalizowania B3: jego specyfiki, historii, składów i pensji drużyn, regularności występów w tych rozgrywkach, a na koniec to wszystko odnieść do Młotów.

This Post:
00
305018.24 in reply to 305018.11
Date: 6/10/2020 3:53:07 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
832832
No to jest jeden z powodów dominacji Młota w lidze (że ludzie nawet nie podejmują walki tylko od razu poddają mecz).

to złudne wrażenie, sam mi nigdy nie odpuścisz "ot tak po prostu", to odpuszczanie sie bierze z kalkulacji którą wymusza BB - racjonalnego użycia minut, jeśli masz trudne trzy mecze w tygodniu to jeden trzeba puścić, więc puszczamy ten w którym najmniejsze szanse na to by zużyte minuty dały efekt i czesto pada na młoty
sam w zeszłym sezonie odpuściłem mecz w lidze Legendom bo sa silne a ja grałem z nimi na wyjeździe, uznałem ze szkoda marnowac minut na mecz który da nie wiadomo jaki wynik
jeśli jednak ktoś gra tylko dwa trudne mecze bo odpadł z PP, albo gra z botem - to wtedy odpuszczania nie ma


Last edited by darkonza at 6/10/2020 4:44:15 AM

This Post:
11
305018.25 in reply to 305018.12
Date: 6/10/2020 3:55:12 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
832832
Też tak uważam. Choć prawdę mówiąc brakuje w grze managerów, którzy wparowują do Eksy z superskładem i robią jesień średniowiecza.

było takich kilku, mieli składy od 1,5 do ponad 2mln pensji gdy reszta ligi oscylowała wokół 600-700tys (również ja)

This Post:
00
305018.26 in reply to 305018.17
Date: 6/10/2020 3:59:24 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
832832

(wiadomo Darko nie należy do userów, którego filozofią jest solidny trening graczy na własny użytek).

no ale że jak? zobacz na christiego, zrobiłem mu 5 skilli i w sezon stał się reprezentantem

czy jest szansa ze zrobisz z orlikiem duet na miarę duetu z kingiem?
takich orlików przez wiele ostatnich sezonów brakowało na forum


Last edited by darkonza at 6/10/2020 4:23:12 AM

This Post:
00
305018.27 in reply to 305018.18
Date: 6/10/2020 4:22:49 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
832832
Możesz dalej nie czytać, ale sam sobie wystawiasz świadectwo. Nie zauważyłem żeby w B3 Młoty wygrywały co sezon. Ba, tam z reguły nie wygrywają rozgrywek.

B3 jest bardzo specyficzne, inne niz liga czy PP
od drugiej rundy PO graja juz tylko bardzo silne zespoły, więc decydującą o wygranej sprawa staje sie najczesciej GDP, bo przy poziomie enta 12 (z takim gra sie w B3 każdy mecz) daje ono ogromny bonus
w sezonach 48 i 49 byłem silniejszy niż w sezonach w których B3 wygrywałem, ale niestety przegrywałem przez GDP
zespół był wystarczjaco silny, ja tylko wybierałem złe opcje, choć "wybierałem źle" to tak naprawdę "źle rzucałem kostką" bo jak przeciwnik moze zagrac każdą taktyką to GDP staje sie loterią w której mamy szanse takie jak w grach losowych

bez przewagi przeciwnika w GDP ostatni raz w play-off przegrałem w sezonie 40 bo mieliśmy w GDP remis
wszystkie późniejsze porażki to wynik nietrafionego GDP, czesto wygrywałem nawet wtedy gdy przeciwnik miał przewagę GDP, ale bym przegrał to był warunek konieczny - większe szczescie przeciwnika w "loterii"
Folgado to był bardzo silny zespół ale miał przewage 4GDP by wygrać o kilkanascie punktów, sezon wcześniej gdy miał przewagę tylko jednego GDP góra byłem ja
sam mógłbym zbudować skład o pensji 1,2mln i pociągnąc nim ze 3 sezony moze wygrywajac 2 razy B3, ale co potem... spadek do drugiej ligi? wolę słabiej ale "ciągle"
staram sie więc ustawiac pensję tak bym nigdy od nowa zaczynać nie musiał, choć obecne pensje i wiek zespołu powodują ze teraz bede jechał z siłą zespołu powoli w dół w porównaniu do szczytu możliwosci z sezonów 48 i 49
zacznę już przegrywac też gdy to ja będę miał przewagę GDP
a optymistyczny morał z tej historii jest taki w lidze trudniej mi bedzie o misia


Last edited by darkonza at 6/10/2020 4:46:20 AM

This Post:
11
305018.28 in reply to 305018.26
Date: 6/10/2020 4:54:01 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40034003
Second Team:
KS Golden Grizzlies
no ale że jak? zobacz na christiego, zrobiłem mu 5 skilli i w sezon stał się reprezentantem

To chyba jakiś fartowny wyjątek:P
czy jest szansa ze zrobisz z orlikiem duet na miarę duetu z kingiem?
takich orlików przez wiele ostatnich sezonów brakowało na forum

Nieee...za stary chyba już jestem:P Z resztą orlik mam wrażenie też nie szuka zwady;-) Poza tym podoba mi się jego bezkompromisowe podejście, tyle że z tego co czytam to bardziej taka ułańska fantazja, niż optymizm bazujący na rzetelnej analizie. No i kolejna kwestia: chyba lepiej robić niż mówić, albo jak już mówić, to też robić:-) a z tego co słyszę możliwości póki co nie ma. Trzymam kciuki by starczyło mu zapału na przyszłosć by udowodnić, że to takie proste jak mówi. Ale ogólnie spoko bo podjął temat, który rozruszał forum. Oby takich osób i tematów więcej by coś się działo.

staram sie więc ustawiac pensję tak bym nigdy od nowa zaczynać nie musiał, choć obecne pensje i wiek zespołu powodują ze teraz bede jechał z siłą zespołu powoli w dół w porównaniu do szczytu możliwosci z sezonów 48 i 49
zacznę już przegrywac też gdy to ja będę miał przewagę GDP
a optymistyczny morał z tej historii jest taki w lidze trudniej mi bedzie o misia
Bez nowych wyzwań szybko byś skapciał:P

This Post:
00
305018.31 in reply to 305018.29
Date: 6/10/2020 7:00:38 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
832832
róznica miedzy 100 a 130 nie jest duża
weźmy trwajacy mecz w B3 mój rywal ma podkoszowych ponad 200k i są to reprezentanci kraju, myślę ze maja przewagę w skilach nad siernym który ma SS = 124 przy 90k pensji i mozliwe ze jedlińskim (SS = 130)
na pewno maja duża przewagę w skilach głównych i to pensja pokazuje

nie ma co teoretyzować, po prostu musisz zrobić sam to o czym mówisz, bo w innych jak sam uważasz wiary w to jest za mało

p.s. a nie przepraszam podkoszowi maja 204 i 171k pensji, ten 227k to SF, no ale jak SF gra w reprzentacji i ma 227k pensji to na pewno skila ma bardzoooo dużoooo z racji tego ze jest sf-em

przy okazji widac jak niestety olewam od dawna analizę przeciwnika

Last edited by darkonza at 6/10/2020 7:08:17 AM

Advertisement