BuzzerBeater Forums

Poland - II.3 > Sezon 47

Sezon 47

Set priority
Show messages by
From: Siwy
This Post:
99
300921.1
Date: 08/15/2019 17:21:49
Overall Posts Rated:
15061506
Zanim zacznę pisanie pseudoskarbu kibica na nadchodzący sezon, chciałbym powiedzieć tylko jedno - jeżeli teraz jakieś xavisty, majkarty czy inne Saiwany będą miały pretensje, że w III.4 to mi się nie chciało pisać, a w II.3 już tak... miejcie pretensje do Pimpka, bo mnie zaszantażował rezygnacją z gry
Ponieważ na powitanie muszę opisać aż 16 ekip, to wam radzę zaparzyć herbatę do lektury, ja zaś zacznę opisywanie od drużyny z najmniejszą pensją...

16. Jastrzębie ($ 76 490)

Rzadko kiedy zdarza się, żeby II liga witała w swoich szeregach zespół, który w ostatnim sezonie brał udział w rozgrywkach B3. Ba, można nawet złośliwie powiedzieć - najlepszą defensywę zeszłorocznego B3! Mówiąc poważniej, jedną z ciekawszych konsekwencji tego, że grat24 oddał wszystkie mecze w tutejszej LM walkowerem jest to, że z bilansem małych oczek 0-400 miał zarówno najmniej punktów zdobytych, ale też i straconych. Ot, i cała tajemnica
Przewidywania GMa: Jastrzębie już po poprzednim spadku z PLK odpuściły i II ligę. Tym razem powinno być podobnie, zwłaszcza, że na takim układzie mogą zyskać obydwie strony.

15. Companeros ($ 189 573)

Companeros w zeszłym sezonie pomimo świetnego sezonu zasadniczego (20-2) odpadli w ćwierćfinale III.12 i pogodzeni z losem wysprzedali skład. Tutaj ta historia mogłaby się zakończyć, ale jak wszyscy wiemy, istnieje coś takiego jak awans z bilansu. W ten oto sposób "Kolegowie" będą kontynuować ciekawą serię - po raz piąty z rzędu przejdą do innej ligi po zakończonym sezonie (dotychczasowa ścieżka Companeros w czasie tej passy: III.10->IV.39->III.2->II.2->III.12->II.3->???).

Przewidywania GMa: Biorąc pod uwagę wcześniej wspomnianą wyprzedaż, beniaminka czeka szósta z rzędu przesiadka, tym razem do III ligi.

14. KK Falcons ($ 294 089)

Można zaryzykować opinię, że Krzychu w poprzednim sezonie rozczarował swoich ligowych współrywali. Niby Falconsi przystępowali do sezonu 46, mając 16 wygranych w poprzednim sezonie, niby nie doszło do rewolucji w składzie, niby BB-staty się zgadzały... Aż nagle orły wylądowały - budząc się z ręką w barażach. Szczęśliwie - wygranych. Zespół przeszedł wietrzenie szatni, w wyniku którego z drużyną pożegnała się grupa weteranów stanowiąca o jego sile. Jak

Przewidywania GMa: Po takiej rewolucji jeszcze ciężko jest stwierdzić, co czeka Falconsów - na pewno jednak będą potrzebować posiłków, by nie bać się spadku w barażach.

13. Polonia Fordon ($ 318 465)

Spróbujmy porównać Polonię Fordon w BB do Polonii Bydgoszcz w żużlu:
Czy oba zespoły stęskniły się się za ekstraklasą? Jak najbardziej!
Czy spędziły ostatni sezon na 3 szczeblu rozgrywek? Tak.
Czy zdominowały rywali w rundzie zasadniczej? Tak.
Czy wygrały play-off i awansowały do II ligi? Cóż, tutaj speedway'owcy się dość mocno ociągają...

Przewidywania GMa: Polonia wydaje się jeszcze troszkę za słaba na play-offy, ale spadek nie powinien jej zagrozić - zwłaszcza, że z takimi pensjami pole do rozwoju jest jeszcze całkiem spore.

12. CaramelAnton Team ($ 362 506)

W świecie BB, gdzie look inside jest uważane za jedną z najskuteczniejszych taktyk, CaramelAnton Team wyróznia się swoją filozofią gry. W poprzednim sezonie drużyna ta ani razu nie zagrała taktyki podkoszowej, skupiając się raczej na rzutach za 3 punkty (najwięcej prób w zeszłym sezonie - 22,1 rzutu na mecz). Niestety, taka strategia sprawia też, że na pierwszy rzut oka odstają oni od reszty konferencji pod względem BB-statów...

Przewidywania GMa: Siła ognia na obwodzie może nie raz wstrząsnąć nieprzygotowanym rywalem. Niestety, w II lidze takich ekip jest już coraz mniej. Braki w ocenach meczowych każą mi przypuszczać, że tym razem CaramelAnton zaliczy podobny zjazd, co ich patron, Carmelo Anthony.


Last edited by Siwy at 08/15/2019 17:31:02

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Siwy

To: Siwy
This Post:
00
300921.2 in reply to 300921.1
Date: 08/15/2019 17:22:13
Overall Posts Rated:
15061506
11. Legnica Stallions ($ 364 633)

W Legnicy wierność barwom klubowym to nie tylko puste słowa. Czterech najlepiej opłacanych zawodników "Rumaków" (Besiktepeli, Misić, Letina, Grzybiecki) ma na koncie co najmniej 170 spotkań w barwach drużyny z Dolnego Śląska. Liga II.3 i Legnica Stallions wyglądają na dobraną parę - choć Legnica dwukrotnie spadała już z tej ligi, to zawsze szybko do niej wracała.

Przewidywania GMa: Legnica potrafiła w zeszłym sezonie grać bardzo dobre spotkania, ale wtedy miała 8 graczy w rotacji - dziś zostało jej tylko 5, i to coraz starszych. W wyrównanej czerwonej konferencji może to być zbyt mało, by liczyć na coś więcej niż walka o utrzymanie.

10. Diabloz ($ 401 825)

gardzielowi wypadałoby pogratulować w tym miejscu dwóch rzeczy:
- skompletowania Korony Drugich Lig BB (był już w II.1, II.2, II.4, ale dopiero teraz zagra w II.3)
- mutantów na obwodzie (Misiołek - 140k, 25 yo; Przeor - 80k, 27 yo)
Jak myślicie, pewnie któryś z tych dwoch graczy musiał zostać MVP ligi? Cóż, zilustrujmy to pytanie krótkim klipem z YT... (https://www.youtube.com/watch?v=zTuUAlMveBU)

Przewidywania GMa: Chciałoby się takiemu beniaminkowi życzyć spokojnego sezonu... ale parę rzeczy budzi tu moje wątpliwości. Po pierwsze, kominy płacowe w postaci kadrowiczów dość mocno ograniczają potencjał drużyny. Po drugie, każdy z trzech epizodów Diabloz w II lidze kończył się na zaledwie jednym sezonie. Są przesłanki, że uda się uniknąć aż tak dramatycznego scenariusza (patrz (106974297)), ale trzeba na to brać poprawkę.

9. Warsaw Predators ($ 406 878)

Młodzi (wszyscy gracze poniżej 32 lat), gniewni (drudzy pod względem fauli z ekip, które grały poprzednio w II.3), lubią placki (to akurat mają na koszulkach) - tak mogą się przedstawiać Warsaw Predators.

Przewidywania GMa: Predatorzy wcale, wcale nie wyglądają w tej chwili źle. Pytanie, czy będą w stanie to przekuć na coś więcej, niż kolejny nudny sezon w środku tabeli.

8. Bursztyn Kalisz ($ 410 044)

To nie był przyjemny sezon dla Michaela12321. Kontuzje. Porażki pomimo lepszych BB-statów (W tym z Młotami - zabrakło tylko 5 punktów do sensacji). Pudłowane GDP (Bursztyn miał z nich tylko 33% skuteczności). Wreszcie - tragiczna seria w końcówce rozgrywek, przez którą bilans 13-9 wystarczył tylko do gry w barażach. I nawet w nich kaliszanie musieli grać trzeci mecz.

Przewidywania GMa: W Kaliszu nadal jest w miarę niezła drużyna... więc może pora, żeby los oddał to, co zabrał w poprzednim sezonie? Ten zespół może powalczyć o play-off, ale stawka jest na tyle wyrównana, że konia z rzędem temu, kto trafi odpowiednią kolejność. Ta uwaga tyczy się też innych ekip z czerwonej (Powiśle, Polonia, Legnica, Wake Forest).

7. KS "Powiśle" ($ 424 226)

Cóż, w tym momencie na całe szczęście nie muszę wyszukiwać jakichkolwiek ciekawostek - wystarczy, że napiszę, jakie mam plany na ten sezon. Jak widać po pensjach, mam zamiar powalczyć... ale jeszcze nie teraz. Chcę na razie sprawdzić grunt pod ewentualny atak na czołówkę II.3 w przyszłym sezonie. Trzon drużyny ma już 26-28 lat - pora powoli przestać trenować, a zacząć wygrywać.

Przewidywania GMa: W walce o awans szału ze strony Powiśla zdecydowanie nie było, ale zespół w obecnym kształcie wydaje się na tyle stabilny, by dobić do play-offów. Czy na tym etapie warszawianie już się zatrzymają? Więcej będziemy wiedzieć za kilka tygodni.



Last edited by Siwy at 08/15/2019 17:27:40

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Siwy

To: Siwy
This Post:
22
300921.3 in reply to 300921.2
Date: 08/15/2019 17:23:12
Overall Posts Rated:
15061506
6. Anwil Broniszew ($ 430 911)

W Broniszewie można zacząć mówić o pewnej klątwie - tamtejszy Anwil po raz czwarty z rzędu awansował do play-off tylko po to, by odpaść z nich po I rundzie. Mimo to i tak jeden z czołowych użytkowników forum tej ligi może mówić o szczęściu - na początku lipca zespół przeżywał olbrzymi kryzys formy i tylko dzięki kryzysowym wzmocnieniom udało się wejść do czołowej 8-ki.

Przewidywania GMa: Jeżeli statystyki z końcówki sezonu miałyby mieć jakieś znaczenie, Anwil powinien mieć największe problemy spośród drużyn środka tabeli. Nie zdziwię się, jeśli zobaczę Anwil w barażach - ale podobnie nie zaskoczy mnie kontynuacja serii udziałów w play-off.

5. Gsquad ($ 430 955)

Słowo, którym spróbuję opisać Gsquad, to "mały". Gi81 to najkrótszy nick menedżera w II.3 (ex aequo z Tomem. z Wake Forest). Przygoda z PLK Gsquadu też była niewielkim, trwającym 1 sezon epizodem. Hala oczywiście najmniejsza w lidze - 16 666 miejsc. Kadra? Też najkrótsza - tylko 9 osób. Transfery? Z reguły też małe, ale ile ich jest - Gsquad w zeszłym sezonie kupił aż 29 zawodników za minimalną kwotę odstępnego - 1 000 $.

Przewidywania GMa: Półfinał jest tutaj możliwy, ale najpierw któryś z rywali o większych możliwościach musi się potknąć lub zrezygnować.

4. SUPERLIGOTA ($ 447 307)

Leszek już nic w BB nie musi. Nikt nie odbierze mu mistrzostwa świata z polską NT, podobnie jak półfinału BBB lub paru mistrzostw PLK/Pucharów Polski. Pytanie brzmi - czy starczy mu motywacji i szczęścia? O tym drugim warto wspomnieć, bo analizując poprzedni sezon w BM, miałem wrażenie, że gdyby nie pechowy początek sezonu (i konieczność rywalizowania z Pruszczem), Leszek mógłby spokojnie walczyć o prymat w lidze.

Przewidywania GMa: Może i Superligota ma starą kadrę, ale na ten moment wydaje się zdecydowanie najsilniejszą ekipą w czerwonej konferencji. Na razie trzeba uważać ją za głównego faworyta przynajmniej do gry w finale.

3. Wake Forest College ($ 458 403)

Zanim przejdę dalej, skupmy się na chwilę na nazwie drużyny Toma. - choćby dlatego, że nawiązuje o alma mater Muggsy'ego Bougesa, Tima Duncana i Chrisa Paula. Zeszłoroczni półfinaliści czerwonej konfy nie lubią kominów płacowych - aż 6 zawodników zarabia co najmniej 80% tego, co najlepiej opłacany w zespole Arik Shoham.

Przewidywania GMa: Powiem tak - styl prezentowany w końcówce sezonu przez Wake Forest nie powalał na kolana. Nie powala też wiek niektórych starterów. Nie wygląda to oczywiście na tyle źle, by widzieć Toma. poza play-off, ale poza półfinałami? Na tą chwilę jak najbardziej.

2. Lucky Loosers ($ 486 274)

Ponieważ już powoli zmierzam do końca tej ściany tekstu, nie będę się wysilał z pisaniem, tylko wrzucę listę niektórych osiągnięć Pimpka:
- jeden z niewielu ludzi, którzy zremisowali w dyskusji z szewaą
- najwyżej sklasyfikowany w rankingu krajowym user (13. miejsce)
- posiadacz najwyższego kontraktu w lidze (Roman Jarząbek, 180 000$ tygodniowo, wnuk znanego z "Misia" Wacława, odziedziczył niezwykle ujmujący wokal)
- oczywiście, najlepiej blokująca drużyna w lidze (8,5 bloku na mecz, prawie 2 razy tyle, co ich rywale)

Przewidywania GMa: Zeszłoroczne wyniki sugerowałyby, że będzie faworytem niebieskiej konferencji, ale warto zauważyć, że awans do finału był w dużej mierze kwestią HCA, które Pimpek wywalczył nieco lepszym składem, niż obecny.
Lucky Loosersów można w tym sezonie ograć w play-off. Może to być jednak trudniejsze, niż się wydaje.



Last edited by Siwy at 08/15/2019 17:27:58

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Siwy

To: Siwy
This Post:
00
300921.4 in reply to 300921.3
Date: 08/15/2019 17:25:36
Overall Posts Rated:
15061506
1. LZS Niemysłowice ($ 493 974)

toshii miał być zwyczajnym, nudnym beniaminkiem.
I wtedy wydał 6 milionów na 2 utalentowanych PF-ów. Krótko mówiąc - na razie jest on królem obecnego okienka transferowego. LZS może chcieć zdominować II ligę tak, jak zdominował III. Z bilansem 22-0 (+641) Niemysłowice miały najlepszy bilans spośród 256 drużyn z tego szczebla rozgrywek.
Przewidywania GMa: Posunięcia toshiiego nie muszą jeszcze oznaczać, że będzie on zdecydowanym faworytem w tym sezonie, ale jeśli w pierwszych kolejkach Niemysłowice pokażą, że stoi za nimi coś więcej, to mogą być głównym faworytem w tym sezonie. Zwłaszcza, że droga do finału po lewej stronie tabeli jest znacznie, znacznie prostsza...

---

Statystyki Worda mówią, że przekroczyłem 1750 słów... no, powiem tak, jeśli w życiu napiszę coś jeszcze dłuższego, to chyba tylko magisterkę Teraz wasza pora, żeby podjąć polemikę z moimi wypocinami!


Last edited by Siwy at 08/15/2019 17:29:47

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Tom.

To: Siwy
This Post:
00
300921.6 in reply to 300921.3
Date: 08/16/2019 05:42:04
Overall Posts Rated:
9696
Świetna lektura herbata jak najbardziej smakowała. Co do mojej nazwy drużyny? Tim Duncan oto cała tajemnica :-)

From: Grucha

To: Siwy
This Post:
00
300921.7 in reply to 300921.1
Date: 08/16/2019 06:42:56
Overall Posts Rated:
9797
Powiem Ci, że jestem w szoku :) Nigdy nie czytałem tak fajnie opisanych zespołów plus Twoje przewidywania, dla mnie majstersztyk. Do tego porównanie dwóch Polonii :)
Co do mnie to mój plan zakładał grę w 3 lidze jeszcze przez 2 sezony, ale jako, że pojawiła się szansa na awans to czemu jej nie wykorzystać :) Dlatego w tej chwili planuję dalszy trening zawodników i liczę na spokojne utrzymanie, jak moje grajki będę wyglądać zadowalająco to jedziemy wyżej. Dlatego jak ktoś chce awansować to proszę robić to jak najszybciej, gdyż za 2-3 sezony wyciągam zaskórniaki i idę spróbować podbić 1 ligę :)

This Post:
11
300921.8 in reply to 300921.4
Date: 08/16/2019 14:10:09
Overall Posts Rated:
299299
super przewidywania zespołów, pierwszy raz coś tak długiego przeczytałem od dawien dawna :) dobra robota Siwy :D po Twoim opisie chyba muszę kiedyś poswięcić z 1h coś kupić i walczyć o awans :P

From: Pimpek

To: Siwy
This Post:
00
300921.9 in reply to 300921.7
Date: 08/17/2019 07:43:02
Overall Posts Rated:
387387
i takie rozpoczęcie sezonu to ja rozumiem :D

From: Siwy

This Post:
00
300921.10 in reply to 300921.7
Date: 08/17/2019 14:12:12
Overall Posts Rated:
15061506
Ech... liczyłem na lepszy start. Na pewno szkoda GDP, bo zapomniałem strzelić i ciebie - ale i tak przy takim rozmiarze porażki to niewiele by zmieniło.

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: toshii

To: Siwy
This Post:
00
300921.11 in reply to 300921.10
Date: 08/17/2019 15:01:20
LZS Niemyslowice
IV.6
Overall Posts Rated:
11161116
Second Team:
Wellingborough Town F.C.
Dzień 1 (Sobota 17 Sierpień 2019) : Występy za pośrednictwem http://www.buzzer-manager.com

Wyniki kolejki
Companeros 104 - Diabloz 121
Lucky Loosers 108 - Warsaw Predators 100
KK Falcons 74 - Anwil Broniszew 93
LZS Niemyslowice 88 - Gsquad 74
CaramelAnton Team 94 - Bursztyn Kalisz 110
KS "Powiśle" 64 - Polonia Fordon 77
Wake Forest College 87 - SUPERLIGOTA 102
Legnica Stallions 117 - Jastrzębie 89

Najlepsze drużynowe osiągnięcia kolejki
Punkty : 121 : Diabloz
Zbiórki : 60 : Anwil Broniszew
Asysty : 29 : Legnica Stallions
Przechwyty : 12 : Legnica Stallions
Zablokowane rzuty : 7 : Lucky Loosers

Najlepsze indywidualne osiągnięcia kolejki
Punkty : 38 : I. Rebenok (SUPERLIGOTA)
Zbiórki : 25 : M. Naidja (Anwil Broniszew)
Asysty : 11 : P. Cousseau (SUPERLIGOTA)
Przechwyty : 4 : B. Przeor (Diabloz), J. Naharro (LZS Niemyslowice), A. Letina (Legnica Stallions)
Zablokowane rzuty : 4 : A. Heilbronn (Lucky Loosers)

Najlepsza piątka kolejki
Point Guard : D. Jewell (Warsaw Predators) (36 Punkty, 2 Zbiórki, 4 Asysty, 1 Przechwyty, 0 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 36
Shooting Guard : E. Syla (Bursztyn Kalisz) (34 Punkty, 4 Zbiórki, 6 Asysty, 1 Przechwyty, 2 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 34
Small Forward : B. Przeor (Diabloz) (26 Punkty, 3 Zbiórki, 3 Asysty, 4 Przechwyty, 2 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 27
Power Forward : I. Rebenok (SUPERLIGOTA) (38 Punkty, 9 Zbiórki, 0 Asysty, 0 Przechwyty, 1 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 41
Center : M. Naidja (Anwil Broniszew) (16 Punkty, 25 Zbiórki, 0 Asysty, 0 Przechwyty, 0 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 35

MVP kolejki
I. Rebenok (SUPERLIGOTA) (38 Punkty, 9 Zbiórki, 0 Asysty, 0 Przechwyty, 1 Zablokowane rzuty) : Efektywność : 41

Najsłabszy występ kolejki
C. Labayen Aranzabe (KK Falcons) (5 Punkty, 4 Zbiórki, 2 Asysty, 2 Przechwyty, 0 Zablokowane rzuty) : Efektywność : -5

Wszystkie rodzaje statystyk
Zawodnik, który zapomniał zdjąć rękawic zimowych : A. Heilbronn (Lucky Loosers) : 7 Straty

Zawodnik dostrzeżony przez sędziego : A. Cerdon (Companeros), I. Landman (Warsaw Predators), M. Vujanić (KK Falcons), P. Pujol (Gsquad), G. Csupra (Jastrzębie) : 6 Faule

Iron man : R. Starzl (Lucky Loosers), P. Zátrok (Lucky Loosers), R. Jarząbek (Lucky Loosers), A. Heilbronn (Lucky Loosers), P. Reese (Warsaw Predators), R. Naklicki (Polonia Fordon), T. Fajth (Jastrzębie), O. Silvestroni (Jastrzębie), P. Fleming (Jastrzębie), K. Szczurowski (Jastrzębie) : 48 Minuty

Snajper : D. Jewell (Warsaw Predators) : 6 3 punkty

Najlepszy zawodnik : W. Misiołek (Diabloz) : Ocena : 16.0

Najsłabszy zawodnik : K. Buterski (Legnica Stallions) : Ocena : 4.5