BuzzerBeater Forums

Poland - I.1 > sezon 43 - nowa nadzieja :)

sezon 43 - nowa nadzieja :)

Set priority
Show messages by
From: Joker

This Post:
00
295135.30 in reply to 295135.29
Date: 08/10/2018 08:10:56
TOP TEN THUNDERS
II.3
Overall Posts Rated:
185185
Chyba nawet zespół BB zauważył że koniec gry to tylko kwestia czasu i nie angażuje się bardziej niż nie musi :)

From: Tomi.

This Post:
66
295135.31 in reply to 295135.30
Date: 08/10/2018 16:51:37
ASPK
PLK
Overall Posts Rated:
10761076
Second Team:
ASPK Gostynin
Pewnie każda gra ma gdzieś swój koniec ale nie sądzę, że oni na to czekają.
Szukają różnych zachęt, ale chyba im nie wychodzi. Wprowadzają dziwne ulepszenia a to tylko odstrasza.
Z drugiej strony w gierki grają teoretycznie młodzi ludzie, a oni są bardzo wymagający.
Mam syna, który ma obecnie 19 lat i mimo, że sam gram już 35 sezonów to nie kręci go to do tej pory.
Mało tego, wiele lat byłem trenerem prawdziwej drużyny koszykarzy (wiek 16-35) i żaden w tym nie siedzi.

Z mojego punktu widzenia to lepiej, żeby już nic nie utrudniali.
Bo ku*wa nawet stałym bywalcom się odechciewa.
Ale w moim sercu BB będzie do końca życia.
Poznałem wspaniałych ludzi, a oni poznali mniej wspaniałego mnie. :-)

Zapraszam na Zlot - czerwiec 2019!!!

Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz.
This Post:
00
295135.34 in reply to 295135.33
Date: 08/13/2018 11:50:59
Szerszony
PLK
Overall Posts Rated:
12911291
Second Team:
Szerszony II
To raczej Jokera nie dziwi o czym napisałeś... raczej śmieszny fakt, że ten wspomniany menadżer, który kupił tego trenera, właściwie tylko połowicznie skorzysta z jego usług, bo ma zawodników ze słabym potencjałem, co na pewno się nie zwróci ani w postaci powiększenia kasy klubowej, ani w postaci powołania do kadry seniorów, którejś z reprezentacji narodowych.

Poza tym 3,5 mln za wyjątkowego trenera to gruba przesada.

OG.
From: Joker

This Post:
00
295135.35 in reply to 295135.34
Date: 08/13/2018 13:23:47
TOP TEN THUNDERS
II.3
Overall Posts Rated:
185185
myślałem że to jasne, ale dzięki że wyjaśniłeś sens mojej wypowiedzi :)
Myśle, że większość robiących takie zakupy nie powalczy o najwyższe cele. To jest gra ekonomiczna przede wszystkim i nie ma miejsca na grube przepłacanie tym bardziej na początku drogi...
Zobaczymy co stworzy kolega z IV ligi trenerem level VII :) Sam jestem ciekaw

This Post:
00
295135.37 in reply to 295135.31
Date: 08/13/2018 16:19:38
Bieszczadzkie Anioły
II.1
Overall Posts Rated:
304304
...
Mało tego, wiele lat byłem trenerem prawdziwej drużyny koszykarzy ...

Ciekawy jestem ilu byłych trenerów lub obecnych prawdziwych drużyn gra w BB ?

This Post:
00
295135.38 in reply to 295135.36
Date: 08/16/2018 05:53:09
TOP TEN THUNDERS
II.3
Overall Posts Rated:
185185
To że do II ligi można z łatwością awansować to wierze ;)
Plan zacny, ale finansowo trzeba mieć spore rezerwy na utrzymanie i wymianę takiego trenera LVL7. Może się udać, ale czy to ekonomicznie najlepsza droga do awansu do PLKA, wątpię ;)
Napisz ile wydasz na trenera łącznie z jego pensjami i wymianami na mniej zarabiających (chyba ze zrobi to jeden i ten sam trener) do czasu wytrenowania 5 gwiazd foramtu SS10=130+ ?

Do tego koszt pozyskania odpowiedniego narybku do treningu :)

Czy planujesz czerpać zyski z wpływów z biletów, gadżetów i TV zachowując dodatni bilans tygodniowy, czy również handel na TL z wytrenowanych graczy?

Co do twojego pytania o Najlepszego polskiego i jednego z najlepszych menagerów w BB to nie wiele Ci odpowiem.
Z tego co się orientuje to Darkonza od dawna już nie trenuje zawodników we własnym zakresie tylko opiera swój zespół posiłkując się TL w odpowiednim czasie ;)

From: Siwy

This Post:
11
295135.39 in reply to 295135.38
Date: 08/16/2018 06:53:25
Overall Posts Rated:
15061506
Po etapie U21 zawsze można przejść na poziom 4-5, gdy trening zwalnia, bonus z wyższych poziomów może nie być taki niezbędny.
Poza tym, zwróćmy uwagę na liczbę trenowanych - 5. Nie podoba mi się ta liczba, bo jeśli Orzeł nie miał na myśli systemu 3 swoich + 2-3 dokupionych na II ligę, to może to oznaczać jeden z potencjalnych problemów:
a) będzie on opierał swoich graczy głównie na skillach, które można robić dwójkami - JS, 1v1, RB. Z każdą z tych umiejętności można w pewnym stopniu przeholować i uzyskać przez to mniej wydajnych zawodników
b) będzie trenował OD/IS/ID na 2 pozycje

O dochody bym się nie martwił - przez pierwsze kilka lat multiskillowego treningu każdy jest w stanie utrzymać takiego zawodnika, a potem wystarczy się mądrze wzmacniać - innymi słowy, dostosowywać poziom wzmocnień do poziomu swoich graczy. Niemniej bez kilkunastu milionów na start się nie obejdzie, chyba, że lubi się emerytów
Oczywiście, mądre inwestycje powinny być tańsze od tych prowadzonych bez głowy.

darkonza nie jest wzorem dla drużyny, która chce oprzeć skład na złotym pokoleniu graczy. Ale Dolar i grat23 odnosili na tyle dobre wyniki z podobną strategią, że warto byłoby z nimi skonsultować strategię budowania takiej drużyny.

Chciałbym jeszcze odnieść się do poprzednich postów i stwierdzeń, że III-IV liga są dziś bardzo silne. Dla mnie to dość względne stwierdzenie - jako II-ligowy średniak myślę, że w optymalnym składzie pokonałbym każdego IV-ligowca w Polsce.
Nie rozszerzałbym tego stwierdzenia na III ligę, bo tam czasami są już dobre drużyny, już gotowe do walki o play-off w II lidze. Nadal można je jednak policzyć na palcach, i nie sądzę, by było ich znacząco więcej, niż kiedyś.

Oczywiście, nie mogę też się zgodzić z argumentem, że wystarczyć odpalić gromadzone przez 15-20 sezonów zasoby, by wejść do czołówki polskiego BB. Widziałem już przypadki, gdy pensje nic nie grały. W ostatnim sezonie Kac z 1,1kk pensji nie przeszedł nawet I rundy PO w II lidze. Widziałem przypadki, gdy 750k pensji grało w barażach tejże II ligi, a 400k pensji nawet nie umiało liczyć się w walce o III ligę. Może operuję tu skrajnościami, ale te przypadki pokazują, że pieniądze niczego nie gwarantują i nie ma co oceniać siły rywali na podstawie ich wydatków.

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Joker

To: Siwy
This Post:
11
295135.40 in reply to 295135.39
Date: 08/16/2018 08:47:22
TOP TEN THUNDERS
II.3
Overall Posts Rated:
185185
Orzeł wspomniał że ma trenera LVL7 a w składzie 2xMVP 21 i 22 lata i 2x Wieloletnia gwiazda 22 i 19 lat. To jedyni chyba obecnie trenujący. przejrzałem na szybko mecze i żaden nie zagrał 48 min na danej pozycji, więc do optymalnego modelu treningu jak piszesz może trochę brakować. Czy w tym wypadku lepiej zarządzany trening LVL5 nie byłby lepszy ?

Last edited by Joker at 08/16/2018 08:47:49

Advertisement