BuzzerBeater Forums

BB Srbija > 42. sezona - Svetsko prvenstvo

42. sezona - Svetsko prvenstvo

Set priority
Show messages by
This Post:
00
293779.21 in reply to 293779.1
Date: 6/19/2018 1:45:02 AM
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
385385
Second Team:
Rabbit Hole
Svaka cast, kapa dole jos jednom....
Ponestace mi kapa

This Post:
00
293779.22 in reply to 293779.1
Date: 6/19/2018 4:20:53 AM
ALE I NEMANI
Prva Liga
Overall Posts Rated:
399399
Alal vera, alal vera!
Bila bi ogromna šteta, zbog ovog niza dobrih partija, kada bi ova generacija, što igrača, što stručnog štaba, ostala bez medalje.
Ajmo momci, još dve pobede...

From: krmelj
This Post:
33
293779.23 in reply to 293779.22
Date: 6/20/2018 12:00:55 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Prvo hvala na cestitkama iako nije bas da sam odrao takticki pa da se toliko kapa skida

Nisam najavio utakmicu, svetsko prvenstvo je (ono u Rusiji), a i mrzelo me je jer sam mislio da ovo niko ziv vise ni ne prati ali... Evo da udjem malo u analizu i nas i ostalih reprezentacija. Pre ove utakmice sa Kinom, ja sam znao da je nama kljucan mec sa Litvanijom da bi ostali u konkurenciji za medalju. Vidite i sami. Pogodjen GDP, vece zalaganje, lagan poraz, rutinski i bez imalo zanimljivosti. Jednostavno jaci su od nas. Ovo prvenstvo je pravi pokazatelj nase snage. Lako je ku*citi se na domacem parketu gde odbrana funkcionise perfektno i ne mora da se pogadja GDP jer smo favoriti u svim mecevima. Ovde je skroz druga prica. Medalja zaista nije realna, jer ako mi pobedimo u bilo kom jakom mecu samo ako moram da pogodim GDP, a oni nama promase i to na jedvite jade...jasno je da su drugi kvalitetniji od nas. Neka realnost je da smo izmedju sestog i osmog mesta po kvalitetu i nista vise od toga.

Mi smo trijumfom nad Kinom i dalje u igri za medalju ali uopste ne zavisimo od nas, plus istroseni smo sa entom. Morali bi da pobedimo oba meca i sa nekom kos razlikom budemo cetvrti, to je tako, tako daleko... Borimo se koliko mozemo, protiv Kine sam gadjao sve i stavio vece zalaganje pa kud puklo, promasio sam ali izgleda da oni nisu jaki kao nekada, cim ih pobedjujemo mi Evropljani. Po meni, Litvanija je prvi favorit! Neveovatno su jaki, pokazali su to i na proslom EP, a igraci su im sada jos vise napredovali jer imaju mlade talente i mogu i do zlata. Bosna i Hercegovina je apsolutni hit ovog prvenstva, neverovatno sta Leonida takticki radi u mecevima protiv favorita, 38 razlike protiv Poljske!!!

Igramo i dalje, borimo se, ipak smo i dalje u igri za medalju, sledeci je Brazil, koji negde mora da se istrese sa zalaganjem, videcemo gde, to ce biti sve samo ne lak mec, naprotiv.

Last edited by krmelj at 6/20/2018 12:01:55 PM

From: krmelj
This Post:
22
293779.24 in reply to 293779.23
Date: 6/25/2018 1:18:00 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Dobro vece, postovani gledaoci!

U jeku Svetskog prvenstva u fudbalu gde nasi cunjevi traze prolaz dalje u mecu protiv Brazila, nesto vece sanse se daju nasim BB momcima da urade slicnu stvar, s tim sto ovde pobeda ne znaci medalju ali nas ostavlja u trci. Navijamo takodje i za nase prijatelje iz Bosne i Hercegovine, da oni osiguraju medalju pobedom protiv Francuza i onda ne zapinju protiv nas poslednje kolo jer bi onda i kos razlika verovatno odlucivala, sa Francuzima i Kinom. Nas apsolutni maksimum je to cetvrto mesto i apsolutno sve cemo da uradimo sto mozemo da imamo sansu za to i uopste se necemo cuvati za eventualno polufinale, sve cemo da istresemo sto imamo u gacama u ove dve preostale utakmice! Jer to nam je potpuni maksimum u ovom trenutku s obzirom na nas kvalitet, kvalitet ostalih reprezentacija i zreb kakav smo imali.
Prvi korak je dakle neophodna pobeda nad Brazilom, nece to biti lako, istroseni smo prilicno, a od njih se ocekuje vece zapinjanje protiv nekoga.

19:30h Srbija - Brazil.

From: krmelj
This Post:
00
293779.25 in reply to 293779.1
Date: 7/2/2018 11:13:39 AM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Srbija - BiH, Kina - Poljska, Francuska - Litvanija. To su 3 utakmice u kojima se odlucuje o medalji. Litvanija i BiH su sigurne. Poljska je veoma blizu. Mi jurimo pobedu sa sto vecom kos razlikom! Imamo za cak 13 poena losiju kos razliku od Kine, a za 7 poena bolju od Francuza. Gledacemo pravu jurnjavu za ciljeve u ovim mecevima.

Jesmo osvojili zlato na EP ali ukoliko bi se ovde domogli medalje, bio bih ponosniji na to nego na to zlato! U ovakvoj prejakoj konkurenciji, sa ovakvim zrebom to bi po meni bio cak i veci uspeh ukoliko bi se desilo. 19:30h Srbija - BiH, poslednja bitna utakmica za nas u sezoni.

This Post:
00
293779.26 in reply to 293779.1
Date: 7/2/2018 3:35:46 PM
ALE I NEMANI
Prva Liga
Overall Posts Rated:
399399
(party)
Svaka čast svima. Zasluženo.

This Post:
00
293779.27 in reply to 293779.26
Date: 7/2/2018 4:56:29 PM
Overall Posts Rated:
2525
Svaka cast selektore. I treba da budes ponosan na ovu pobedu sa ovakvim igrackim kadrom. Jos jednom bravo!

This Post:
55
293779.28 in reply to 293779.24
Date: 7/3/2018 3:05:05 AM
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
385385
Second Team:
Rabbit Hole
Cestitke I svaka cast a svaka cast I komsijama jer nisu zapinjali ;)
Bio bi red da produzis mandat, lepo ti ide ;)

This Post:
00
293779.29 in reply to 293779.28
Date: 7/3/2018 12:11:50 PM
Overall Posts Rated:
356356
Zaslužio je čovek odmor. :) Odlične igre, odlični turniri. Svaka čast. :)

This Post:
11
293779.30 in reply to 293779.29
Date: 7/3/2018 6:49:39 PM
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
385385
Second Team:
Rabbit Hole
Neka ga jos koju sezonu. Nece mu biti nista

From: krmelj
This Post:
00
293779.31 in reply to 293779.30
Date: 7/4/2018 1:25:09 PM
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Hvala puno svima na cestitkama, veliki, ogroman uspeh! Stvarno sam ponosan, blago receno izvucen je potpuni maksimum na ovom SP. Nakon poraza od Litvanije sa vecim zalaganjem i pogodjenim GDP iskreno sam prezalio sezonu za nesto ozbiljnije. Desio se iznenadjujuci trijumf protiv Kine pa je ponovo tinjala nada. Na kraju, sve se poklopilo, a usled dobrog odnosa (da tako kazemo) sa komsijskim savezom, nije se zapinjalo i osvojena je ukupno 11. medalja u istoriji BB Srbije, a tek peta na SP!

Iako takmicenje jos uvek nije gotovo, za nas prakticno i jeste i zbog toga ovako poduzi post. Istresli smo sve iz sebe, osvojili bronzu na izuzetno teskom prvenstvu, za nas paklenom. Meni bar, ovo je bio pakao. Svaku utakmicu smo igrali na krv i noz i uglavnom su bile neizvesne zavrsnice i derbiji. Iznenadjenje prvenstva je svakako BiH, koja je iskoristila, sa jedne strane laksi zreb, sa druge strane srcanoscu, voljom i taktickim znanjem su pobedili neke sile i domogli se prve medalje u njihovoj istoriji. Najjaci utisak ipak je ostavila Litvanija. Nakon meca sa njima, osetio sam svu njihovu snagu. Sve ono sto sam i predvideo nakon EP kad smo ih nategli u finalu. Oni su tada imali jako mlad tim, a otisli su u finale, u medjuvremenu igraci su im jos vise napredovali i sazreli i prvi su favorit za zlato, prvo u njihovoj istoriji.

Da se malo raspisemo i o igracima koji su osvajaci bronze. Kao sto znate i vidite, mnogo je tu igraca koji cine okosnicu vec par sezona, oslonio sam se na iskusne i prekaljene adute i za ovo SP jer bolje nemamo. Tu sada nastaje problem, polako je vreme za rekonstrukciju. Naravno, ne potpunu, i dalje neke starkelje moraju da budu oslonac ali neki se polako oprastaju od reprezentativnog dresa. Da krenemo redom:

Spoljna linija:

Djokica Boskovic - dugi niz sezona standardni clan, u okviru mojih mandata neizostavni clan petorke. Ulazi u 34. godinu medjutim i dalje ce morati da bude deo reprezentacije, sto zbog odredjenih skilova, sto zbog neophodnog iskustva, ko god da bude selektor.
Slavko Zivadinovic - slicna prica kao i kod Djokice, isto su godiste. Najkompletniji adut spolja, isto ce da ima 34 ali morati da bude u rosteru jos neko vreme.
Vladan Celar - igrac sa najvecim zbirom skilova ali ne i dominantnih za reprezentativni nivo da bi bio i u petorci, bar meni nije bio, uglavnom. Ulazi i on u ozbiljne godine, imace ih 33 ali podjednako kvalitetno pokriva sve tri spoljne pozicije i ne postavlja se pitanje njegovog prisustva u reprezentaciji.
Goran Lalatovic - od tipicnog defanzivca tipa Branko Lazic postao je igrac koji ponesto zna i u napadu i doprinese svojim poenima. U najboljim je godinama, siguran clan kostura.

Tu se zavrsava prica o starim adutima spolja, nezamenljivim. Slede one nesto mladje snage, pa da vam predstavim i njihov kvalitet:

Dejan Curuvija (31, sledece sezone) - pozvan je i za ovo SP nesto kasnije. Ima potencijal, nije ni mlad vise toliko, ima najbolji pas sto nam je potrebno na pleju ali opet nema dominantnog skila da bude i clan petorke. Takodje zalece se sa faulovima i igra pregrubo u nekim momentima.
Luka Vojvoda (30) - jedan od najvecih talenata i trebalo bi da bude siguran clan narednih par sezona. On nam donosi bolji napad spolja, kompletan. Velika mana je sto je kod menadzera koji mu ne odrzava stabilnu formu, nikako da to ide kako treba, mucno.
Velisa Maslovar (29) - jos jedan biser, siguran oslonac u narednim sezonama. Kompletan, moci ce da pomogne u svim taktikama, jos samo malo dorade i novi Djokica je tu. U sigurnim rukama je.
Vladimir Elakovic (27) - impozantnih skilova za svoje godine, ubedljivo odskace od svih iz svoje generacije i od godinu dana starijih. Bice igrac cudnih karakteristika, individualac. Veoma pazljivo ga uvoditi u sistem narednih sezona, kada jedan po jedan matorac odu u penziju.
Jovan Nenadic - tu je

Advertisement