BuzzerBeater Forums

BB Srbija > 42. sezona - Svetsko prvenstvo

42. sezona - Svetsko prvenstvo

Set priority
Show messages by
From: krmelj
This Post:
11
293779.1
Date: 04/16/2018 13:32:17
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Da otvorimo novu temu. Kratka najava samo. Zapocinjemo na neki nacin ciklus za SP koje ce se odrzati u Indoneziji. Za sada je 8 reprezentacija osiguralo ucestvovanje: Srbija i Litvanija - Evropa, USA i Brazil - Amerika, Nigerija i Senegal - Afrika i Kina i Tajvan - Azija. Prve navedene reprezentacije su i osvajaci zlata na svojim kontinentalnim sampionatima. Ostale 4 reprezentacije ce biti poznate nakon baraza koji pocinje danas od 19:30h po nasem vremenu, pa cemo i to ispratiti.

Do tada mi zapocinjemo ciklus od 3 prijateljske utakmice, a prva je danas protiv Bugara u isto vreme kad i baraz, 19:35h, a malo ce se oprobati nesto, mada sa entuzijazmom na broju 1 nema tu previse sta da se vidi. Pozvan je Maslovar po prvi put, da se oproba covek, menadzer je ulozio puno rada u njega.

This Post:
00
293779.2 in reply to 293779.1
Date: 04/20/2018 09:02:50
Drakula
II.1
Overall Posts Rated:
188188
selektore, puno srece u ciklusu!

From: Matya

This Post:
00
293779.3 in reply to 293779.2
Date: 04/20/2018 10:43:15
GGakovo
Prva Liga
Overall Posts Rated:
104104
I puno sreće na ždrebu pa da nas bar jednom za promenu zaobiđe grupa smrti! :D

From: krmelj

This Post:
11
293779.4 in reply to 293779.3
Date: 04/20/2018 16:33:28
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Hvala ljudi. Iskreno i ja se nadam malo laksoj grupi za promenu iako sam ja baksuz i uvek se mora najtezim putem Jeste da ako hoces na vrh moras i najbolje da pobedis ali na SP nekako to nam bas, bas ne treba, a i finale je bas veliki zalogaj.

From: krmelj
This Post:
22
293779.5 in reply to 293779.4
Date: 05/07/2018 10:21:51
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Sva nadanja oko zreba nam pala u vodu! Sledi nam nov pakao, mozda i najveci do sada za vreme mojih mandatovanja. Eeeee...nikako sreca kao selektora da me posluzi u zrebu.

Necemo da kukamo ali ovakva je situacija. Grupe su opet totalno neravnopravne, a u tome najvecu srecu su imali od favorita Kina i ponovo Litvanija. U toj grupi su jos BiH, Brazil, Meksiko i Nigerija. Jasno je da ce se poslednje cetiri reprezentacije boriti za to trece i cetvrto mesto u grupi i dalji prolaz, a daleko su od nekog svetskog vrha.
Sada nasa grupa. Dok je tamo upao Brazil, nama je zapala USA, tamo je BiH, kod nas je Poljska, tamo je Meksiko, ovde Francuska itd. Tu su jos i Tajvan, standardni osvajac medalja na SP i Senegal kao totalni autsajder ali nekome ce vec zamutiti corbu. Pakao pakla!

Na startu igramo protiv Poljske, bitnu utakmicu naravno. Starti poznanik, za vreme mog selektorstva dobili smo ih dva puta lagano i takticki. Treba to i treci put dobiti... Imamo prednost u formi, to je cinjenica, uzdamo se i u to. Bice ipak tesko ali se nadamo pobednickom startu. Problem nam je sto mladje snage nikako da se priblize po kvalitetu i konstantnosti forme zlatnoj generacii tako da se i dalje uzdamo u iskusne i proverene adute.

19:30h ce biti standardan termin pocetka utakmica SP u Indoneziji i termin meca Srbija - Poljska. Polecemo!

From: krmelj
This Post:
11
293779.6 in reply to 293779.5
Date: 05/09/2018 12:19:37
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
U jednoj od najboljih utakmica koje sam gledao nazalost ipak smo porazeni na startu SP, Srbija - Poljska 114-117 OT (46621). Bolan poraz koji bi mogao skupo da nas kosta daljih ambicija ali boricemo se.

Delovalo je da oni drze mec pod kontrolom, vodili su 95% utakmice, mi smo ih jurili i jurili i cinilo mi se da ih ne bi dostigli za jos 2 utamice. U finisu regularnog dela se igralo kos za kos, bez promasaja, a mi smo zaostajali 2 poseda konstantno. Na kraju, igrica nam je donela cudo i nekim sokirajucim skokovima u napadu na silu smo izborili produzetak. To je vec bio sok. Tamo smo cak i vodili i bolje krenuli, cinilo se da se Poljaci u soku ali na kraju nas je ipak stigla karma, na 114-115, 3 sekunde do kraja Veskovic je fauliran i promasio je oba penala!

Sta je tu je, idemo dalje, sledeci protivnik je mozda jos tezi, Francuska koja je savladala USA u jos jednom derbiju. Grupa je toliko jaka da ja zaista ne mogu da obecam ni plasman u sledecu fazu i cak i to ce biti solidan uspeh, a sve iznad toga prava rapsodija. Krenulo je porazom u produzetku, a upravo taj produzetak moze da nas kosta, a i ne mora.

Za utehu onima koji su gledali je cinjenica da je utakmica bila zaista fantasticna, a sami zavrseci regularnog dela i produzetka prepuni dramaturgije i koseva za preokrete. Uzivao sam, i pored poraza...

From: krmelj
This Post:
00
293779.7 in reply to 293779.1
Date: 05/14/2018 12:32:53
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Nakon bolnog poraza od Poljaka, veceras igramo drugo kolo protiv jednako teskog protivnika, Francuske. Tesno smo ih dobili na EP kod nas, to je bila najteza utakmica za nas na proslom takmicenju. (45481)

Mislim da nam ne odgovaraju kao sklop igraca i kao ekipa, koja je raznovrsna i moze da napadne svuda. Mesaju taktike i bice bas, bas tesko. Imaju blagu prednost i u formi, favoriti su, pobedili su prilicno lako u prvom kolu odlicne Amere. Pobeda bi nam anulirala onaj poraz od Poljaka, poraz nas stavlja u tesku poziciju ali otom potom. Ne zna se koja utakmica je teza u rasporedu.

19:30h Srbija - Francuska, ajmo!

This Post:
00
293779.8 in reply to 293779.7
Date: 05/14/2018 15:26:16
KK Losers
Prva Liga
Overall Posts Rated:
318318
Second Team:
DZASK United
Kakvo otvaranje cetvrte cetvrtine, kakav snajperski napad dalekometnih hitaca! Bravo, sjajna pobeda!

This Post:
00
293779.9 in reply to 293779.8
Date: 05/14/2018 16:07:41
Svemirski Kosarkasi
II.3
Overall Posts Rated:
120120
Second Team:
Distopija
Ko bi rekao da naši momci mogu onako da šutiraju? Pa uvek smo tražili taj šut za 3p i navodili ga kao nedostatak
Neverovatno šutersko veče i sjajna taktička postavka. Jako bitna pobeda, svaka čast!

From: krmelj
This Post:
00
293779.10 in reply to 293779.9
Date: 05/15/2018 10:08:53
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Hvala momci. Nisam bio na chatu ali sam gledao preko telefona. Srbija - Francuska 103-96. (46625)

Uz malo srece u odabiru taktike, ostvarena je ekstremno vazna pobeda. Nakon poraza u produzetku od Poljaka, ovo nas vraca u zivot! Samim tim, i sa ostalim rezultatima, potpuno je jasno da nam sledi haos u grupi! Sledece kolo nam je jednako vazno, protiv Tajvana, koji je izgubio od USA ali sa nizim zalaganjem.

Covek odluke i strelac bitnih pogodaka je Zivadi...khmm khmm zakasljao sam se. Kada igramo spolja, to je nekako najvise taktika za njega, a on je batica resio da sto pre napusti parket , uglavnom faulovima van suta igraca i ostavi saigrace losijih suterskih mogucnosti na cedilu. U prvom kolu najlosija Djokicina partija u karijeri, u drugom najlosija Zivadinova. Ovoga puta neki drugi momci su povukli kada je trebalo i doneli nam pobedu, a nije se bas od njih ocekivalo. Stoga, ocekujem od Djokice i Zivadina neku vrstu iskupljenja kada bude najbitnije. A momci koju su najzasluzniji za trijumf protiv velikog rivala su pre svega Dogandza (najbolja partija u reprezentaciji) i prekaljeni, pomalo zaboravljeni Bozo, pokazao klasu po ko zna koji put. U poslednju cetvrtinu uslo se egal, a onda je rezervista sa klupe pocepao mrezicu dalekometnim hicima, uz pomoc Dogandze i resio sve brige. Dodao bih jos samo da sudjenje nije bilo ravnopravno, sto pokazuje i odnos broja faulova, a u svakoj cetvrtini bili smo u bonusu posle 3 minuta, a Francuzi cesto dobijali poklonjena slobodna bacanja u poslednjoj sekundi napada ili negde na pola igralista van suta. Ne volim da pricam o sudjenju ali ovo daje dodatnu draz nasoj pobedi

Vratili smo se u igru, grupa zaista ne moze biti zanimljivija i sledi nam jos dosta drame i ujednacenih bitaka. Ko je najbolji? SRBIJA!!!

This Post:
00
293779.11 in reply to 293779.10
Date: 05/15/2018 10:20:13
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
161161
djokica nije blistao, ali je na kraju uzeo loptu u svoje ruke i bio nepogresiv kada je prigustilo! mislim da ej ubcio samo 2 poena do cetvrte cetvrtine, a onda 14, od kojih cak 6 iz slobodnih bacanja kada su nam pripretili i prisli na 3 razlike.