BuzzerBeater Forums

BB Srbija > U21 reprezentacija - sezona 41

U21 reprezentacija - sezona 41

Set priority
Show messages by
From: Oziris
This Post:
22
291772.1
Date: 01/05/2018 10:07:10
Overall Posts Rated:
356356
Pozdrav zajednico!

Evo teme za sezonu u kojoj ćemo igrati na SP i od koje takođe očekujemo lep rezultat. Da li možemo očekivati medalju ili ne, zavisi i od konkurencije. Kada se sastave timovi znaćemo više šta možemo da očekujemo od naših momaka. To je što se tiče očekivanja, ali što se tiče ambicije i želje naravno da idemo na medalju, jer sve ostalo nema smisla. Kada ne uđete u polufinale ne piše vam se ništa i kao da niste ni igrali na turniru, tako da idemo po medalju, pa dokle doguramo. Kao što rekoh, videćemo kolike su nam mogućnosti u odnosu na ostale.

Draft je odrađen i sada su mi potrebni skauti. Ja sam uzeo krila da treniram i ostaju još da se podele bekovi i centri sa 18 godina. Bilo bi lepo da osvežimo malo naš stručni štab novim licima. Voleo bih da malo odmorim svoje skaute koji su tu već sezonama, tako da upućujem POZIV SVIMA KOJI BI IMALI MALO VREMENA DA ISTRENIRAJU NEKOLIKO KLINACA. Ponavljam po ko zna koji put, niko ne mora sve da uzme. Ako želite da trenirate 10 igrača, može, ako želite 5, može, ako hoćete 20 može... Koliko god da uzmete igrača da pratite dobrodošlo je. :)

Sami trenirci koji su nam došli sa drafta nisu ništa posebno. Slabiji draft od prošle godine i imamo samo jednog igrača sa 18 godina koji je preko 60 skilova. Ja sam uzeo jednog centra i verovatno ću još 2, tako da ću ja napraviti 2-3 reprezentativca na centarskoj liniji. Bilo bi fino da neko drugi uzme krila ili bekove, pa da upotpunimo generaciju da ne bude propast. :)

Bilo bi lepo da neko pokaže interesovanje za poziciju selektora, već sad, jer koliko vidimo stariji menadžeri uopšte nisu zainteresovani za ovaj posao, jer ima brdo posla, a oni su se uglavnom smorili, a mlađi nemaju iskustva, kao što ni ja nisam imao kada sam došao. Da bi izbegli sličnu situaciju najbolje je da već sad neko iskaže želju, pa da polako vidi tu kako i šta ide. Ja bih imao volje da objasnim sve i tu ne bi bilo problema. Meni se evo, završava 3. mandat i što je dosta dosta je. Završavam fakultet za koji mesec i treba sad da nagazim što više mogu, tako da ne bih mogao da radim ovo kako treba. Tako da MOLIM SVE DA RAZMOTRE POZICIJU SELEKTORA OD SLEDEĆE SEZONE. Generacije koje nadolaze su standardne. Ništa posebno, ali nisu ni loše.

This Post:
00
291772.2 in reply to 291772.1
Date: 01/16/2018 01:42:24
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
161161
pitanje za selektora i skaute, koja je prednost igraca (42023372) nad (42021549) bar u ovom trenutku kad je forma na strani (42021549)?
ako rebraca nema kvalitet za prvih 5 u U21 timu, siguran sam da moze bar da bude pozvan. koliko vidim, spolja i nije neka konkurencija, posebno na krilu... popunjava KC koji ne moze da izvuce ni devetku na toj poziciji :(
nemam pristup disku pa ne zanam kako izgleda (42023372), ali sa 21 godinom i platom od $7,5k mora da je mnogo interesantan.

This Post:
00
291772.3 in reply to 291772.2
Date: 01/16/2018 01:45:35
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
161161
inace, rebraca trenutno izgleda ovako:

Nedeljna Plata: $ 13 187
Uloga: ključni igrač


DMI: 103800
Godina: 21
Visina: 6'4" / 193 cm
Potencijal: večiti all star igrač
Forma: Dobar

Skok šut: Briljantan Šut iz daljine: Prosečan
Spoljna odb.: Silan Tehnika: Briljantan
Prodornost: Fantastičan Dodavanje: Slab
Šut iznutra: Dobar Unutrašnja odb.: Silan
Skok: Prosečan Blokiranje: Nedovoljan
Izdržljivost: Očajan Slobodna bacanja: Nedovoljan

Iskustvo: Očajan UBS: 90 (59 + 31)

This Post:
00
291772.4 in reply to 291772.2
Date: 01/16/2018 03:59:30
Overall Posts Rated:
229229
Evo ga BB Mateja Kezman gura Milinkovic-Savica u tim. Ali BB Milinkovic-Savic nije ni blizu potencijal ovom iz stvarnog zivota. Salu na stranu, pretpostavljam da Oziris ima dobre razloge.

A po meni ne razlikuju se previse, jedan je bolji u nekim segmentima, ovaj tvoj uglavnom u JR i RB i to je to (da ne otkrivamo previse protivnicima). Potencijal ne verujem da je pravio pitanje sto se tice napretka do kraja sezone, i 7 bez problema napreduje sa 21-22 godine. Mozda te uhvatio na zub Oziris. :-D Ako ti je za utehu, cetiri vrlo vrlo slicna igraca tvom na toj poziji takodje nisu u U21 reprenzetaciji.

Ja bih na tvom mestu dizao OD i PA i imace vece sanse da bude na jednom od 4 upraznjena mesta do kraja sezone. Pre svega OD, jedno 5-6 nedelja narednih minimum.

Last edited by AirWolf at 01/16/2018 04:01:01

This Post:
00
291772.5 in reply to 291772.4
Date: 01/16/2018 04:27:12
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
161161
ma on prati u treningu (42021535), pa zbog toga izgleda tako. ove sezone je na programu samo presing, i mozda 2 - 3 nedelje jadan na jedan, tako da ce do kraja sezone odbrana izaci na 15-ak. dodavanje necu dizati jos dugo, Atlas1 mi je rekao da to radim na kraju.

This Post:
00
291772.6 in reply to 291772.3
Date: 01/16/2018 10:22:37
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
384384
Second Team:
Rabbit Hole
Ovako:
Nema dovoljno dobre odbrane, PA mu je jako nizak, nema ni neki IS ako bi se koristio u napadu sa PF cak I za spoljne taktike. Mislim da su to glavni razlozi zasto nije pozvan. Ali ako bude napredovao kako valja mozda ga pozove selektor.
U svakom slucaju ne moras da sumljas u Ozirisa sto se tice izbora igraca, veruj mi ;)

This Post:
00
291772.7 in reply to 291772.6
Date: 01/16/2018 10:44:24
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
161161
ne ne, to je "sekundarno" i skoro nebitno pitanje. ovaj junak sa platom od $7,5k sigurno nema slicnih problema
Ovako:
Nema dovoljno dobre odbrane, PA mu je jako nizak, nema ni neki IS ako bi se koristio u napadu sa PF cak I za spoljne taktike. Mislim da su to glavni razlozi zasto nije pozvan. Ali ako bude napredovao kako valja mozda ga pozove selektor.
U svakom slucaju ne moras da sumljas u Ozirisa sto se tice izbora igraca, veruj mi ;)

dakle, zanima me koje prednosti i u kojim taktikama, ima Marko Mihajlović (42023372) nad Rebračom (42021549)?

From: Oziris
This Post:
00
291772.8 in reply to 291772.7
Date: 01/16/2018 11:52:46
Overall Posts Rated:
356356
Pozdrav zajednico!

Pišem posle dužeg vremena, jer sam imao upalu pluća, pa sam samo ležao, a ovde sam samo one najnužnije stvari obavljao. Nemojte zameriti što sam zapustio forum, nadam se da će se pronaći malo razumevanja za mene. :)
Ono što je bitno jeste to da je na gdoc-u sve sređeno. Možda još neke sitnice doradim, ali to je to u suštini. Poslaću poziv jednom menadžeru da se malo oproba kao skaut, pošto znam da ima vremena, volje i ljubavi ka košarci, tako da verujem da će se snaći kao skaut, a mi ćemo naše redove osvežiti malo. :)

Odigrali smo pripremni meč sa Letoncima i uspeli smo da ih dobijemo. Drugi meč je trebalo da odigramo sa selekcijom Australije, ali njihov selektor nije uspeo da stigne da namesti postavu. Dečko se kulturno javio, objasnio zašto nije stigao i izvinio se. Zbog toga sam mu ponudio da opet zakažemo meč za sledeći ponedeljak, pa da odigramo prijateljsku. Izgubili smo jednu nedelju za isprobavanje taktike, ali šta da se radi.

Istina je da se na ovim prijateljskim ne može videti prava snaga tima, jer se tu igra ekstra opuštenim zalaganjem, ali koliko vidim ovako generalno situacija nije loša. Postoje stvari koje želim da popravim što pre i iscimao sam sve ljude koji mi mogu pomoći u tome i dobio sam obećanja za određene treninge, tako da verujem da će se neke stvari ispraviti. Imamo još 2 treninga do prve zvanične utakmice, pa se nadam da će to vreme biti kvalitetno utrošeno što se treninga tiče.

@NemanjaIX

Što se tiče tvog pitanja, odgovor je sledeći:
Rebrača ima 6 skilova više od Mihajlovića, ali je lošiji igrač od njega. Zašto? Jednostavno ima skilove koji nam ne trebaju toliko, a one skilove koji nam više trebaju on nema... To je ono što je i selektor A reprezentacije pisao, ako se ne varam na temi koju smo nedavno otvorili, a tiče se kriterijuma, itd. Jednostavno nije bitno koliko neko ima skilova, nije bitno kolika mu je plata, nije bitno koliki mu je DMI rejting i pogotovo nije bitno šta mu piše od pozicija... Da li ga je igrica prepoznala kao krilo, kao krilnog centra, itd... Najbitnije od svega je koje skilove igrač ima i koliko. Odgovor su ti već dali AirWolf i Frankie Theildo. Rebrača ima slabe odbrane i dodavanje kada je reč o reprezentativnom nivou. Fali i Mihajloviću skok recimo, ali opet kada se sve uzme u obzir bolji je za krilo od Rebrače.
Ja koliko se sećam, još na početku prošle sezone sam ti sugerisao da treniraš odbrane, ali ti nisi mogao zbog igrača koji ti je prioritet. I to je u redu, razumem da nisi mogao, ali nemoj onda da se čudiš što ga ne zovem. A i to je još jedan razlog što nije pozvan, a verovatno je i glavni razlog to što ne bih mogao da računam da ćeš trenirati ono što ti ja tražim. Menadžeri naših krila Jokovića, Burčevskog i Mihajlovića su Zvone i Bojan92 s kojima imam perfektnu komunikaciju i uopšte nemamo nesuglasica kada je trening u pitanju. A više od 3 krila za jednu sezonu mi nikad nije bilo potrebno, pa ni sada neće verovatno. Ti sada i kada bi krenuo da treniraš po mojim instrukcijama Rebrača opet ne bi mogao da dostigne spomenute igrače.
Žao mi je, ali je to tako. I prošle sezone sam primao određene kritike u vezi sa mojom selekcijom igrača za mladu reprezentaciju i ja stvarno razumem da bi svi voleli da imaju zastavicu pored slike igrača, ali ja imam ograničen broj igrača koje mogu da pozovem i ne mogu olako da pozivam igrače. Čak ni kvalitet igrača nije najbitniji kada je reč o selekciji, već odnos između selektora i menadžera. Ako jedan igrač ima 100 skilova, a svake nedelje formu 5 on neće biti u timu, itd... Mislim da je ovde poenta jasna. Ne znam šta bih još rekao. Ja možda i mogu da pogrešim u selekciji igrača, ali bitno je da se prati sistem. A i selektor sam evo već godinu i po dana, ako mi se i dešavalo u početku da nekog igrača propustim, to se više ne dešava. Mogu da pogrešim sa taktikom, jer nisam sveznalica, ali budite svi uvereni da su igrači koje izaberem najbolje što u tom trenutku imamo. :)

This Post:
11
291772.9 in reply to 291772.8
Date: 01/16/2018 13:40:38
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
161161
prosle zime sam i ja imao upalu pluca, bas tesku... bio sam 35 dana u klinickom i jedva ziv ostao. cuvaj se. tvoja upala verovatno nije bila ni blizu kao moja, ali se cuvaj duplo vise nego sto mislis da treba. i jedi mnogo, bar su to meni savetovali, da jedem sto vise da bi se organizam oporavio.

sto se tice odgovora, hvala, ali nema veze. pises o formi, ovaj je prosecan, a rebraca dobar... ne znam koliko je mogao da nabije odbrane, kod rebrace je zbir 20, sto sigurno ne moze biti toliki hendikep da se zanemari superiornost u, verovatno, svemu ostalom.

This Post:
22
291772.10 in reply to 291772.9
Date: 01/16/2018 18:15:54
Overall Posts Rated:
356356
Hvala. Blaža upala pluća. Sreća, pa imam jak organizam, ali sam se i nagutao lekova kao nikad do sada...

Mihajlović je bolji u odbrani za sve napade, a za nijansu je bolji u napadima koji idu pod koš zbog višeg šuta iznutra, a zbog boljeg dodavanja je bolji u igri na centra, kao i za sve izolacije gde je dodavanje dosta bitno. Rebrača je bolji šuter bez sumnje, ali opet Mihajlovića ovo dodavanje izvlači, jer je u spoljnim napadima veoma bitan protok lopte. Znači Rebrača bi bolje šutao, ali bi Mihajlović bolje učestvovao u napadu kao asistent, a takođe bi i on ubo nešto u napadu, jer mu za krilo skok šut nije loš. :) Rebrača ima 6 skilova više i to na šutu uglavnom, kao i na skoku. Tu jedino ima prednost. Moje mišljenje na osnovu prakse koju ovde imam jeste da su mi odbrane i protok lopte potrebniji.