BuzzerBeater Forums

BB Srbija > U21 reprezentacija - sezona 41

U21 reprezentacija - sezona 41

Set priority
Show messages by
This Post:
00
291772.5 in reply to 291772.4
Date: 01/16/2018 04:27:12
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
161161
ma on prati u treningu (42021535), pa zbog toga izgleda tako. ove sezone je na programu samo presing, i mozda 2 - 3 nedelje jadan na jedan, tako da ce do kraja sezone odbrana izaci na 15-ak. dodavanje necu dizati jos dugo, Atlas1 mi je rekao da to radim na kraju.

This Post:
00
291772.6 in reply to 291772.3
Date: 01/16/2018 10:22:37
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
384384
Second Team:
Rabbit Hole
Ovako:
Nema dovoljno dobre odbrane, PA mu je jako nizak, nema ni neki IS ako bi se koristio u napadu sa PF cak I za spoljne taktike. Mislim da su to glavni razlozi zasto nije pozvan. Ali ako bude napredovao kako valja mozda ga pozove selektor.
U svakom slucaju ne moras da sumljas u Ozirisa sto se tice izbora igraca, veruj mi ;)

This Post:
00
291772.7 in reply to 291772.6
Date: 01/16/2018 10:44:24
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
161161
ne ne, to je "sekundarno" i skoro nebitno pitanje. ovaj junak sa platom od $7,5k sigurno nema slicnih problema
Ovako:
Nema dovoljno dobre odbrane, PA mu je jako nizak, nema ni neki IS ako bi se koristio u napadu sa PF cak I za spoljne taktike. Mislim da su to glavni razlozi zasto nije pozvan. Ali ako bude napredovao kako valja mozda ga pozove selektor.
U svakom slucaju ne moras da sumljas u Ozirisa sto se tice izbora igraca, veruj mi ;)

dakle, zanima me koje prednosti i u kojim taktikama, ima Marko Mihajlović (42023372) nad Rebračom (42021549)?

From: Oziris
This Post:
00
291772.8 in reply to 291772.7
Date: 01/16/2018 11:52:46
Overall Posts Rated:
356356
Pozdrav zajednico!

Pišem posle dužeg vremena, jer sam imao upalu pluća, pa sam samo ležao, a ovde sam samo one najnužnije stvari obavljao. Nemojte zameriti što sam zapustio forum, nadam se da će se pronaći malo razumevanja za mene. :)
Ono što je bitno jeste to da je na gdoc-u sve sređeno. Možda još neke sitnice doradim, ali to je to u suštini. Poslaću poziv jednom menadžeru da se malo oproba kao skaut, pošto znam da ima vremena, volje i ljubavi ka košarci, tako da verujem da će se snaći kao skaut, a mi ćemo naše redove osvežiti malo. :)

Odigrali smo pripremni meč sa Letoncima i uspeli smo da ih dobijemo. Drugi meč je trebalo da odigramo sa selekcijom Australije, ali njihov selektor nije uspeo da stigne da namesti postavu. Dečko se kulturno javio, objasnio zašto nije stigao i izvinio se. Zbog toga sam mu ponudio da opet zakažemo meč za sledeći ponedeljak, pa da odigramo prijateljsku. Izgubili smo jednu nedelju za isprobavanje taktike, ali šta da se radi.

Istina je da se na ovim prijateljskim ne može videti prava snaga tima, jer se tu igra ekstra opuštenim zalaganjem, ali koliko vidim ovako generalno situacija nije loša. Postoje stvari koje želim da popravim što pre i iscimao sam sve ljude koji mi mogu pomoći u tome i dobio sam obećanja za određene treninge, tako da verujem da će se neke stvari ispraviti. Imamo još 2 treninga do prve zvanične utakmice, pa se nadam da će to vreme biti kvalitetno utrošeno što se treninga tiče.

@NemanjaIX

Što se tiče tvog pitanja, odgovor je sledeći:
Rebrača ima 6 skilova više od Mihajlovića, ali je lošiji igrač od njega. Zašto? Jednostavno ima skilove koji nam ne trebaju toliko, a one skilove koji nam više trebaju on nema... To je ono što je i selektor A reprezentacije pisao, ako se ne varam na temi koju smo nedavno otvorili, a tiče se kriterijuma, itd. Jednostavno nije bitno koliko neko ima skilova, nije bitno kolika mu je plata, nije bitno koliki mu je DMI rejting i pogotovo nije bitno šta mu piše od pozicija... Da li ga je igrica prepoznala kao krilo, kao krilnog centra, itd... Najbitnije od svega je koje skilove igrač ima i koliko. Odgovor su ti već dali AirWolf i Frankie Theildo. Rebrača ima slabe odbrane i dodavanje kada je reč o reprezentativnom nivou. Fali i Mihajloviću skok recimo, ali opet kada se sve uzme u obzir bolji je za krilo od Rebrače.
Ja koliko se sećam, još na početku prošle sezone sam ti sugerisao da treniraš odbrane, ali ti nisi mogao zbog igrača koji ti je prioritet. I to je u redu, razumem da nisi mogao, ali nemoj onda da se čudiš što ga ne zovem. A i to je još jedan razlog što nije pozvan, a verovatno je i glavni razlog to što ne bih mogao da računam da ćeš trenirati ono što ti ja tražim. Menadžeri naših krila Jokovića, Burčevskog i Mihajlovića su Zvone i Bojan92 s kojima imam perfektnu komunikaciju i uopšte nemamo nesuglasica kada je trening u pitanju. A više od 3 krila za jednu sezonu mi nikad nije bilo potrebno, pa ni sada neće verovatno. Ti sada i kada bi krenuo da treniraš po mojim instrukcijama Rebrača opet ne bi mogao da dostigne spomenute igrače.
Žao mi je, ali je to tako. I prošle sezone sam primao određene kritike u vezi sa mojom selekcijom igrača za mladu reprezentaciju i ja stvarno razumem da bi svi voleli da imaju zastavicu pored slike igrača, ali ja imam ograničen broj igrača koje mogu da pozovem i ne mogu olako da pozivam igrače. Čak ni kvalitet igrača nije najbitniji kada je reč o selekciji, već odnos između selektora i menadžera. Ako jedan igrač ima 100 skilova, a svake nedelje formu 5 on neće biti u timu, itd... Mislim da je ovde poenta jasna. Ne znam šta bih još rekao. Ja možda i mogu da pogrešim u selekciji igrača, ali bitno je da se prati sistem. A i selektor sam evo već godinu i po dana, ako mi se i dešavalo u početku da nekog igrača propustim, to se više ne dešava. Mogu da pogrešim sa taktikom, jer nisam sveznalica, ali budite svi uvereni da su igrači koje izaberem najbolje što u tom trenutku imamo. :)

This Post:
11
291772.9 in reply to 291772.8
Date: 01/16/2018 13:40:38
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
161161
prosle zime sam i ja imao upalu pluca, bas tesku... bio sam 35 dana u klinickom i jedva ziv ostao. cuvaj se. tvoja upala verovatno nije bila ni blizu kao moja, ali se cuvaj duplo vise nego sto mislis da treba. i jedi mnogo, bar su to meni savetovali, da jedem sto vise da bi se organizam oporavio.

sto se tice odgovora, hvala, ali nema veze. pises o formi, ovaj je prosecan, a rebraca dobar... ne znam koliko je mogao da nabije odbrane, kod rebrace je zbir 20, sto sigurno ne moze biti toliki hendikep da se zanemari superiornost u, verovatno, svemu ostalom.

This Post:
22
291772.10 in reply to 291772.9
Date: 01/16/2018 18:15:54
Overall Posts Rated:
356356
Hvala. Blaža upala pluća. Sreća, pa imam jak organizam, ali sam se i nagutao lekova kao nikad do sada...

Mihajlović je bolji u odbrani za sve napade, a za nijansu je bolji u napadima koji idu pod koš zbog višeg šuta iznutra, a zbog boljeg dodavanja je bolji u igri na centra, kao i za sve izolacije gde je dodavanje dosta bitno. Rebrača je bolji šuter bez sumnje, ali opet Mihajlovića ovo dodavanje izvlači, jer je u spoljnim napadima veoma bitan protok lopte. Znači Rebrača bi bolje šutao, ali bi Mihajlović bolje učestvovao u napadu kao asistent, a takođe bi i on ubo nešto u napadu, jer mu za krilo skok šut nije loš. :) Rebrača ima 6 skilova više i to na šutu uglavnom, kao i na skoku. Tu jedino ima prednost. Moje mišljenje na osnovu prakse koju ovde imam jeste da su mi odbrane i protok lopte potrebniji.

This Post:
00
291772.12 in reply to 291772.11
Date: 01/17/2018 03:53:41
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
161161
nije vujacic nego rebraca, ali nema veze.
sve je to ok. samo me zanimalo kako izgleda igrac koji sa formom prosecan i platom (znam da to ne znaci mnogo, ali...) od $7,5k ima prednost u odnosu na rebracu koji je istreniran svuda osim u tom dodavanju koje je ostalo na 5, a i tu ce uskoro dobiti up sigurno... kao i na unutrasnjoj odbrani, sutu unutra i spolja, blokiranju i skoku (sve te treninge ima po jednu - dve nedelje bez up-a)... naravno, napredovace i u spoljnoj odbrani, tehnici i prodornosti, ali to ne navodim jer to i treniram.

This Post:
00
291772.13 in reply to 291772.12
Date: 01/17/2018 14:39:23
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
384384
Second Team:
Rabbit Hole
Samo neka napreduje I nemas brige. Za SP igraci moraju biti odmah spremni, ne mozes da se selektor osloni na to koliko ce dobiti ili kad ce dobiti. Njemu trebaju spremni igraci.
Evo moj Josif je za tog tvog zver a sedece na klupi dok ne dobije up na 13 a vrv ce I tada sedeti na klupi.

This Post:
33
291772.14 in reply to 291772.13
Date: 01/17/2018 16:44:26
Overall Posts Rated:
590590
Pitanje je kako je Josif uopste dosao do mlade reprezentacije. Cista protekcija ili ga selektor vodi kao maskotu i da vezuje pertle Burchevskom

This Post:
00
291772.15 in reply to 291772.14
Date: 01/17/2018 17:51:59
Overall Posts Rated:
229229
Kao maskotu. To ide nasledno, sa menadzera na igrača. :-D

Advertisement