BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Τελικοί Σ32

Τελικοί Σ32

Set priority
Show messages by
This Post:
22
274151.21 in reply to 274151.20
Date: 11/09/2015 13:42:17
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Second Team:
MadPuppies
Kαλό το παραμύθι, αλλά δεν έχει δράκο!
Περισσότερες σπόντες και (κούφιες)αιχμές από αυτές που το ίδιο το παραμύθι καταγγέλει...
Λίγο σιγοντάρισμα, σχεδόν αποκλειστικά από έναν...

Η αλήθεια είναι ότι όλη την σεζόν ανέμενα καλύτερο "ξέσπασμα".
Η κορύφωση της και το αίσιο τέλος της, προϊδέαζε για κάτι μνημειώδες.
Τελικά μας προέκυψε απογοήτευση, κοκα κόλα χωρίς ανθρακικό, ελληνικός χωρίς καϊμάκι...

Κρίμα...και μου άρεσε η ιδέα να απασφαλίσω...

This Post:
11
274151.22 in reply to 274151.20
Date: 11/09/2015 18:55:46
Overall Posts Rated:
10001000
Εμένα καθόλου δεν με κούρασαν τα σεντόνια σου. Κάθε άλλο. Για την ακρίβεια το βρίσκω υπέροχο κάποιος να εξωτερικεύει τις προσεγγίσεις του για τους αγώνες, το πως αισθάνεται ακόμα και το να λέει τα παράπονά του.

Σχετικά με την τελευταία 5ετία, δεν χωρά αμφιβολία για το ποιες ήταν οι ομάδες που πρωταγωνιστούσαν. Για εμένα οι μεγαλύτεροι αντίπαλοι που είχα ήταν οι Μάνος, Γιώργος, ΙΣΙ, Σταύρος και προτού ξεκινήσω το ανήφορο ήταν για λίγο (1-2 σεζόν νομίζω) και ο Γιάννης ο Αυτοκράτωρας. Δεν αναφέρομαι σε δυσκολία αντιπάλου για ένα ματς όπου υπήρξαν σπουδαίοι αντίπαλοι όπως μεταξύ άλλων και η αδυναμία μου ο Νικόλας ο Ξεφτιλαικός για παράδειγμα, αλλά σε μάχες για την πρωτιά και το πρωτάθλημα.

Αν ανατρέξει κανείς στα σταστιστικά Α1 που είχε γράψει παλιότερα ο Νεκτάριος (250970.1), θα διαπιστώσει πως μέχρι τότε τουλάχιστον μόλις το 4-5% κατάφερνε να κλείσει 5ετία στην Α1 πόσο μάλλον να πάρει και κούπα.

Ουσιαστικά λοιπόν είσαι ένας πολυ πετυχημένος μάνατζερ πριν καν τον τελικό της Κυριακής, και το επιβεβαιώνουν οι αριθμοί αυτό άρα δεν χωράει υποκειμενικότητα ή αντικειμενικότητα. Αυτό που έγινε χθες ήταν το κερασάκι στην τούρτα. Και το ίδιο θα ίσχυε και για τον ΙΣΙ φυσικά αν νικούσε εκείνος.

Τα παραπάνω στα λέω για δύο λόγους. Πρώτον μην έχεις αμφιβολίες αν ήταν αληθινά τα συγχαρητήρια που σου έδωσα εγώ προσωπικά. Τα εννοούσα από την καρδιά μου και τα αξίζεις. Η αναφορά μου στον ΙΣΙ και τα συγχαρητήρια που του έδωσα δεν έγιναν για να μειώσουν εσένα, αλλά αντιθέτως ήταν έπαινος για τον ίδιο τον ΙΣΙ ο οποίος με μόλις 615.000$ μισθούς εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τα μαντέματα εκτός έδρας (αλλά και το μη μάντεμα εντός έδρας) και έφερε τους τελικούς στο όριο. Μπορεί να μην αναφερόσουν σε εμένα, αλλά τι διευκρινίζω καλού κακού. Ο δεύτερος λόγος είναι για να σου δείξω ότι δεν έχουμε ανάγκη τα συγχαρητήρια των άλλων. Λατρεύω να δέχομαι εγκωμιαστικά σχόλια και συγχαρητήρια γι'αυτό δίνω κι εγώ εξάλλου πολλές φορές στους συμπαίκτες-αντιπάλους που με νικούν. Για να τους δώσω χαρά και δύναμη να συνεχίσουν να προσπαθούν ειδικά αν νιώσω ότι έχουν ανάγκη από μια καλή κουβέντα ή είναι πολύ ταλαντούχοι αλλά για λίγους μήνες ακόμα άτιλοι. Και αυτοί που έχουν τίτλους βεβαίως αξίζουν συγχαρητήρια. Ωστόσο οι τελευταίοι και να μην τα πάρουν, δεν τρέχει και τίποτα. Πάνε στην πρώτη σελίδα της Ελλάς και καμαρώνουν

Επίσης για να μην χαλιέσαι ίσως και αδίκως, σκέψου άλλους δύο λόγους. Ο τρίτος λόγος είναι ότι μπορεί κάποιος να μην πρόλαβε ακόμα να σου δώσει τα μπράβο. Πολλοί από εμάς είμαστε παντρεμένοι και δεν έχουμε και τόσο χρόνο στην πραγματικότητα,και ειδικά όταν δεν έχεις ποστάρει όλη τη σεζόν μην περιμένεις να σπεύσει ο άλλος. Ο τέταρτος λόγος ίσως έχει να κάνει με συγχαρητήρια που δεν έχεις δώσει εσύ στο παρελθόν. ΠΧ σε αυτά τα σεντόνια σου θα χωρούσε ίσως μια μεγαλύτερη αναφορά στον ΘΕΟ. Anyway προφανώς δεν μπορώ να θυμάμαι ποιος δίνει σε ποιον και πότε κι αν κτλ. Και μπορεί να υπάρχουν και άλλο λογοι ι όπως προσωπικές συμπάθειες/αντιπάθειες πχ. Κι αυτές παίζουν μπάλα.

Γενικά μέχρι την Πέμπτη θα σου έχει γίνει αδιάφορο το περί συγχαρητηρίων.

Αυτά τα ολίγα κι από εμένα. Λοιπόν κάτσε και σκέψου τι θα κεράσεις αν έρθω ποτέ στην Κρήτη (οι νικητές κερνάνε) και πόσταρέ μας και τι τραγούδι άκουσες για να το γλεντήσεις. Κι άμα γουστάρεις παίρνουμε και καμιά συνεντευξούλα από κάνα Πετρόζα Και αν υπάρχει όρεξη για κουβέντα σε βάθος για τους τελικούς ή μαθηματική ανάλυση, θα ρίξουμε κι εκεί καμιά πενιά.

Και πάλι συγχαρητήρια και μπράβο σου







Last edited by stelaios at 11/09/2015 19:03:28

This Post:
22
274151.23 in reply to 274151.22
Date: 11/10/2015 07:02:36
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Second Team:
MadPuppies
Eλα, δεν θέλω μικροπρέπειες.

Καταλαβαίνω, έχεις παράπονο από την Α1 που δεν σου έδωσαν αρκετά συγχαρητήρια, αλλά είσαι ανώτερος τους σαν άτομο.
Εσύ οφείλεις να το ξεπεράσεις και να δείξεις το δρόμο της αρετής και του "fair play".

Μεταξύ μας, δεν έχεις παραλείψει να ευχαριστήσεις πχ κάποιους, από την Α1, παλιούς φίλους, που σου έδωσαν με συγκεκριμένα νούμερα για κάθε σκιλ,το μανιφέστο των σωστών παικτών ανά θέση?
Πόσο μάλλον όταν έγινε την σεζόν 27 και την επομένη ξεκινησε η δεύτερη σου παρουσία στην Α1 και η χρυσή περίοδος σεζόν 28-32...

Αμαρτία είναι να αρχίσει η σεζόν, ευαγγελιζόμενοι περισσότερα "έντιμα" άτομα και να έχουμε παραλείψεις σε θέματα "ηθικής" και "αρχών"...


This Post:
00
274151.25 in reply to 274151.24
Date: 11/10/2015 09:52:02
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Second Team:
MadPuppies
Ναι σε εσένα απευθυνόμουν και έβαλα λανθασμένα προς μαμού.

Πάμε πάρα πολύ καλά!
Μία διευκρίνιση γιατί υπάρχει μια αντίφαση και κλείσαμε!

Πότε ήσουν ΨΕΥΤΙΚΟΣ?

Τώρα(αλλά και σε προηγούμενες περιπτώσεις) που έγραψες τα διθυραμβικά για την αξία των sarithin/mamu ή όταν έστελνες την ταραχώδη σεζόν 29 bb-mail στον Κοτίδη και του έλεγες ότι είναι ουσιαστικά κλέφτες/κλεπταποδόχοι, αφού είναι...γνωστό ότι ο sarithin έχει "σπάσει" την μηχανή του παιχνιδιού(!!!) και δίνει στο πιάτο τα πρωταθλήματα στους φίλους του(μαμού/σπάρταν κτλ)???????

υ.γ δεν έχω χακάρει το σάιτ και διαβάζω bb-mails, μέσω του κοτίδη το έμαθα...



Last edited by maddoghellas at 11/10/2015 09:52:57

This Post:
00
274151.27 in reply to 274151.26
Date: 11/10/2015 11:05:33
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Δεν έχω ανταλλάξει ποτέ μήνυμα με τον συγκεκριμένο χρήστη(ΟΥΤΕ ΕΝΑ από την σεζόν 17 που παίζω) και ουδέποτε γνωριζόμασταν για να μιλάμε!Απορώ με το τι λέει και για ποιο λόγο το κάνει!

Μόνο ο ίδιος γνωρίζει και δεν με ενδιαφέρει κιόλας!




This Post:
00
274151.28 in reply to 274151.26
Date: 11/10/2015 11:06:17
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Second Team:
MadPuppies
χαχαχαχαχαχαχα

Εσύ παραδέχεσαι ότι είσαι ο κουτσομπόλης, εσύ παραδέχεσαι ότι διαδίδεις παπάτζες, εσύ τα έκανες αυτά όταν ξεκίνησε η ιστορία στην Α1 και έγινε ο κακός χαμός και χάθηκε η "υγεία" στο φόρουμ που τώρα σε στεναχωρεί, αλλά σου φταίει αυτός που τράβηξε την κουρτίνα!!!
Ωραίος!
Ακόμα πιο ωραίος, γιατί συγχρόνως εξανίστασαι ότι δεν έπρεπε εγώ να σου τραβήξω την κουρτίνα(αλλά μόνο συγκεκριμένα άτομα) και μου κάνεις και μάθημα ηθικής, λέγοντας μου ότι εκτίθεμαι γιατί αυτός που μου έδειξε την κουρτίνα, εικάζεις ότι δεν ήθελε να την ανοίξω!!!!

Μα υγεία δεν είπαμε??? Για έντιμα άτομα δεν άρχισε πάλι να γίνεται κουβέντα τελευταία?
Εεε ολα στο φως λοιπόν! Και αν δεν ανοίξεις κουρτίνα, είναι σκοτεινά!

υ.γ μιλάω λοιπόν, για να σου φύγει η περιέργεια, ως κάποιος που του αρέσουν ανοιχτές οι κουρτίνες και απεχθάνεται την ανέξοδη και κραυγάζουσα "ηθικολογία"(και είχε και όρεξη να ασχοληθεί).
Αλλωστε, όλος ο σαματας την σ29, έγινε για κουρτίνες που θεωρούνταν κλειστές και έπρεπε να ανοίξουν να μπει φως και ήθος...
Ποσώς με απασχολεί, γιατί δεν τα είπε ο κοτίδης ή οποιοσδήποτε άλλος που τυχόν γνώριζε, όπως καρφάκι δεν μου καίγεται που υπονοείς ότι έπρεπε να αυτολογοκριθώ.






This Post:
00
274151.29 in reply to 274151.27
Date: 11/10/2015 11:12:32
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Second Team:
MadPuppies
Δεν έχω ανταλλάξει ποτέ μήνυμα με τον συγκεκριμένο χρήστη(ΟΥΤΕ ΕΝΑ από την σεζόν 17 που παίζω) και ουδέποτε γνωριζόμασταν για να μιλάμε!Απορώ με το τι λέει και για ποιο λόγο το κάνει!

Μόνο ο ίδιος γνωρίζει και δεν με ενδιαφέρει κιόλας!





Επιβεβαιώνω ότι ποτέ δεν έχουμε ανταλλάξει ούτε ένα μήνυμα.

Εγράψα πολύ συγκεκριμένα ότι το έμαθα, ΜΕΣΩ εσού, πολύ απλά γιατί εσύ ήσουν το βαθύ λαρρύγγι του επίμαχου mail του Κρήτη, το διέδωσες σε άλλους και έφτασε και σε εμένα.


This Post:
00
274151.31 in reply to 274151.29
Date: 11/10/2015 11:33:24
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Πραγματικά δεν σε καταλαβαίνω φίλε σε τι αναφέρεσαι ή για ποιο λόγο αναφέρεσαι μετά από 4 σεζόν σε κάτι που δεν θυμάμαι!Έχω ανταλλάξει άπειρα μηνύματα με πάρα πολλούς χρήστες!

Ούτε καταλαβαίνω πως σου ήρθε τώρα να επιτεθείς σε κάποιον!Πιθανώς για να κάνεις το κομμάτι σου,όπως και παλιά!

Το κλίμα χάλασε τότε για κάποιους συγκεκριμένους λόγους,οι οποίοι βέβαια συνεχίστηκαν και ως τη φετινή σεζόν και πιστεύω να σταματήσουν τουλάχιστον για φέτος!Όσοι παρακολουθούν την Α1 έχουν γνώση του τι έγινε!

Και όταν γράφεις ότι έμαθες κάτι ''μέσω εμού'' χωρίς μάλιστα καμιά περεταίρω διευκρίνηση,είσαι απλα ένας ψεύτης και προσπαθείς να δημιουργήσεις λανθασμένες εντυπώσεις!

Advertisement