BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Αφιέρωμα Πρωταθλητές Α1!

Αφιέρωμα Πρωταθλητές Α1!

Set priority
Show messages by
This Post:
44
323359.14 in reply to 323359.13
Date: 03/29/2024 06:06:32
Campo Stars BC
A1
Overall Posts Rated:
237237
Second Team:
Experiment BC
Αυτό που μετάνιωσα είναι που δεν κατέβασα 3-2 στο 1ο ματς, κάτι που είχα στο νου πολύ καιρό. Αλλά είδα τις καταστάσεις και είπα, αποκλείεται να ρισκάρει τόσο και να πάει σε περιμετρικό πλέον. Εκ του αποτελέσματος, η έδρα είναι πραγματικά μεγάλη υπόθεση. Του έδωσα και τη λάθος μαντεψιά που χρειαζόταν και ο Πάκης έκανε κορονο-πάρτι σε έναν από τους καλύτερους αμυντικούς της λίγκας. Ε μετά στον 3ο τελικό, είχαμε έδρα+playoff δυνατή on steroids. Επιθετικά δεν θα άλλαζα κάτι εκεί. Ο Λάου έκανε τη δουλειά του στο 4, αλλά με μαντεψιά το Κοιτα Μέσα του Τεράστιου έπιασε 58% δίποντα και 23/25 βολές. Δύσκολα κερδίζεις. Εξαργύρωσε δίκαια μία τρομερή σεζόν με 22-0, ενώ εγώ πλήρωσα κατά κύριο λόγο 1 κακή περίοδο στη χρονιά, τη 4η στο μεταξύ μας αγώνα της κανονικής διάρκειας.

Τι θυμάμαι: Την πολύ ποιοτική ομάδα του

Φήμες: Δεν έχω ιδέα, σίγουρα ανυπομονώ να ξαναβρεθεί στην Α1 για να ζωηρέψει το φόρουμ και να αυξηθεί ακόμα περισσότερο ο ανταγωνισμός

Παραθέτω και τις πιο πρόσφατες δηλώσεις του σε 2 ερωτήσεις που του έθεσα:

1)Τι θυμάσαι από την κατάκτηση του/των πρωταθλημάτων σου

Τι να πρώτοθυμηθώ! Είχα τη τύχη να είναι η ομάδα μου στα καλύτερά της μέσα στον Κοροναϊό, που το φόρουμ ήταν πολύ ενεργό, με καλούς μάνατζερ, με χιούμορ και γνώσεις στο παιχνίδι, κάτι που έδωσε ιστορικές μάχες. Σίγουρα για μένα η Α1 έχει συνεθεί με χρήστες όπως ο Nova, ο Legend, o Τεράστιος, ο Ξεφτίλας, Ο Βαλένθια, ο Στέλιος αλλά και άλλες αρκετές ομάδες που αντιμετώπιζα συχνά τις εποχές εκείνες που ήμουν και αρκετά πιο ενεργός (CRETE, Tromokrates, Μετέωρα κλπ).

Αγωνιστικά τώρα:
Από τις «πικρές» αναμνήσεις:
Το χαμένο πρωτάθλημα απέναντι στον «μησιτό» Νόβα της σεζόν 53, που με έκανε να πληρώσω για κάθε μου «κόλλημα» (πχ να μην θέλω να πουλήσω παίκτες σαν τον Λυκουριώτη παρ ότι έκανε φαουλ με το τσουβάλι/να μην έχω καλό γιατρό). [match=XXX]

Από τις «γλυκιές» αναμνήσεις:
Σίγουρα τα 2 πρωταθλήματα επί Legend και Βαλένθια.


Το 1ο, απέναντι στην ομάδα που αποτέλεσε από τις κύριες πηγές έμπνευσης για να φτιάξω εκείνο το ρόστερ και να παίξω σε 7 τελικούς. Η σειρά εκείνη, παρ ότι ήμουν το φαβορί, πήγε σε 3ο ματς. Θυμάμαι στο 2ο ματς να τραυματίζεται ο καλύτερός μου παίκτης, οπότε εκεί κάπου είχα τρομάξει. Τελικά όμως έπεξε στον τελικό, και την τότε εποχή το καλό Κοίτα Μέσα εντός έδρας με δυνατή δεν σταματιόταν και έφερε τον τίτλο.

Το 2ο κατά τη διάρκεια μίας σεζόν που η ομάδα σιγά σιγά γέρναγε (μαζί με τις αντίστοιχες ομάδες των κυρίων ανταγωνιστών τότε πχ Τεράστιος) και μπαίναμε στην επόμενη φάση του alitis – BUCKS, απέναντι στον Aimar, έναν ακόμη μάνατζερ που εκτιμώ πολύ. Όπως έγραψες ήδη μπορεί να μην έχει κερδίσει ακόμα το πρωτάθλημα αλλά έχει κάνει αξιόλογη δουλειά ως μέντορας του scoko, και έχει προσφέρει στις 2 εθνικές.



2) Τι θυμάσαι από τις άλλες ομάδες που κατέκτησαν το πρωτάθλημα (οτιδήποτε: αγωνιστικό, κουτσομπολιό, φήμη ή κάτι που σε εντυπωσίασε).


Θυμάμαι το αδιανόητο σερί πρωταθλημάτων του Legend. Θυμάμαι Αργυρίου και Παπαρέτο, (τον τελευταίο τον έχουμε ακόμα μέτρο σύγκρισης με τον Ivkovic). Θυμάμαι Μαμαλάκη 3άρι Τεράστιου και αργότερα Πάκη Κατσίμπαλο. Θυμάμαι έναν σταθερό Νόβα να κάνει πάντα βήματα προς βελτίωση της ομάδας του με ηγέτη Iván Gaspar, και πολλά ακόμα.

Και παρ ότι ρωτάς για το πρωτάθλημα, συνεχίζοντας τα σπόιλερ θα πω: θυμάμαι αξέχαστα φυσικά την πορεία του Legend στο BBB, αλλά και το 1ο τίτλο του ανταγωνιστή Νόβα (96-95 τον Στέλιο με buzzerbeater 3ποντο που… είχε προβλέψει στο φόρουμ τη παραμονή! [match=XXX]). Και τα 2 τα είχα χαρεί ιδιαίτερα γιατί τα άξιζαν και οι 2.

Last edited by Astericius at 03/29/2024 06:35:41

This Post:
00
323359.15 in reply to 323359.14
Date: 04/01/2024 05:03:03
Campo Stars BC
A1
Overall Posts Rated:
237237
Second Team:
Experiment BC
Νο11: Crete (σεζόν 9 έως 63): Άλλη μία παλιοσειρά που εγκατέλειψε πρόσφατα το παιχνίδι. O Crete δεν ήταν κ ο πιο ομιλητικός manager αλλά άφησε το στίγμα του στην Α1 κερδίζοντας back 2 back το πρωτάθλημα τις σεζόν 32,33.

Τι θυμάμαι: Τον 1 χαμένο τελικό κυπέλλου (με το παλιό ΑΦΜ τη σεζόν 29) αλλά και ότι του έστελνα μνμτα όταν ξαναβρεθήκαμε στην ΙΙ χωρίς ποτέ να μου απαντήσει.
Πες μας ποιος είσαι (ηλικία, όνομα, οικ.κατάσταση, χρόνια ενασχόλησης με μπάζερ, τόπος κατοικίας)

Αλιευμένο από σεζόν 31:

Ειμαι ο Μανος 42 ετων παντρεμενος 3 χρονια και ξεκινησα το μπαζερ στο τελος
της σεζον 9(πλαυ αουτ μπηκα) και βασικα η πρωτη μπαζερικη σεζον θεωρητε η 10 και βλεποντας μολις την ημερομηνια του 1ου παιχνιδιου μου καταλαβενω οτι περασαν σχεδον 6 χρονια(τα κλεινω 25/8) απιστευτο...
Ο τοπος κατοικιας ειναι μεταξυ Ηρακλειου που ειναι η καταγωγη μου και Ρεθυμνου που ειναι της γυναικας μου...

Πως επέλεξες το nickname σου?

Το πως επελεξα το nickname δεν εχει ουτε παραμυθια με πριγκιπες και δρακους αλλα ουτε τιποτα προτοτυπο απλος κανοντας την εγγραφη τα εκανα ολα γρηγορα και χωρις σκεψη ωστε να μπω σε ενα παιχνιδι που το θεμα του το αγαπουσα πολυ οσο πιο γρηγορα μπορουσα ετσι εβαλα το ονομα μου σε μια παραλλαγη του σε ξενη γλωσσα,ισως και να επηρεασε λιγο και ο Manu Chao που ειμαι και θαυμαστης του οχι μονο για την μουσικη του αλλα και για το αγωνα που εχει κανει και για τους Ζαπατιστες...

Ποια είναι η καλύτερή σου στιγμή στο παιχνίδι μέχρι σήμερα?

Νομιζω οτι ο τιτλος που πηρα την σεζον 29 στον θεσμο του κυπελου ηταν η καλυτερη στιγμη που συνδιαστηκε με συμετοχη στο Β3 κανοντας μαλιστα και 5 νικες

Συνολικά είσαι ευχαριστημένος με τι έχει πετύχει η ομάδα σου?

Το εαν ειμαι ευχαριστημενος ειναι σχετικο και αναλογα απο ποια πλευρα θα δεις το νομισμα...Εαν το δεις απο την καλη πλευρα και σκεφτεις οτι απο τις 1114 ενεργες ομαδες που βρισκονται στην χωρα μας βρισκομαι στις καλυτερες 16 και πεζω και πλαυ-οφ τις 3 τελευταιες η οτι βρισκομαι σε ενα κλειστο κλαμπ μολις 6 ενεργων ομαδων(εαν δεν κανω λαθος στο μετρημα) που εχει κατακτησει καποιο τιτλο θα πεις μια χαρα ειναι αλλα εαν κοιταξεις το νομισμα απο την αλλη πλευρα εχοντας 20 σεζον στο παιχνιδι 1 τιτλος δεν ειναι κατι το πολυ σπουδαιο...

Ποιοι είναι οι στόχοι σου για φέτος και ποια τα μπαζερικά σου όνειρα?

Οσον αφορα για φετος πραγματικα δεν εχω βαλει καποιο στοχο ακομα και ισως μεχρι το τελιωμα του 2ου γυρου να εχω κατασταλαξει αν και ποτε δεν ειναι σιγουρο αυτο για μενα..Βασικα μετα την "λαθος" εκτιμηση που εκανα περυσι μου εχει κοστισει αρκετα στην οικονομια μου και βλεποντας οτι οι παικτες μου εχουν μεγαλωσει αρκετα δεν εχω αποφασισει ακομα εαν θα κυνηγησω κατι καλο μεχρι τελους η θα προσπαθησω να ανανεωσω την ομαδα..

Αν το ΤΡΙΠΟΝΤΟ έπαιρνε συνέντευξη από έναν παίκτη σου, ποιος θα ήθελες να είναι αυτός?

Νομιζω δικαιωματικα αυτη θα ηταν απο τον Zvonimir Petroša ((19674850))
που απο την στιγμη που ηρθε η ομαδα ανεβηκε επιπεδο...
Υπάρχει κάποιος παίκτης που ζηλεύεις και θα τον ήθελες πραγματικά στο ρόστερ σου?

Βασικα παλιοτερα ειχα ενα κολημα με το κινεζακι του Μαμου αλλα εχει μεγαλωσει αρκετα οπως και ο Μαντρεολι ειναι ενας παικτης που θα κινιομουνα για αυτον εαν ηταν μικροτεροι...για τωρα ισως θα εβαζα στην ομαδα λιγο Ελληνικο αιμα με τον Πολιτη του Ξεφτιλιακου η τον Θανου του "Θεου" χωρις βεβαια να θεωρω οτι οι παικτες που εχω ειναι κατωτεροι απο αυτους...ισα-ισα..

Message deleted
Message deleted
This Post:
00
323359.18 in reply to 323359.17
Date: 04/01/2024 05:09:41
Campo Stars BC
A1
Overall Posts Rated:
237237
Second Team:
Experiment BC
Και από μάνατζερ ποιον θεωρείς τον καλύτερο στο ελληνικό μπάζερ ή έστω ποιον θεωρείς φαβορί για την φετινή κούπα του πρωταθλητή?

Δυσκολη ερωτηση αυτη,,,στο θεωρητικο επιπεδο και στις γνωσεις που εχει πως λειτουργει το παιχνιδι νομιζω οτι ειναι ο Νεκταριος(Τσουικ) και λεω σε θεωρητικο αφου δεν εχει μπει ακομα στην διαδικασια να κυνηγησει και σε πρακτικο επιπεδο αφου ειναι εραστης των μετρησεων και εαν πραγματι μπει και στο επομενο σταδιο πιστευω θα μας κατατροπωσει ολους...Σε πρακτικο επιπεδο και εαν επρεπε να επιλεξω ενα μονο μανατζερ θα ελεγα τον Μαμου που εκτος απο πολυ καλος μανατζερ με γνωσεις εχει μια σταθερη πορεια χρονων στα υψηλα επιπεδα διεκδηκοντας και κερδιζοντας τιτλους...

Οσον αφορα τον φετινο τιτλο σιγουρα οταν μιλαμε για φαβορι ξεκιναμε απο το περυσινο πρωταθλητη Σταυρο και τον φιναλιστ Στελιο...Απο εκει και περα απο την κοκκινη πλευρα και εαν ενισχυθει(χρημα υπαρχει) ο "Θεος" μπορει να μπει δυνατα στο κολπο...Απο την μπλε πλευρα μου αρεσει πολυ η ομαδα που εχει φτοιαξει ο Ξεφτιλιακος
και φυσικα η ομαδα του Μαμου που αυτη την στιγμη με ροστερ 470 χιλιαδων μπορει να κανει μεγαλη ζημια και εαν αποφασισει να ξοδεψει τον πακτωλο χρηματων που εχει μαζεψει απο πωλησεις που εχει κανει τελευταια και οικονομικο κερδος που βγαζει καθε εβδομαδα μπορει να νικησει οποιαδηποτε ομαδα ανεξαρτητου εδρας...Η ομαδα μου επισης ειναι σε καλο επιπεδο εαν βεβαια παραμεινει με το υπαρχον ροστερ μεχρι τελους και δεν αποφασισω να το ανανεωσω...Βεβαια νομιζω οτι ειναι νωρις να μιλαμε για φαβορι αφου στην πορεια και αλλες ομαδες ανοιγοντας τα πουγκια τους με 1-2 προσθηκες μπορει να γεινουν πολυ επικινδυνες...ιδωμεν


Ταξιδεύουμε στο χρόνο και είμαστε στο 2020. Πως φαντάζεσαι τον εαυτό σου και την ομάδα σου σε 5 χρόνια από σήμερα?

2020..μμμμ...εδω δεν μπορω να σκεφτω για φετος τι θα κανω θα σου πω μετα απο 5 χρονια??χαχαχα...Βασικα την υγεια μας να εχουμε να υπαρχει το μπαζερ ακομα και με περισοτερους χρηστες και βλεπουμε...Ονειρο παντος καθε παιδιου που πεζει το παιχνιδι και το γουσταρει σιγουρα ειναι η κορυφη το εαν την κατακτησει ειναι ενα αλλο θεμα
και γιατι αλλωστε εγω μπορω να σκεφτω διαφορετικα

Τελευταία ερώτηση. Αν περνούσε από το χέρι σου αύριο να κάνεις μια δομική αλλαγή ή μια προσθήκη χαρακτηριστικο, Ποια θα ήταν αυτή?

Δεν θα μιλησω για καποια πραγματα που εχουν μιλησει τα προηγουμενα παιδια που σε γενικες γραμμες συμφωνω για να μην κουρασω...
Βασικα αυτο που θα ηθελα να αλλαξει και θα επηρεαζε θετικα οσες ομαδες πανε καλα ειναι το γηπεδο και εξηγω...Δεν καταλαβαινω γιατι μας δεινουν την δυνατοτητα να κανουμε μαξιμουμ γηπεδο 40550 θεσεων και να μην μπορουμε να βαλουμε πανω απο 20550 περιπου...γιατι να συμβενει αυτο??αδιανοητο το θεωρω..
Οσον αφορα ενα χαρακτηριστικο για συνδρομητες δεν μου ερχεται κατι συγκεκριμενο και σοβαρο στο κεφαλι αφου ειμαι εναντια να περνει πλεονεκτημα καποιος που πληρωνει οπως ισως γινεται σε καποια αλλα παιχνιδια και εαν πρεπει να πω κατι θα ελεγα να μας αφηνανε να καναμε καποια παρεμβολη στο Hall Of Fame γιατι ολοι και καποιο σαπακι θα εχουμε βαλει εκει οταν γιναμε για 1η φορα συνδρομητες για να δουμε βρε παιδι πως λειτουργει το πραμα(εγω τουλαχιστον εχω αρκετα)χαχαχα...

ΕΠΙΣΗΣ η συνέντευξη στον Aimar τη σεζόν 53 https://buzzerbeater.com/community/forum/read.aspx?thread=308414&m=131

Φήμες: Το να επιλέξεις τη σιωπή είναι σεβαστό αλλά από την άλλη δημιουργεί και σπέκουλα για τους λόγους (είχε 2η ομάδα; δεν ήταν απτήν Κρήτη; ποιος ξέρει ίσως τον ξαναδούμε στο παιχνίδι). To πιο πιθανόν είναι ότι κουράστηκε και αυτός αλλά θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον να τον ξαναβλέπαμε


Last edited by Astericius at 04/01/2024 05:12:53

This Post:
11
323359.19 in reply to 323359.18
Date: 04/01/2024 05:18:16
Campo Stars BC
A1
Overall Posts Rated:
237237
Second Team:
Experiment BC
Νο10: Ξεφτιλαικός (σεζόν 9 έως σήμερα!!!).

Αρχίζει να αποκτά μεγαλύτερο ενδιαφέρον όσο ανεβαίνουμε στη λίστα συναντώντας τον γνωστό σε πάρα πολλούς στην BB κοινότητα Ξεφτίλα. Πρωταθλητής τη σεζόν 36 και 50 ο Ξεφτιλαικός έχει πάει το παιχνίδι σε άλλο επίπεδο. Manager με τεράστια υπομονή αποφάσισε εκούσια τη σεζόν 52 να υποβιβαστεί και να κατέβει όλα σχεδόν τα σκαλοπάτια προκειμένου να βελτιώσει στα μέγιστα την οικονομία του για να ξανανέβει τη σεζόν 61. Και όχι μόνο αυτό, μοιράζεται και τη γνώση του με ατελείωτα ποστ-σεντόνια τόσο για την οικονομία όσο και την προπόνηση με οδηγούς-ευαγγέλια για παλιούς και νέους μάνατζερ αλλά και για την στελέχωση της εθνικής ομάδας.
Να μην ξεχάσω να αναφέρω ότι όπως και ο Αετός έχει κατακτήσει την Ουτοπία τη σεζόν 45 (και κύπελλο τη σεζόν 61) ενώ ήταν κ φιναλίστ άλλες 3 φορές με πιο πρόσφατη την σεζόν 63!
Το πρωταθλημα που του έχει μεινει πραγματικα αξεχαστο, δεν ειναι αλλο απο αυτο της σεζον 49. Φοβεροι τελικοι της ομαδας του απεναντι στον τεραστιο. Διπλο στο 1ο παιχνιδι, ισοφαριζει τη σειρα ο τεραστιος με διπλο στην εδρα μου και ο 3ος τελικος βγαζει πρωταθλητη τον Ηλια στη παραταση! Οτι πιο συναρπαστικο έχει ζησει στο ΒΒ σε 54 σεζον που βρισκεται εδώ κατά τα λεγόμενά του!

Str77: Παρα το αρνητικο αποτελεσμα, αυτοι οι τελικοι ειναι ισως η πιο απολαυστικη στιγμη μου στο παιχνιδι!

Τι θυμάμαι: Το πόσο τρόμαξα όταν περυσι μάζεψε 4 εν ενεργεία παίκτες της εθνικής Ελλάδος, τα πολύ σκληρά παιχνίδια που είχαμε τη σεζόν 63 στην έδρα μου (γιατί εκεί μέσα πέφτει σφαλιάρα-blow out), την προσήλωσή του στο οικονομικό κομμάτι του παιχνιδιού.

Ο ίδιος μας είπε: 1) εχουν περασει πολλα χρονια απο το πρωτο μου πρωταθλημα και η αληθεια ειναι πως οι αναμνησεις ειναι μετρημενες. Σιγουρα ομως θα μου μεινει αξεχαστος ο πρωτος τελικος, στον οποιο ο τεραστιος πηρε διψηφια διαφορα στις αρχες της 4ης περιοδου και κριθηκε στα τελευταια δευτερολεπτα. Ηταν πολυ μεγαλη η χαρα μου που καταφερα με ενα δικο μου ντραφτ, τον Πανο Κοσμιδη, να κατακτησω τιτλους (ειχε προηγηθει το κυπελλο 2 σεζον νωριτερα). Οταν ξεκινησε εκεινο το προτζεκτ οι μπαζερικες μου γνωσεις ηταν ελαχιστες, αλλα οι συνεργασια με πιο εμπειρους μανατζερς για τη προπονηση του Κοσμιδη, ειχε σαν αποτελεσμα να βελτιωθω τοσο πολυ που καταφερα κατι αδιανοητο για μενα τοτε, να κατακτησω τιτλους!

Στο δευτερο πρωταθλημα απεναντι στους Supernova Elites, ημουν λιγο τυχερος στο πρωτο παιχνιδι οπου εσπασα την εδρα. Εκει κριθηκε και ο τιτλος, αφου δεν δυσκολευτηκα στο εντος εδρας. Αυτο που θυμαμαι παντως απο εκεινη τη σεζον, ειναι οτι ειχα μεγαλη εμπιστοσυνη στην ομαδα μου. Ενιωθα οτι δεν υπαρχει περιπτωση να χασω αυτον τον τιτλο. Στη πραγματικοτητα βεβαια ηταν πιο δυσκολο απο οτι πιστευα. Η ικανοποιηση μου ηταν μεγαλη και σε αυτο το πρωταθλημα, γιατι ηρθε παλι μεσα απο ενα πλανο, διαφορετικο απο το πρωτο. Ειχα μαζεψει λεφτα, ειχα προπονησει καποιους παικτες κ οταν ηρθε η ωρα τα εδωσα ολα για να χτυπησω οσο περισσοτερους τιτλους μπορω. Δυστυχως για μενα, επεσα πανω σε μια εξαιρετικη ομαδα του τεραστιου εκεινη την εποχη, αλλα και του OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND με αποτελεσμα να χασω 3 τελικους πριν καταφερω να κερδισω εναν. Πηρα ομως αλλα δυο κυπελλα σε αυτο το διατημα, για να γλυκαθω λιγο απο τους χαμενους τελικους.

2) ειναι καποια πραγματα που με ειχαν εντυπωσιασει απο τους υπολοιπους πρωταθλητες. Πολυ ψηλα στη λιστα μου ειναι ο τροπος που επαιρνε τα πρωταθληματα o σπαρτιατης, ο οποιος επαιζε με μετριο ροστερ ολη τη σεζον και εκανε 2-3 μεταγραφες στο τελος. Πηρε 4 σερι πρωταθληματα χωρις να εχει σε κανενα το πλεονεκημα εδρας.


This Post:
11
323359.20 in reply to 323359.19
Date: 04/01/2024 05:20:25
Campo Stars BC
A1
Overall Posts Rated:
237237
Second Team:
Experiment BC
...Εξαιρετικος φυσικα και ο Αλεξανδρος με τον OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND. Αυτο που θυμαμαι ειναι το ποσο ευκολα κατακτησουσε τους τιτλους του, με εξαιρεση φυσικα τους πρωτους του. Στο τελευταιο του πρωταθλημα, ειχα φτιαξει ενα ροστερ που θεωρουσα οτι μπορει να τον κοντραρει. Δυστυχως στο πρωτο τελικο τραυματιστηκε ισως ο καλυτερος μου παικτης και δεν εμαθα ποτε αν εκεινη η ομαδα ηταν αρκετα καλη για να κοντραρει τον πρωταθλητη Β3 της σεζον εκεινης.

Σας παραθέτω ολόκληρη την συνέντευξη του str77 τη σεζόν 31 που του είχε πάρει ο stelaios


Πες μας ποιος είσαι (ηλικία, όνομα, οικ.κατάσταση, χρόνια ενασχόλησης με μπάζερ, τόπος κατοικίας)

Nικος 27 ετων, αγαμος φυσικα, ξεκινησα να παιζω ΒΒ πριν απο περιπου 6 χρονια (σεζον 10) οταν σπουδαζα στις Σερρες (ωραιες εποχες!!!). Γεννημα θρεμα Θεσσαλονικιος.

Πως επέλεξες το nickname σου?


Το str προκυπτει απο τα 3 πρωτα γραμματα του επιθετου μου. Το χρησιμοποιω απο τα χρονια που πηγαινα σχολειο ακομα. Θυμαμαι πως στα βιβλια μου το εγραφα συνεχεια. Την πρωτη φορα που πηγα να ανοιξω ενα λογαριασμο δεν δεχοταν το str σκετο, ετσι προσθεσα το 77 κ απο τοτε χρησιμοποιω παντου το str77.

Ποια είναι η καλύτερή σου στιγμή στο παιχνίδι μέχρι σήμερα?

Η μεγαλυτερη μου επιτυχια στο παιχνιδι ειναι η συμμετοχη στο ημιτελικο κυπελλου την περασμενη σεζον με το σπαρτιατη. Αλλα νομιζω πως η σημαντικοτερη στιγμη στο ΒΒ ειναι η μερα που αποφασισα να φτιαξω ενα σωστο πλανο κ θα το ακολουθησω κατα γραμμα. Ηταν τοτε σεζον 23 στην ΙV.38 κ αυτο το πλανο λιγες σεζον αργοτερα με εφερε εδω που ειμαι σημερα.

Συνολικά είσαι ευχαριστημένος με τι έχει πετύχει η ομάδα σου?

Μαλλον οχι. Παιζω 22 σεζον κ μολις πριν 2 σεζον καταφερα να ανεβω στην Α1. Οπως προειπα ομως ειμαι ικανοποιημενος με την πορεια μου απο την σεζον 23 κ επειτα.

Ποιοι είναι οι στόχοι σου για φέτος και ποια μπαζερικά σου όνειρα?

Θελω καθε σεζον η ομαδα μου να καταφερνει κατι παραπανω απο την προηγουμενη. Οποτε στοχος για αυτη τη σεζον ειναι να μπω στα play off κ να εχω αναλογη πορεια στο κυπελλο με την περυσινη ή κ καλυτερη.

Αν το Buzzerbeater News έπαιρνε συνέντευξη από έναν παίκτη σου, ποιος θα ήθελες να είναι αυτός?

Ο Κοσμιδης (26402724) φυσικα. Για να με ευχαριστησει για αυτό που εχει γινει σημερα. :Ρ

Υπάρχει κάποιος παίκτης που ζηλεύεις και θα τον ήθελες πραγματικά στο ρόστερ σου?

Ο Linas Šašys. Μαζι με τον Κοσμιδη θα κανανε παπαδες

Και από μάνατζερ ποιον θεωρείς τον καλύτερο στο ελληνικό μπάζερ ή έστω ποιον θεωρείς φαβορί για την φετινή κούπα του πρωταθλητή?

Σε 7 σεζον στην Α1 4 πρωταθληματα κ 2 κυπελλα. Σιγουρα είναι το νουμερο 1 της συγχρονης ιστοριας του ελληνικου ΒΒ. Ο λογος φυσικα για το σπαρτιατη.

Ταξιδεύουμε στο χρόνο και είμαστε στο 2020. Πως φαντάζεσαι τον εαυτό σου και την ομάδα σου σε 5 χρόνια από σήμερα?

Υπερπρωταθλητη!!! Θα εχω παρει πανω από 15 πρωταθληματα κ θα εχω περασει τον Ασυγκρατητο. Λογικα θα εχω παρει κ το ΒΒΒ. Κ μετα ξυπνησα…

Τελευταία ερώτηση. Αν περνούσε από το χέρι σου αύριο να κάνεις μια δομική αλλαγή ή μια προσθήκη χαρακτηριστικού. Ποια θα ήταν αυτή?

Θα εκανα γρηγοροτερη την προπονηση στις μικροτερες ηλικιες ώστε να μπορει ενας παικτης να μπαινει στην εθνικη στα 25. Από τα 25 κ μετα ας υπαρχει μεγαλη πτωση στην προπονηση.

Φήμες: Τον θέλουν να βρίσκεται σε πολλά σημεία της Ελλάδας και να παρακολουθεί ταυτόχρονα ματς ακαδημιών, street basketball αναζητώντας το επόμενο αστέρι του BB. Τα βράδια όταν πέφτει για ύπνο προσπαθεί να σκεφτεί πως θα βγάλει παραπάνω χρήματα ξαναμετρώντας αυτά που ήδη έχει στο σεντούκι του…


Last edited by Astericius at 04/01/2024 05:25:56

This Post:
11
323359.21 in reply to 323359.20
Date: 04/02/2024 04:05:48
Campo Stars BC
A1
Overall Posts Rated:
237237
Second Team:
Experiment BC
Νο 9: Alitis BC (σεζόν 21-62).
Άλλος ένας γνώριμος μανατζερ που δικαιούται να μιλά για τερματισμό του παιχνιδιού τουλάχιστον όσον αφορά τις εγχώριες διοργανώσεις. Κατακτώντας το πρωτάθλημα 3 φορές σε 4 σεζόν (57,58,60) λογικό ήταν να βαρεθεί κάποια στιγμή. Ο αλήτης δοκίμασε-πέτυχε-επέβαλλε τη συνταγή «έχω 3 παίκτες της εθνικής ελλάδας και μπορώ να πάρω το πρωτάθλημα συντηρώντας με άνεση τους μεγάλους μισθούς λόγω εμπορικών» και δημιούργησε τη δική του σχολή την οποία σε ένα βαθμό ακολούθησε και ο ξεφτίλας (μπορεί βέβαια και να προηγήθηκε ο Ξεφτίλας σε γνώση αλλά ο Αλήτης να το έκανε πράξη, no hard feelings ε). Ο αλήτης λόγω και του nick name έμεινε με ευκολία στις μνήμες των αντίπαλων manager με τις αλήτικες εμφανίσεις του.

Τι θυμάμαι: Αυτό το παιχνίδι ((123232791)) κυπέλλου. Ότι παραλίγο να πάρει το double την σεζόν 60 αλλά αυτοκτόνησε τακτικά στον τελικό και ο τίτλος κατέληξε στον biancorossi.
Την τριπλέτα σταματα/γραφίδη/βεζυρόπουλου.
Τα 300κ που δήλωνε ότι έχει εμπορικά (λόγω των διεθνών) και εγώ να μην πιάνω ούτε 90κ (σεζόν 57)

Φήμες: Ο αλήτης έμεινε μόνο 7 σεζόν στην Α1 και τα κατέκτησε όλα, οπότε οι κακές οι γλώσσες λένε ότι αυτά δεν γίνονται χωρίς έξωθεν βοήθεια. Τώρα αν αυτά ήταν λεφτα από off-shore ή άλλου τύπου αλισβερίσια δεν θα το μάθουμε ποτέ. Πέρα από την πλάκα, η παρουσία του στην Α1 εκτοξευσε τον ανταγωνισμό και ήταν από τους manager που θα τους θέλαμε όλοι (ή σχεδόν όλοι) ξανά στο παιχνίδι.


Last edited by Astericius at 04/02/2024 04:06:43

This Post:
00
323359.22 in reply to 323359.21
Date: 04/02/2024 04:15:00
Campo Stars BC
A1
Overall Posts Rated:
237237
Second Team:
Experiment BC
Νο 8 : ICI BC (Σεζόν 9-46). Από τους πιο ιδιαίτερους μάνατζερ του παιχνιδιού, ο «ΘΕΟΣ» όπως του άρεσε να αυτοαποκαλείται (κάπως ανορθόγραφα όπως θα δείτε παρακάτω…), κατέκτησε 3 τίτλους (34,37,39) και δημιούργησε την all around σχολή. O Θεός ισχυριζόταν ότι είχε βρει το κόλπο, είχε σπάσει τον κώδικα βρε παιδί μου, για να έχει ομάδα πρωταθλητισμού κάνοντας κλωνοποίηση τους παίκτες. Για όσους δεν καταλαβαίνουν, ο Θεός είχε κτίσει μια ομάδα με παρόμοιους-ισορροπημένους παίκτες. Από τους θιασώτες του 14-15 σε όλα (OD,ID,IS,RIB κλπ) που για την εποχή ήταν αρκετό για να σου δώσει τίτλο, έκανε πολλούς μανατζερ να εκπλαγούν όταν έβγαλε την ομάδα για πώληση. Ήταν όλοι ίδιοι (ή σχεδόν ίδιοι).

Ακολουθεί συλλεκτική συνέντευξη στον Στέλιο:

Πες μας ποιος είσαι (ηλικία, όνομα, οικ.κατάσταση, χρόνια ενασχόλησης με μπάζερ, τόπος κατοικίας)

ΘΑ ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΣΕΤΕ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ Σ'ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ. ΗΜΟΥΝ ΠΑΝΤΟΤΕ ΚΑΘΕΤΑ ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΣΤΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ ΦΑΚΕΛΩΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟΒΟΥΛΩΣ ΕΙΤΕ ΕΔΩ, ΕΙΤΕ ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΔΙΚΤΥΩΣΕΙΣ ΕΙΤΕ ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ.

Πως επέλεξες το nickname σου?

ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΕΛΕΞΑ ΕΓΩ ΦΙΛΕ ΜΟΥ. ΔΕΝ ΑΥΤΟΑΠΟΚΑΛΟΥΜΕ ΘΕΟΣ ΟΠΩΣ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΔΙΑΦΟΡΟΙ ΑΝΟΗΤΟΙ. ΕΤΣΙ ΜΕ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ....

Ποια είναι η καλύτερή σου στιγμή στο παιχνίδι μέχρι σήμερα?

ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ. ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...

Συνολικά είσαι ευχαριστημένος με τι έχει πετύχει η ομάδα σου?

ΚΑΘΕΤΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΥΧΙΑ

Ποιοι είναι οι στόχοι σου για φέτος και ποια μπαζερικά σου όνειρα?

ΕΝΤΑΞΕΙ ΣΤΟΧΟΣ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΗΤΑΝ Η ΚΑΤΑΛΗΨΗ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΘΕΣΗΣ ΣΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΥΜΕ ΜΕ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ ΕΔΡΑΣ ΣΤΑ PLΑY OFFS. ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ. ΟΙ 2 ΗΤΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΝΙΚΟΛΕΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΣΑΝ. ΕΔΩ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΟΜΑΔΕΣ, ΚΑΙ ΤΙΣ 15, ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ ΟΛΗ ΤΗ ΣΕΖΟΝ. ΑΥΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΟ ΘΕΟ. Σ'ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΔΩΣΟΥΝ ΟΛΑ, ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΑΞΙΖΟΥΝ. ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΛΛΑΓΕΣ, ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΑΝ ΠΧ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΥΠΠΕΛΟ. ΜΕ ΤΟΝ ΘΕΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΜΕ ΤΟ ΘΕΟ ΠΑΝΤΑ ΦΟΡΑΝΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥΣ ΚΟΥΣΤΟΥΜΙ, ΤΟ ΚΑΛΟΓΥΑΛΙΣΜΕΝΟ ΣΚΑΡΠΙΝΙ ΚΑΙ ΤΟ ΡΟΛΕΞ ΣΤΟ ΧΕΡΙ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΑΪΜΟΥ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΖΟΥΜΕ Μ'ΑΥΤΟ...

Αν το Buzzerbeater News έπαιρνε συνέντευξη από έναν παίκτη σου, ποιος θα ήθελες να είναι αυτός?

ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΟΛΟΙ ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΗΜΕΡΙΝΟΥΣ ΘΑ ΔΙΑΛΕΓΑ ΤΟΝ KUKURUZOVITS (24163757). ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΠΑΙΚΤΗ ΠΟΥ ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΕ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΟ 3-4 ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΕ 2-3 ΠΙΝΕΛΙΕΣ ΦΕΤΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΘΕΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΑΣΣΟ...

Υπάρχει κάποιος παίκτης που ζηλεύεις και θα τον ήθελες πραγματικά στο ρόστερ σου?

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΔΥΟ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣ ΠΩΛΗΣΗ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΟΜΑΔΩΝ. ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΑ.

Και από μάνατζερ ποιον θεωρείς τον καλύτερο στο ελληνικό μπάζερ ή έστω ποιον θεωρείς φαβορί για την φετινή κούπα του πρωταθλητή?

ΓΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΙ ΝΑ ΠΩ, ΘΑ ΠΑΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΙΤΛΟΥΣ ΔΗΛΑΔΗ MATSAS ΑΝ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΝΟΗΘΕΙ ΟΤΙ Ο ΣΠΑΡΤΙΑΤΗΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ HANDICAP, ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ 10 ΣΕΖΟΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ, ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ 4 ΣΕΡΙ.
ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ, ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΜΑ ΒΡΟΥΜΕ ΤΟΥΣ 2 ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙΣ ΣΤΙΓΜΗΣ, ΚΑΙ ΕΝΩ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΑ ΜΙΣΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΣΥΓΚΙΝΕΙ. ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΕΘΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ, ΙΣΩΣ ΝΑ ΣΤΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΛΥΣΗ ΤΩΝ ΓΕΡΟΝΤΩΝ....

Ταξιδεύουμε στο χρόνο και είμαστε στο 2020. Πως φαντάζεσαι τον εαυτό σου και την ομάδα σου σε 5 χρόνια από σήμερα?

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΕ 5 ΧΡΟΝΙΑ. ΤΟ ΘΕΩΡΩ ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΥΝΑΤΟ

σχόλιο γράφοντος: έπεσε έξω και αυτός στην πρόβλεψη, άρα μάλλον δεν ήταν ο Θεός

This Post:
11
323359.23 in reply to 323359.22
Date: 04/02/2024 04:16:09
Campo Stars BC
A1
Overall Posts Rated:
237237
Second Team:
Experiment BC
Τελευταία ερώτηση. Αν περνούσε από το χέρι σου αύριο να κάνεις μια δομική αλλαγή ή μια προσθήκη χαρακτηριστικού. Ποια θα ήταν αυτή?

ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ 5 ΣΕΛΙΔΕΣ. ΕΠΙΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑ ΘΑ ΓΡΑΨΩ 2 ΠΡΑΓΜΑΤΑ.
-ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΩΣ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΓ. ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ 90% ΤΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΑΓ. ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ ΚΑΙ Η ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΑΓ. ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΓ. ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΧΡΟΝΟΥΣ.
-ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΟΣΟ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΘΕ ΠΑΙΚΤΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΠΟΥ ΠΗΡΕ. ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟ ΜΑΣ. ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΟΥΜΕ ΚΤΛ. ΤΙ ΑΗΔΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΟ ΚΡΑΤΑΝΕ ΜΥΣΤΙΚΟ, ΜΑΝΤΕΙΟ ΤΩΝ ΔΕΛΦΩΝ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ??

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ...

Τι θυμάμαι: Τους χαμηλόμισθους ισορροπημένους παίκτες του, τον ορισμό του value for money και το πόσο καλά αντιμετώπιζε τους τότε Core-άτους.

Φήμες: Ε άμα αυτοαποκαλείσαι θεός, σίγουρα έχεις ενεργοποιήσει κάποιο cheat. Μπορεί να είχε φίλο εκείνο τον manager που έλεγε ότι είχε σπάσει τον κώδικα (tsouik αν θυμάμαι καλά), ότι ήξερε τον αλγόριθμο και ότι γι'αυτό τον διώξαν και από το παιχνίδι (ή μπορεί και όχι). Είχε τέτοιες άκρες o Θεος; God knows!


Last edited by Astericius at 04/02/2024 04:17:23

This Post:
00
323359.24 in reply to 323359.23
Date: 04/03/2024 02:53:30
Campo Stars BC
A1
Overall Posts Rated:
237237
Second Team:
Experiment BC
Πάμε να δούμε το φυντάνι που βρίσκεται στο Νο 7 αναλυτικά και διεξοδικά...

No 7: Supernova elites (σεζόν 17 – σήμερα). Με 3 πρωταθλήματα (53,61,62) από τα οποία τα δύο πολύ νωπά στη μνήμη μας, ο FLU, μόνιμος ανταγωνιστής μου τις τελευταίες σεζόν (viral) χαρακτηρίζεται ως η ήρεμη δύναμη του BB. Σε αυτό συμβάλλει καθοριστικά ο διαλογισμός του flu σε διάφορα όρη ανά τον κόσμο και η αναζήτηση της ψυχικής ηρεμίας έπειτα από ανεπιτυχή αποτελέσματα. Από τους manager που έχει αναπτύξει τη δική του φιλοσοφία στο παιχνίδι και που δεν φοβάται να φτάσει το μαχαίρι στο κόκκαλο όταν πρόκειται να κάνει αλλαγές.

Ακολουθεί η συνέντευξη στον Στέλιο (σεζόν 31)

Από τη 17η σεζόν υπάρχουν στον buzzerbitiko χάρτη οι Supernova Elites. Τη σεζόν 35 ανέβηκαν για πρώτη φορά στην Α1 και επέστρεψαν δριμύτεροι τη σεζόν 48 όντας υπολογίσιμη δύναμη. Την επομένη έφτασαν στην κατάκτηση του μοναδικού τίτλου τους έως τώρα, αυτόν του Κυπέλλου. Φέτος έχουν ανεβάσει το μπάτζετ στο... θεό (για τα δικά τους δεδομένα) και μένει να δούμε εάν θα φτάσουν στην κατάκτηση κάποιου τίτλου. Λάζαρε δεύρο έξω λοιπόν για τη συνέντευξη


Καλό ξεκίνημα και πρωτιά στους κόκκινους με τον κυριότερο αντίπαλο (terastiousp) να μοιάζει ακόμη... ζαλισμένος από την απομάκρυνση Κατσίμπαλου όντας αρκετά πίσω. Είναι εύλογο να υποθέσουμε ότι οι Supernova θα κάνουν all in στο πρωτάθλημα διεκδικώντας μέχρι τέλους από τους μπλε το πλεονέκτημα έδρας;


Mάλλον για εκεί πάει η δουλειά καθώς έχω στην έδρα μου κ τον Αετό και το Μετεωρίτη.
Ο τεράστιος καλά θα κάνει να ξυπνήσει γιατί δεν γίνεται να τα βάλω μόνος μου με τους απέναντι περιμένουμε να κάνει και αυτός το κατιτίς του.
Είναι πάντως λίγο ξενέρα να αφήνεις παιχνίδια αλλά από την άλλη θα πρέπει να έχεις 8-9 παίκτες για όλες τις διοργανώσεις κ δεν βγαίνουμε!!! Ήδη έχουμε πάει αρκετά ψηλά!!


Γνωρίζοντας την οικονομική φιλοσοφία του Kung Flu, δεν περίμεναν πολλοί το μπάτζετ των $ 786 514. Ήταν μία απόφαση που έγινε με γνώμονα να διεκδικεί η ομάδα με περισσότερες πιθανότητες κάποιον τίτλο; Στο παρελθόν πάντως έχεις αναφέρει ότι οι τίτλοι δεν είναι αυτοσκοπός.


Παρακολουθώ στενά την εθνική ομάδα κ ήθελα να πάρω παίκτες της. Το μπάτζετ ανέβηκε εκεί λόγο Γαλαξίδι. Δεν έγινε σώνει και καλά για να πάρουμε κάποιο τίτλο.
Προφανώς η ομάδα αυτή τη στιγμή είναι σε θέση να κοντράρει τις πιο δυνατές ομάδες...Αλλά κοντράραμε έτσι κ αλλιώς κ με λιγότερους μισθούς!
Σωστά είχα αναφέρει ότι για μας οι τίτλοι δεν είναι αυτοσκοπός. Το ίδιο ισχύει κ σήμερα με την διαφορά ότι οι βελτιώσεις που έχουν γίνει στο ρόστερ είναι ικανές να δώσουν κ τίτλο.


Ήτανε όνειρο του Galaxidi να αγωνιστεί στη "Diagalaksiaki Mesoastriki Epifaneia" και είναι παίκτης βαρόμετρο για την ομάδα ο οποίος κλίνει την ψαλίδα με τους διεκδικητές; Πάντως μέχρι στιγμής αγωνίζεται σαν από άλλο γαλαξία!


Αν ο Γαλαξίδης δεν αγωνιζόταν στη Διαγαλαξιακή μεσοαστρική επιφάνεια τότε ποιος...?
Ίσως γίνει ο μεγάλος ηγέτης...μένει να φανεί στους αγωνιστικούς χώρους!
Σίγουρα έχει ξεκινήσει καλά και περιμένουμε πολλά από αυτόν!

Δεν θα πούμε πάντως όχι σε έναν ακόμα Έλληνα διεθνή... Τα εμπορικά είναι καλά κ μετά
θα πρέπει να απαιτούμε κ τίτλους! :-P

Δε συνηθίζουνε τις αλλαγές μεσούσης της περιόδου οι Supernova Elites. Το ρόστερ θα μείνει ως έχει ή υπάρχει η πιθανότητα ενίσχυσης όσο θα πλησιάζουν τα πλέι οφ;


Γενικά κουτσοκοιτάω την λίστα όταν έχω χρόνο. Δεν αποκλείεται να υπάρξει κάποια αντικατάσταση αλλά πλέον κοιτάω πολύ συγκεκριμένα πράγματα για να κάνω κάποια αλλαγή και έχει δυσκολέψει η κατάσταση....

Βγαίνουν εδώ και αρκετό καιρό νέας κοπής παίκτες στα 25-26...Μπορεί αν βάλουμε βαθιά το χέρι στην τσέπη να αποκτήσουμε κανέναν! Ίδωμεν!


Advertisement