BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Κάλιο αργά παρά αργότερα...

Κάλιο αργά παρά αργότερα...

Set priority
Show messages by
This Post:
33
316120.9 in reply to 316120.7
Date: 08/23/2022 18:51:41
LuNey_ToOnS
III.9
Overall Posts Rated:
211211
Second Team:
TaZmaNian_DeviLs
Ποτέ δεν είναι αργά, όπως δήλωσε και η Granny μετά την επιστροφή της από τις διακοπές, καθώς ο bobos με μερικές εξωαγωνιστικές κινήσεις κατάφερε και βρήκε τα κλειδιά του σταθμού από τον πρώην κάτοχό τους Aimar.

Mία πρώτη, βραδινή και γρήγορη αναφορά αγωνιστικής είναι γεγονός.

8η Αγωνιστική

Ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος για την σεζόν 58 είναι παρελθόν, με τα πράγματα να έχουν πάρει μία άλφα τροπή. Στον κόκκινο όμιλο οι ομάδες φαίνεται να είναι πιο κοντά από άποψη δυναμικής, καθώς μετά και τα σημερινά αποτελέσματα, θα μπορούσε οποιοσδήποτε, πλην τον πρωτοπόρων BUCKS, με μία συν πλην νίκη να βρίσκεται από 2ος μέχρι 8ος.

Από την άλλη μεριά, στους μπλε υπάρχει αρκετή ποικιλία στα ρεκόρ, με τους Αστέρα και Περιστέρι να συγκατοικούν στη κορυφή με 7-1. Ρεκόρ αντίστοιχο με αυτό των Ελαφιών του κόκκινου ομίλου.

Παρόλα αυτά οι μπλε κατάφεραν σήμερα και κέρδισαν την μονομαχία με συνολικέ νίκες 5-3.

Supernova - BOMBAY (86-65)

Ποδαρικό έκαναν οι Σουπερνόβα με μία εμφατική νίκη 21 πόντων εκτός έδρας απέναντι στον Μπομπάι, ρεφάροντας με κάποιο τρόπο το καταστροφικό 48-129 του Σαββάτου απέναντι στον Ολυμπιακό. Ελλείψει βάθους, οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να μείνουν κοντά στο σκορ για πάνω από 24 λεπτά. Τα γκαρ του Kung Flu φρόντισαν από νωρίς να τιμωρήσουν την 2-3 που είχαν απέναντί τους και με 58 συνολικούς πόντους έδωσαν μία σημαντική για την συνέχεια νίκη.

LuNey - Thrylos (98-83)

Το δύο στα δύο εκτός έδρας έκαναν οι νεοφώτιστοι Λούνεϊ οι οποίοι πάλεψαν αρκετά περισσότερο από ότι δείχνει το αποτέλεσμα για το ροζ φύλο. Ο bobos φαίνεται να πήρα στα σοβαρά την επιστροφή της Γιαγιάς καθώς έσπασε το κεφάλι του να βρει πως θα μπορέσει να κάνει τη διαφορά στο παιχνίδι. Η μικρή τακτική νίκη με την επιλογή της περιμετρικής έδωσε το πλεονέκτημα στο τέλος του παιχνιδιού με τον Χασίδη να βρίσκεται δύο φορές ελεύθερος και με back to back τρίποντα να σφραγίζει τη νίκη για την ομάδα του σε ένα σημείο που οι παίχτες του Matsa προσπαθούσαν να πλησιάσουν στο σκορ. Βαθμολογικά δεν άλλαξαν πολλά, αλλά σίγουρα αυτές οι δύο νίκες με μια καλή διαχείριση μπορεί να είναι κάτι για το μέλλον.

olimpiakos7 - Peristeri (83-96)

Με μία πιο χαλαρή διάθεση σε σχέση με τους αντιπάλους τους, οι παίχτες του Gastone έδειξαν την υπεροχή τους φροντίζοντας από νωρίς να καθαρίσουν το παιχνίδι. Η επιλογή των φιλοξενούμενων να κλείσουν το ζωγραφιστό ήταν σίγουρα πετυχημένη στην θεωρία, κάτι όμως που στην πράξη φάνηκε να μην επηρεάζει καθόλου την έκβαση του αγώνα. Με 47% κοντά στο καλάθι και με ένα συνολικό 13άρι στην εσωτερική αξιολόγηση η υπεροχή των γηπεδούχων ήταν αδιαμφισβήτητη.

LEGEND - Aetos (115-40)

Ήσυχο απόγευμα για τον Αλέξανδρο μιας και ο γέροντας δεν μπορεί παρά να είναι ευχαριστημένος με το διπλό και το +75. Ο Αετός επέλεξε να πάει σε διαχείριση παρά το εύκολο παιχνίδι κυπέλλου την Πέμπτη.

This Post:
33
316120.10 in reply to 316120.9
Date: 08/23/2022 18:51:50
LuNey_ToOnS
III.9
Overall Posts Rated:
211211
Second Team:
TaZmaNian_DeviLs
Ktiniatroi - alitis (82-96)

Οι Big Three του αλήτη καθάρισαν για ακόμα μία φορά τη μπουγάδα. Οι κτηνίατροι προσπάθησαν με βασικό διπλομάντεμα και περιμετρική ζώνη να φέρουν το παιχνίδι με τακτικό τρόπο κάπως στα μέτρα τους, με τους περσινούς όμως πρωταθλητές να αποφεύγουν την παγίδα. Θετικό για τους φιλοξενούμενους το 55% στα σουτ τριών πόντων, που αφήνει μία πικρία για το ποιο θα μπορούσε να ήταν το αποτέλεσμα αν απλά είχαν επιλέξει να βομβαρδίσουν περισσότερο από την περιφέρεια.

BUCKS B.C - Kyanos Asteras (31-129)

Αδιάφορο δυστυχώς ήταν το πρώτο ντέρμπι κορυφής ανάμεσα σε μπλε και κόκκινο όμιλο, καθώς τα "κόκκινα" Ελάφια αποφάσισαν να επικεντρωθούν πλήρως στον αγώνα κυπέλλου, δείχνοντας να φοβούνται περισσότερο από ότι θα περίμενε κανείς την ομάδα του Αλίμου που θα αντιμετωπίσουν την Πέμπτη.

S H A R K S - Bold Bucks (82-100)

Από την δική τους πλευρά τα "μπλε" Ελάφια εκμεταλλεύτηκαν την έδρα και με ένα γρήγορο run n gun πήραν μία ίσως αναπάντεχη νίκη. Kardanas και Compania με ένα θετικό +20 και οι δύο, βοήθησαν την ομάδα τους να πετύχει μία πολύ σημαντική νίκη. Δυστυχώς για τους Καρχαρίες είδαν ακόμα έναν παίχτη να αποχωρεί τραυματίας αυτή την εβδομάδα. Μετά τους Spinaki και Mahoney, ήρθε να προστεθεί στην λίστα για δύο βδομάδες και ο Galuba. Μπλε συναγερμός στην ομάδα που καλείται να βρει λύση. Ίσως να μπορούσε να δανειστεί ο Καρχαρίες από τον scoko ένα ποδαράκι νυχτερίδας για μερικές μέρες μέχρι να ξορκίσει το κακό!

Campo Stars - Valencia (66-79)

Με ένα τακτικό βήμα πιο μπροστά ο scoko από τον Astericius κατάφερε να πάρει το ροζ φύλο. Οι νυχτερίδες έβγαλαν περισσότερη ενέργεια στο παρκέ χαρίζοντας την ένατη συνεχόμενη νίκη στους δεκαεννιάμιση χιλιάδες οπαδούς τους. Στο πιο κλειστό παιχνίδι της αγωνιστικής, οι δύο ψηλοί των γηπεδούχων κυριάρχησαν έναντι των αντιπάλων τους. Με 42 πόντους, 24 ριμπάουντ, 9 τελικές πάσες, 2 κλεψίματα και την αποβολή του Spaletta, μένοντας 42 λεπτά έκαστος στο παρκέ, έκαναν όλη τη δουλειά για την ομάδα. Ο Actericius καλείται να βρει άμεσα μία λύση καθώς η ομάδα υπέπεσε στην τέταρτη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα.

This Post:
00
316120.11 in reply to 316120.10
Date: 08/24/2022 10:07:55
Peristeri Thunder
II.1
Overall Posts Rated:
130130
Μας είχαν λείψει αυτά τα σεντόνια.Πολύ καλή δουλειά!!

This Post:
00
316120.12 in reply to 316120.11
Date: 08/24/2022 13:19:08
LuNey_ToOnS
III.9
Overall Posts Rated:
211211
Second Team:
TaZmaNian_DeviLs
Για να δούμε αν θα έχουν διάρκεια τα σεντονακια.

Μην τον παίρνετε σοβαρά αυτόνα! Δεν ειναι και δα φερέγγυος

Ηταν τα λόγια της γιαγιάς μόλις είδε τις πρώτες αντιδράσεις μετά την προσπάθεια του bobou να επαναφέρει στη ζωή κάπως το φόρουμ της κατηγορίας.

"Ειδικά για τέτοια επίπεδα δεν πιάνει δραμι!"

This Post:
11
316120.13 in reply to 316120.12
Date: 08/26/2022 21:20:28
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13331333
Μπορεί φέτος να μην αγωνιζόμαστε στην Α1, αλλά αφού εδεήσατε να ανοίξετε νήμα να πούμε μία καλησπέρα. Εκτός κι εάν περιμένατε να επιστρέψω του χρόνου να το ανοίξω εγώ :P Αρχικά, έστω και καθυστερημένα θα δώσω τα συγχαρητήριά μου στον tasos bc για την περσινή κατάκτηση του πρωταθλήματος κερδίζοντας την τακτική μάχη στη σειρά των τελικών. Προσθέτοντας στον Γραφίδη που έχτισε, Σταματά και... Βεζύρη πιθανότητα στην καλύτερη 3άδα στην ιστορία της πρώτης κατηγορίας.

- Φήμες λένε ότι ο Aimar φεύγοντας ξέχασε να παραδώσει τα κλειδιά του ραδιοφωνικού σταθμού. :/


Ο Αϊμάρ παρέδωσε τα κλειδιά στον Κτηνίατρο, που παρότι άπειρος, καθότι ήταν η πρώτη του σεζόν στην Α1, φορουμιστικά κατέλαβε την πρωτιά την περσινή περίοδο. Φέτος πάντως βλέπω ότι αγνοείται...

Ακόμα και στα φόρουμ των εθνικών έχει τέλεια ηρεμία..


Της μεγάλης, γιατί της U21 σχεδόν εβδομαδιαία έχει report.

Έπρεπε να είναι υπάρχει μία Βαλένθια στην Α1, οπότε πήρα τη θέση του άμπαλου του αδερφού μου :)


Μέχρι το κόμμα καλά τα έλεγες :)

Όσον αφορά τη φετινή σεζόν οι "νυχτερίδες" έριξαν το μπάτζετ στα $ 637 039 με στόχο την άμεση επιστροφή στην πρώτη κατηγορία, ωστόσο προς έκπληξή τους διαπίστωσαν ότι διέθεταν μόλις το 4ο(!) μεγαλύτερο μπάτζετ στην II.4 η οποία τουλάχιστον αποζημιώνει έχοντας - φαντάζομαι - το πιο ενεργό φόρουμ στον ελληνικό μπαζερμπιτικό χάρτη. Ενδεικτικό των μπάτζετ, μέχρι πριν καμία βδομάδα, όταν και πούλησε τον Naglis Kardanas στους Bold Bucks, ο Lagos B.C διέθετε κάτι παραπάνω από 790k!

Υγ. Στον προφανή, αλλά ταυτόχρονα και πολύ σωστό τίτλο του νήματος, λείπει η σεζόν.

Last edited by Aimar 21 at 08/26/2022 21:24:07

This Post:
00
316120.14 in reply to 316120.13
Date: 08/30/2022 06:31:18
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
Καλησπέρα και καλή σεζόν, από τον άλλοτε άκρως φορουμιστικό Κτηνίατρο.

Δυστυχώς, το τελευταίο διάστημα ο χρόνος δεν μου επιτρέπει να ασχοληθώ πολύ ενεργά με το παιχνίδι και πόσο μάλλον με το φόρουμ. Ελπίζω να βρεθεί η όρεξη από μερικούς ώστε να μείνει λίγο ζωντανό και με το που βρω την άκρη μου θα επιστρέψω δριμύτερος.

Καλή επιτυχία σε όλους!

This Post:
00
316120.15 in reply to 316120.14
Date: 09/05/2022 17:18:19
LuNey_ToOnS
III.9
Overall Posts Rated:
211211
Second Team:
TaZmaNian_DeviLs
Νομίζω ότι είναι περίεργη και η περίοδος. Καλοκαίρι και καπάκια Ευρομπάσετ! Και ειδικά ένα τόσο ενδιαφέρον όπως το φετινό... που να αφήσουν χρόνο.

This Post:
22
316120.16 in reply to 316120.15
Date: 09/06/2022 03:30:56
Aetos Anogeion B.C.
III.12
Overall Posts Rated:
419419
Second Team:
Aetos Anogeion Int.
Πάντως και η Α1 έχει αντίστοιχο ενδιαφέρον.

Η ομάδα σου από 8η... 3η!

Ο Πρωταθλητής εκτός κυπέλου αλλά και... 3ος κλπ κλπ.

Εγώ έχω την 1η ομάδα (και σε ένα βαθμό και τη 2η) στον αυτόματο αυτό το διάστημα, με μόνο στόχο να πάρω το ντραφτ και να μην φάω μποϊκοτάζ. Αυτό δυστυχώς σήμαινε ότι χρειαστηκε να βάλω μερικές δυνατές σε ομάδες που "με έπαιρνε" και δεν το έπαιξαν safe όπως οι 3 πρώτοι αντιπαλλοι μου (που μου έβαλαν κανονική).

Μακάρι το μετάλλιο η Εθνική μας.

This Post:
44
316120.17 in reply to 316120.16
Date: 09/17/2022 15:58:45
Overall Posts Rated:
104104
Καλή σεζόν σε όλους αν και πολύ καθυστερημένα αφού σιγά σιγά οδεύουμε προς το τέλος της κανονικής διάρκειας της σεζόν.

4 ομάδες διεκδικούν το πλεονέκτημα της έδρας δείγμα του υψηλού ανταγωνισμού!

Για την ομάδα μου δεν θέλω να σχολιάσω ιδιάιτερα. Κατάφερα να αποκλειστώ στον 1ο γύρο του κυπέλλου απο ομάδα μποτ και τρέχω να μαζέψω τα ασημάζευτα(οικονομία-ενθουσιασμός) όλη την σεζόν!
Επίσης προ τελευταία αγωνιστική του Β3 έδωσα εντολές για φιλικό με αποτέλεσμα να βγω 32ος με 4-3 αφού το μείον στους πόντους που πήρα ήταν αδύνατο να καλυφθεί. Αντίπαλος μου φυσικά η μοναδική ομάδα που τερμάτισε αήττητη την 1η φάση! :(

Καλά να πάθω, όπως στρώνεις έτσι κοιμάσαι λένε!

This Post:
22
316120.18 in reply to 316120.16
Date: 09/24/2022 09:35:29
LuNey_ToOnS
III.9
Overall Posts Rated:
211211
Second Team:
TaZmaNian_DeviLs
Φφφφφ επιτέλους λίγος περισσότερος διαθέσιμος χρόνος μετά από τρεις βδομάδες τουρνουά. Ελπίζω να επιστρέψουμε κάπως και στα σεντόνια.

Πάντως και η Α1 έχει αντίστοιχο ενδιαφέρον.

Ισχύει. Ειδικά με τις καινούριες αλλάγες σχετικά με το βάθος πάγκου κλπ είναι πολύ ένδιαφέρον ποια παιχνίδια επιλέγει ο καθένας να χτυπήσει ή όχι. Ναι οκ, υπήρχε και παλίοτερα αυτό αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι κάπως πιο έντονο πλεόν.


Η ομάδα σου από 8η... 3η!

Αυτό είναι μια εξαιρετικά ευχάριστη έκπληξη. Σίγουρα αν όπως είπα και πιο πάνω, αν δεν επέλεγε πχ η Βαλένθια ή ο
το Περιστέρι το κύπελλο, τότε να είχα 2 νίκης λιγότερες. Ακόμα και το δικό μας παιχνίδι με προβλημάτισε πολύ. Εκείνη την μέρα ήμουν Κολονία Eurobasket, και έτρεχα να κατεβάσω ομάδα ανάμεσα στο Γερμανία-Βοσνία και Γαλλία-Λιθουανία που υπήρχε ένα κενό μισής ώρας. Τελικά θα έπρεπε να αράξω για καμιά μπύρα έξω από το γήπεδο που είχε και ένα μίνι τουρνουά 3 on 3, αλλά που να ήξερα ότι δεν θα κατέβαινες.

Ο Πρωταθλητής εκτός κυπέλου αλλά και... 3ος κλπ κλπ.

Αυτό επίσης ήταν κάτι αρκετά αναπάντεχο αλλά αρχίζει σιγά σιγά και επανέρχεται στον στόχο του που λογικά από την αρχή θα ήταν το πρωτάθλημα.

Αντίπαλος μου φυσικά η μοναδική ομάδα που τερμάτισε αήττητη την 1η φάση!

Δεν ξέρω αν την περίμενες την ήττα, αλλα αυτό το 24-41 της δεύτερης περιόδου είναι κάπως εξωφρενικό! Ούτε οι Γερμανοί με μας δεν πυροβόλησαν με τέτοια επιτυχία σε μία περίοδο! Σίγουρα θα ήταν καλή εμπειρία απέναντι σε μια ομάδα όπως ο Φολγάνδο και μία επερχόμενη νίκη θα ήταν ίσως από τα μεγαλύτερα επιτέυγματα μετά τη νίκη των Legend απέναντι στον Mloty πριν την κατάκτηση της Κούπας.

Μακάρι το μετάλλιο η Εθνική μας.

Πίκρα, άσε.


This Post:
11
316120.19 in reply to 316120.18
Date: 10/03/2022 11:21:38
Overall Posts Rated:
104104
Γνωρίζει κανένας αν έχουν αλλάξει κάτι στα εμπορικά έσοδα;

Παρατηρώ μια αύξηση κάθε εβδομάδα στα δικά μου με αποκορύφωμα την σημερινή μέρα που μου έδωσε +23k από την προηγούμενη που ήταν επίσης τα περισσότερα που είχα πάρει ποτέ.

Advertisement