BuzzerBeater Forums

BB Bosna i Hercegovina > U21 BiH NT by enynho

U21 BiH NT by enynho

Set priority
Show messages by
This Post:
11
315973.10 in reply to 315973.9
Date: 08/16/2022 04:03:17
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
883883
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Pozdrav BB BiH zajednici !

🇫🇮 Finska 75 - 101 Bosna i Hercegovina 🇧🇦

Vrhunska pobjeda naše mlade selekcije. Za početak treba reći da se u ovoj grupi nalaze tri selekcije bolje od naše i da je svaka pobjeda protiv reprezentacija koje su kvalitetom iznad nas, veliki korak naprijed za mladu repku. Bitno je i popravljati ranking reprezentacija za naredne cikluse.

Selektor Finske je kako sam i najavio, pojačao reprezentaciju dodatnim pozivima nekoliko dana pa i minuta pred samu utakmicu. Naime, u nedjelju je zovnuo 3 beka i krilo od kojih su čak dvojica počeli u prvoj postavi jučer. Ipak, nije bio pozvao glavnom igrača i centra od 60k plate sve do 10 minuta pred tekmu. Ja sam imao spremne dvije varijante postave i taktike u slučaju da priključi ili ne priključi centra. Odabrao sam ovu drugu i taktički odlično posložio tekmu.

Finac me iznenadio sa tie zalaganjem u utakmici, očekivao sam normal čime bi nam umanjio šanse za pobjedu za 50%, ali je ovako ispala CT vis TIE tekma. Pogodili smo im i fokus, zatvorili najbolje igrače pa Finska nije ništa više ni mogla.

U ovoj utakmici su fantastičnu ulogu opet odigrali Šuman i Muhić sa šutevima za dva poena od čak 6/9 i 6/8 što čini 67% i 75% realizacije šuta. Pored njih bih izdvojio i Slobodana Aleksijevića koji je uz 7 poena uhvatio 4 skoka i dodao 8 asistencija te je skupa sa Jelenićem na poziciji PF-a braneći centra zadržao njihove centre na šutu od 1/11 što je stvarnk vrhunska predstava.

Mi se okrećemo narednom kolu, čekamo petak i formu da se pripremimo za Kipar pa potom i Bhelorusiju gdje moramo uzeti dvije pobjede. Naredno kolo će reći mnogo toga.

Već u narednom kolu igraju Finska i Estonija. U slučaju poraza, Finska je definitivno otpisana iz svih kombinacija za prolazak dalje na EP i mi smo sebi zakazali u posljednjem kolu grupr finale za odlazak na EP protiv Estonije. U slučaju pobjede Finske i poraza Estonije, s obzirom da Estonija još ima igrati i sa Poljskom, vrlo vjerovatno će u zadnjem kolu nakon naše tekme sa Estonijom i u slučaju ne daj Bože poraza, zatvarati krug sa 3 repke sa omjerom 5-2. Veoma je rano pričati još uvijek o tome, ali to su nekako izgledni scenariji koji se polako naziru.

Mi idemo i u iduće kolo spremni i po pobjedu pa ćemo vidjeti kako će da se odvrte ostale utakmice u grupi.

Lijep sportski pozdrav za sve naše BB BiH članove !

Volim te Bosno 🇧🇦❤ ❗

This Post:
44
315973.11 in reply to 315973.10
Date: 08/22/2022 18:27:30
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
883883
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Pozdrav BB BiH zajednici !

🇧🇦 Bosna i Hercegovina 121 - 103 Kipar🇨🇾

Kakva pobjeda naše reprezentacije večeras ! Nakon poprilično lošeg ulaska u meč i užasno loše odrađene prve dvije dionice meča nakon kojih smo gubili sa 8 odnosno 10 poena razlike nazirala se prava katastrofa za našu ekipu. Sredinom 2/4 smo u jednom momentu gubili sa čak 17 poena razlike i iskreno sam mislio da je cijela ova utakmica potpuni promašaj te sam propitivao i svoje odluke u samom meču kao i onu iz prethodnog kola i većeg zalaganja protiv reprezentacije Finske. Kao što je vidljivo i poznato uslijed većeg zalaganja protiv Finske i veoma važne pobjede protiv njih u ovaj susret smo ušli sa poprilično manjin entuzijazmom od našeg protivnika. Ono što me iznenadilo i što se nije moglo očekivati, jeste da će naš protivnik odigrati po drugi put CT u prva tri kola.

Uprkos tome i velikoj razlici u zalaganju, ulaskom u drugo poluvrijeme, počela je naša dominacija i vrhunski smo odradii treću dionicu koju smo dobii rezultatom 39-27 te smo u posljednu četvrtinu ušli sa tankih +2.

Priželjkivao sam da 3/4 traje barem 20 minuta pribojavajući se da bi se naš protivnik mogao vratiti u svoj ritam i okrenuti meč u svoju korist. Ipak, naši igrači kao da su se zagrijavali kako je utakmica odmicala pa smo i u posljednjoj četvrtini protivniku postili 39 poena primivši samo 23 te smo utakmicu zaključili sa ugodnih +18.

I u ovom meču su se istakli određeni pojedinci:

Brajković koji je po prvi put ove sezone dobio priliku kao starter, postigao je čak 25 poena uz šut 9/16 i fenomenalnih 3/4 na šutu za tri poena;

Standardno dobri Šuman je ugradio u pobjedu 23 poena, u vrhunski šut 8/13 i 2/2 za tri poena;

Bešić he nastavio lucidnim partijama izluđivati protivnike pa se mora istaknuti njegovih velikih 9 asistencija kojima je dodao i 22 poena uz tri postignute trojke.

Ono što bih također htio istaknuti, jeste da sam napokon zadovoljan rotacijama koje sam napokon uspio posložiti na način da sam uravnotežio ekipu i da su zamjene bile te koje su u promjenama ritma nosile ekipu i pravovremeno reagovale ne dopustivši protivniku da smanjuje prednost.

Takkđer, uspjeli smo i isprobati neke varijante i kombinacije koje do sada nisam imao priliku isprobati pa sam dobio još jasniju sliku o tome koliko može ova ekipa.

Posebna pohvala ide našim menadžerima koji imaju igrače u ovoj selekciji te bivšem selektoru Topniku koji je danas na terenu imao 2 startera, tačnije ukupno tri igrača u našem rosteru koji su kombinovano postigli 52 od naših 121 poena uz šut 20/35. Brajković i Duvnjak su bili ključna prevaga sredinom a posebno krajem 3/4 kada smo prvi put došli u vodstvo na ovom meču a Jelenić je sa klupe u ključnim momentima počeo uzimati loptu u ruke te šutirati i mirnom rukom uz šut 4/6 ugraditi bitne poene za mirnu završnicu.

Nadam se da će svi vlasnici kao i do sad održavati zavidan nivo forme te da će centri koji do sada nikako nisu digli formu na level veći od 7 iako uvijek imaju idealne minute, napokon da uhvate formu te da ćemo i u reketu imati sigurnost.

Što se rezultata u grupi tiče, Finska nažalost nije uspjela pobijediti Estoniju te ih nije ostavila jednu pobjedu iza nas čime bismo mogli sebi priuštiti i eventualni luksuz od dva poraza u grupi tako da će o putnicima na EP vjerovatno odlučivati posljednje kolo i naš meč protiv selekcije Estonije.

Kako sam i najavio na startu mandata, očekivanja i uspjeh u ovoj grupi su 4 sigurne pobjede i omjer 4-3 a sve ostalo bi bilo odlično za nas. Za sada smo na odličnom putu i uz otvaranje kvalifikacija sa omjerom 3-0 možemo biti zadovoljni postignutim rezultatom.

U narednom meču se susrećemo sa reprezentacijom Bjelorusije čiji skauting počinje veoma brzo a intenzivirat će se već od petka. Bjelorusija je ekipa na koju ćemo posebno obratiti pažnju i potruditi se da nastavimo naš niz.

Lijep sportski pozdrav za sve naše BB BiH č

This Post:
00
315973.12 in reply to 315973.11
Date: 08/23/2022 05:28:05
KK Topnici
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
531531
Second Team:
KK Topnici u21
Čestitke na pobjedi.

Naravno da moje mašine dominiraju u reprezentaciji. Ovo im je tek početak dominacije u u21 reprezentaciji pa onda kasnije u A reprezentaciji.

Sretno u narednim mečevima

This Post:
00
315973.13 in reply to 315973.11
Date: 08/23/2022 13:37:05
kk naprijed
III.1
Overall Posts Rated:
754754
Second Team:
KK Sloga Gornji Podgradci
Pa ti dečko obećavaš...

This Post:
11
315973.14 in reply to 315973.13
Date: 08/23/2022 13:44:38
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
883883
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
🤫🤫🤫

Hvala ! Ide dobro za sada...

This Post:
22
315973.15 in reply to 315973.11
Date: 08/24/2022 13:07:34
Skafiskafnjak Svemirci
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
588588
Second Team:
Vremeplov Svemirci
Cestitke, samo nastavi ovako

idemo dalje...
This Post:
33
315973.16 in reply to 315973.11
Date: 08/26/2022 12:50:18
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
883883
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
Pozdrav BB BiH zajednici ❗

Ovih dana počinju pripreme za realizaciju projekta i vraćanje U21 reprezentacije u sami vrh BB igre.

Naime danas su tri naša korisnika kupila/ produžila opciju drugog tima.

King_Leonidas ( Spartan 300 ), Cules ( Blue or deaddd ) i ja smo napravili/ produžili nove timove koji će nam služiti za razvoj naših mladih igrača i širenje baze kvalitetnih U21 igrača kako bi reprezentacija pored onih velikih potencijala koji se dugoročno razvijaju kod povjerljivih menadžera, imala i barem 10 kvalitetnih igrača potencijala 7-9 u mladoj reprezentaciji.

Poznavajući rad mlade reprezentacije o čemu govore i prijašnji rezultati mlade repke, sa 4 menadžera u jednoj generaciji mi možemo da računamo na sami vrh u tom ciklusu.

Od početka naredne sezone ću uz pomoć King_Leonisas vratiti akcije "udomljavanja" naših igrača i idemo sa radom i sklapanjem ekipa za nove medalje.

Upravo zbog toga paralelno pravimo bazu menadžera koji će imsti timove u utopiji ( druge timove ) koji bi služili kao razvojni. Pored nas trojice, u pregovorima smo sa još 2-3 menadžera koji imaju utopije ali ih koriste u druge svrhe pa se nadamo da ćemo postignuti dogovor i povećati broj drugih timova u vlasništvu naših menadžera.

Ukoliko bilo ko ima pitanja u vezi kreiranja drugog tima, slobodno me kontaktirajte. Cijena je 20KM i stvarno nije mnogo za cijelu godinu dana.

Pozivam da nas se što više uključi u ovu priču.

Lijep sportski pozdrav za sve naše BB BiH članove !

Volim te Bosno 🇧🇦❤ ❗

This Post:
22
315973.17 in reply to 315973.16
Date: 08/26/2022 15:49:26
Radio_Prača
II.4
Overall Posts Rated:
2525
Second Team:
Prača Grizzlies
Sa primarnim timom treniram nase uvijek, sljedece sezone uzimam 2-3 nasa sa drafta ako bude koji valjao

This Post:
11
315973.18 in reply to 315973.17
Date: 08/26/2022 16:08:30
BC "Bosna xxl"
II.2
Overall Posts Rated:
883883
Second Team:
BC "Bosna xxl" II
S obzirom da nam sad tvoja 3 igrača nose dvije vanjske pozicije kao redovni starteri, uopće ne sumnjam u kvalitet treninga i da ćemo imati naredne sezone kod tebe dva ili tri odlična igrača !

Evo za sada već imamo 4 menadžera za narednu generaciju, provjerena i iskusna što se treninga tiče, koji sigurno mogu napraviti kvalitetnu okosnicu tima. 💪💪

Imam te u vidu i kad se približi kraj sezone, usaglasit ćemo se ko će koje pozicije trenirati tako da sve pokrijemo u ekipi.

Ukoliko ima interesanata za utopiju, bilo bi odlično. Naredna generacija će igrati kvalifikacije za EP za dva ciklusa i tu nam je velika šansa.

This Post:
22
315973.19 in reply to 315973.18
Date: 08/27/2022 04:17:19
Spartan 300
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
52525252
Second Team:
Spartan Kids
Kao sto Enis rece, krece akcija pravljenja novih "zlatnih generacija".
Isproban recept koji se pokazao jako uspjesnim.

Pozivaju se domaci menadzeri da treniraju nase omladince, a svi oni koji nemaju prostora za to mogu napraviti Utopiju, kao i mi, za pravljenje U21 igraca.
Cijena je sasvim pristupacna rekao bih, 10$ za godinu dana.

Imamo vremena da skupimo lovu do iduceg drafta pa krecemo lagano.

Kupuj domace! 🇧🇦🎖

This is where we hold them!
This Post:
22
315973.20 in reply to 315973.16
Date: 08/27/2022 05:47:02
Skafiskafnjak Svemirci
Prva Liga BiH
Overall Posts Rated:
588588
Second Team:
Vremeplov Svemirci
Odlicana ideja da se pokrenu stvari, jer ovo trenutno je bas minimum koji tesko moze odrzati mlade u nekoj sredini a kamoli da se prikljuce vrhu
Nismo ni mala ni velika zajednica, tako da ako se ne napravi odredjeni plan za naredne 4 sezone, tesko je ocekivati neke vece pomake na bolje sto se tice reprezentacija
Imate moju podrsku sa drugim timom u Utopiji - VREMEPLOV KK (276686) , ako mogu rado cu pomoci i odazvati se pozivu selektora
Sto se tice Svemiraca, kojima moramo zahvaliti sto je pokrenuo trend udomljavanja domacih igraca na ustrb prosjecnih stranih iste kvalitete, su takodje otvoreni za saradnju i pregovore, posto vlasnik nema trenutno jasnih a ni postavljenih ciljeva sa timom
Puno srece u stvaranju neke nove sampionske generacije

idemo dalje...
Advertisement