BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζόν 55 - Chicken Game

Σεζόν 55 - Chicken Game

Set priority
Show messages by
This Post:
00
312126.42 in reply to 312126.41
Date: 12/16/2021 06:58:46
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
κυνηγάει το απόλυτο πλεονέκτημα και τον Αετό.


Το πιστεύεις ότι τώρα που σε διάβασα πήρα χαμπάρι ότι κυνηγούσα τον Αετό?

Κρίμα που δεν το έγραψες πριν το ματς,να είχα ρίξει μια δυνατή! :-)

This Post:
11
312126.43 in reply to 312126.42
Date: 12/16/2021 11:19:01
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13321332
Το πιστεύω.

Δεν πιστεύω τη δυνατή βέβαια :)


This Post:
00
312126.44 in reply to 312126.43
Date: 12/18/2021 12:01:01
Corfu Tigers
II.3
Overall Posts Rated:
8181
Έχεις παίκτη Εμβολιάδη;;; Χαχα έλιωσα :p

Ήρθε το πλήρωμα του χρόνου και για μένα, καλά πήγε, ειδικά στο κύπελλο 4 φορές σερί στους 4 δεν το λες και άσχημα.
Απλά όλοι με μαντεύουνε πια, βαρέθηκα :p Έχω κρατήσει παίκτες για να κρατήσω ψηλά τον ανταγωνισμό(δεν είχαμε ομάδα που πούλησε αυτή τη σεζόν) αν και στα πλευ άουτ είμαι στο 30-70.


This Post:
00
312126.45 in reply to 312126.44
Date: 12/23/2021 01:30:28
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Αν το έπερνες την περασμένη σεζόν ,η φαγάνα ο white walker θα σου είχε φάει το 5%!
Αυτή τη σεζόν δεν έχει εκπτώσεις.Μαζί με το τρόπαιο παίρνεις και το 100% της αξίας του.

Θα προσπαθήσουμε βέβαια για το αντίθετο.Καλή επιτυχία!


Γενικά ,υπάρχει περιορισμένος χρόνος για ενασχόληση με το παιχνίδι.
Στο νήμα της εθνικής δεν σαλεύει τπτ,(οκ φταίμε κ εμείς!)
ο διαγαλαξιακός άμπαλος κατάφερε να τερματίσει πάνω από εμάς (ήμαρτον)
ο Αετός δεν είπε ούτε ευχαριστώ που του ξεσκαρτάραμε τις διοργανώσεις
να μην έχει να ζορίζεται με τις Πέμπτες ...! :-)))

Kαλές γιορτές σε όλους!

This Post:
00
312126.46 in reply to 312126.45
Date: 12/23/2021 02:16:40
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
Υπάρχει και το άλλο σενάριο φέτος. Αν δε το πάρω θα μου τα φανε οι τράπεζες .

Καλή επιτυχία και σε σένα!!

ΥΓ. Σε κάποια φάση βλέποντας την αγωνιστική πτώση του Αετού ( λόγω pop down) πίστεψα ότι θα πας για το απόλυτο πλεονέκτημα εδρας ρισκάροντας το κύπελλο.

Last edited by Meteoritis at 12/23/2021 02:17:08

This Post:
00
312126.47 in reply to 312126.45
Date: 12/23/2021 06:51:08
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
ο διαγαλαξιακός άμπαλος κατάφερε να τερματίσει πάνω από εμάς (ήμαρτον)


Γνωρίζουμε πολύ καλά την ύπουλη τακτική σου να θολώσεις τα νερά και μετά να πας να μας νικήσεις με 155 ποντάκια διαφορά!

Ρε μισητέ!Έκανα ότι μπορούσα για να μην τερματίσω 1ος.Ξεχνάω να στήσω, ξεχνάω να κλείσω φιλικά,πετάω διπλομαντέματα στην τύχη τελείως!Τι άλλο να κάνω???

Άσε που έχω 9 μύρια στην άκρη και βαριέμαι να ψάξω παίχτη!

Κανόνισε.Αν δεν πας τελικό να μην λες μετά ότι εγώ σου έκοψα τον δρόμο πάλι!Εγώ για σένα δουλεύω! :-)

This Post:
44
312126.48 in reply to 312126.47
Date: 12/23/2021 16:21:40
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13321332
Στον έβδομο ουρανό, με Bars Mvp!

Μετεωρα B.C. 89
Supernova Elites 80

Σ' έναν από τους πιο ανταγωνιστικούς και αμφίρροπους τελικούς των τελευταίων ετών τα Μετέωρα ξεκίνησαν με πολύ άγχος (βρέθηκαν να χάνουν 12-27 στην πρώτη περίοδο), ωστόσο στη συνέχεια με μία αντεπίθεση διαρκείας πέρασαν μπροστά στα μέσα της 4ης περιόδου και έφτασαν στην κατάκτηση του πρώτου τίτλου στην ιστορία τους.

Δύο ομάδες σχεδόν ισοδύναμες, σ' έναν πολύ ωραίο τελικό να τον παρακολουθείς εάν είσαι ουδέτερος, αλλά πολύ αγχωτικό για τους δύο μάνατζερ. Mvp του τελικού ανακηρύχθηκε ο Μπαρς με τον Ισπανό να έχει 23 πόντους, 18 ριμπάουντ και 5 ασίστ, ενώ κράτησε και τον Μπεθάνη σχετικά χαμηλά. Από κοντά και ο Λεμεσλέ, ενώ για τους φιλοξενούμενους εξαιρετικοί ήταν Ούρα και Γαλαξίδης, με τον Λάκοβιτς να πετυχαίνει 19 πόντους αλλά να είναι άστοχος.

Σύμφωνα με το ρεπορτάζ ο Μετεωρίτης άνοιξε σαμπάνιες στα αποδυτήρια, κατακτώντας έναν τίτλο που τον ήθελε πολύ, ενώ στην αντίπερα όχθη ο Kung Flu θα πρέπει να στρέψει την προσοχή του στο πρωτάθλημα όπου για να βρεθεί στον τελικό θα χρειαστεί πιθανόν να σπάσει την έδρα του μισητού του αντιπάλου.

"Κύπελλο, Κύπελοοοοοοοο", φώναζαν εκστασιασμένοι οπαδοί στο Λευκό Πύργο λίγα λεπτά μετά τη λήξη του αγώνα, ενώ φαίνεται ότι σε μερικούς άνοιξε η... όρεξη: "Τώρα θέλουμε και πρωτάθλημα".

"Σε κάνα βουνό για διαλογισμό θα κρυφτεί αυτός ο Flu μου φαίνεται", ήταν τα λόγια ενός μάλλον νευριασμένου οπαδού των Supernova Elites, ωστόσο υπήρχαν και... ψυχραιμότερες απόψεις: "Ήταν ένας πολύ ωραίος τελικός. Θα μπορούσε να πάει παντού. Κάναμε καλή αρχή και είναι κρίμα που χάσαμε έτσι, αλλά και η ομάδα που έχτισε ο Μετεωρίτης ήταν πολύ δυνατή. Πρέπει να το αφήσουμε πίσω μας και να πάμε για το πρωτάθλημα".

This Post:
77
312126.49 in reply to 312126.48
Date: 12/23/2021 17:07:39
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Κάνω μια επίσκεψη στα λιμέρια σας να δώσω μερικά συγχαρητήρια, να αποκαλύψω μια απόφαση σκάνδαλο και μετά θα φύγω πάλι από εκεί που ήρθα.

Πολλά συγχαρητήρια στον Βασίλη για το κύπελλο. 11,5 χρόνια πραγματικής ζωής πέρασαν όταν ξεκινήσαμε μαζί το παιχνίδι και ήρθε σήμερα η στιγμή να πιεις σαμπάνια από το τρόπαιο του κυπέλλου! Άποψη μου είναι ότι κανένας που δεν είχε τίτλο μέχρι τώρα δεν τον άξιζε περισσότερο από εσένα!

Αν και δεν το συνηθίζεις περιμένω ένα (τουλάχιστον) σεντονακι για την περίσταση. Πιάσε από την αρχή την ιστορία για να έχεις πολλά να πεις και να το ευχαριστηθούμε και οι υπόλοιποι!

Συγχαρητήρια και στον Kung Flu που έχει εξελιχθεί σε μια από τις πιο καλές και σταθερές ομάδες της Α1 για σχεδόν μια 10ετια! Έχασες το σημερινό αλλά πιστεύω έχεις να μαζέψεις πολλά ακόμα!

Απόφαση σκάνδαλο

Ήταν γνωστό από καιρό ότι ο τεράστιος είχε παρατημένη την ομάδα και αφιέρωνε λιγότερο χρόνο πλέον στο παιχνίδι. Όμως το να φτάσει να πουλήσει τα δικαιώματα της συνέντευξης του Αιμαρ στον karapatsakidi μετά από σχετική πρόταση που του έγινε δεν το περίμενε κανένας!

"Ντροπή σου αν είχες λίγη τσίπα θα είχες παραιτηθεί και θα άφηνες την ομάδα για να πάρουν χαρά οι οπαδοί της" , ήταν μερικά από αυτά που ακούστηκαν.

Ένα μεγάλο συγγνώμη στον Αιμαρ που τόσο καιρό δεν βρήκα λίγο χρόνο για να αναπτύξω την συνέντευξη του αλλά και στον Kung Flu που μου είχε δώσει τις ερωτήσεις του πριν αιώνες. Θεωρώ καλύτερο από το να καθυστερεί τόσο η συνέντευξη να γίνει από τα παιδιά που έχουν περισσότερη όρεξη από εμένα σε αυτή την φάση. Δεσμευομαι όμως όταν επανέλθω στην Α1 να κάνω ένα αφιέρωμα στην ομάδα της Βαλένθια με στατιστικά διαφόρων ειδών!

Καλά Χριστούγεννα σε όλους!

Last edited by τεράστιος at 12/23/2021 17:09:02

Winter is coming...
This Post:
00
312126.50 in reply to 312126.48
Date: 12/24/2021 10:10:34
Corfu Tigers
II.3
Overall Posts Rated:
8181
Πολλά συγχαρητήρια, επιτέλους ήρθε και ο τίτλος, θα έπρεπε πολύ νωρίτερα.

Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία και περαστικά σε όσους είναι άρρωστοι(και σε μένα)!

This Post:
00
312126.51 in reply to 312126.46
Date: 12/24/2021 10:48:20
Aetos Anogeion B.C.
III.12
Overall Posts Rated:
419419
Second Team:
Aetos Anogeion Int.
Συγχαρητήρια για το τίτλο Βασίλη! Τώρα κατάλαβα ότι ήταν ο 1ος σου, κάτι που ξεκάθαρα δεν περίμενα και όπως λέει και ο Τεράστιος, σίγουρα αξίζεις.

Συγχαρητήρια και στον Νόβα που έφτασε σε άλλον ένα τελικό!

Καλές γιορτές σε όλους και καλούς τελικούς/play out να έχουμε!! Θα γίνουν μαχες και στα 2 μέτωπα.



This Post:
22
312126.52 in reply to 312126.51
Date: 12/24/2021 10:57:38
Aetos Anogeion B.C.
III.12
Overall Posts Rated:
419419
Second Team:
Aetos Anogeion Int.
Και στα λιγότερο εορταστικά σχόλια που χρωστάω


ο Αετός δεν είπε ούτε ευχαριστώ που του ξεσκαρτάραμε τις διοργανώσεις
να μην έχει να ζορίζεται με τις Πέμπτες ...! :-)))

Χαχα όχι μόνο έβγαλες τα ζόρια της Πέμπτης, αλλά με τον τραυματισμό του Νίξον, μου έβγαλες και τις Τετάρτες απ το μενου. Το τιμότατο 5-1 ρεκόρ στο ΒΒΒ τότε, έγινε 5-3 και έχουμε τώρα τον Άλεξ να βγαίνει και να λέει οτι περασε στην επόμενη φάση με σβηστές τις μηχανές και να μας τα τρύβει στη μούρη. Θες και τα κανεις?

Μεσα σε όλα, έκανα και τη 1η εντος έδαρς ήττα σε ματς που κατέβασα κανονική (έστω και μη πλήρη) ομάδα εδώ και πόσες σεζόν. Δήμιος το πουλέν μας από την ΕΘνική Νέων Ντέμης Σουρούνης, που του εύχομαι ολόψυχα να συνεχίσει να σπάει έδρες στα play offs φέτος μέχρι τον τελικό .

Κάποιοι λένε ότι δε φταίς εσύ, αλλά το ότι οι αλλαγές μας έχουν 40ρήσει, αλλά αυτά ειναι κακές γλώσσες.


Εξαγορά δικαιωμάτων συνέντευξης Aimar:
Η εξαγορά αυτή ήταν η πρώτη ένδειξη ότι ακόμα υπάρχει τμήμα αγοραπωλήσεων στην ομάδα, γιατί αν εξαιρέσεις αυτή τη κίνηση, πρακτικά έχει να γίνει εμπορική κίνηση από το Σεπτέμβρη του 20' και την αγορά του Μέθα!

Μιας και έρχονται γιορτές, νομίζω ότι πρέπει να αφήσουμε στην άκρη τις κόντρες και εκτός από τη συνεργασία μας με τον Νοβα, καλούμε όλους όσους έχουν κάποια ερώτηση να στείλουν σε μήνυμα την ερώτηση και θα το κανονίσουμε να τα ενώσουμε μαζί όλα.

Ελπίζω ο Αιμάρ να βρει χρόνο στο εξωχικό του στη Βαλένθια αν το επισκέπτεται ακόμα και το χειμώνα να απαντήσει και να κάνει μια ανασκόπηση πριν τα κρίσιμα playout (ή και μετά, αναλόγως πως θα πάει το πράμμα).



Advertisement