BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΣΕΖΟΝ 43

ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΟΣ ΣΕΖΟΝ 43

Set priority
Show messages by
This Post:
00
296011.8 in reply to 296011.7
Date: 09/15/2018 08:08:11
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
Παντως εγω σας ζηλευω που ειστε στο κυπελλο αρκετες καλες ομαδες. Δυστυχως εγω μετα απο καποια αρνητικα αποτελεσματα αναγκαστηκα να ρισκαρω και εμεινα εξω νωρις.

Αλλιως θα το κυνηγουσα να προχωρησω οσο παει.

This Post:
00
296011.9 in reply to 296011.8
Date: 09/15/2018 08:19:12
Overall Posts Rated:
10001000
Παντως εγω σας ζηλευω που ειστε στο κυπελλο αρκετες καλες ομαδες. Δυστυχως εγω μετα απο καποια αρνητικα αποτελεσματα αναγκαστηκα να ρισκαρω και εμεινα εξω νωρις.

Αλλιως θα το κυνηγουσα να προχωρησω οσο παει.


Υπάρχει και η σεζόν 44. Την παραμονή την έχεις καθαρίσει εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, οπότε του χρόνου πάλι εδώ θα είσαι να πας όσο πιο μακρυά μπορείς. Δεν δεν Β3 να μην ξέρεις αν θα ξαναπαίξεις ποτέ. Δεν την θετική πλευρά, ότι επανήλθες στο πρωτάθλημα. Δεν είναι λίγο αυτό, ούτε και είναι εύκολη η παραμονή. Ίσως δεν σου αρκεί τώρα, το καταλαβαίνω, αλλά πάντα υπάρχει η επόμενη μέρα.

This Post:
00
296011.10 in reply to 296011.9
Date: 09/15/2018 10:35:53
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
Κοιτα αν κοιταξω πισω ναι εχω επανελθει και πρεπει να ειμαι ευχαρηστιμενος. Απλα νομιζω ξερεις πολυ καλα οτι ενας χρηστης παντα θα θελει και κατι παραπανω απο αυτο που εχει.

Για την ωρα ομως αυτο που προεχει ειναι να μαζέψουμε μερικα χρηματα που τα χρειαζομαστε επειγόντως και να προπονηθουν τα 2 πολυ μετρια ταλεντακια της ομαδος ωστε να δωσουν καποιο κερδος. Ολα αυτα φυσικα σε συνδυασμό με την αποφηγη πλει αουτ ωστε να μπορει να ανανεωθει το ροστερ ομαλα.

Το καλο με το παιχνιδι ειναι οτι παντα εχεις στόχους.

This Post:
00
296011.11 in reply to 296011.9
Date: 09/15/2018 10:42:36
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Επιτελους κινηθηκε λιγο το φορουμ

Τις τελευταιες 4 σεζον αισθανομαι οτι ειμαστε σε ομιλο με 3-4 ομαδες και 12-13 μποτακια. Ελπιζω και τα υπολοιπα παιδια που ειναι μεσα στο κυπελλο να μπουν στην συζητηση. Ειναι σαν να παιζεις αλλο παιχνιδι οταν υπαρχει ενεργο φορουμ.

Winter is coming...
This Post:
11
296011.12 in reply to 296011.11
Date: 09/15/2018 10:47:41
This Post:
00
296011.13 in reply to 296011.12
Date: 09/27/2018 12:17:00
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Ματσάρες στον πόντο σήμερα και όλα είναι πιθανά!

Εμείς πάμε να χάσουμε όπως κερδίσαμε χτες!2-16 οι βολές ως τώρα και ελπίζουμε να πάρουμε και εμείς καμιά βολή,αλλιώς δεν γλιτώνουμε!

Ο Κοτίδης ενώ χτες χτυπιόταν που παίξαμε patient με τον Yerel στο 2,σήμερα χτυπιέται που φάγαμε διπλομάντεμα και ουρλιάζει: ''ΑΥΤΟΣ Ο ΑΧΡΗΣΤΟΣ Ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ7 ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕ Η ΥΠΟΜΟΝΕΤΙΚΗ???ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΦΑΕΙ ΔΙΠΛΟΜΑΝΤΕΜΑ????'' :+(

This Post:
22
296011.14 in reply to 296011.13
Date: 09/27/2018 15:01:53
Olympiacos B.C.
A1
Overall Posts Rated:
3434
Το πάλεψα όσο μπορουσα πάντως φίλε. Αλλα τελικα το μονο που κατάφερα ηταν μια αξιοπρεπη ηττα. Και έχασα σχεδον με την ιδια διαφορά που έχασε και ο αντιπαλος σου στο Β3. Κατι ειναι κι αυτό. Παντως χάρηκα πολυ που εβαλες την καλυτερη ομαδα σου και δυνατή. Ηταν πολύ τιμητικο για την ομαδα αυτο.

This Post:
33
296011.15 in reply to 296011.14
Date: 09/27/2018 18:53:58
Overall Posts Rated:
10001000
Οι 4 ομάδες με την καλύτερη φετινή και πιο κυρίαρχη παρουσία στην Α1 μας χάρισαν 2 ωραίους ημιτελικούς. Και σίγουρα αξίζουν τα μπράβο τους και οι ηττημένοι, ειδικά μετά τα εύστοχα μαντέματα.

Θα ξεκινήσω με τον Νικόλα. Στην πρώτη μου φορά στην Α1 δεν ήταν τόσο ορεξάτος όσο τώρα. Επανήλθε στα ημιτελικά του κυπέλλου και τερματίζει με το καλύτερο ρεκόρ στην πλευρά του. Και κάνει και σούπερ σεζόν με τα μαντέματα. Όταν αποκλείεσαι με εύστοχο διπλομάντεμα, αποκλείεσαι με ψηλά το κεφάλι. Αλλά παρά την ευστοχία, ο Αλέξανδρος έπαιξε σούπερ επίθεση. Πραγματικά αμυντικά ο Νικόλας δεν μπορούσε να κάνει κάτι καλύτερο. Το τερμάτισε, αλλά δεν έφτανε.

Ο ΑΛέξανδρος τώρα, έπαιξε σαν φαβορί και κέρδισε σαν φαβορί, κυρίαρχα. Είναι απλά πολύ δυνατός. Και πάει τελικό σαν φαβορί, ενώ είναι φαβορί και στο πρωτάθλημα.

Και πάμε στον Ρόνι. Στρατηγικά από πλευράς μαντεμάτων τα έχει πάει σούπερ και σε άμυνα και σε επίθεση. ΈΠιασε μάντεμα και αστόχησε ο αντίπαλος. Αλλά και πάλι έχασε. Βάθος θέλει ο ΓΣΠ για να στρώσει κι άλλο η επίθεση και να λείψουν κακά διαστήματα μέσα στους αγώνες. Σήμερα φάνηκε ότι υστερεί απέναντι στους δύο καλύτερους του ομίλου. Ενώ γενικά είναι πολύ δυνατός αμυντικά, απέναντι στον Τεράστιο ήταν και με εύστοχο μάντεμα, απλά πολύ μακρυά από απόδοση νίκης. Τα ριμπάουντς έδωσαν χρώμα στον αγώνα. Για τον Γυμναστικό πάντως αυτή ήταν και η μεγαλύτερη επιτυχία στο παιχνίδι μέχρι την επόμενη. Αν στο μπαούλο του υπάρχει κασέρι, θα έχει τρομερό ενδιαφέρον τις επόμενες σεζόν.

Τέλος ο Ηλίας, ο άτυχος της βραδιάς κι αυτό διότι έχει τραυματισμό. Θα περιμένει μέχρι τελευταία στιγμή να δει αν ο Ντουμπρίς θα είναι διαθέσιμος για τον τελικό. Πάντως είναι τρομερό το πόση διαφορά είχε η επίθεσή του χθες με σήμερα, με ίδια 5άδα, σε ουδέτερο γήπεδο, απέναντι σε μονό εύστοχο μάντεμα.

Εν κατακλείδι, οι δύο καλύτερες ομάδες της Α1 αυτή τη στιγμή κέρδισαν τους 2 ημιτελικούς και δικαίως θα παίξουν στον τελικό. Μπράβο σε όλους σας πάντως!!!

This Post:
11
296011.16 in reply to 296011.14
Date: 09/28/2018 04:21:26
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Το πάλεψα όσο μπορουσα πάντως φίλε. Αλλα τελικα το μονο που κατάφερα ηταν μια αξιοπρεπη ηττα. Και έχασα σχεδον με την ιδια διαφορά που έχασε και ο αντιπαλος σου στο Β3. Κατι ειναι κι αυτό. Παντως χάρηκα πολυ που εβαλες την καλυτερη ομαδα σου και δυνατή. Ηταν πολύ τιμητικο για την ομαδα αυτο.


Έκανες μια πάρα πού καλή προσπάθεια και τακτικά με κέρδισες!Και επιθετικά και αμυντικά πήρες καλές αποφάσεις!Αν είχα και λίγο μικρότερες OD στους ψηλούς ή αν είχα μαντέψει λάθος,θα μπορούσες να το πάρεις κιόλας!

Δεν υπήρχε περίπτωση να σε υποτιμήσω γιατί είχες ήδη μια καλή ομάδα και με την αγορά του Napolitano δυνάμωσες τρομερά!Τον είχα στην shortlist και ήξερα ότι ήταν παίχτης που έχει τα πάντα και πολύ JS και JR!Μάλιστα χτύπησες ύπουλα εν μέσω Champions League λέει ο Κοτίδης!!! :)

Μπορείς να παίξεις όλα τα επιθετικά συστήματα επιτυχημένα και η αμυντική αναφορά που έβγαλες σε ουδέτερο γήπεδο με 12αρες άμυνες είναι επιπέδου B3!Όσο έδωσα σημασία στο ματς του Β3,τόσο ασχολήθηκα με τον ημιτελικό!

Χαίρομαι που γράφεις στο φόρουμ και εύχομαι κάθε επιτυχία στο μέλλον!!! (y)


Last edited by ALEXANDROS7 at 09/28/2018 04:23:02

This Post:
44
296011.17 in reply to 296011.16
Date: 09/28/2018 07:19:18
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Συγχαρητηρια στον Ρονι για την εξαιρετικη του πορεια φετος. Νομιζω οτι η αχιλλειος πτερνα της ομαδας του ειναι τα πολλα φαουλ που κανει. Το εχω ζησει και εγω στο παρελθον και εχω χασει σειρα τελικων Α1, που μεγαλο ρολο επαιξαν τα πολλα φαουλ που εκανα τοτε. Του χρονου θα ειναι ακομα δυνατοτερος αφου αντοχη και βολες θα βελτιωθουν κι αλλο ενω ποπ νταουν δεν θα εχει στα 4/5 της 5αδας του. Αν καταφερει να βαλει και λιγο βαθος ακομα θα φλερταρει με τιτλους και την νεα σεζον. Επισης υπαρχει ακομα το πρωταθλημα οποτε ειναι στο κολπο της διεκδικησης τιτλου ακομα.

@ALEXANDROS

Ηθελα να παιξουμε εναν τελικο καποια στιγμη. Τις τελευταιες σεζον εχουμε διεκδικησει τιτλους και εχουμε λυσει τις ''διαφορες'' μας σε 3 ημιτελικους(2 πρωταθλημα,1 κυπελλο) και εναν προημιτελικο (κυπελλο).

Ελπιζω ο Ντουμπρις να επιστρεψει μεχρι την πεμπτη για να ειμαι και εγω πληρης και να γινει πιο ισορροπημενο παιχνιδι. Εκανα οτι περνουσε απο το χερι μου και πηρα γιατρο εκπληκτικο μηπως και καταφερει να τον επαναφερει μεσα σε 7 μερες. Δυστυχως δεν καταφερα να βρω καποιον νωριτερα και την μια μερα την ''χρεωθηκε'' ο 2αρις κομπογιαννιτης που ειχα

@Στελιος

Εξαιρετικη αναλυση. Φετος φανηκε ποσο αναγκη σε εχει το φορουμ της Α1! Μακαρι να καταφερεις να παραμεινεις και να εχουμε κι αλλα ωραια σεντονια

Last edited by τεράστιος at 09/28/2018 07:52:59

Winter is coming...
This Post:
00
296011.18 in reply to 296011.17
Date: 10/02/2018 05:54:36
OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
III.12
Overall Posts Rated:
10761076
Έψαχνα το post να απαντήσω και δεν το έβρισκα!Μετά κατάλαβα ότι όσο και να έψαχνα στο νήμα του πρωταθλήματος,δεν θα το έβρισκα!Καλά λέει ο Κοτίδης ότι τα έχω χαμένα... :)

Ηθελα να παιξουμε εναν τελικο καποια στιγμη. Τις τελευταιες σεζον εχουμε διεκδικησει τιτλους και εχουμε λυσει τις ''διαφορες'' μας σε 3 ημιτελικους(2 πρωταθλημα,1 κυπελλο) και εναν προημιτελικο (κυπελλο).


Να σου πω την αλήθεια,θα προτιμούσα ο τελικός αυτός να ήταν του Β3!Εσύ??? :D


Βασικά αν είμασταν σε διαφορετικά γκρουπ,θα είχαμε παίξει τις τελευταίες σεζόν σίγουρα και τελικό πρωταθλήματος!

Ελπιζω ο Ντουμπρις να επιστρεψει μεχρι την πεμπτη για να ειμαι και εγω πληρης και να γινει πιο ισορροπημενο παιχνιδι. Εκανα οτι περνουσε απο το χερι μου και πηρα γιατρο εκπληκτικο μηπως και καταφερει να τον επαναφερει μεσα σε 7 μερες. Δυστυχως δεν καταφερα να βρω καποιον νωριτερα και την μια μερα την ''χρεωθηκε'' ο 2αρις κομπογιαννιτης που ειχα :P


Σίγουρα είναι σπαστικό και άδικο να χάνεις σημαντικό παίχτη σε τέτοια ματς!Εγώ πέρσι έχασα τον Lobo στον 3ο τελικό του πρωταθλήματος,άσχετα που δεν το πλήρωσα τελικά!

Είναι οριακό αν γυρίσει τώρα που πήρες γιατρό!Αν γυρίσει θα είναι 50-50 το ματς!Αλλιώς σίγουρα θα έχω πλεονέκτημα,αλλά αυτό μπορεί να γυρίσει μπούμερανγκ,επειδή τα αουτσαιντερ ρισκάρουν περισσότερο!Θα δούμε!Πάντως και οι 2 έχουμε καλύτερη ομάδα από τον περσινό ματς του κυπέλλου!

Τώρα για τους γιατρούς,εγώ τα σκάω εδώ και πολλές σεζόν για 6αρι γιατρό!Πιο πολύ για να μπορώ να γκρινιάζω μετά,αν έχω τραυματία!Βέβαια έχω φάει αρκετούς τραυματισμούς αυτές τις σεζόν!Δίνω περίπου 1,3 εκ κάθε ημερολογιακό έτος και δεν ξέρω αν αξίζει!Όταν δεν θα διεκδικώ πια τίτλους,μάλλον θα πάρω και εγώ 2αρι!

Advertisement