BuzzerBeater Forums

Poland - II.4 > Sezon 42

Sezon 42

Set priority
Show messages by
From: Siwy
This Post:
00
293552.1
Date: 04/11/2018 13:52:48
Overall Posts Rated:
15061506
Rozpoczynając ten wątek, wyjaśnijmy sobie dwie rzeczy.

Pierwsza rzecz - klasycznej ankiety "kto zostanie mistrzem?" nie będzie. Przynajmniej nie w tym momencie. Jesteśmy nadal w takim momencie sezonu, że nie wiadomo, czego możemy się spodziewać po beniaminkach bądź zespołach, które dokonały wielu zmian. Wolę poczekać 2-3 kolejki i dopiero na podstawie pierwszych wrażeń wskazywać faworytów - mam nadzieję, że to rozumiecie.
Ankieta, którą proponuję w zamian, może nawet być ciekawa, biorąc pod uwagę, jak w zeszłym sezonie zespoły u czerwonych ścigały się na pensje. Nie sądzę, żeby doszło do powtórki z rozrywki, ale trzeba brać pod uwagę, że niektórzy będą w stanie poświęcić wiele, by zagrać w PLK.

Druga rzecz - w tym poście chcę się skupić na beniaminkach, których serdecznie witam w II.4. Debiutanci są chyba najbardziej wdzięcznym tematem, jaki można podjąć na początku rozgrywek - zazwyczaj nie wiemy o nich zbyt wiele, więc chętnie zaspokoimy swoją ciekawość.
Rozpocząć można od pierwszego i jedynego wśród czerwonych debiutanta - Pyro Slam-A-Jamy. Brejofor po tym sezonie może śmiało mówić, że cierpliwość się opłaca - wywalczył awans w swoim 16. sezonie spędzonym w III.16 i po raz pierwszy w karierze zagra na zapleczu PLK. Uwagę zwrócić może jego hala - z 24 tysiącami kibiców będzie ona największym obiektem w całej lidze.
Z pewnością o takim obiekcie może pomarzyć drugi z absolutnych beniaminków - Pronout Jasło. Na swoje usprawiedliwienie może on jednak powiedzieć, że nie będzie on miał najmniejszej hali w lidze (ten "zaszczyt" przypada Pasibrzuchom), oraz, że idzie w jakość, nie ilość (hala posiada 3 600 niższych rzędów). Zresztą, nie tylko o tym Synster Ray będzie pewnie mówić - miałem z nim przyjemność mierzyć się już w 2 poprzednich ligach (IV.58 i III.10) i mogę potwierdzić, że będzie on aktywnym użytkownikiem.
A teraz z zupełnie innej beczki - Jasło znajduje się bowiem na zupełnie innym końcu mapy, niż Szczecin. Tamtejszy Rydla Team awans wywalczył rzutem na taśmę - nie dość, że awansował on dopiero dzięki bilansowi, to zajął on ostatnie miejsce wśród "dzikich kart". Nie oznacza to jednak, że amare32 należy lekceważyć. Dwa sezony temu walczył on do końca o pozostanie w II.3, odnosząc w niej 8 zwycięstw. Nie powinien też nas zmylić fakt, że Rydla ma najmniejsze płace z beniaminków - to samo mówiono ostatnio o Natolinie, i pamiętamy jeszcze, jak to się skończyło.
Ciekawym uzupełnieniem niebieskiej konferencji będzie też Mordimer - głównie ze względu na przyjęty przez siebie styl prowadzenia zespołu. Siewcy Wiatru są oparci na wychowankach, wśród których przewijają się tak zasłużone dla U21 nazwiska, jak Iwan czy Sztuczka. Wiele wskazuje na to, że w tym sezonie zobaczymy w młodzieżówce ich godnego następcę - Bolesława Zabłockiego. Czy tacy zawodnicy wystarczą, by Mordimer uniknął trzeciego w historii spadku z II.4? Zobaczymy.
Ostatni, ale nie najmniej ważny jest Kac_100. Podobnie jak Siewcy Wiatru, Kac oparł swoją strategię o trenowanych przez siebie graczy - szczególnie ciekawie zapowiadają się potencjalni przyszli podkoszowi NT - Wiekiera i Szulc. Smaczku ligowym zmaganiom będzie dodawać fakt, że ostatnio właśnie ci zawodnicy byli przedmiotem gorącej dyskusji między Kacem, szewaą i paroma innymi osobami związanymi z II.4 (mną, alicją). Oponenci będą mieli szanse zmierzyć się na boisku 22 maja, w ramach 12. kolejki rozgrywek.
Do ligi spadły też Jastrzębie. Można jednak założyć, że ligowe zmagania będą ostatnią rzeczą, która mogłaby zainteresować grata23.

Mam nadzieję, że mój wpis przedstawił trochę postaci beniaminków - niemniej jednak zachęcam do tego, żeby uzupełnili oni trochę informacje o sobie. Powinien to być dobry wstęp do gorącej dyskusji na forum - liczę, że spróbujemy dorównać pod tym względem poprzedniemu sezonowi.

Poll:  Ile pensji będzie płacił pod koniec sezonu mistrz?
Response Votes Result

poniżej 500 000 $ 1
6.3% 6.3% 6.3%
6.3%
między 500 000 $ a 600 000 $ 3
18.8% 18.8% 18.8%
18.8%
między 600 000 $ a 750 000 $ 11
68.8% 68.8% 68.8%
68.8%
powyżej 750 000$ 1
6.3% 6.3% 6.3%
6.3%

This poll ended on 06/11/2018.

Leniwy, stary, wyliniały kocur. Czasem jeszcze zerknie na polskie tłumaczenia.
From: Brejofor

To: Siwy
This Post:
00
293552.2 in reply to 293552.1
Date: 04/11/2018 14:32:37
Pyro Slam-a-Jama
II.1
Overall Posts Rated:
3030
Ponownie serdecznie witam,
W buzzera gram juz z sentymentu, nie za bardzo mam czas zajac sie tym powazniej. W konsekwencji mało handluje, przyzywczajam sie do moich grajkow, którzy sa u mnie do emerytury, w taktyce jestem absolutnie przewidywalny. Awans po 16 sezonach wynikal z tego ze usiadomilem sobie ile juz czas siedze w III lidze (a byl to kawal czasu). Pomimo tego awansowalem dopiero w drugim podejsciu
innymi słłowy bójcie się:P

This Post:
00
293552.3 in reply to 293552.2
Date: 04/11/2018 16:41:21
Overall Posts Rated:
55
Witam zgromadzonych managerów,
ostatni sezon był jednym z najintensywniejszych w mojej długiej karierze. Mogę się trochę usprawiedliwiać, że w ligach, w których grałem nigdy nie było łatwo, ale też przez to ciekawiej. Dzięki takim managerom jak Siwy, który wcześniej o mnie wspomniał. Myślę, że w jakimś stopniu jest autorem tego awansu, wskrzeszając życie na forach w moich ligach. W połowie sezonu zabrałem się do pracy, przebudowałem skład sprzedając m.in. wychowanka i innego wieloletniego trenującego. Część ligowej kasy stopniała, przy rosnących kosztach spowodowanych wzrostami pensji i budowaniu zaplecza - nie tylko rezerw. Ostatecznie opłaciło się, morderczy finish, gdzie w ostatniej kolejce wybiłem się z 3 miejsca na 1wyprzedzając drugą drużynę o 9pkt. Przy bilansie równym trzem pierwszym składom w konferencji. Ostatecznie buzzer beater ligowego rywala w dogrywce, w ostatnim meczu zamykającym sezon, pozwolił mi na zdobycie wspomnianego miejsca i przewagi w PO. Może podobnych emocji już długo nie będzie, ale mam zamiar powalczyć. Jak będzie to zweryfikują zespoły w praktyce i finanse w kolejnych tygodniach aklimatyzacji.

From: Kac100
This Post:
00
293552.4 in reply to 293552.1
Date: 04/11/2018 17:47:34
Overall Posts Rated:
435435
Witam
Jestem nowy w tej lidze i mam nadzieje, nie placic frycowego zbyt dlugo.
Wygralem lige wydawaloby sie w ciglach z bilansem 27-0, ale rownie dobrze moglem zaliczyc 2-3 porazki.
Playoff nie bylo zas zbyt wymagajace, przez co moglem sobie pozwolic na trening OD w najblizszy piatek. ;)
Celem na ten sezon jest zakwalifikowanie sie do playoff z jak najlepszym bilansem. Pozniej zobaczymy czy walka o awans czy zarabianie i przebudowa skladu.
Na ta chwile druzyna pilnie poszukuje wzmocnienia rywalizacji pod koszem- negocjacje trwaja.
Druzyne w najblizszym czasie ma opuscic kilku zawodnikow, w celu dopiecia budzetu.



From: smuut

This Post:
00
293552.6 in reply to 293552.5
Date: 04/12/2018 03:44:48
Pasibrzuchy
IV.7
Overall Posts Rated:
9292
Witam serdecznie wszystkich nowych graczy. Bardzo fajnie u nas jest :P
Ja w tym sezonie skupiam się na treningu... 36cio latków ;) Chyba, że jacyś młodzi złożą podanie do klubu.

Odnośnie hali to : Szacunkowy termin zakończenia rozbudowy w dniach: 13.
Nie będę już ostatni ;)

From: xxx

This Post:
00
293552.7 in reply to 293552.6
Date: 04/12/2018 07:57:00
Provide.
II.2
Overall Posts Rated:
3333
Również witam wszystkie nowe drużyny, jednak w szczególności Brejofora, który reprezentuje III. 16 w której spędziłem kilka sezonów. Dodatkowo będzie moim "odwiecznym rywalem" co jest miłą odmianą bo w zeszłym sezonie miałem NZW.

Mój plan na ten sezon to spokojne przygotowanie się do baraży. Niezbyt ambitnie, ale po ostatnim sezonie nabrałem pokory.


ps. szewaa w pierwszym meczu chyba ograsz mnie na luzie??

From: xxx

This Post:
00
293552.9 in reply to 293552.8
Date: 04/12/2018 08:26:11
Provide.
II.2
Overall Posts Rated:
3333
Nowy sezon, nowy wątek a Ty wyciągasz zeszłosezonowe brudy:) Ustaw swoim luz bo inaczej rozniesie się po bb że wcale nie jesteś taki dobry, a wszyscy przecież wiemy że jesteś:)

From: xxx

This Post:
00
293552.11 in reply to 293552.10
Date: 04/12/2018 08:55:17
Provide.
II.2
Overall Posts Rated:
3333
za to ja jestem w formie i jestem otwarty na kazda gierke na forum :D


To dobrze bo pamiętasz że jest w naszej lidze kilku hejterów, co gorsze.... są osoby które zaglądają na forum z doskoku. Nie wiem co oni by powiedzieli jakbyś zagrał spięty, ale więcej nie namawiam.