BuzzerBeater Forums

Türkiye - TBL > 21. Sezon

21. Sezon

Set priority
Show messages by
This Post:
77
224884.1
Date: 08/21/2012 19:00:03
Overall Posts Rated:
125125
yağmurlu bir kış akşamı filan değildi. buğulu pencerelere ismimi yazamıyordum. dışardaki sokak lambasına bakınca ışığın altına düşen yağmur tanelerine saatlerce dalasım da gelmiyordu. açıkçası oyuna başladığımda sıradan bir yaz akşamıydı, 2010 hazirandı ve bu ne biçim oyundu. öss'ye bir hafta kala can sıkıntısından bulmuştum buzzerbeater'ı. küfrü bastım çünkü üyeliğimin ertesi gün onaylanacağı söyleniyordu. ama ertesi gün denen şey oluyordu, oldu.

12. sezon:
oyunda ilk günüm, fikstüre bakıyorum, kazanırsam playofftayım kaybedersem 5.yim. taktiklere göz attım. dedim beyler sabırlı olalım, acele yok. yenildim. küfrü bastım. sezon bitti. 3 hafta boşluk. dedim böyle oyun mu olur. o zamanlar 5.ler maaş da veriyordu üstelik.
13. sezon:
lig yükseldik nasıl oldu anlamadım. aptalca transferlere yöneldik. koştuk vurduk derken ligi 5. bitirdik. tam manasıyla oyunu öğrenme sezonuydu. canıma dokunan ligin en kuvvetli takımının benimle maç yaptıktan sonraki gün bota düşmesiydi. allah kahretsin ki o herif yüzünden ligi gene 5. bitirdik! o sezon gelmişti galiba 5.ler ve 8.ler maaş ödemeyecek kuralı. bereket versin.
14.sezon:
oyunu artık öğrenmişiz, istanbul'a da okumaya gitmişiz ilk senemi geçiriyorum. bir taraftan arsen dorozhkin ve ali öcek'i yetiştirmeye başladığım sezon. ligde de bir de rekabet boy göstermiş ki sorma. vey-ba ile birbirimizi yiyoruz. mükemmel geçiyor sezon. karşı konferansta kuvvetli nuggets 07 var. ben de topu götüre takmış durumdayım. ev sahibi avantajım olmadan vey-ba'yı geçiyorum. çekişmeli bir final serisi sonunda son dakikalarda eleniyorum ve 3.lig yalan oluyor. fakat henüz 2. sezonumda kendimce müthiş bir başarıya ulaşıyorum. resmen kupada son 64e kalıyorum. beni eleyen takım mı? ah şu kanaryagücü (:
15.sezon:
vey-ba rekabeti artmış durumda, herkes bot değil, oynayan elemanlar da var. fakat karşı konferans güçsüz kalmış durumda. hatırladığım kadarıyla içeri bak'ı keşfettiğim dönemdi. 15.sezonun sonlarında düşünmeye başlamıştım içeri bak nasıl daha etkili kullanılabilir diye. 21-0 giderken neden olduğunu hatırlamıyorum son maçımı bilerek kaybediyorum. playoff ilk turunda vey-ba'yı eliyorum ve sonra rahat şampiyonum. kupada son 128. yine bir tbl takımınca eleniyorum, khanna...
16.sezon:
tüm kadro dağıtılır. içeri bakıp görecek en iyi sistemi kurmaya çalışıyorum. amaç düşük bütçe ile ligde kalmak. ucuz hem de upucuz bir kadro kuruyoruz, lig de gerçekten hiç kolay değil. kendimi 6.lığa filan layık görüyorum maaşlara filan bakınca. ve evet sezon ilerliyor ben bir türlü yenilmiyorum, kupadan da elenmiyorum. ve evet sezon inanılmaz şekilde ilerlemeye devam ediyor, ben 22-0 ile 3.ligdeki ilk sezonumu tamamlıyorum. 2. liglerde de 2 tane bot takım var. 3.lige çıkar çıkmaz yüzde yüz 2.lige yükselecek olmanın heyecanını yaşıyoruz. fakat paraya da sırtımızı dönecek değiliz, sadece final 2.maçını bilerek vererek şampiyon oluyoruz. böylece 2 bilinçli yenilgi dışında son bilmemkaç maçta yenilmeme istatistiğini de 500bin ile birlikte cebimize koyup efsane II.4 sezonuna giriş yapıyoruz. kupada ise gene son 64. 7.turda ise büyük sürpriz: rakip yine kanaryagücü! haftalık dakika muhabbetlerini yalan etmemek için yarı as yarı yedek çıkmasak ve bu sefer yenebileceğimize gerçekten inanmış olup rahat ol ile çıkmasak rövanş gelecekmiş fakat gelmiyor. son 30-40 saniye kala mı ne beraberlik bozuluyor, hatırladığım kadarıyla taktik fauller ile fark açılıyor maç bitiyor.

...

This Post:
11
224884.2 in reply to 224884.1
Date: 08/21/2012 19:00:54
Overall Posts Rated:
125125
17.sezon
efsane II.4 sezonu. o sezon orda olmak büyük şanssızlık(!) ve büyük keyifti. 2.ligler arasında en zorlu konferans olduğumuz söyleniyordu. muhtemelen gelir gelmez düşecektim. para yok. o düşük bütçeli 3.lig kadrosuna sadece 1 takviye yapılmış durumda ve bu halle ligin en az maaş ödeyen takımıyız. ilk maç golden ants maçı. nasılsa yenileceğim maaş farkı 2katından fazla diyerek rahat ol. lloyd hoca da forumda düşmemem için tavsiyelerde bulunmuştu hiç unutmuyorum (: maç saati heyecanı ve maç bitimi 14 sayı fark (: sezonun özeti bu olur. zira o sezon gerçekten 270-280binlik bir bütçe ile 2 katım ve 2 katımdan fazla bütçeli takımları deviriyordum. sezon sonuna kadar da en az maaşı ödemeye devam... üstelik güzelliğe bak ki kanaryagücü maçı da tv maçı yapılmış, tv maçı ile rövanşımı da alıyorum (: sezonun ortalarında 2 yenilgi ile 1.likteyim, incow hocam hatırlar, o dönemde acaba tbl? konuşmaları yapıyorduk. fakat kasa onca gelire rağmen bir türlü yeteri kadar dolamamıştı. çok iyi hatırlıyorum son saniyedeki lonestar galibiyetinin ardından bir türlü şansım yaver gitmemişti, lonestar kadroyu dağıtmış, benim onu binbir zorlukla yenmemin bir anlamı kalmamış ve zaten konferanstaki herkes o maçı almaya başlamıştı. kazandığım büyük avantaj yitirilmiş, hafife alınmış bir alt sıra rakibine kaybedilmiş ve 1.lik kaybedilmişti. averaj ile 2.lik, averaj+1maç ile 1.lik kaçmıştı. play off ilk turunda büyük ölçüde ribaunt zaafımın çözümsüzlüğü yüzünden marvellous team'e elenmiştik. bizim konferans birbirini yerken rahat finale çıkan kanaryagücü de şampiyonluğunu ilan etmişti. vay kanaryagücü vay... (: kupa: bir türlü istenen kolay takımlar gelmez, rotasyon zorlukları yaşansa da en sonunda 8.turda simyaspor'a toslanır ve derin bir oh çekilerek kupadan kurtulunur (:
18.sezon
oyunda tatmin noktamı yaşadığım bu sezonun ardından yeni bir sene başlıyordu ve benim 2. sınıfta dersler biraz daha yoğunlaşacaktı. buzzerbeater yüzünden kendimi baltalamamak için ve kadrodaki-kasadaki sıkışmayı çözüme bağlayabilmek için tanking yöntemine başvurulur. draftta hüsran. forumu filan da hiç takip etmedim. eğlencesiz ve değersiz bir sezon. marvellous şampiyon. %100 galibiyet ile zaten hak etmişti.
19.sezon:
tanking'in ardından 3.ligden kurtuluş sezonu. değersiz bir sezon. şampiyon olduk geçti. recep hocam II.4'ün yeni şampiyonudur, en büyük heyecanım onu tebrik etmekti (: harsh tigers ise kupada en ters zamanda karşıma çıktı. erdem hocayla zaten düşmanız, bir de dandik bir sezonda filmin başında cinayeti işleyip senaryoyu alt üst etti. en büyük düşmanım! (selam olsun erdem hocam, gülümsediğini biliyorum :)
20. sezon:
II.1 yahut eski zevkinden eser olmayan II.4 beklenirken karşımıza çıkan II.2 oldu. sezonun özeti konferansta mattsan çekişmesi haricinde renk yok, karşı konferans 4 takımlı güzel bir rekabet içinde hatta 5.6.7. takımlar da playoff biletini kovalıyorlar. güzel... schweye schweye miya miya ile beşiktaş all star korkutucu ve düşündüren kadrolara sahipler... gelgelelim forumda 20.sezon başlığı dahi açılmadı ve yalnızca umutcan hocayla ettiğimiz muhabbet ile kaldık. (umutcan hocaya bu sezon için başarılar dilerim.) kupada ise olay var, hatırladığım kadarıyla sezon içinde çektiğim ilk çz'ydi ve malesef ki bundan nasibini alan hesaplütfen oluyor. maçı alıyoruz fakat uludağ wolfs deplasmanında düşük isteklilik ile çz yiyince çeyrek final hedefi suya düşüyor. üzerine olmadık bir alt sıra maçı kaybediyoruz ve ev sahibi avantajını kaybediyoruz. bu dönemde takımın kafayı yemesi ve sinirden çıldırma dansları görülmeye değerdi. bilet fiyatlarını yüksek tuttuk hedeflediğimiz sayıya ulaşamadı gösterilerimiz (:
neyse sonrasında şampiyonluk ve tbl. bir yere bağlayacak değilim! 21. sezonunuz kutlu olsun (:

This Post:
00
224884.3 in reply to 224884.2
Date: 08/21/2012 19:09:15
Overall Posts Rated:
125125
şaka tabii ki. 2 yıllık emek sonunda tbl'de olmak çok güzel. oyundan 3 sezondur pek keyif alamıyorum. dediğim gibi 17.sezonda tatmin noktama ulaşmıştım ve sonra ipin ucu geriye doğru kaçtı.
olaya nostaljik girmek istedim çünkü burdakiler de belki bir titreyip kendilerine gelirler, efsanevi bir tbl sezonu yaşarız, rekabet üst düzey olur, herkes aktif olarak bu heyecanı sürdürür diye düşündüm.
umarım işe yarar, umarım bu sezon güzel geçer. madem oyun oynuyoruz eğlenip kafa dağıtmak için oynayalım, alışkanlık dolayısıyla oynamak epeyce saçma geliyor.

benimle birlikte yeni gelen takımlar için hoşgeldik, buralılar için ise hoş mu bulduk?

herkese başarılar (:

This Post:
00
224884.5 in reply to 224884.2
Date: 08/22/2012 06:05:19
yigidospor
TBL
Overall Posts Rated:
225225
çok güzel bir yazı olmuş hocam zevkle okudum gözüne uzun gelipte okumaktan kaçınan arkadaşlarda hemen okusun
yeni gelen arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum giden arkadaşlarda umarım en kısa sürede yine aramızda olurlar ayrıca bi not ekleyim candaşla iki takım istedik bizim konferansa gelmesini istediğimiz biri bile gelmemiş kısmet değilmiş ama şimdiki gelen arkadaşlarımızla da çok iyi anlaşacağımıza eminim bu sezonki hedefimiz yükseklerde tam bi atılım yapıyoruz candaşla alide boş durmuyo sanki başka sezon kalmamış gibi asılırlar artık bu arada gözüme bişey çarptı erkinin gözden çıkardığı üsameyi candaş aldı candaşında gözden çıkardığı Salampessy i ben aldım.Bu durumda aklıma şu soru geliyor ister istemez ''kazık mı yiyorum lan ben'' Son olaran yeni sezonda şu forumu sadece ali ben bide erdem abi kullanmayalım herkes katılsın katılmaya çalışsın diyim ne diyim biz geçen sezon baya yazdık aramızda ölen falan yok hala yaşıyoruz yani yazınca bişey olmuyor

Herkese sakatlıksız zevkli bir sezon olmasını diliyorum

This Post:
00
224884.6 in reply to 224884.5
Date: 08/22/2012 09:07:51
Overall Posts Rated:
1414
Ölmeyeceksek yazalım hocam :) çıktık bakalım hayırlısıyla. Yeni çıkanlardan Dust my Broom ya da beşiktaş bizim tarafa düşseydi daha iyi olurdu sanki daha dişimize göre diye düşünmüştük 7.lik mücadelesi için:) Bi iki transfer hamlesi yapacağız eldekilerle tutunmaya çalışıcaz bakalım nasıl bi sezon olacak. Herkese başarılar şimdiden.

This Post:
00
224884.7 in reply to 224884.6
Date: 08/22/2012 09:28:52
Dingo BC
II.4
Overall Posts Rated:
359359
Yeni gelen bütün takımlara hoşgeldiniz diyorum. Umarım güzel bir sezon olur yine. gecen sezon bazıları için belki de cok güzel geçmedi ama kendi adıma güzel bir sezon geçirdim. Umarım eğlenceli bir sezona merhaba deriz bu sezon :)

From: silsüpür

To: ard
This Post:
00
224884.9 in reply to 224884.8
Date: 08/22/2012 14:04:20
Overall Posts Rated:
125125
tesüf ederim. harsh tigers balı denen bir şey var. buna takılmayacağız da neye takılacağız (:

fikstürü pek beğenmedim. galibiyet ihtimali daha yüksek olan hedef maçların neredeyse tamamı deplasmanda. tabi bunun yanında bir avantajı varsa o da yüksek sıralarda gezmesi beklenen takımlarla evde karşılaşacak olmak tribün gelirlerini olumlu etkileyebilir.

erdem hoca bu arada motor diyor ki harsh tigers ezeli rakibindir. evet ilk maçta deplasmanına geleceğim. taraftarına ıslıkla dust my broom çalmayı öğretiyor musun? (:
http://www.youtube.com/watch?v=i4ZW08zOkYU (orj.)
http://www.youtube.com/watch?v=aKo80b-QfK0
süpürgemin tozları olacaksın (:

Last edited by silsüpür at 08/22/2012 14:05:30

This Post:
00
224884.11 in reply to 224884.10
Date: 08/22/2012 17:00:30
Overall Posts Rated:
9797
Yeni gelen arkadaşlara hoş geldiniz ve başarılar dilerim...
Tüm BB camiasının yeni sezonun hayırlara vesile olmasını temenni ederiz...