BuzzerBeater Forums

BB Eesti > U21 National Team Debate Thread

U21 National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
Message deleted
This Post:
22
217068.3 in reply to 217068.1
Date: 05/17/2012 03:49:24
Overall Posts Rated:
168168
Mulk
..soovin minimaliseerida BB-Eesti mänageride suhtlemisleigust ning kaasata neid senisest kõvasti enam koondise käekäigule kaasa elama ja rääkima.
Mis plaanis?

Oled varasematel valimistel ikka maininud, et oleks vaja luua nö meeskond, kes töötab koondiste vaateväljas olevate mängijatega. Kas looksid sellise noortekoondises või üritad üksi hakkama saada?


Kenneth 1992
Oled päris omapäraselt (mänguliselt) kirjutanud oma kõnet. Usun et jagad asja küll, aga paljudele võib jääda mulje, et sa päris täpselt mängu ei tunne vms. Seepärast võiksid ehk lühidalt lahti seletada, mida nende lausete all mõtled :)
nt.
..et treener jätab mängud ära, kas raha pole või siis pole motivatsiooni, et nende noortega tegeleda?See mõjub ka meestele ja nii ei olegi enam neil soovi tulla siia, et esindada oma kodumaad.
Mina rõhuksin meeste parimatele omadustele ja sätestaksin korra. Ma ei laseks istuda endale pähe ja kui mees ise ei soovi mängida koondise eest, siis seda võimalust talle ka kandikul pakkuma ei hakkaks.
räägiksin ma meestega keda ma koondisesse plaanin kutsuda väga põhjalikult kõik tingimused läbi, kui neile ei sobi, ei võta ma ka teda riiki esindama.
Igale mängule eelneb põhjalik analüüs ja ka meestega eraldi rääkimine, et nende motivatsioon piisavalt kõrgel hoida.


Bumblebee
Minu arust peaks Eesti U21 olema Top15 sees ja seda ma ka prooviks. Eesmärgiks on jõuda see hooaeg U21 EM-il saada poolfinaali.
Kogukonna suuruse poolest küll, aga erinevalt rahvuskoondisest, erineb u21 koondis igal hooajal ja on vast suht keeruline öelda, mis masti mehed parasjagu võtta on? Või oled sa uurinud järgmiste põlvkondade kohta? (ma ise pole kursis, selleks küsin :))


Last edited by Lucky Fan at 05/17/2012 07:58:23

From: Mulk

This Post:
22
217068.4 in reply to 217068.3
Date: 05/17/2012 16:24:32
Overall Posts Rated:
10991099
Mulk
..soovin minimaliseerida BB-Eesti mänageride suhtlemisleigust ning kaasata neid senisest kõvasti enam koondise käekäigule kaasa elama ja rääkima.
Mis plaanis?

Oled varasematel valimistel ikka maininud, et oleks vaja luua nö meeskond, kes töötab koondiste vaateväljas olevate mängijatega. Kas looksid sellise noortekoondises või üritad üksi hakkama saada?


Jah, püüan. See on üks eesmärke. Kui vaatad BB-ilmamaa tugevamaid U21 satse, siis neis riikides on skaute kolmest kolmeteistkümneni. Meil pole peale peatreeneri ühtegi. See on lahja seis ja vajab parandamist.

Näeksin pagana heal meelele, et need managerid, kes praegu U21 tüüri juurde kandideerivad, aga peatreeneriks ei saa, jäävad skautideks/peatreeneri abilisteks ... vahet pole, kuidas neid nimetada. Igatahes sillutaksid nad sellega tuleviku jaoks teed, et kord ise noortekoondise tüüri juurde saada ja siis ka mängijatest korralikku ülevaadet omada.

This Post:
11
217068.5 in reply to 217068.3
Date: 05/19/2012 08:43:19
Overall Posts Rated:
2222
Tervist ka sulle,

vabandust, et varem vastata ei saanud, pole seda lugenud peale seda kui sa Mulgile küsimuse esitasid. Arvasin, et siin pole midagi muutunud. Nüüd aga sinu küsimuste kallale ja lahti seletamise juurde.



..et treener jätab mängud ära, kas raha pole või siis pole motivatsiooni, et nende noortega tegeleda?See mõjub ka meestele ja nii ei olegi enam neil soovi tulla siia, et esindada oma kodumaad.


Mängude ärajäämise all mõtlen ma kas siis rivistuse puudumist, või seda, et koondis pole endale sõprusmänge muretsenud. Tänapäevaspordis, tihti just Eestis jätavad koondised kontrollkohtumisi ära kuna neil pole piisavalt suur eelarve, et neid korraldada ja kohale sõita, või teisele riigile majutust pakkuda.
Meeste all, kes ei soovi enam oma kodumaad esitada mõtlesin ma neid noorsande, kes jäävad ilma "toetusest" kui nad ei saa mängida koondise eest. (mängukeelis õeldes, managerid ei soovi neid koondisesse lasta/müüvad maha kuna koondise treener ei ole neid koondisesse eelnevalt võtnud)
Põhjus, miks nii kirjutasin, on see, et luua vähekene "effecti" siia mängu, mitte tühipaljast joru.

Mina rõhuksin meeste parimatele omadustele ja sätestaksin korra. Ma ei laseks istuda endale pähe ja kui mees ise ei soovi mängida koondise eest, siis seda võimalust talle ka kandikul pakkuma ei hakkaks.


Kui mehed(loe: Managerid) ei soovi hoida enda füüsilist vormi ja võituslikku himu, et Eesti koondis töötaks kui kellavärk, siis ei soovi ka mina teda enam koondise rivistuses näha. Samuti tuleb meestele ka eelnevalt selgeks teha ennem kutsumist, et nad vastutavad mitte ainult enda vaid kogu riigi ees.

räägiksin ma meestega keda ma koondisesse plaanin kutsuda väga põhjalikult kõik tingimused läbi, kui neile ei sobi, ei võta ma ka teda riiki esindama.


Vastasin juba teie küsimusele ära teises punktis.

Igale mängule eelneb põhjalik analüüs ja ka meestega eraldi rääkimine, et nende motivatsioon piisavalt kõrgel hoida.


Enne igat koondise mängu tuleb uurida vastaste nõrkused ja tugevused hoolikalt läbi, millised mehed on neil rivis ja millised mitte. Palju sõltub ka sellest, kuivõrd suudavad meie koondise poisid end motiveerituna hoida(loe: Vormis), et vastasele suuremat peavalu valmistada. Samuti tuleb vaadata noorte meeste puhul nende arengut ja võib juhtuda, et mäng mängult tõuseb põhiviisikusse mõni uus mees.


Kenneth.