BuzzerBeater Forums

Hellas - IV.54 > Season 19

Season 19

Set priority
Show messages by
This Post:
00
208574.7 in reply to 208574.6
Date: 02/11/2012 14:11:23
Overall Posts Rated:
77
file mou syntoma tha apodinamwthei h omada mou,opote ola paizoun.epaikses me olous tous basikous sou?

This Post:
00
208574.8 in reply to 208574.7
Date: 02/11/2012 23:26:56
truthers
III.10
Overall Posts Rated:
77
Εκτός από 1-2 rookies που έχω (εκ των οποίων ο ένας θα απολυθεί επειδή είναι υπερπαίχτης, χαχαχα) όλοι μου οι παίχτες είναι βασικοί. Απλά αποφάσισα τελευταία στιγμή να σε παίξω με αμυντικό σχήμα, όχι πως αν ακολουθούσα άλλη τακτική θα κέρδιζα. Άντε να έβαζα μερικούς πόντους παραπάνω.

This Post:
00
208574.9 in reply to 208574.8
Date: 02/12/2012 04:36:00
Overall Posts Rated:
77
malista,pote mh les pote :).anyway,h omada mou tha apodinamwthei,opote ola paizontai..,h alitheia einai pws einai terasties oi diafores apo iii se iv,bebea kai sth iii einai kai se ti omilo tha peseis...,kalh epityxia file mou.

This Post:
00
208574.10 in reply to 208574.9
Date: 02/12/2012 05:45:21
truthers
III.10
Overall Posts Rated:
77
Σ' ευχαριστώ πολύ, θα κάνω ότι μπορώ ώστε να είμαι ανταγωνιστικός. Καλή επιτυχία και προσπάθεια σε όλους.

From: apobel

This Post:
00
208574.11 in reply to 208574.10
Date: 03/03/2012 18:25:02
Overall Posts Rated:
99
Τελειώνοντας το πρώτο τρίτο του πρωταθλήματος μπορώ να πω ότι περίμενα μεγαλύτερο ανταγωνισμό,ο οποίος μου λείπει πάρα πολύ τις τελευταίες 4 σεζόν.Ειδικά μετά την πώληση όλων των παικτών του Golden ο στόχος της ομάδας μου είναι το πρωτάθλημα και μία καλή πορεία στο κύπελλο όπου θέλει και τύχη. Επίσης ο μπλε όμιλος φαίνεται κατώτερος από τις πρώτες 4 ομάδες του δικού μας,οπότε δεν νομίζω να υπάρχει μεγάλη αντίσταση.1-2 καλές μεταγραφές βέβαια από κάποιες ομάδες θα τάραζαν τα νερά οπότε είδωμεν...

From: H-will

This Post:
00
208574.12 in reply to 208574.11
Date: 03/08/2012 12:30:58
truthers
III.10
Overall Posts Rated:
77
Ναι τα δεδομένα άλλαξαν λίγο με τις πωλήσεις της Golden. Ακολουθώ και εγώ με ανανεώσεις παιχτών με σκεπτικό πάντα να μην ξεπερνάω τα 150.000 μισθό παιχτών. Αποφάσισα να ρισκάρω... για να δούμε... πάντως μου φαίνεται ότι όλα θα παιχτούν στα playoff.

This Post:
00
208574.13 in reply to 208574.12
Date: 03/20/2012 14:04:53
Overall Posts Rated:
00
Πωλουνται πατατες,λαδι,κολοκυθακια,ντοματες,αγγουρια κ καθε λογης οπωροκηπευτικα στις τιμες χωραφιου διχως μεσαζοντες μηπως βρεθουν χρηματα να πληρωθουν οι παιχτες!!!!Με τοσο χαλια οικονομικα(ενα απο τα μειον του παιχνιδιου)που να παει μπροστα η ομαδα.Κ παλι καλα αντεχουμε.Επισης προσεχως αμνιοερειφια....να πληρωθει κ ο κακομοιρης ο προπονητης μας που κανει υπομονη

This Post:
00
208574.14 in reply to 208574.13
Date: 03/21/2012 09:40:44
Overall Posts Rated:
77
paides htan anagastiko na figoun kapoioi paixtes,mias kai ta esoda ths kathgorias,den kaliptan oute kata to imisi,ta eksoda.pleon allaksane ta plana mou,katarxas tha megalwsw to ghpedo para ma para poli,kai de me noiazei akomh ki an pesw kathgoria,h empeiria mou leei pws akomh kai an pas sth iii me 6000-7000 theseis,pote de tha mporeseis na exeis mia akrws antagwnistikh omada!!me afto to skeptiko+agora nearwn ekseliksimwn paixtwn tha proxwrhsoume tis epomenes season,adiaforwntas gia thn anodo.

This Post:
00
208574.15 in reply to 208574.14
Date: 03/22/2012 04:53:33
truthers
III.10
Overall Posts Rated:
77
Συμφωνώ GoldenJax, μαζί σου. Και ευχαριστώ που μοιράζεσαι τις εμπειρίες σου από την III μαζί μας. Το θέμα της χωρητικότητας του γηπέδου δεν το είχα εξετάσει και τώρα πια που κατέλειξα στο roster μου θα εστιάσω στην... αρχιτεκτονική, :) . Πιστεύω ότι με τους πιτσιρικάδες που έχω σε 2-3 σεζόν θα ανέβω σίγουρα. ΟΚ κοστίζει βέβαια αυτό τώρα, δε μου αρέσει που χάνω από ομάδες χαμηλότερης βαθμολογίας, αλλά τι διάολο, σε αυτή τη χώρα πρέπει να μάθουμε επιτέλους να εφαρμόζουμε τους όρους μέτρο, επένδυση και προνοητικότητα, από ένα παιχνίδι μέχρι την καθημερινότητά μας.
Και για να μην προσβάλλω τις ομάδες χαμηλότερης βαθμολογίας που ανέφερα πριν, θα ήθελα να συγχαρώ τον Ελπιδοφόρο που με διάλυσε εντός έδρας. Ατιμωτική ήττα αλλά μπράβο του!!!

This Post:
00
208574.16 in reply to 208574.15
Date: 03/22/2012 07:49:45
Overall Posts Rated:
77
file mou opws eida twra tous paixtes sou,synexizontas swsta thn proponhsh sou,se 2-3 season to argotero,tha eisai sthn iii me mia kalh omada.pithanon na eisai kai nwritera omws h iii exei poli dynates omades,kai ara xreiazesai arketa poiotikous paixtes!!xara mou einai file na milame,makari na exei kai perissoterh epikoinwnia to foroum mas..,einai euxaristo to oti exeis neous paixtes kai proponeis,giati mesa apo aftous tha dimiourghseis thn dynamikh ths omadas sou..,prin 2 season kai gia 2 season eimoun o coach ths ethnikhs newn ths jamaica,opote kati kserw pou sto lew ;)

From: apobel
This Post:
00
208574.17 in reply to 208574.16
Date: 03/24/2012 20:38:23
Overall Posts Rated:
99
Περίοδος ανασύνταξης στην ομάδα μου καθώς πλησιάζουμε στην τελική ευθεία.Ωραία συζήτηση πιάσατε ρε παιδιά!Έτσι όπως βιώνουμε το παιχνίδι πιστεύω στόχος μας πρέπει ναι είναι αργά και υπομονετικά να αυξάνουμε την αξία της ομάδας μας και εξηγούμαι...Συνολική αξία πώλησης παικτών ομάδας + Λεφτά στην τράπεζα να αυξάνονται με τον καιρό!Πώς μπορεί να γίνει αυτό:
1.Αγορά φθηνά και πώληση ακριβά.Βέβαια αυτό θέλει πολύ ψάξιμο και έτσι όπως είναι η αγορά είναι και δύσκολο.Βέβαια για να δώσω και εγώ τα φώτα μου και μία στρατηγική που έχω ακολουθήσει κάποιες χρονιές,προσέξτε:Η διάρκεια των πλέι-οφ είναι ιδανική για να αγοράσεις ΦΘΗΝΑ.Οπότε αγοράζεις στα πλέι-οφ και ας είναι και λίγο αρνητικό το ισοζύγιο μισθών,χτυπάς τους αγώνες στο κύπελο και όταν αποκλειστείς πουλάς.
2.Επένδυση σε ταλέντα.Σίγουρα κάποια στιγμή θα πουλήσεις ακριβότερα απ'ότι αγόρασες.Οπότε την κάνει πολύ καλή τακτική.Προσωπικά προτιμώ να προπονώ ψηλούς γιατί είναι δύο θέσεις(PF και C) με παρόμοια χαρακτηριστικά άσε που πλέον οι μισθοί για 23+ καλούς ψηλούς είναι εξωφρενική...(Δεν έχω καταλάβει γιατί???-Ο υψηλός μισθός προφανώς μειώνει την αξία τους στην αγορά).
3.Επένδυση σε ντραφτ-Είναι πιστεύω να σου κάτσει το λαχείο.Εντάξει άμα δίνεις ένα σεβαστό ποσό αυξάνεις τις πιθανότητες αλλά το να μην υπάρχει ούτε ένας αξιόλογος παίκτης-ντραφτ στους 48 είναι πιθανό...
4.Και σημαντικότερο να έχεις θετικό ισοζύγιο εσόδων-εξόδων.Προσωπικά εδώ έχω ακραία άποψη καθώς πιστεύω:1)ότι πρέπει να είναι πάντα θετικό και 2)σε χρονιες που δεν διεκδικώ άνοδο και έχει τελειώσει το κύπελο προτιμώ να κερδίσω στο τέλος την παραμονή μου δίνοντας λίγα σε μισθούς από το να βγω 3-4ος και να δίνω π.χ. 60χιλ. παραπάνω κάθε βδομάδα...Τώρα όσον αφορά τα εισιτήρια το θέμα είναι πολυμεταβλητό και δεν το έχω ερευνήσει αρκετά.Πάντως προσοχή μην φτιάξετε το γήπεδο με λάθος αναλογίες...!

Αυτά και από εμένα, ελπίζω να τα έχω γράψει κατανοητά καθώς είχα πολλά στο μυαλό μου..

Υ.Γ.1:Κάπου ειπώθηκε ότι το γεγονός ότι το παιχνίδι δεν έχει λεφτά είναι αρνητικό.Εδώ διαφωνώ καθώς το γεγονός αυτό είναι και μία από τις ομορφιές του παιχνιδιού.Θέλει σωστή διαχείριση και υπομονή.
Υ.Γ.2:Θα χαρώ πολύ να μοιραστείτε τις σκέψεις σας στο φόρουμ και να διαφωνήσετε σε κάποιο θέμα μαζί μου!!!μπας και βγάλουμε κανένα ακόμα καλύτερο συμπέρασμα.

Advertisement