BuzzerBeater Forums

Poland - IV.44 > Sezon 17

Sezon 17

Set priority
Show messages by
From: Lutor

This Post:
00
192219.10 in reply to 192219.9
Date: 8/11/2011 5:40:43 PM
Overall Posts Rated:
44
jak wam idzie w pucharach? mi się udalo w następnej rundzie mam bota, ciekawe na ile groźnego

From: jakub_ch

This Post:
00
192219.11 in reply to 192219.10
Date: 8/14/2011 10:38:06 AM
Overall Posts Rated:
33
Puchar to moj cel na ten sezon w duzej mierze, poniewaz pensje mam bardzo wysokie i tygodniowy dochod jest nieduzy. Awans raczej mam w kieszeni, nie przyjmuje innego rozwiazania. Irytuje mnie troche rozdzwiek miedzy konferencja rozowa a niebieska. Czemu silni przeciwnicy trafiaja caly czas tu, a boty czy slabsze zespoly z reguly do sasiadow? I potem patrze na liczbe straconych punktow i wyglada, jakbym mial bardzo zywiolowy atak przy jednoczesnej slabej obronie. ;)

W nastepnej rundzie pucharu wygram spokojnie, oby losowanie dopisywalo, bo moj poprzedni przeciwnik z drugiej rundy to juz bylo cos. Takze wiele zalezy od szczescia po prostu.

From: Lutor

This Post:
00
192219.12 in reply to 192219.11
Date: 9/5/2011 3:00:29 PM
Overall Posts Rated:
44
zostalismy sami w pucharach ja ten mecz odpuszczam nie mam raczej szans powalczyc

This Post:
00
192219.13 in reply to 192219.12
Date: 9/6/2011 3:49:11 PM
Overall Posts Rated:
33
Z tego co pamiętam ktoś miał mieć bilans do 0 :)

This Post:
00
192219.14 in reply to 192219.13
Date: 9/6/2011 5:52:56 PM
Overall Posts Rated:
33
Wypadek przy pracy. ;) Ale czulem, ze bedzie lipa. No i tym samym jednak wychodzi na to, ze wzmocnienie bedzie konieczne na koniec sezonu. I szkoda tych ponad 30 tys. zysku z meczu z powodu obnizki nastrojow fanow po porazce. Teraz mam zadanie utrzymac przewage swojego boiska w finalach do konca.

Ale poki co dobrze idzie w pucharze, przeciwnik jest jak najbardziej do ogrania jeszcze, czyli byc moze wyrownam swoje rekordowe osiagniecie w tych rozgrywkach sprzed chyba dwoch sezonow. No i lacznie 300 tys. wiecej w kasie na sezon to jest juz cos.

Za to dzisiaj, mimo ze gral glownie drugi sklad, zawodnicy odbili sobie ostatni przegrany mecz, natrzepali tych punktow az milo, a Kielbowski przy jednej asyscie wiecej mialby piekne triple-double. ;)

From: Pewu

This Post:
00
192219.15 in reply to 192219.14
Date: 9/6/2011 6:37:48 PM
Overall Posts Rated:
914914
Niestety, ale na 3 ligę potrzebujesz już wzmocnień. Jak awansujesz to powinieneś kupić 1-2 kolosów, bo tak czy siak wyjdziesz na plus po sezonie. Masz ogromną halę to z samych biletów ładnie zarobisz. Ja żałuję, że w swoim debiutanckim sezonie w 3 ldize nie miałem większej hali. Teraz to nie ma sensu, bo i tak moi kibice coś przerzucili się na piłke nożną ostatnio :)

From: jakub_ch

To: Pewu
This Post:
00
192219.16 in reply to 192219.15
Date: 9/7/2011 4:28:51 AM
Overall Posts Rated:
33
To sie domyslam, ze na III lige mam zdecydowanie za slaby sklad, ale piszac kolosow, masz na mysli generalnie jakichs bardzo dobrych zawodnikow czy konkretnie chodzi o strefe podkoszowa? Hale budowalem wlasnie z mysla o wiekszych zyskach, ale zdaje sobie sprawe, ze jesli nie bede wygrywal, to i kibice nie beda przychodzic.

Chcialem ze wzmocnieniami poczekac do kolejnego sezonu, ale widze, ze jesli chce myslec o awansie, to musze juz teraz cos zrobic. Bo jesli znowu zostane w tej lidze, to juz chyba bedzie sie trzeba tylko pociac. ;) Ale o wzmocnieniu pomysle naprawde na samym koncu sezonu, bo zostaly mi juz tylko mecze, ktore raczej powinienem wygrac obecnym skladem.

A widze, ze obaj z Lukiem poszliscie droga wyczyszczenia skladu i budowy mocnej druzyny od niemalze podstaw. Tylko zeby sie to nie skonczylo spadkiem, chociaz... moze taki macie plan? ;)

Mam jeszcze pytanie dotyczace potencjalu graczy - czy jest gdzies tabelka, do jakiego wieku efektywnie szkola sie gracze o poszczegolnym potencjale?

Last edited by jakub_ch at 9/7/2011 4:35:44 AM

From: Pewu

This Post:
00
192219.17 in reply to 192219.16
Date: 9/7/2011 7:44:14 AM
Overall Posts Rated:
914914
Pisząc kolosów miałem na myśli kolosalne pensje i umiejętności:) Nawet jak nie będziesz wygrywał będziesz ocierał się o komplet widzów przy rozsądnych cenach.
Co do mnie i Luka - faktycznie zrobiliśmy czystkę w składzie, jednak on podszedł do tego nieco bardziej radykalnie :) Ja zostawiłem sobie żelazną rezerwę, on jedynie zawodnika na którym niewiele zarobiłby sprzedając go. Ja tym razem nauczony doświadczeniem, zatem wytrenuję te elementy gry, które kulały u mnie przez długi czas. Ze spadkiem obydwaj pogodziliśmy się przynajmniej draft może nam wynagrodzić to, lecz o sezon za późno :P

From: jakub_ch

To: Pewu
This Post:
00
192219.18 in reply to 192219.17
Date: 9/7/2011 5:15:50 PM
Overall Posts Rated:
33
Ciekawe, ale ten krok w tyl tylko na jeden sezon czy na wiecej? Rozumiem, ze jest bardziej oplacalne liderowanie w IV niz bycie sredniakiem w III lidze? Poniekad zaczynacie budowe zespolu od poczatku, wiec owoce pracy zbierac bedziecie najszybciej za 2 sezony.

Ja na razie mam jasny cel - awans do III ligi. Co bedzie dalej zobaczymy, ale licze na to, ze sobie poradze i za jakis czas spokojnie bede mogl myslec o awansie jeszcze wyzej.

Jeszcze raz zapytam, bo moze Ci umknelo, a moze ktos inny dopiero teraz przeczyta, a zna odpowiedz - czy sa gdzies tabele pokazujace, do jakiego wieku jest efektywny trening gracza o okreslonym potencjale?

From: Pewu

This Post:
11
192219.19 in reply to 192219.18
Date: 9/7/2011 7:20:55 PM
Overall Posts Rated:
914914
Ciekawe, ale ten krok w tyl tylko na jeden sezon czy na wiecej? Rozumiem, ze jest bardziej oplacalne liderowanie w IV niz bycie sredniakiem w III lidze? Poniekad zaczynacie budowe zespolu od poczatku, wiec owoce pracy zbierac bedziecie najszybciej za 2 sezony.

Ja na razie mam jasny cel - awans do III ligi. Co bedzie dalej zobaczymy, ale licze na to, ze sobie poradze i za jakis czas spokojnie bede mogl myslec o awansie jeszcze wyzej.

Jeszcze raz zapytam, bo moze Ci umknelo, a moze ktos inny dopiero teraz przeczyta, a zna odpowiedz - czy sa gdzies tabele pokazujace, do jakiego wieku jest efektywny trening gracza o okreslonym potencjale?


Dobrze wiesz, że żadnego sezonu regularnego jeszcze nie wygrałem :P Dochody mimo wszystko chyba wyższe są w 3 lidze, dodatkowo spadając nie będę mógł liczyć na komplety widowni. Powalczę oczywiście o utrzymanie, ale raczej skończy się na przegranych barażach. Owoce treningu poznam o dziwo już po tym sezonie :)

Cytat z forum:
"bench warmer - 8k
role player -13k
6th man - 15-17k
starter - 21-24k
star - 33-40k
allstar - 40-65k
perennial allstar - 80-100k
superstar - 125-145k
MVP -165-195k
hall of famer - Unknown
all-time great - Unknown

i coś o drafcie i tych żółciutkich piłeczkach;)
(146573.188) (przeklejam)

Potential
5 balls = 10 - 12 (MVP - All-time Great)
4 balls = 8 - 9 (Perennial Allstar - Superstar)
3 balls = 5 - 7 (Starter - Allstar)
2 balls = 3 - 4 (Role Player - 6th Man)
1 ball = 1 - 2 (Announcer - Role Player)"

Dane odnośnie potencjału są już wielce nieaktualne. W międzyczasie doszło do obniżki pensji (chyba po sezonie 14). Dodatkowo regularnie spada pensja zawodnikom nietrenowanym. Druga sprawa pensja, a konkretnie ten limit ustalany jest raczej na bazie najdroższych umiejętności dla danej pozycji niżeli suma skilli. Faktycznie do takiej specjalizacji w zakresie treningu, żeby myśleć o zawodniku na lata i nie martwić się treningiem tej pozycji na 8-10 sezonów to potrzeba minimum supergwiazdy.


From: jakub_ch

To: Pewu
This Post:
00
192219.20 in reply to 192219.19
Date: 9/8/2011 3:48:02 AM
Overall Posts Rated:
33
Gdzie Ty znajdujesz te watki? Probowalem szperac na forum, ale nigdzie tak przydatnych informacji nie widzialem. Dzieki wielkie!

A jakie bledy musisz poprawic w wytrenowaniu swoich zawodnikow? Chodzi o wieksza wszechstronnosc?

Advertisement