BuzzerBeater Forums

Slovenija - II.2 > Sezona 44

Sezona 44

Set priority
Show messages by
This Post:
00
296893.1
Date: 10/28/2018 6:06:44 AM
Overall Posts Rated:
77
Lep pozdrav vsem!

Sem opazil, da sta dva managerja na hitro že predstavila svoja pričakovanja, a v napačno temo. Mislim, da je dobro, da se držimo forme. Jima priporočam, da prekopirata posta sem ;) sicer pa super in hvala za input!

Jaz se po eni sezoni vračam iz prve ligi. Ni mi dosti manjkalo, da bi obstal, en poraz v podaljšku. Cilj za letos je jasen - hitra vrnitev v prvo ligo, čeprav se zavedam, da ne bo lahko. Kvaliteto imam, sta pa dvema igralcema plači konkretno narasli po sezoni in bom morda imel predrago ekipo. Čakam na končni izračun, upam pa, da mi ne bo potrebno prodati centra, ki je verjetno huda klasa za to ligo (lani je bil 1. skakalec 1. lige). Moral pa sem že prodati svojega MVP-ja izpred dveh sezon, ravno zaradi optimizacije stroškov. Ob rezultatskem cilju računam tudi na nadaljnji napredek obeh centrov.

Kakšna pa so vaša pričakovanja? :)

Lp,
francosy

This Post:
00
296893.2 in reply to 296893.1
Date: 10/28/2018 7:01:39 AM
J&J team
II.4
Overall Posts Rated:
9797
Zivjo :) moj cilj je obstanek v ligi, glavni povdarek pa bo na razvojy mladih talentov. V zadnjih sezonah sem vzgojil tri igralce, ki so lahko dostojne menjave morda celo v prvi ligi, sedaj pa zacenjam s treningom treh NKI potencialov. Cilj je da vsaj enega spravim v clansko reprezentanco in pa ce uspe spotoma se u21. Je pa do tja dooolga pot. Placa je tocno na minimalcu, tako da si lahko privoscim malce vecje izdatke pri osebju. Vseeno pa ekipa ni tako slaba, da bi bil na vsaki teki kanta za nabijanje in morda tekom sezone koga tudi presenetim :)

From: xxxser
This Post:
00
296893.3 in reply to 296893.2
Date: 10/28/2018 7:12:56 AM
KK Bogojina
II.4
Overall Posts Rated:
22
Second Team:
KK Bogojina II
Pozdrav tudi z moje strani.

Tudi jaz sem se z ekipo KK Bogojina že drugič prebil v II. ligo in upam da tokrat obstanemo. To nam je letos pravzaprav prvi cilj - obstanek. Prvo tekmo sem igral z levo roko - saj vem da moji igralci pred sezono še niso optimalni, pa tudi minutaža za trening je manjkala nekaterim članom druge peterke.. Trening pa je trenutno pred rezultati - rezultati bodo že prišli..

V aktualni sezoni želimo veliko sree vsem, pa predvsem čim manj poškodb!!

LP, XXXSER

This Post:
00
296893.4 in reply to 296893.3
Date: 10/29/2018 7:16:57 AM
FC Leno 2014
III.4
Overall Posts Rated:
7878
Second Team:
BC Leno 2019
Lep pozdrav vsem,

lepo je videti nekaj novih aktivnih igralcev, ki v drugo ligo očitno vstopajo tudi z ambicijami, sodeč po ekipah. Tako kot v prejšnjih sezonah bo tudi letos zame cilj obstanek ob minimalni plači in treningu mladih Slovencev. Izgleda, da bo po mirnih zadnjih dveh sezonah, ko se mi je celo uspelo uvrstiti v končnico, prihajajoča najbolj zahtevna do zdaj, saj deluje rdeča konferenca zelo močna in izenačena.

Vsem želim srečno sezono, brez poškodb in dobrim treningom :)

Lp

This Post:
00
296893.5 in reply to 296893.1
Date: 10/30/2018 3:38:45 PM
Savlje BC
SKL
Overall Posts Rated:
589589
Second Team:
Berlin BC
Dalje trening

Po tiho sem razmišljal o "perfektni" sezoni in fokusu na ligo, da bi se uvrstil v SKL preko tega, ampak sem že v prvem tednu (ravno proti tebi) pozabil naštimat postavo in seveda vse skupaj šlo "k vragu" - poraz, obenem bo pa treba še kompenzirati trening trenirancem. Tako da, treniramo dalje, šparamo pa vidimo kje bomo proti koncu sezone

This Post:
00
296893.6 in reply to 296893.5
Date: 10/30/2018 4:31:16 PM
Overall Posts Rated:
77
Tudi pri meni se je med tem zgodila (verjetna) sprememba. Moral bom prodati prvega centra, ker bo drugače sezona finančno nevzdržna. Škoda, z njim bi bil morda celo prvi favorit za naslov (ker bi bila ekipa bistveno boljša, kot pred dvema sezonama, ko sem bil prvak).

Zdaj je načrt tak, da svojemu drugemu centru dodam še enega talenta in ju treniram dve sezoni. Naslednjo sezono bom torej ciljal na naslov, letos verjetno ne.

From: xxxser

This Post:
00
296893.7 in reply to 296893.6
Date: 10/31/2018 2:45:00 AM
KK Bogojina
II.4
Overall Posts Rated:
22
Second Team:
KK Bogojina II
Pozdrav Francosy! Res škoda da moraš prodat tako dobrega centra.. Malo sem gledal dvorane - vsi imamo velikost med 18000 in 23000 kapacitete..ti pa veliko manj. Daj si to poštimaj.. Jaz s svojo dvorano dobim tudi do 320.000 EUR na tekmo.. Računam da - če bo denar, tekom sezone dvorano še za kaka 2000 povečam. Se ful splača. Celo v II. ligi, kjer je obisk veliko boljši kot v III. ligi naprimer.. Drugače, pa tudi meni trenutno hodi računica glih z aglih.. Samo 25.000 + na teden. Ostalo poberejo plače igralcev in osebja.

Na zadnji tekmi so me kljub zmagi razočarali moji centri. Moja prva centra - igrata pa kot otroci v 5. razredu osnovne. Prvi je že v 2. tretjini moral z igrišča, saj je nabral vseh 6 osebnih, drugi - Linton, pa ni zmogel ne skokov ne košev. Z zunanjimi smo zadovoljni, centri pa nam bodo to sezono delali še veliko sivih las.

Drugače pa vidim, da smo res zelo izanačene ekipe - tako da bo to sezono še zelooo zanimivo! Komaj čakam.

LP vsem!

From: Francosy

This Post:
00
296893.8 in reply to 296893.7
Date: 10/31/2018 3:54:41 AM
Overall Posts Rated:
77
Se strinjam, dvorana je pri meni ključen problem. Jo stalno povečujem, ampak sem v resnici precej kratek čas v igri (glede na ostale managerje). Če pogledaš lestvico top 50 slovenskih managerjev, na lestvici ni nobenega, ki bi igro začel igrati po sezoni 35 (takrat sem začel), jaz sem pa na 15 mestu. Enostavno še nisem imel dovolj časa, da bi naredil res veliko dvorano, delam pa ves čas na tem. Do sedaj sem imel vsako leto neke tekmovalne cilje, tako da še nisem bil pripravljen vložiti veliko denarja v enem kosu za dvorano. Morda bom storil to letos, ker bom verjetno bistveno prešibek na centru, da bi bil konkurenčen nekaterim drugim ekipam, če pa prodam centra, bom imel več kot dovolj denarja za konkretno nadgradnjo dvorane. Po drugi strani pa je dvorana dovolj velika, da glede na moje ceni vstopnic v 2. ligi ni skoraj nikoli polna. Sem že manjšal cene vstopnic, a se je izkazalo, da se to ne splača.

This Post:
00
296893.9 in reply to 296893.8
Date: 10/31/2018 7:49:45 AM
Savlje BC
SKL
Overall Posts Rated:
589589
Second Team:
Berlin BC
Centra le prodaj - čimprej, predvsem zato, ker je zelo slabo treniran Ima OGROMNO luknjo na ZO in v podajah, kar se na višjem nivoju zelo pozna. Za to plačo, močno preslab in tudi prodal ga boš s težavo, skoraj nemogoče da za trenutno ceno. Moja centrska linija ima razen skoka boljše skille od tvojega, tudi TSP-jev za 10-20 več in za oba skupaj plačujem malo več kot ti za enega, tako da te prodaje ne objokuj, ker je vsekakor dobra poteza za tvojo ekipo.

Nasplošno če imaš rezultatske načrte, se ti splača graditi ekipo bolj vsestransko, s temi eno-dimenzionalnimi igralci ti seveda lahko rata kakšen preskok nazaj v SKL, ampak kaj več kot sredina lestvice tam pa ne.

Skratka, razen tega pa - rdeča stran je res "nora" to sezono, kar 6 ekip ima dražje ekipe od najdražje na modri strani.

This Post:
00
296893.10 in reply to 296893.9
Date: 10/31/2018 9:46:48 AM
Overall Posts Rated:
77
Lani v SKL niti nisem bil daleč od končnice. Nekaj poškodb med sezono in nekaj sprememb v moštvu, ki so mi porušile ritem za nekaj tednov. Vsi ostali igralci so v zunanji obrambi bistveno boljši, je pa bil Fabiani odličen sploh v skoku v napadu. V tem segmentu smo bili daleč najboljši v SKL (in v skoku nasploh). Posledično smo si priigrali precej drugih priložnosti, a so imeli moji branilci preslab met za kaj več. Vsaj meni se zdi, da je bil to problem, je pa res, da si bolj izkušen in morda bolje poznaš GE :) Zaradi specifike skoka sem ga pripeljal, med sezono pa mu popravil obrambo (kjer še ima kar nekaj prostora za napredek) in met pod košem, da sedaj bolje zaključuje te druge priložnosti. Je torej koristen, ampak ja, če so ostali igralci dovolj dobri pri ostalih stvareh. Zunanja obramba je njegov res največji problem.

Rdeča konferenca je že nekaj let v tej ligi močnejša. Pred dvema sezonama sem imel srečo in igral v modri. Letos niti končnica ne bo samoumevna, če se bom bolj posvetil treningu. Vso srečo vsem!

This Post:
11
296893.11 in reply to 296893.10
Date: 10/31/2018 10:03:22 AM
Savlje BC
SKL
Overall Posts Rated:
589589
Second Team:
Berlin BC
Težava pri tem je to, da kljub dobljenim napadalnim skokom ima prenizke podaje, da bi uspel kaj zelo pametnega naredit s pridobljeno žogo, kar točno obrazloži tvojo ugotovitev:
Posledično smo si priigrali precej drugih priložnosti, a so imeli moji branilci preslab met za kaj več.


Pač takšnega igralca dokaj brez težav streniraš iz nule - vzemi naključnega 18-letnika s potencialom MVP/HoF in mu treniraj prvo sezono 1na1 za krila potem pa enopozicijski trening za OPK/MPK/SK in imaš pri 22~ letih takšnega igralca - skratka, ni težko. Stvar je samo v tem, da ti tak igralec odžira ogromno plače - za dva igralca prve peterke, efekta pa ima veliko manj kot to.

Seveda vsak po svoje, ampak jaz sem cirka 15-20 sezon nazaj ugotovu da z eno-dimenzionalnimi igralci ne gre in od takrat dalje enostavno ne probavam več - razlika je bila prevelika, ko sem začel gledati tudi na to. Če že plačuješ 150k+ za centra, potem naj ima vsaj nekih 115-120 TSPjev (torej v tvojem primeru bi rabil 8-10 podaje, 8-10 ZO, 11-13 vodenje/prodiranje in 11-13 MS). Seveda tak center stane potem 4-6miljonov, ampak vsaj opravičuje svojo plačo.