vi lagde ud med den forventede sejr ude i mod Marokko

118-68 endte det
(47474)De to guards Fabian og Kodrup styrede slagets gang og havde henholdsvis 23 og 20 points på 28 min spillet. Kodrup krydrede det så også lige med 9 assist. vi var lidt hæmmede på SF positonen af skaden til Tore Blichfelt, så vi håber at lægerne kan få ham hurtigt tilbage på banen. Sejren gjorde at vi lige hoppede 4 pladser frem på verdensranglisten og lige nu ligger helt oppe som nummer 26
ellers dejligt at se at den eneste 20 årige i truppen, Mogens Florentsen havde en flot kamp fra bænken med 16 points og 8 rebs.
På mandag venter der anderledes god modstand når Makedonien kommer på besøg. Jeg vil igen være online på chatten til den kamp.
Nu skal der svares på mails, det er rigtig dejligt at se så meget respons på al den talentspam jeg har skudt afsted. skal nok få svaret på det hele
god aften
Funzip