Draft Round 1
|
Perrée, Fabrice
|
Milk Pré de Mians
|
1
|
1
|
Guillemot, Philippe
|
Hatchets Saint-Martial-de-Valette
|
2
|
1
|
Renoud, Régis
|
Usuals Nurol
|
3
|
1
|
Chevaleyre, Cédric
|
Victoire
|
4
|
1
|
Géhin, Morgan
|
Privateers Champfrost
|
5
|
1
|
Cardot, Laurent
|
Lobsters Saint-Léger-sous-Brienne
|
6
|
1
|
Venot, Paul
|
Byte Chaufour-lez Bonnières
|
7
|
1
|
Morel, Daniel
|
Mind Berthemont-les-Bains
|
8
|
1
|
Barrière, Sébastien
|
st-jeannet
|
9
|
1
|
Giraud, Cédric
|
Peace Saint-Barthélemy-de-Vals
|
10
|
2
|
Pannetier, Thomas
|
MPS8
|
11
|
1
|
Michel, Patrick
|
Buildings Saint-Michel-des-Andaines
|
12
|
1
|
Guilloton, Mickaël
|
a.c.v.o
|
13
|
1
|
Le Brun, Frédéric
|
Lowgators Sainte-Hélène
|
14
|
2
|
Rochas, Sébastien
|
Sierra Saint-André-d'Embrun
|
15
|
1
|
Boussaid, Zakkaria
|
THE THUNDERS
|
16
|
1
|
Draft Round 2
|
Houeix, Loïc
|
Milk Pré de Mians
|
17
|
4
|
Lenoir, Patrice
|
Hatchets Saint-Martial-de-Valette
|
18
|
4
|
Bouche, Arnaud
|
Usuals Nurol
|
19
|
4
|
Mével, Vincent
|
Victoire
|
20
|
2
|
Guicherd, Alexandre
|
Privateers Champfrost
|
21
|
2
|
Le Menn, Christophe
|
Lobsters Saint-Léger-sous-Brienne
|
22
|
3
|
Picou, Théo
|
Byte Chaufour-lez Bonnières
|
23
|
5
|
Gâche, Nicolas
|
Mind Berthemont-les-Bains
|
24
|
2
|
Eudes, Yann
|
st-jeannet
|
25
|
6
|
Clave, Jean-Rémi
|
Peace Saint-Barthélemy-de-Vals
|
26
|
4
|
Gallet, Julien
|
MPS8
|
27
|
4
|
Beaubois, Sébastien
|
Buildings Saint-Michel-des-Andaines
|
28
|
2
|
Canitrot, Franck
|
a.c.v.o
|
29
|
6
|
Gayet, Marc
|
Lowgators Sainte-Hélène
|
30
|
4
|
Demonière, Michaël
|
Sierra Saint-André-d'Embrun
|
31
|
2
|
Roux, Aurélien
|
THE THUNDERS
|
32
|
3
|
Draft Round 3
|
Plante, Franck
|
Milk Pré de Mians
|
33
|
5
|
Mourey, Franck
|
Hatchets Saint-Martial-de-Valette
|
34
|
13
|
Mugnier, Stéphane
|
Usuals Nurol
|
35
|
6
|
Poncelet, Stéphane
|
Victoire
|
36
|
10
|
Bouche, Jean-Yves
|
Privateers Champfrost
|
37
|
3
|
Mouchot, Alex
|
Lobsters Saint-Léger-sous-Brienne
|
38
|
6
|
Aidi, Mohammed
|
Byte Chaufour-lez Bonnières
|
39
|
11
|
Dubois, Mickaël
|
Mind Berthemont-les-Bains
|
40
|
9
|
Joulie, Jonathan
|
st-jeannet
|
41
|
17
|
Tardif, Hugo
|
Peace Saint-Barthélemy-de-Vals
|
42
|
6
|
Thieulin, Mickaël
|
MPS8
|
43
|
24
|
Gaudin, Julien
|
Buildings Saint-Michel-des-Andaines
|
44
|
14
|
Anselin, Étienne
|
a.c.v.o
|
45
|
15
|
Bonne, Florent
|
Lowgators Sainte-Hélène
|
46
|
17
|
Bosc, Alexandre
|
Sierra Saint-André-d'Embrun
|
47
|
29
|
Giron, Jérôme
|
THE THUNDERS
|
48
|
12
|