11/26/2012  0 replies

Ήταν καλοί... αλλά λίγοι...

11/17/2012  0 replies

Press Announcements

Ο Kolosseus παίζοντας με περίσσιο πάθος, αφού οι παίκτες κατέθεσαν την ψυχή τους στο A. Tritshs, κέρδισε τη μάχη της παραμονής με σκορ 92-78 και συνολικό σκορ 2-1... Στο γήπεδο επικρατούσε πανδαιμόνιο, το σκορ ήταν για 45 λεπτά στον πόντο και οι παίκτες των δύο ομάδων έδειχναν τόσο παθιασμένοι, όσο και αγχωμένοι... Άλλωστε οι 3 αποβολές με 6 φάουλ (μία ο Ηolargos B.C, δύο ο Kolosseus) και οι δύο τραυματισμοί πάνω σε φάσεις (μία για κάθε ομάδα) αποδεικνύουν ότι οι δύο ομάδες μπήκαν στο παρκέ αποφασισμένες για την παραμονή στην ΙΙΙ κατηγορία! Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, όταν πλέον μετρούσε και το βάθος πάγκου μετά τις αποβολές και τους τραυματισμούς, ο Kolosseus πήρε σαφές προβάδισμα και 'άνοιξε' τη διαφορά μέχρι το τελικό 92-78, σκορ πάντως που δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα σε καμία περίπτωση. MVP του ματς, φυσικά ο Δανός άσσος Victor Felborg, ο οποίος παρά τα 35 του χρόνια, έδωσε κυρίως επιθετικές λύσεις σημειώνοντας 24 πόντους! Δεν μπορούμε βέβαια να παραλείψουμε να δώσουμε συγχαρητήρια στον Ηolargos B.C, για την πολύ καλή προσπάθεια σε όλη τη διάρκεια της σεζόν και τους συγκινητικούς αγώνες play-out που μας προσέφερε, ευχόμενοι να βρίσκεται σύντομα και πάλι στην ΙΙΙ κατηγορία...

By: The Aussie
To: LACfiore
328626.2 as reply to 328626.1
02/26/2013 15:08:19
Μπράβο λοιπόν !!! Πιστεύω ότι το άξιζες να παραμείνεις στην κατηγορία.. Έχεις τελικά παράδοση στο να σπας έδρες. Εύχομαι στην νέα σεζόν να αγωνίζεσαι για την άνοδο !!!