BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζόν 57 "Α1 ή θάνατος"

Σεζόν 57 "Α1 ή θάνατος"

Set priority
Show messages by
This Post:
88
314500.1
Date: 04/19/2022 07:13:58
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
Αν και πρόκειται για την παρθενική μου εμφάνιση στην μεγάλη κατηγορία, πήρα την πρωτοβουλία να ανοίξω εγώ το νήμα. Ο τίτλος φυσικά αφορά την ξέφρενη και άκρως ρισκαδορικη πορεία των Κτηνιάτρων τον τελευταίο μήνα, όπου κάνανε all in με μοναδικό στόχο την άνοδο, και περνώντας από αρκετά κύματα κατάφεραν να την πετύχουν.

Μετά από ένα μικρό ψάξιμο είδα ότι είμαι ο μοναδικός που κάνει το ντεμπούτο του φέτος, και έχω να δηλώσω απλά ενθουσιασμένος, παρακολουθώ χρόνια την κατηγορία και είναι τιμή μου να αγωνιστώ απέναντι σε τόσο έμπειρους και διαβασμένους μάνατζερ.

Φυσικά και ήρθα στην φαρμακερή κόκκινη μεριά, αφού ο Αιμάρ δήλωσε ότι με περιμένει έπειτα από τον αποκλεισμό της "μικρής" Βαλένθιας στον περσινό τελικό. Πιστευω ότι θα γίνουν τρελές μάχες, και ο δύσκολος στόχος της ομάδας μας δεν είναι άλλος από την παραμονή.

Όπως είδα σε παλαιότερα νήματα, συνήθως στην αρχή της κάθε σεζόν κάνετε ένα πολ, ψηφίζοντας ο καθένας τον νικητή που πιστεύει. Δεν θα συμπεριλάβω τους φρέσκους της κατηγορίας (αν και όπως μας απέδειξε ο Bucks, θα επρεπε), όπως και τις 2 ομάδες που δήλωσαν ότι αποχωρούν.

Ας έχουμε μια ενδιαφέρουσα σεζόν, και ένα λιγάκι ενεργό φόρουμ.

Poll:  Ποιος θα στεφθεί πρωταθλητής οέο;
Response Votes Result

Aetos Anogeion B.C. 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
alitis bc 8
42.1% 42.1% 42.1%
42.1%
Peristeri Thunder 1
5.3% 5.3% 5.3%
5.3%
BUCKS B.C 1
5.3% 5.3% 5.3%
5.3%
OLYMPIAKOS PIRAEUS 3
15.8% 15.8% 15.8%
15.8%
S H A R K S 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
Supernova Elites 5
26.3% 26.3% 26.3%
26.3%
Tiptoners 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
Valencia Basket Club (Taronjas) 0
0.0% 0.0% 0.0%
0.0%
Άλλη 1
5.3% 5.3% 5.3%
5.3%

This poll ended on 04/26/2022.

This Post:
00
314500.2 in reply to 314500.1
Date: 04/19/2022 07:26:05
Peristeri Thunder
II.1
Overall Posts Rated:
130130
Καλωσορίζω και έγω τον κτηνιατρό μας και όλους τους υπόλοιπους καινούργιους-νέους.Καλή σεζόν σε όλους χωρίς τραυματισμούς.

Πρωταθλητή δεν θα πω με όνομα γιατί τον βλέπω με τραυματισμό από την πρώτη αγωνιστική!!Κατάλαβε ο ίδιος ποιος είναι...

This Post:
22
314500.3 in reply to 314500.2
Date: 04/19/2022 08:58:33
Overall Posts Rated:
104104
Πολλά συγχαρητήρια στον πρωταθλητή και κυπελλούχο όπως και στους δύο φιναλίστ που έκαναν μεγάλη προσπάθεια την περασμένη σεζόν!

Δυστυχώς έμεινα πίσω σε συμμετοχή στο φόρουμ πέρυσι όμως πιστεύω ότι θα μπορέσω να είμαι πιο ενεργός φέτος.

Καλώς μας ήρθαν οι νέες ομάδες για ένα ακόμα ανταγωνιστικό πρωτάθλημα αυτή την σεζόν.

Σας παρακαλώ για το καλό μου και της εθνικής ομάδας μην με συμπεριλάβετε στα φαβορί γιατί βλέπω τους παίκτες μου να σωριάζονται κάτω σαν τα κοτόπουλα 😂

This Post:
22
314500.4 in reply to 314500.3
Date: 04/19/2022 09:55:21
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13321332
Νέα σεζόν με το buzzer να δείχνει ανεβασμένο προχωρώντας γρήγορα στις αλλαγές της off season. Απ' ότι βλέπω οι 3/5 επέστρεψαν απευθείας μετά τον υποβιβασμό τους.

Ο Aris b.c.t μετά από μερικές σεζόν στη II. έκανε ένα βήμα πίσω (ΙΙΙ.) για να κάνει δύο βήματα μπροστά με δύο σερί ανόδους. Τελευταία του συμμετοχή στην Α1 τη σεζόν 46. Το φίλαθλο κοινό φέρεται να ζητά από τον tapoutos 7 την επιστροφή του... Τυρόπιτα στην ομάδα.

Επιστροφή στη πρώτη κατηγορία για τον Kyanos Asteras B.C. μετά από μία σεζόν πρωταθλητισμού στη II.1 (22-0). Ήδη ενισχυμένος σίγουρα δε θα έχει το ρόλο κομπάρσου που είχε την προηγούμενη φορά. Μπορεί και να γλυκοκοιτάζει το παράδειγμα των BUCKS B.C. Η συμμετοχή τους στα πλέι οφ πληρώνει ψίχουλα (1,20).

Την μπλε πλευρά συμπληρώνουν οι BOMBAY MIXX που ανέβηκαν με το ρόστερ που έπεσαν.

Όσον αφορά τους κόκκινους ο έμπειρος Campo Stars BC μπορεί να τα βρήκε σκούρα με τον Lagos B.C στον τελικό περιφέρειας, ωστόσο επιστρέφει κι αυτός μετά από μία σεζόν στην πρώτη τη τάξη κατηγορία έχοντας κλείσει ήδη την πρώτη του μεταγραφή.

Τέλος, για πρώτη φορά στην Α1 θα αγωνιστούν οι Ktiniatroi B.C II. Ιστορικό all in, παρότι στον όμιλό του είχε το εμπόδιο του Kyanou που φάνταζε αξεπέραστο. Η συμμετοχή του στον κόκκινο όμιλο δεν είναι καθόλου τυχαία. Σε συνομιλία που είχα με τους υπεύθυνους της λίγκας, τους εξήγησα ότι στον τελικό απέναντι στη Valencia B.C. τραυμάτισαν σοβαρά με εσκεμμένο φάουλ παίκτη μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης, οπότε η Valencia Basket Club (Taronjas) έχει ήδη μαρκάρει τις ημερομηνίες των αγώνων απέναντι στη νεοφώτιστη ομάδα. Προέρχεται πάντως από μία εξαιρετική φορουμιστική σεζόν όπου προσωπικά του απένειμα το βραβείο. Το να τερματίσει πρώτος ο Ktiniatros σε μηνύματα προσφέρεται μόλις στο 1,14.

Τώρα, όσον αφορά τις "νυχτερίδες", θα δοθεί μέσα στις επόμενες ημέρες συνέντευξη Τύπου όπου θα αναφερθούν οι στόχοι της ομάδας για τη σεζόν 57. Σίγουρα θα τεθούν και οικονομικοί στόχοι καθώς αρκετοί παίκτες ανέβασαν το κασέ τους περισσότερο απ' ότι θα θέλαμε-περιμέναμε.

Όσο για τον πρωταθλητή θα ψηφίσω μετά το πέρας της πρώτης αγωνιστικής όπου θα έχουν γίνει αρκετές αγοροπωλησίες και πιθανόν μερικοί μάνατζερ να έχουν αναφερθεί στους στόχους της ομάδας τους.

Υγ. Fearless pigeon εσύ ψήφισες Άλλη = ουσιαστικά την ομάδα σου, Kyanos Asteras B.C.;





Last edited by Aimar 21 at 04/19/2022 09:57:40

This Post:
00
314500.5 in reply to 314500.4
Date: 04/19/2022 10:11:35
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
Εσύ με έκαψες Αιμαρ και με έφερες στην κόκκινη μεριά, για να δούμε πως θα πάει η επιβίωση εδώ! Μ'αρεσε η απόδοση σου στο 1,14 και θα πάω με αυτήν, ούτως ώστε να τερματίσω και σε κάτι πρώτος φέτος, εκτός εάν με κοντραρεις και εκεί!

Για τον πρωταθλητή, θα έδινα τον προφανή, αλλά μετά από την παράκληση του σχετικά με την γρίπη των χοίρων, είπα να δώσω Νόβα.



Υγ. Fearless pigeon εσύ ψήφισες Άλλη = ουσιαστικά την ομάδα σου, Kyanos Asteras B.C.;



Χαχαχαχα Κυανέ ελπίζω να μην το ψήφισες εσύ, γιατί πάντα θα υπάρχει ένας Κτηνίατρος να σου πάρει την μπουκιά από το στόμα.



This Post:
22
314500.6 in reply to 314500.5
Date: 04/19/2022 12:59:28
Aris b.c.t
II.3
Overall Posts Rated:
648648
Καλώς σας βρήκαμε στην μεγάλη κατηγορία. Η ομάδα μου πέτυχε τον στόχο της που ήταν οι δύο σερί άνοδοι. Την προηγούμενη σεζόν για να το καταφέρω αύξησα τους μισθούς που σε συνδυασμό με την προπόνηση η πραγματική αξία της ομάδας ήταν επιπέδου Α1 (για υποβιβασμό βέβαια). Κατάφερα να έχω το καλύτερο ρεκόρ για άνοδο σε περίπτωση που ανέβαιναν οι πρώτοι και δεν έσπαγε καμία πρωτιά αλλά ο αποκλεισμός του Kyanou Astera με το 22-0, με έκανε να μην το παίζω και τόσο άνετος. Η αλήθεια είναι ότι το επίπεδο της Α1 σε σχέση με την τελευταία φορά που ήμουν και θυμάμαι έχει ανέβει κατακόρυφα. Συγχαρητήρια ιδιαίτερα στους Κτηνίατρους για αυτό που κατάφεραν την προηγούμενη σεζόν, στους Bucks για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και στον Supernova για την κούπα του κυπέλλου.
Καλή σεζόν και Καλή Ανάσταση σε όλους.

Message deleted
This Post:
11
314500.8 in reply to 314500.4
Date: 04/19/2022 13:16:58
Aris b.c.t
II.3
Overall Posts Rated:
648648
Ο Aris b.c.t μετά από μερικές σεζόν στη II. έκανε ένα βήμα πίσω (ΙΙΙ.) για να κάνει δύο βήματα μπροστά με δύο σερί ανόδους. Τελευταία του συμμετοχή στην Α1 τη σεζόν 46. Το φίλαθλο κοινό φέρεται να ζητά από τον tapoutos 7 την επιστροφή του... Τυρόπιτα στην ομάδα.


Η αλήθεια είναι ότι τον έχω μαρκάρει εδώ και μέρες αλλά ο Κινέζος δεν έπεσε στα πλει αουτ. Θα τον ήθελα να κλείσει την καριέρα του στο σπίτι του

This Post:
33
314500.9 in reply to 314500.4
Date: 04/19/2022 15:36:57
Kyanos Asteras B.C.
II.3
Overall Posts Rated:
7777
Υγ. Fearless pigeon εσύ ψήφισες Άλλη = ουσιαστικά την ομάδα σου, Kyanos Asteras B.C.;


Τι διαολο ! Με παρακολουθεις?...ποιος εισαι μιλα...

Χαχαχα περα απο τη πλακα εισαι μεγαλος σατανας. Εγω ημουν οντως!! Εξηγουμαι για να μη παρεξηγουμαι...

9 προτασεις απο 16 ομαδες συνολικα...
ι) εσεις που ψηφιζετε εναν παιζετε με 1/16 = 6%
ιι) εγω που ψηφιζω "Αλλη" παιζω με 7/16 = 45%

Οι πιθανοτητες ειναι με το μερος μου.. (party)

Γεια σας παδια καλη σεζον σε ολους!
Στοχος της ομαδας ο προφανης...να κερδισω το Κοτιδη (κ ας πεσω κατηγορια XD )

@προς Κτηνιατρο
Χαχαχαχα Κυανέ ελπίζω να μην το ψήφισες εσύ, γιατί πάντα θα υπάρχει ένας Κτηνίατρος να σου πάρει την μπουκιά από το στόμα.


Κτηνιατρε...κανονισε να κανω λιστα σαν αλλη Αρια Σταρκ...και να επαναλβανω καθε μερα πριν κοιμηθω :
Κοτιδης
Κτηνιατρος
...
Κοτιδης
Κτηνιατρος
...

This Post:
11
314500.10 in reply to 314500.9
Date: 04/19/2022 17:48:17
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393

9 προτασεις απο 16 ομαδες συνολικα...
ι) εσεις που ψηφιζετε εναν παιζετε με 1/16 = 6%
ιι) εγω που ψηφιζω "Αλλη" παιζω με 7/16 = 45%

Οι πιθανοτητες ειναι με το μερος μου..



Εεε πες ότι βλέπεις και εμάς για φαβορί τότε, να αλλάξουμε την ψήφο μας



Κτηνιατρε...κανονισε να κανω λιστα σαν αλλη Αρια Σταρκ...και να επαναλβανω καθε μερα πριν κοιμηθω :
Κοτιδης
Κτηνιατρος
...
Κοτιδης
Κτηνιατρος
...


Δεν θα θέλαμε να ανοίξουμε βεντέτες από την πρώτη κιόλας εβδομάδα, νερό και αλάτι μωρέ για ότι έγινε πέρσι χαχαχα
Το ράβουμε λοιπόν

This Post:
00
314500.11 in reply to 314500.10
Date: 04/23/2022 10:48:16
Ktiniatroi B.C II
III.8
Overall Posts Rated:
9393
Όπως είπε ο Αιμαρ πρέπει να κατακτήσω τουλάχιστον το βραβείο του πιο ενεργού φορουμίστα, επομενως θα σας πρήξω λίγο ακόμα.

Στην ηρωική ΙΙ.1 απ όπου προέρχομαι είχαμε ένα "έθιμο" να ρίχνουμε προβλέψεις της κάθε αγωνιστικής, με τον νικητή να αμοίβεται με ένα μπαλάκι στο μήνυμα του. Δεν ξέρω εάν θα ευοδώσει εδώ, αλλά αξίζει μια προσπάθεια!
Συν τις υπεραναλυσεις του Αιμαρ με το πέρας της κάθε αγωνιστικής πιστεύω ότι θα πάρουμε φωτιά.

Όσον αφορά τα σημερινά λοιπόν, έχουμε και λέμε:

1) BOMBAY MIXX - Aris b.c.t
2) Peristeri Thunder - Kyanos Asteras B.C.
3) Μετεωρα B.C. - LakeRess στο συγκεκριμένο δεν ηξερα τι να βάλω, καθώς θεωρώ ότι δεν κατέβει κανείς κανονικά.
4) alitis bc - Aetos Anogeion B.C.
5) Supernova Elites - S H A R K S
6) Campo Stars BC - Ktiniatroi B.C II
7) BUCKS B.C - OLYMPIAKOS PIRAEUS LEGEND
8) Tiptoners - Valencia Basket Club (Taronjas)

Καλή αρχή και καλή επιτυχία σε όλους!