BuzzerBeater Forums

Hellas - III.11 > What is dead may never die!

What is dead may never die!

Set priority
Show messages by
This Post:
33
307629.1
Date: 12/20/2020 16:46:45
LuNey_ToOnS
III.9
Overall Posts Rated:
211211
Second Team:
TaZmaNian_DeviLs
Νομίζω οτί πρέπει να ανοίξουμε ένα καινούριο νήμα για τη νέα σεζόν!

Αρχικά να καλωσορήσουμε τους καινούριους στον όμιλο, vazeloi και greenforce για μπλε και κόκκινη περιφέρεια αντίστοιχα, μετά τον υποβιβασμό τους από την δεύτερη κατηγορια και τους νεοφώτιστους από την 4η, KAE PIERIKOS, Drink Team bc και Volos Academy για τους μπλε και G.S.P Peristeriou και boca.gr για τους κόκκινους. Καλή αρχή να έχουμε, αν και πέρασε η πρώτη εβδομάδα, χωρίς τραυματισμούς και όρεξη. Μακάρι να έχουμε αρκετό ανταγωνισμό και ένα εξίσου ενεργό φόρουμ όπως και την περασμένη σεζόν.

Μπορώ να πω ότι κάποιοι είναι αρκετά παλιοί στον όμιλο και κάποιοι αρχίζουμε να παλιώνουμε. Στην πέμπτη μου σεζόν εγώ πλεόν στον ΙΙΙ.11 αλλά και στην 3η κατηγορία γενικά, ελπίζω να κάνω σιγά σιγά το επόμενο βήμα. Η γιαγία Λούνεϊ μπορεί να άργησε να επιστρέψει από τις καλοκαιρινές διακοπές και γι αυτό το νωθρό ξεκίνημα και η μεξάλη καμπή στη μέση της περασμένης σεζόν, αλλά με την επιστροφή της και την κλασική πίεση στον bobo κατάφερε η ομάδα να φτάσεις στους τελικούς και με λίγη τύχη να έκανε και την έκπληξη. Δυστιχώς λόγω του corona δεν θα πάει στο χωριό για τα Χριστούγεννα και θα την έχω 10 μέρες στα πόδια μου μέσα στο γήπεδο, αλλά... what is dead may never die.

Για την χθεσινή αγωνιστηκή δεν μπορώ ακόμα να κάνω πολλά σχόλια μιας και ακόμα δεν ξέρω την δυναμική των καινούριων και δεν μπορώ να αφουγκραστώ και τους στόχους ώστε να κρίνω. Μεγάλη έκπληξη μου προξένησαν πρώτα η πολύ ισχνή νίκη από τις kagides στην έδρα του Βόλου με 103-80. Από την εμπειρία μου στα τοπικά του κάμπου ξέρω πόσο πίεση μπορούν να νιώσουν οι φιλοξενούμενοι σε ένα κατάμεστο κλειστό αλλά οι 23 πόντοι ανάμεσα σε 2 ομάδες με τόσο μεγάλη διαφορά δυναμικότητας δεν δικαιολογούνται!

Το άλλο παιχνίδι που με προβλημάτιςε είναι αυτό ανάμεσα στον Bianco και την ομάδα από τη Πιερία. Δεν έχει να κάνει τόσο με την έκταση της ήττας του Bianco όσο με το γεγονός ότι ο σύλλογος αποφάσισε την προηγούμενη σεζόν, αμέσως μετά την κομβική ήττα από τον Voutiro στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος, να κάνει μία μικρή επανεκίνηση και να αναδιοργανωθεί ως franchise. Ο προβληματισμός μου έχει να κάνει με το κατά πόσο θα μπορεί να είναι παράλληλα ανταγωνιστηκή η ομάδα καθώς έχουμε συνηθίσει να βλέπουμε ωραία παιχνίδια από τον ccp.

This Post:
22
307629.2 in reply to 307629.1
Date: 12/21/2020 00:29:26
GALATSI BC
III.9
Overall Posts Rated:
1212
Καλή χρονιά σε όλους με υγεία... Και εγώ 5χρ στην ΙΙΙ 11 πρέπει να κάνω ένα καινούργιο ξεκίνημα στην ομάδα μου.. Θα δούμε που θα μας πάει...

From: cpp
This Post:
22
307629.3 in reply to 307629.1
Date: 12/21/2020 05:44:40
Biancorossi
III.8
Overall Posts Rated:
9898
Second Team:
Biancorossi II
Καλή σεζόν να έχουμε!

Στόχος και φέτος είναι η παραμονή (στην 6η μας σεζόν στη III.11), αλλά μετά τις πωλήσεις της προηγούμενης εβδομάδας τώρα είμαστε σε φάση ψαξίματος 2-3 παικτών για να συμπληρωθούν τα κενά και να ξαναγίνουμε ανταγωνιστικοί. Οπότε μέχρι να έρθουν και να προσαρμοστούν οι πρώτες αγωνιστικές θα είναι δύσκολες.

This Post:
22
307629.4 in reply to 307629.3
Date: 12/21/2020 10:21:12
Overall Posts Rated:
8686
καλησπερα κι απο μενα ο στοχος μ οπως προειπα ειναι η προπονηση των ελληνων παικτων ετσι ωστε σε λιγες σεζον να μπορουν να ενταχθουν στην εθνικη αντρων κατα τ αλλα καινουργιο δν με λες αφου παιζω απ την μακρινη 11η σεζον απλα εχω αλλαξει ομαδα λογω κακης διαχειρισης των οικονομικων μ την ΙΙΙ την εχω φαει με το κουταλι καθως επισης εκανα και μερικες quest εμφανισεις στα σαλονια της ΙΙ καλη συνεχεια σε ολους!!!

Last edited by zelimir obradovic at 12/21/2020 10:22:00