BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζόν 52 - Never let anyone know what you are thinking.

Σεζόν 52 - Never let anyone know what you are thinking.

Set priority
Show messages by
This Post:
00
307534.21 in reply to 307534.19
Date: 12/19/2020 11:01:59
Corfu Tigers
II.3
Overall Posts Rated:
8181
Για ειδικά συστήματα είναι αλλά αυτόν είδα αυτόν πήρα, πέρισυ που κατέληξα στον Καφετζή άλλους ήθελα αυτόν πήρα.
Θα με φάτε λάχανο εδω μέσα, δεν αστειεύεστε.

Πλάκα πλάκα ίσως είναι το μοναδικό φόρουμ που έχει λίγο ζωή.

This Post:
00
307534.22 in reply to 307534.21
Date: 12/19/2020 11:09:08
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
Τον καφετζη τον παρακολουθουσα περσι γιατη ηταν σε νορμαλ τιμη και κοιτουσα αν θα τον παρει καποια ομαδα της Α1. Τελικα τον τσιμπησες εσυ και λεω νταξει αυτος θα ανεβει τρενο. Μου εκανε βεβαια τρομερη εντυπωση οτι στους τελικους δεν επαιξες ποτε εσωτερικο ενω ειχες στο ροστερ εναν παικτη σαν αυτον. Φυσικα εσυ ξερεις την ομαδα σου καλυτερα.

This Post:
00
307534.23 in reply to 307534.21
Date: 12/19/2020 11:10:54
Peristeri Thunder
II.1
Overall Posts Rated:
130130
Είναι πάρα πολύ καλός παίχτης.Ειδικός μεν αλλά εξαιρετικός σε αυτό που κάνει


Πλάκα πλάκα ίσως είναι το μοναδικό φόρουμ που έχει λίγο ζωή.

Είναι ένα στοιχείο του παιχνιδιού που σε βοηθάει να το χαίρεσαι περισσότερο

This Post:
00
307534.24 in reply to 307534.22
Date: 12/19/2020 11:25:48
Corfu Tigers
II.3
Overall Posts Rated:
8181
... έχασε το εσωτερικό 2 ποπ νταουν σε μια βδομάδα...
Είχα στο μυαλό και εσωτερικό αλλά μια φορά που είπα να το παίξω ο αντίπαλος δεν κατέβασε ομάδα και δεν το ξαναδοκίμασα...

From: kouklos
This Post:
00
307534.25 in reply to 307534.21
Date: 12/19/2020 11:28:35
ΠΑΟΚ ΚΑΙΣ ΚΑΡΔΙΕΣ
IV.6
Overall Posts Rated:
663663
Καλησπερα και απο μενα, καταρχας να εχουμε καλα Χριστούγεννα με υγεια σε ολους σας και τους αγαπημενους σας .

Δευτερη φορα στην Α1 (διχως να το κυνηγήσω πολυ ) και σε αυτο το σημειο θα ηθελα να αναδημοσιευσω τα παρακατω(απο σεζον 43):

" Εβλεπα τον ασυγκράτητο να κανει θαύματα ισως τον καλύτερο ελληνα μάνατζερ ολων τον εποχών και αυτη ειναι προσωπική γνωμη δεν θελω να ληφθεί ως θέσφατο, μου έτρεχαν τα σάλια απο την Α1 τοτε με πολλους και καλούς μάνατζερ και τις επιτυχίες τους. Τωρα πλέον δεν υπαρχει η ιδια φλόγα και το παιχνιδι νομιζω εχει χασει σημαντικη πίτα απο την παλια του αίγλη. Οπως και να εχει τα χρόνια και οι σεζον δεν επιστρέφουν πισω μαλιστα ανέβηκα και σε μια εποχη που απουσοιαζει ο αγαπητός μαμου, απο τους λίγους της παλιάς φρουράς. Καλος μάνατζερ και καλη πένα στα φορουμ."

το παραπανω αποτελει το προσωπικο μου μανιφεστο στο buzzer και θεωρω καθε φορα που βρισκομαι εδω εντιμο να το αναδημοσιεύω.φυσικα οι σεζον εχουν περασει και οι εξελιξεις τρεχουν , δεν μ[πορω να δωσω συγχαρητηρια σε αρκετους μανατζερ απο τους τωρινους που καταφεραν εξαιρετικα πραγματα π.χ το να σηκωσεις την κουπα του ΒΒΒ αποτελει το ύψιστο επαθλο . Παρολα ταυτα δεν πρεπει να λυσμονουμε οτι το μπαζερ πριν μια δεκαετια ειχε κοντα 60.000 χρηστες και στην Ελλαδα κοντα 3.000 (και οχι 600 που ειναι τωρα ) .

στην προηγουμενη παρουσια μου στην Α1, αντιλήφθηκα οτι τα παιχνιδια οχι ολα ειχαν κατα καποιο τροπο "φιλικο χαρακτηρα " .Αυτο που θελω να ρωτησω διχως να παρεξηγηθω φυσικα και εαν θελουν καποιοι μανατζερ να μου απαντησουν στο προσωπικο ταχυδρονιο ειναι εαν υπαρχουν συννενοησεις για καποια ματς που οι διαθεσεις ή τα ροστερ ειναι κατα καποιο τροπο προ- συμφωνημένα.

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν σημαίνει οτι ειναι εναντια στους κανονες του παιχνιδιου αλλα π.χ εαν εμας μανατζερ" συμπαθει " καποιον που χρειαζεται απελπιστικα μια νικη για να σωθει ή να μπει στα πλει οφ τοτε ισως η διαθεση του να κτυπησει το μεταξύ τους ματς να ειναι περιορισμενη .


This Post:
00
307534.26 in reply to 307534.25
Date: 12/19/2020 11:35:22
Corfu Tigers
II.3
Overall Posts Rated:
8181
Γιατί στην ΙΙ.1 δεν συνέβαινε αυτό; Δεν λέω για τον τελικό με εμάς για απο την άθλια τακτική μου με παρεξηγήσανε. :p 2 ομάδες απο μπλε το κάνανε συνέχεια όσες σεζόν χρειαζότανε, άφηνε ο ένας έναν παίκτη εκτός χωρίς λόγο.

This Post:
44
307534.27 in reply to 307534.1
Date: 12/19/2020 13:49:17
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
"ΤΣΙΟΜΠΑΝΑΚΗ ΤΕΛΕΊΩΣΕΣ" Φώναξε ο πρόεδρος τών Μετεώρων στο ημίχρονο έξω απ'τα αποδυτήρια της ομάδας του αετού.

" Κι εσύ καραπατσακιδη να επιληφθείς της κατάστασης αλλιώς θα με βρείς απέναντι σου ΑΚΟΥΥΥΣ;;" συνέχισε ουρλιάζοντας πριν τον μαζέψουν 3 άντρες της ασφάλειας για να τον συνοδεύσουν στην σουίτα του γηπέδου.

Φήμες λένε ότι ο Τσιομπανακης κάνει ότι περνάει απ'το χέρι του για να αυξήσει το χρόνο συμμετοχής του στην εθνική. Άλλωστε κάνει μπαμ ότι κάτι βρωμάει εδώ. Ποιός άλλωστε θα έκανε φάουλ στον Μπερζοβιτη σε μακρινό σουτ;

This Post:
22
307534.28 in reply to 307534.7
Date: 12/19/2020 14:04:38
Campo Stars BC
A1
Overall Posts Rated:
237237
Second Team:
Experiment BC
Καλησπέρα σε όλους και από μένα, καλή σεζόν κλπ κλπ.
Ξανασυναντώ πάρα πολλούς μανατζερ που είχαμε πολλές μάχες παλαιότερα στην Α1 αλλά και στην ΙΙ
Κάπου στη σεζον 36 άφησα το παιχνίδι αφού είχα φτάσει σε τέλμα και με ξενέρωνε περισσότερο από όσο με ευχαριστούσε. Τέλος πάντων η αποχή δεν κράτησε πολύ και 7-8 μήνες μετά αποφάσισα να ξανακάνω ομάδα αφού ως γνωστό το ΒΒ είναι κ ψιλοαρρώστια!
Έχω χάσει αρκετά επεισόδια όσον αφορά τις "επενδύσεις" πέριξ του γηπέδου οπότε αν κάποιος θέλει να μοιραστεί τη γνώση μαζί μου για το αν αξίζει κάτι από τις βοηθητικές εγκαταστάσεις καθώς και πιο κυριλέ γήπεδο.
Στα αγωνιστικά, είναι προφανές ότι στους μπλε, οι 3 που έπεσαν εκεί έχουν πολλές περισσότερες πιθανότητες για κάτι καλό με δεδομένη την απόφαση του Ξεφτιλαικού να πέσει (οπότε θα κουβαλήσουν 2 εύκολες νίκες με ό,τι αυτό συνεπάγεται). Οπότε στη χειρότερη ξεκινάνε από play out και βλέπουμε.
Από τους κόκκινους κάνει μπαμ ότι είμαι ο αδύναμος κρίκος και το πιθανότερο είναι να παω να βγάλω λεφτά φέτος.
Ο παοκ καψούρα είναι επίσης σε ελαφρά πλεονεκτική θέση καθώς είχε περισσότερο χρόνο να ετοιμαστεί για την Α1 (με το που περασε στους τελικούς αφού το αντίπαλος του έκανε το 22-0 και θα ανέβαινε έτσι κ αλλιώς).
Για να δούμε που θα κάτσει η μπίλια στο salary τη Δευτέρα.
Από τους 5 που ανέβηκαν πιστεύω ότι ο buckets θα τα παέι καλύτερα.
Από τους υπόλοιπους πιστεύω ότι θα ξεχωρίσει ο supernova elites

This Post:
11
307534.29 in reply to 307534.8
Date: 12/19/2020 14:09:13
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Σου είχα στείλει και μήνυμα για την κατάκτησή του και ανταπέδωσες με ευχή να βρεθούμε στο μέλλον σε κάποιον όμιλο. Μου πήρε ακριβώς 3 χρόνια ζωής για να σε πετύχω τελικά και ευτυχώς και για τους 2 στην Α1


Σωστός! Άρα ήμουν και εγώ γουρλής απλά η ευχή πραγματοποιήθηκε αρκετές σεζόν αργότερα

Winter is coming...
This Post:
11
307534.30 in reply to 307534.28
Date: 12/19/2020 14:16:43
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Οι αλλαγές που έγιναν είναι τα 5 νέα "γήπεδα" που μπορείς να χτίσεις/αναβαθμίσεις και φτάνουν μέχρι level 3 (κόστος 1 εκατομμύριο και 15κ εβδομαδιαία για συντήρηση)

Επίσης υπάρχει το χτίσιμο του νέου κλειστού που φτάνει το ανώτερο μέχρι 4 εκατομμύρια κόστος χωρίς να έχει έξοδα συντήρησης εβδομαδιαία. (Αυτό δίνει έξτρα εμπορικά)

Στο εγχειρίδιο αναφέρει τα 5 "γήπεδα" τι δουλειά κάνουν. Από αυτά που έχω ακούσει κατά καιρούς και από αυτά που βλέπω συμφέρει σίγουρα το προπονητήριο που επιταχύνει την ανάπτυξη του παίκτη στην προπόνηση και το βοηθητικό γήπεδο που δίνει περίπου 3 ανεβάσματα στις βολές κάθε σεζόν σε κάθε παίκτη (άσχετα με την προπόνηση που δίνει ο χρήστης).

Τα άλλα 3 είναι πιο δύσκολο να υπολογίσεις αν αξίζουν αφού πρέπει να βάλουμε κάτω τα νούμερα (δίνουν έξτρα εμπορικά και εισητήρια)
Αυτό με τους τραυματισμούς δεν αξίζει για μένα αφού ο παράγοντας είναι εντελώς τυχαίος και μπορεί μια ομάδα που δεν έχει καν γιατρό όλη την σεζόν να μην έχει τραυματισμό.

Το νέο γήπεδο που δεν απαιτεί έξοδα συντήρησης επίσης λογικά θα αξίζει γιατί όταν γίνει η απόσβεση (έστω και αν μιλάμε για 10+ σεζόν) από εκεί και έπειτα είναι καθαρό κέρδος χωρίς περιορισμούς!

ΥΓ.
Gastone 13

Ο Παπακωνσταντίνου έφτασε να έχει τόσα σκιλς στα 26 εξαιτίας του προπονητηρίου (που δίνει πιο γρήγορα τα ανεβάσματα), του βοηθητικού γηπέδου που του έδωσε τις βολές, πιθανότατα χρησιμοποιήθηκε προπονητής νέων και φυσικά γυμναστής με μεγάλο level. Κάπως έτσι ο παίκτης είναι έτοιμος να σταθεί στο υψηλότερο επίπεδο (Β3 και εθνικό) ενώ έχει ακόμα 7 σεζόν χωρίς ποπ ντάουν

Last edited by τεράστιος at 12/19/2020 14:33:28

Winter is coming...
This Post:
00
307534.31 in reply to 307534.30
Date: 12/19/2020 14:33:26
Campo Stars BC
A1
Overall Posts Rated:
237237
Second Team:
Experiment BC
Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση.

Άσχετο: ξέρεις κανένας τι θα γίνει από το 2021 με την κατάργηση του flash player απ'τους browsers? Θα μπορούμε να "βλέπουμε" τα ματς ζωντανά?


Advertisement