BuzzerBeater Forums

BB Shqipëria > U21 National Team Speeches

U21 National Team Speeches (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: Zygis
This Post:
00
304741.2 in reply to 304741.1
Date: 06/04/2020 05:59:05
Overall Posts Rated:
1010
Hello Albanian players. My name is Zygimantas, I am from Lithuania, country of basketball ;) Played this game a long time ago, now I came back, played two good seasons with my team. It shows, that I understand this game.

Otherwise, I never was leader of any national team. I want to try this with your U21 team. I see that your country rating is bad, so it is very good chance for me to start and learn and also good chance for you guys to try and win something.

I see that your country have only 9 active teams. My first goals are to comunicate with everyone, try to increase number of players and to create community where we can train some good players for your countrt.

Have a nice day and good luck in season 50 :)

Google translate:

Përshëndetje lojtarët shqiptarë. Emri im është Zygimantas, unë jam nga Lituania, vendi i basketbollit;) Luajti këtë lojë kohë më parë, tani u ktheva, luajta dy sezone të mira me ekipin tim. Kjo tregon, se unë e kuptoj këtë lojë.

Përndryshe, kurrë nuk kam qenë udhëheqës i ndonjë ekipi kombëtar. Unë dua ta provoj këtë me ekipin tuaj U21. Unë shoh që vlerësimi i vendit tuaj është i keq, kështu që është shans shumë i mirë për mua që të filloj dhe të mësoj dhe gjithashtu një shans i mirë për ju djemtë të provoni dhe të fitoni diçka.

Unë shoh që vendi juaj ka vetëm 9 ekipe aktive. Qëllimet e mia të para janë të komunikoj me të gjithë, të përpiqemi të rrisim numrin e lojtarëve dhe të krijojmë një komunitet ku ne mund të trajnojmë disa lojtarë të mirë për llogarinë tuaj.

Bëni një ditë të mbarë dhe fat të mirë në sezonin 50 :)

This Post:
00
304741.3 in reply to 304741.1
Date: 06/04/2020 23:42:37
Head Hunters
III.3
Overall Posts Rated:
140140
Pershendetje fqinje.
Do të doja të bëhesha përzgjedhësi juaj.
Nëse dëshironi, votoni për mua.
Do të bëj çmos që të bëj rezultate të mira dhe të trajnoj disa lojtarë për ju Një ekip në të ardhmen.

Aq shumë nga unë.

Përshëndetje për të gjithë të njohurit e mi në Tiranë.
Për fitore!