BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζόν 49 - Οι Τεράστιοι Σουτέρ

Σεζόν 49 - Οι Τεράστιοι Σουτέρ

Set priority
Show messages by
This Post:
11
303689.521 in reply to 303689.514
Date: 05/31/2020 15:47:26
Aetos Anogeion B.C.
III.12
Overall Posts Rated:
419419
Second Team:
Aetos Anogeion Int.
Συγχαρητήρια για το πρωτάθλημα champion!!

Πραγματικά φοβεροί τελικοί, στο ίδιο επίπεδο με τον τελικό κυπέλου που κλείνουν μια πολύ όμορφη σεζόν της Α1 σε φόρουμ και αγώνες (σε αντίθεση με τους περσινούς τελικούς ).

Συχγαρητήρια και στον διεκδικητή και άξιο εκπρόσωπο των μπλε Ξεφτιλαϊκό. Τακτικές κινήσεις και στα 3 ματς για πολύ μελέτη που δείχνουν τη ποιότητα και των 2 σας σαν μανατζερς.

This Post:
11
303689.522 in reply to 303689.520
Date: 05/31/2020 16:19:16
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Ευχαριστω πολύ!

Υ.Γ.2 Σκεφτομαι να κανουμε μια εισηγηση στους διαχειριστες ν αλλαξουν τ ονομα στα συστηματα "εσωτερικη/εξωτερικη απομονωση" σε "εσωτερικη/εξωτερικη μη παιζεις αυτο το συστημα". Τι πηγε να παθει ο ανθρωπος μεσα στην εδρα του με 2πλη χαμενη απ την αλλη μερια...


Χαχαχαχαχαχα το μονο σιγουρο ειναι οτι εγω δε θα τα ξαναπαιξω

Last edited by τεράστιος at 05/31/2020 16:19:42

Winter is coming...
This Post:
11
303689.523 in reply to 303689.521
Date: 05/31/2020 16:21:42
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Σε ευχαριστω πολυ! Περιμενω να δω τον Τσιομπανακη σε ημιαγρια κατασταση την νεα σεζον! Ηδη εδωσε δειγματα απο τον ημιτελικο τον πλει οφ!

Winter is coming...
From: str77
This Post:
22
303689.524 in reply to 303689.523
Date: 05/31/2020 21:15:11
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Προσπαθω να θυμηθω τα συναισθηματα μου στο πρωταθλημα που πηρα τη σεζον 36 ή στο πρωτο μου κυπελλο κ μαλλον καταληγω οτι η σειρα αυτη ειναι οτι πιο εντονο εχω ζησει στο ΒΒ σε σχεδον 40 σεζον που παιζω. Πραγματικα πολυ αγχος πριν αλλα κ κατα την διαρκεια των παιχνιδιων. Σημερα λογω δουλειας εχασα το μεγαλυτερο μερος του αγωνα, συνδεθηκα στο ημιχρονο για να δω τακτικες/σκορ κ ξαναμπηκα για να δω τα τελευταια 10 λεπτα συν την παραταση (στο 78-70). Στα τελευταια δευτερολεπτα πρεπει να εχασα 2-3 χρονακια απο τη ζωη μου. Ας τα παρουμε ομως τα πραγματα απο την αρχη.

Οσο πλησιαζαμε στο τελος της regular season οπως ηταν λογικο εκανα σκεψεις για μεταγραφη αφου ο παγκος μου ειναι ανυπαρκτος. Ωστοσο τα ταμεια ειναι αδεια, δεν βοηθησε κ το γεγονος οτι εκλεινα την σεζον με 2 παιχνιδια εντος (περιπου 1,1 εκατ απο τα δυο παιχνιδια) κ στην ουσια βρηκα λεφτα λιγες μερες πριν κλεισει το παραθυρο για τα play offs. Εψαξα αυτες τις λιγες μερες αλλα δεν βρηκα κατι που να αξιζε οποτε δεν εκανα κινηση. Ηξερα πως με πλεονεκτημα εδρας ειχα καλες πιθανοτητες για να φτασω ως τον τελικο αλλα για να παρω τον τιτλο ισως ενας παικτης να εδινε το κατι παραπανω για να σπασω την εδρα του τεραστιου (εδινα πολυ λιγες πιθανοτητες να μην φτασει τελικο). Τελικα εμεινα με το ροστερ που ειχα ενω ο Ηλιας ενισχυθηκε σημαντικα με τον Hyseni οπως ηταν αναμενομενο μετα την πωληση του Xuanjian. Φτασαμε λοιπον κ οι δυο στους τελικους σχετικα ευκολα, παμε να δουμε τι εγινε απο εδω κ περα απο την δικια μου πλευρα.

Πριν ξεκινησω ομως με τις σκεψεις μου για τους τελικους να πω πως γνωριζα τα σκιλλς του Hysemi κ του Skontra (ξεχασα να μπω για να μπινταρω κ κατεληξε στον τεραστιο, υστερα πηρα τον Randle) αλλα κ του Caf που ειχε βγει προς πωληση στα μεσα τις σεζον. Απο εκει κ περα μελετωντας τα παιχνιδια του Τεραστιου κ τις στατιστικες των παικτων του απεκτησα μια εικονα για τους υπολοιπους παικτες που οπως μπορω να δω τωρα επεσα πολυ κοντα.


1ος τελικος Terastiousp - Xeftilaikos 67-79

Οι καταστασεις μου ηταν τελειες με εξαιρεση τον Παπαρετο που ειχε χαμηλο 8αρι (κοντα 2εκ dmi, πιανει περιπου 4εκ οταν εχει 9 κατασταση), απο την αλλη ο Τεραστιος εχει 2 παικτες (Balatov-Hyseni) με μετριες καταστασεις αλλα τους ψηλους στα καλυτερα τους. Στα δικα μου ματια δεν εχει λογο να μην παει στα σιγουρα στον 1ο τελικο, θα παιξει στη δυναμη του αφου εχει δικαιολογημενα εμπιστοσυνη στην ομαδα του κ στην εδρα του οποτε εχω κλειδωσει την εσωτερικη μαντεψια. Απο τις αξιολογησεις βλεπω πως εχει πλεονεκτημα στο ριμπαουντ κ για να παρω την νικη πρεπει να κρατησω τις κατοχες οσο γινεται πιο κοντα για αυτο επιλεγω να παω εσωτερικα που θα μου δωσει ενα μπονους στο ριμπαουντ. Δεν δινω πολλες πιθανοτητες να μαντεψει ο Ηλιας (σκεφτηκα ομως πως αν εβαζε 5αδα με 3 ψηλους οπως εκανε συχνα μεσα στη σεζον θα "αναγκαζοταν" ισως σε μια ζωνη 3-2), ειδικα εσωτερικη μαντεψια, οποτε μπορω να παιξω χωρις φοβο κ επιλεγω κοιτα μεσα. Εχω κατασταλαξει λοιπον σε κοιτα μεσα κ προβλεψη για εσωτερικο πιστευοντας πως ειναι ικανα να μου δωσουν τη νικη αλλα καπου εκει σκεφτομαι πως δεν θα περιμενει διπλη μαντεψια κ ισως ειναι καλη ευκαιρια να τον αιφνιδιασω. Φυσικα στο μυαλο υπαρχει παντα η δευτερη ευκαιρια αφου ο πρωταθλητης κρινεται στις 2 νικες.

Ξεκιναει το ματς κ βλεπω οτι εχω πεσει μεσα, πιστευω στην νικη αρκει να μην χασω παικτη με τραυματισμο ή φαουλ κ να κρατησω τις κατοχες. Απο την αρχη πηρα προβαδισμα κ ολα πηγαν καλα μεχρι το τελος, ατυχησε ο τεραστιος με ενα τραυματισμο στα τελευταια λεπτα οταν επιχειρουσε την ανατροπη κ τελικα πηρα την νικη χωρις ομως να κρατησω τις κατοχες εκει που ηθελα (104-96 κατα μου). Το τελικο σκορ φυσικα ηταν πολυ πιο χαμηλο απο οτι υπολογιζα, δεν περιμενα ποτε να τον κρατησω τοσο χαμηλα ειδικα στην εδρα του αλλα πιστευα επισης οτι μπορουσα να βρω περισσοτερο σκορ. Το αποτελεσμα παντως ηταν θετικο για μενα κ πιστευω οτι ισως να μην χρειαζοταν τελικα η διπλη μαντεψια, ακομα κ με μονη εσωτερικη προβλεψη το παιχνιδι θα ηταν ντερμπι που ισως το κερδιζα.


Last edited by str77 at 05/31/2020 21:23:25

From: str77
This Post:
11
303689.525 in reply to 303689.524
Date: 05/31/2020 21:15:50
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
2ος τελικος Xeftilaikos - Terastiousp 103-114

Με το που τελειωσε το πρωτο παιχνιδι ανησυχουσα για τις καταστασεις αφου Παπαρετος κ Αργυριου ειχαν παιξει πανω απο 90 λεπτα. Ο γιατρος ξεκινησε το μασαζ, ο ψυχολογος βαρουσε υπερωριες κ ο γυμναστης τα εδωσε ολα για να ειναι στα πανω τους οι δυο Ελληνες αλλα δυστυχως δεν πηγε καλα. Δεν ηταν τοσο η πτωση του Παπαρετου που με πληγωσε (ηταν μικρη, απο 2εκ dmi σε 1,8εκ) οσο του Αργυριου (απο σχεδον 4εκ σε 2,65εκ). Το γεγονος αυτο με εκανε προβλεψιμο, εχοντας τα δυο βασικα μου οπλα για περιμετρικο σε κακη κατασταση ηταν λογικο ο Ηλιας να μαντεψει εσωτερικα οποτε επρεπε να αποφασισω αν θα παιξω εσωτερικα με τους πιο φορμαρισμενους ψηλους μου αλλα μαντεμενος απο τον αντιπαλο ή αν θα παιξω περιμετρικα με τους ντεφορμε παικταραδες μου αλλα με μπονους χαμενης προβλεψης. Υπηρχε στο μυαλο μου ενα μικρο ενδεχομενο να τζογαρει ο Ηλιας κ να στησει μια αμυνα με 3-2 κ μαντεψια για περιμετρικο με το σκεπτικο οτι θα παω κοντρα στη λογικη αλλα οσο το σκεφτομουν μου φαινοταν ολο κ μικροτερο το ενδεχομενο αυτο. Επελεξα τελικα να παω εσωτερικα με χαμηλο ρυθμο που βολευε το κοντο ροτεισον μου. Το Λοου Ποστ θα μου εδινε οπως κ στο πρωτο παιχνιδι ενα μπονους στο ριμπαουντ που για μενα ηταν σημαντικο αφου δεν ηθελα να χασω τις κατοχες. Η εσωτερικη προβλεψη κ παλι ειναι κλειδωμενη απο την πλευρα μου, ο Ηλιας ειναι λογικο σε ενα εκτος εδρας ματς ζωης ή θανατου να παιξει οτι καλυτερο μπορει, αλλωστε το σκαουτινγκ μου δειχνει οτι δεν πρεπει να φοβαμαι αλλο συστημα ακομα κ αν μαντεψω λαθος (πχ το μεταξυ μας παιχνιδι στη regular season). Εννοειται οτι πλεον περιμενω το παιχνιδι να παει σε πιο ψηλο σκορ, δεν γινοταν να επαναληφθει το ματς της Τριτης, αλλωστε παιζαμε με λιγοτερο ενθουσιασμο σε σχεση με τον προηγουμενο αγωνα. Για την νικη πιστευα οτι μου αρκουσαν τα 2 στοιχεια που εψαχνα κ την Τριτη, δηλαδη να αντεξει η βασικη μου 5αδα κ να παρω τις κατοχες.

Βλεπω λοιπον απο μια σωστη μαντεψια ο καθενας κ καποιες αλλαγες στην βασικη 5αδα του Τεραστιου. Ο Skontra εμεινε στον παγκο φανταζομαι λογω καταστασης κ ισως να ηθελε να δωσει ενα εξτραδακι στην εσωτερικη αμυνα με τον Caf βασικο. Με τον Hyseni στο 4 αυτο που κερδιζε ηταν περισσοτερο σκορ με τζαμπ σουτ κ δημιουργια απο τη θεση αυτη κ στοχευε σε καθαρα εσωτερικο παιχνιδι απο το 3 με τον Caf σε μια θεση που δυσκολα θα εβρισκε σκορ με σουτ οποιον παικτη κ να εβαζε (πολυ εξυπνη κινηση! Τα θετικα του να εχεις τριαροειδη τυπου Hyseni-Caf-Balatov στο ροστερ κ να αλλαζεις θεσεις). Αυτη η 5αδα ομως δεν εχει τοσο ριμπαουντ κ ηξερα οτι θα παρω τις κατοχες, αυτο σε συνδυασμο πως οι προβλεψεις ηταν μια-μια με εκανε αισιοδοξο πως θα τελειωσω την σειρα στην εδρα μου.

Στην πραξη ομως ολα πηγαν στραβα κ δεν φταινε οι δυο αποβολες κ τα πολλα φαουλ, αυτο ηταν το αποτελεσμα οχι η αιτια! Τι εννοω; Η επιθεση του δουλευε τοσο καλα που με αναγκασε να κανω πολλα φαουλ για να τον σταματησω. Δυσκολευομαι ακομα να καταλαβω το γιατι πηγε τοσο καλα η επιθεση του, ειχε λιγο καλυτερες καταστασεις απο το πρωτο ματς ενω εγω λιγο χειροτερες, βρηκε μια μαντεψια λιγοτερη απεναντι του κ ειχα λιγοτερο ενθουσιασμο που επηρεαζει τις αμυνες. Παιζαμε ομως στην εδρα μου κ η διαφορα στην αποτελεσματικοτητα ηταν εξωπραγματικη, 67 ποντους σε 104 κατοχες στο 1ο (0,64 ποντους ανα κατοχη) κ 114 ποντους σε 102 κατοχες στο 2ο (1,11 ποντους ανα κατοχη), σε περιπου ιδιες κατοχες σκοραρε 47 ποντους παραπανω με ιδιο συστημα! Και η δικη μου επιθεση βελτιωθηκε απο 0,82π ανα κατοχη σε 0,94π ανα κατοχη αλλα παρολο που κερδισα τις κατοχες (109-102) δεν ηταν αρκετο. Οπως καταλαβαινετε το αποτελεσμα μου εκατσε βαρυ...




Last edited by str77 at 05/31/2020 21:29:47

From: str77
This Post:
11
303689.526 in reply to 303689.525
Date: 05/31/2020 21:16:30
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
3ος τελικος Terastiousp - Xeftilaikos 117-108(παρ.)

Και φτασαμε στο σημερινο παιχνιδι. Η πρωτη μου σκεψη ειναι πως ο Ηλιας δεν εχει αναγκη να αλλαξει κατι αλλα με την ωρα αρχιζω να το βλεπω αλλιως. Το ενστικτο μου μου λεει πως κατι θα αλλαξει κ ξεκιναω να ψαξω τι εχοντας σαν δεδομενο οτι περιμενει την διπλομαντεψια μου. Αποκλειω αμεσως το περιμετρικο αφου μετα το παιχνιδι της κανονικης περιοδου (με 2 Ελληνες διεθνεις να μαρκαρουν στο 2-3 ακομα κ αν δεν ξερει τις αμυνες τους μπορει να τις φανταστει) θα ηταν σαν να εβαζε τρικλοποδια στον εαυτο του ακομα κ αν διπλομαντευα λαθος. Φαινεται πλεον απο τους παικτες του οτι δεν μπορουσε να υποστηριξει τετοιο συστημα σε τοσο απαιτητικο παιχνιδι. Μου εμειναν λοιπον 2 επιλογες, η απομονωση κ το Λοου Ποστ. Επελεξα το δευτερο γιατι πρωτον δεν ειχε θετικη εικονα η ομαδα του παιζοντας απομονωσεις (στο μυαλο μου ισως να τον αποθαρρυνε αυτο) ενω κ οι αμυνες μου δεν ειναι για τετοια κολπα. Και σε αυτη την περιπτωση πιστευα οτι θα αντεξω ακομα κ αν διπλομαντεψω λαθος. Μετα απο ολα αυτα κατεληξα σχετικα ευκολα μπορω να πω στο να διπλομαντεψω για Λοου Ποστ, θα διαφωνισω με τον Αλεκο οτι ρισκαρα, στο μυαλο μου δεν πηρα κανενα ρισκο. Υπολογισα (φυσικα μπορει να κανω λαθος) πως με αυτη την επιλογη οτιδηποτε κ αν παιξει ο Τεραστιος εκτος απο κοιτα μεσα θα ειμαι μεσα στο παιχνιδι αν φυσικα τραβηξει η επιθεση μου. Επελεξα δηλαδη να χασω αν παιξει κοιτα μεσα αλλα να παλεψω σε ολες τις υπολοιπες περιπτωσεις.

Επισης δεν περιμενα να αλλαξει κατι στην αρχικη 5αδα, του βγηκε αυτο το σχημα κ λογικο ηταν να το δοκιμασει παλι. Αυτη η 5αδα οπως ειπα πριν εχει λιγοτερο ριμπαουντ κ επιπλεον εχει λιγοτερη περιμετρικη αμυνα στον εναν ψηλο. Επισης οπως κ στο χθεσινο περιμενα ο Skontra να παρει καποια λεπτα στις θεσεις των guard αρα θα εβρισκα λιγο πιο χαλαρη την περιμετρικη του αμυνα οσο αγωνιζοταν αυτος. Για μενα η μονη περιπτωση να δω μαντεψια απο τον Ηλια ηταν να παιξει παλι κοιτα μεσα κ να θελει να ισορροπησει πιθανο δικο μου διπλομαντεμα, αν εκανε καποια αλλαγη συστηματος (που εκει στηριζομουν για να κερδισω) πιστευα πως θα πηγαινε σε καθαρο man2man χωρις προβλεψη στηριζομενος στις δικες μου χαμενες μαντεψιες. Ειδα καποια πραγματα που με οδηγουσαν να παιξω περιμετρικα, ανασταλτικος ομως παραγοντας ηταν οι καταστασεις των δυο Ελληνων αλλα μετα απο πολυ σκεψη αποφασισα οτι αξιζει να το δοκιμασω.

Συνδεομαι λιγο πριν το ημιχρονο κ βλεπω σκορ κ τακτικη. Εχω μηνυμα απο γνωστο μανατζερ της ελληνικης κοινοτητας που δειχνει την απογοητευση του για το λαθος διπλομαντεμα αλλα απανταω πως το βλεπω ντερμπι ως το τελος (αυτο ξεπερασε βεβαια καθε προσδοκια) κ μαλιστα του εγραψα πως προτιμαω την απομονωση απο το κοιτα μεσα. Δεν επαιξε κανενα ρολο στην αισιοδοξια μου το σκορ ημιχρονου, το βελτιστο φυσικα θα ηταν να παιξει Λοου Ποστ αλλα ηξερα οπως εξηγησα νωριτερα πως ακομα ειμαι ζωντανος.

Ξανασυνδεθηκα για να δω τα τελευταια 10 λεπτα, το σκορ 78-70, αμεσως γινεται 80-70 κ αρχιζω να συμβιβαζομαι με την ηττα. Λιγο αργοτερα ξεκιναει η αντεπιθεση κ το 82-72 γινεται σε 4 λεπτα 82-83. Στα τελευταια 5 λεπτα το παιχνιδι ειναι στο ποντο με εναλλαγες στο προβαδισμα, με μεγαλα σουτ, αμυνες τα παντα! Μπαινουμε στο τελευταιο λεπτο 89-89 κ ο Hyseni δινει προβαδισμα στον Τεραστιο (91-89), ακολουθει μεγαλο τριποντο του εξαφανισμενου μεχρι εκεινο το σημειο Αργυριου (91-92). Ο Αλβανος συνεχιζει το βιολι του κ δινει αμεσα προβαδισμα στην ομαδα του (93-92). Ο Αργυριου στην επομενη επιθεση κανει βηματα, στελνουμε στις βολες τον Manzolini που δινει προβαδισμα 3 ποντων (95-92) με 10 δευτερολεπτα ακομα στο χρονομετρο. Ταιμ αουτ κ τριποντο απο τον Randle βγαλμενο απο το μπλοκακι του προπονητη για να στειλει το ματς στην παραταση (95-95) αφου στα 4 δευτερα που απεμεναν δεν μπορεσε να σκοραρει ο Debowski. Στην παραταση ειχαμε ιδια εικονα για 3μιση περιπου λεπτα αλλα τα τριποντα δεν μπηκαν οταν πηρε προβαδισμα ο Τεραστιος κ με τις βολες η διαφορα στο τελος ανοιξε.


Last edited by str77 at 05/31/2020 21:37:41

From: str77
This Post:
55
303689.527 in reply to 303689.526
Date: 05/31/2020 21:17:06
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Kαι οι δυο ομαδες ειχαν παρομοια αποτελεσματικοτητα στην επιθεση, εγω σκοραρα 108 ποντους σε 106 κατοχες κ ο αντιπαλος 117 ποντους σε 118 κατοχες, περιπου δηλαδη 1 ποντο ανα κατοχη. Η αμυνα μου οπως δειχνει η στατιστικη πηγε καλυτερα σε σχεση με το 2ο παιχνιδι παρα την αλλαγη εδρας κ τον ακομα λιγοτερο ενθουσιασμο (εστω κ ελαχιστα), ωστοσο δεν ηταν οσο καλη περιμενα κυριως λογω Hysemi που εκανε ματς καριερας. Βελτιωθηκε επισης κ η επιθεση που ηταν η πιο παραγωγικη στην σειρα των τελικων. Αυτο που εκρινε τον αγωνα ηταν ο παραγοντας που φοβομουν, δηλαδη τα ριμπαουντ αφου με 12 κατοχες λιγοτερες ειναι σχεδον αδυνατο να κερδισεις τετοιους αντιπαλους εκτος εδρας. Θα μεινω με την "ικανοποιηση" οτι το παλεψα οσο πηγαινε αλλα στο τελος αλλος ειναι ο νικητης. Αξιος πρωταθλητης λοιπον ο Ηλιας για 3η σερι χρονια! Συγχαρητηρια κ παλι!


ΥΓ: Αν μπορουσα να αλλαξω κατι σε αυτους τους τελικους μαλλον θα επαιζα περιμετρικα στο 2ο παιχνιδι. Εκ του αποτελεσματος φαινεται οτι παρα τις κακες καταστασεις οι παικτες μου ηταν ικανοι να παιξουν σε εξαιρετικο βαθμο περιμετρικο συστημα. Με την 5αδα που ειχε ο Τεραστιος θα μοιραζονταν οι κατοχες κ πιθανοτατα να κερδιζα. Τωρα βεβαια ολα ειναι ευκολα...

ΥΓ2: σαν να μην εφτανε αυτο το χαστουκι μετα απο μιση ωρα ηρθε κ δευτερο στην ουτοπια. Πρεπει να ειμαι ο πρωτος μανατζερ στην ιστορια του ΒΒ που χανει 2 πρωταθληματα μεσα σε μιση ωρα. Για να ειμαι ειλικρινης το ηθελα πολυ κ αυτο το πρωταθλημα αλλα μετα την ξενερα στην Α1 δεν υπηρχε χωρος για περισσοτερη πικρα οποτε περασε στα ψιλα.

ΥΓ3: ΑΥΡΙΟ ΣΤΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΑ! Οδηγος επιβιωσης: Πως να χασεις 2 πρωταθληματα σε 2 ωρες! Δωρο ενθετο περιοδικο "πως να σου κανουν break στο break"

ΥΓ4: 5ος σερι χαμενος τελικος τις τελευταιες 4 σεζον σε Α1 κ ουτοπια! Ο str77 νιωθει Γιαννης Ιωαννιδης (σε final4) στην τοποθεσια ΒΒ!

ΥΓ5: προς τεραστιο, εδω που φτασαμε συμβιβαζομαι με μισο πρωταθλημα


Last edited by str77 at 05/31/2020 22:31:35

From: Aimar 21

This Post:
00
303689.528 in reply to 303689.527
Date: 05/31/2020 22:20:13
Valencia Basket Club (Taronjas)
A1
Overall Posts Rated:
13361336
Ωραία η σεντονιάδα σου. Δώσε κι ένα ψήφο για καλύτερο μάνατζερ. Μέχρι να αρχίσει η νέα σεζόν θα γίνει η καταμέτρηση.

From: str77

This Post:
11
303689.529 in reply to 303689.528
Date: 05/31/2020 22:29:29
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Την ψηφο μου για καλυτερο μανατζερ θα την ριξω στον Kung Flu! Με το πιο φθηνο ροστερ της κατηγοριας πηρε κυπελλο κ πετυχε τον στοχο του στο πρωταθλημα! Αν η ερωτηση βεβαια ηταν για καλυτερη ομαδα η απαντηση θα ηταν τεραστιος αλλα οι Supernova ειναι overachievers φετος οποτε ο μανατζερ τους δικαιουται τον τιτλο αυτο

From: str77

This Post:
00
303689.531 in reply to 303689.530
Date: 05/31/2020 23:41:12
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Δεν εχεις αδικο για τις ηλικιες, το σχεδιο μου ηταν να φτιαξω μια πιο νεανικη ομαδα αλλα η τρελα μου να παρω παικτες της εθνικης μας με ματωσε οικονομικα γιατι δεν εγινε μεσα απο ενα πλανο, προεκυψε απλα επειδη κυκλοφορουσαν οι συγκεκριμενοι παικτες στην αγορα εκεινη τη στιγμη. Απο την στιγμη που ξοδεψα τα περισσοτερα στους 2 ελληνες επρεπε να παω σε ηλικιες 30+ στους υπολοιπους. Τουλαχιστον το διδυμο Παπαρετος-Αργυριου με εκανε πρωταθλητη στα εμπορικα εσοδα! Πανω απο 170χιλ μεσο ορο τη σεζον που μολις τελειωσε!!!

Δικιο εχεις κ για τις καταστασεις. Αλλα ματς θα βλεπαμε αφου λογικα θα αλλαζαν οι τακτικες.

Καλωσηρθες κ παλι στην Α1!!

Advertisement