BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζόν 49 - Οι Τεράστιοι Σουτέρ

Σεζόν 49 - Οι Τεράστιοι Σουτέρ

Set priority
Show messages by
This Post:
00
303689.161 in reply to 303689.160
Date: 04/11/2020 06:34:35
Enjoy Bulls
III.1
Overall Posts Rated:
121121
Με καθησυχάζει που καταλαβαίνεις πως δεν έγινε κακοπροαίρετα.
Όμως για κάποιον με την εμπειρία την δική μου είναι σίγουρα μία ανάρτηση που δεν θα έπρεπε να είχε γίνει.

This Post:
11
303689.162 in reply to 303689.159
Date: 04/11/2020 06:35:30
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Αρα οπως μου τα λες μπηκα στον δρομο της υπομονης μεχρι να στρωσει η ομαδα

Τα γηπεδα τα χρησιμοποιησες καθολου;

Απο αυτα που μου εχουν πει παιδια που τα χρησιμοποιησαν ειδικα το γηπεδο των βολων ειναι σουπερ. Αν εχεις παικτη απο ντραφτ θα φτασει την βολη στο 20 μεχρι τα 27-28 οποτε μπορεις να παρατεινεις την προπονηση του παικτη και σε μεγαλυτερη ηλικια χωρις κοστος. Μιλαω παντα για το τελευταιο επιπεδο που δινεις ενα εκατομμυριο.

Winter is coming...
This Post:
11
303689.163 in reply to 303689.159
Date: 04/11/2020 13:09:18
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Συγχαρητηρια για την νικη φιλε

Υποσχομαι να μην ειμαι τοσο ευκολος αντιπαλος αν ξανασυνατηθουμε φετος!

ΥΓ
Με τσακισε ο τραυματισμος για τα 2 παιχνιδια του Β3

Winter is coming...
This Post:
00
303689.164 in reply to 303689.163
Date: 04/11/2020 13:21:55
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Με μικροτερη διαθεση κ ενθουσιασμο (τα καλα του κυπελλου) ειχες δυσκολο εργο. Αφου καταφερα να σπασω τη ζωνη κ να βρω ευκολο σκορ με δευτερες επιθεσεις εγιναν ψιλοευκολα τα πραγματα. Παντως αν ξανασυναντηθουμε σιγουρα δεν περιμενω να κερδισω παλι τοσο ευκολα

Ειναι η δομη του παιχνιδιου τετοια που καθε τραυματισμος ποναει

This Post:
00
303689.165 in reply to 303689.1
Date: 04/11/2020 13:31:02
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
Απαραδεκτο εως τραγικο το αποτελεσμα για την ομαδα μας σημερα. Οχι οτι οι ταυροι ειναι καμια ομαδουλα (το αντιθετο μαλιστα), αλλα οταν πας για κατι αξιολογο απαγορευεται να χανεις στην εδρα σου. Δυστυχως αυτο εχει γινει 2 φορες φετος και μαλιστα με τον ιδιο ακριβως τροπο.

Μετα και τα σημερινα αποτελεσματα εχει αρχισει να κουναει μαντιλι η διεκδικηση της πρωτης θεσης στον μπλε ομιλο για εμας. Τουλαχιστον ελπιζουμε να μη μας βρει το τελος της regular season στις θεσεις 3-4.


Last edited by Meteoritis at 04/11/2020 13:32:29

This Post:
11
303689.166 in reply to 303689.165
Date: 04/11/2020 14:26:29
Μετεωρα B.C.
IV.6
Overall Posts Rated:
788788
Second Team:
Avengers B.C.
Εννοείται συγχαρητήρια στον Αλέκο για το διάβασμα του παιχνιδιού και την νίκη του.

This Post:
55
303689.167 in reply to 303689.165
Date: 04/11/2020 15:03:44
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
@Mike G - 7-,
Υ.Γ.2 Dislike στα μηνυματα γιατι δεν εχει? Μια μαυρη μπαλιτσα κατι εστω να βαλω στο φιλο Αιμαρ που δινει φαβορι το διπλο!!! ΕΕΕ που τα χετε δει αυτα ρεεεε λιγο σεβασμος!!!


Kαι μαύρη μπαλίτσα συνάδελφε και διαγραφή και δημόσια διαπόμπευση κανονικά χρειάζεται αυτος ο μπουκ ο Αϊμάρ, μας έχει κάνει άνω κάτω την ομάδα τρεις βδομάδες τώρα!!
Ας όψεται το ψευδώνυμο του, που μας θυμίζει τον παικταρά(αν και το 21 δεν μας αρέσει) και το σύνδρομο μπαζερμπίτερ(ως άλλο Στοκχόλμης) που μας διακατέχει και τελικά καταλήγουμε να του δίνουμε και μπαλίτσες!

Πρώτα ήταν αυτό, σε άρθρο του στο εβδομαδιαίο έντυπο "Κουβάς για όλους", στην ανάλυση του παιχνιδιού Enjoy Bulls- Valencia Basket, αναφερόμενος προφανώς στον Θωμόπουλο των Ταύρων:
Διαθέτουν με διαφορά τον καλύτερο ριμπάουντερ της κατηγορίας

Πωωωω καταστρόφα!
Από κείνη την ημέρα έχω το μαλακιστίρι τον Περονίδη να μου πρήζει τα ούμπαλα ότι έχει θιχτεί και να με παρακαλάει να τον βάλω στο μεταξύ μας παιχνίδι(στον τρίτο γύρο) και να μαρκάρει τον "καλύτερο" στο PF, αφού μέχρι τώρα σε όλα τα παιχνίδια παίζει άμυνα στο SF.

Και πάνω που το σκεφτόμασταν(να γλυτώσουμε και την μουρμούρα), έρχεται ο εν λόγω κύριος, στο ίδιο έντυπο, τις προάλλες να γράψει δημόσια κι αυτό:
Συγκινητική συνέντευξη Τύπου έδωσε ο μάνατζερ των Maddogs ο οποίος είδε τον Περονίδη που προπονούσε για χρόνια να κάνει το ντέμπουτο του στην Εθνική. Δεν κατάφερε να συγκρατήσει τα δάκρυά του μιλώντας για αυτόν αλλά και για τον Βλήμα

Πωωωωω να σου g@m1$0!!!!

Και δεν φτάνει αυτό, πριν προλάβω να μαζέψω τις σκέψεις μου για το πώς θα αντιμετωπίσω τα νέα τερτίπια του μικρού άμπαλου, τώρα που με τη συνδρομή του Αϊμαρ θα θεωρεί ότι με έχει πετύχει σε ευάλωτη κατάσταση, έρχονται κι οι προβοκατόρικες δηλώσεις των ανεκδιήγητων kung flu και mamuwalde περί προπόνησης άμυνας, για να δέσει το γλυκό!

Αποτέλεσμα όλων αυτών, στην πρωινή αναφορά σήμερα, το βλαμμένο να αιτηθεί παύση των προπονήσεων άμυνες-τάπα μέχρι τέλους της σεζόν και αντ'αυτού να μάθει να σπάει καρπό και να σουτάρει τζαμπ σουτ-βολές!!!!!!!!!!

Κατόπιν όλων τούτων, ανακοινώνεται ότι ακόμα κι αν παίξει με τους enjoy bulls ο Περονίδης, ΔΕΝ θα μαρκάρει στο 4 τον Θωμόπουλο και αν τριτώσει το κακό με τον κύριο Aϊμάρ, να ψάξει τρύπα να κρυφτεί, αφού θα ξαμολήσουμε όλους τους μπράβους που έχουμε κατά καιρούς εκπαιδεύσει να τον ψάχνουν!

υ.γ γεια σου άρχοντα Λάζαρε, καλώς σε βρήκα!

υ.γ καλωσορίζω κι εγώ με την σειρά μου μετεωρίτη-τεράστιο στην Ουτοπία!
Καλές προπονήσεις και πορείες στα βήματα των πρωτοπόρων, Μάνου(manu), Γιώργου(mamuwalde) και Νίκου(str77-Ξεφτίλας), που έφτασαν μέχρι και τον τίτλο της Heaven Ουτοπίας, ενώ έχουν προπονήσει και παίκτες Εθνικής ο πρώτος κι ο τρίτος( Μπονόρης-Φράττης) κι έχει αγοράσει τέτοιους ο δεύτερος(Βλήμας-Αρβανιτάκης-Πρινέας).

Last edited by maddoghellas at 04/11/2020 15:04:46

This Post:
11
303689.168 in reply to 303689.167
Date: 04/11/2020 15:33:12
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
υ.γ καλωσορίζω κι εγώ με την σειρά μου μετεωρίτη-τεράστιο στην Ουτοπία!
Καλές προπονήσεις και πορείες στα βήματα των πρωτοπόρων, Μάνου(manu), Γιώργου(mamuwalde) και Νίκου(str77-Ξεφτίλας), που έφτασαν μέχρι και τον τίτλο της Heaven Ουτοπίας, ενώ έχουν προπονήσει και παίκτες Εθνικής ο πρώτος κι ο τρίτος( Μπονόρης-Φράττης) κι έχει αγοράσει τέτοιους ο δεύτερος(Βλήμας-Αρβανιτάκης-Πρινέας).


Σε ευχαριστω για το καλωσορισμα

Βεβαια μεχρι να φτασω παικτη στην εθνικη θα εχουν περασει καμια 15αρια σεζον αλλα εγινε η αρχη τουλαχιστον.

Τα γηπεδα τα εχεις χρησιμοιποιησει;

Ειναι ενα σχετικα καινουργιο χαρακτηριστικο και ψαχνω να βρω ποσο παραγωγικα ειναι ωστε να στησω την ομαδα καταλληλα.

Winter is coming...
This Post:
00
303689.169 in reply to 303689.166
Date: 04/11/2020 15:44:42
Enjoy Bulls
III.1
Overall Posts Rated:
121121
Σε ευχαριστώ.
Απλά είδα πως αφού έχεις καλύτερη ομάδα και παίζουμε στην έδρα σου δεν είχα καμία πιθανότητα να κερδίσω εκτός και αν ρίσκαρα.
Δεν είχα τίποτα να χάσω.








This Post:
22
303689.170 in reply to 303689.168
Date: 04/11/2020 15:45:11
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Τελευταια αγωνιστικη πριν την διακοπη για το All-star και ειχαμε μερικα πολυ ενδιαφερον αποτελεσματα.

Τα παιχνιδια αναξια σχολιασμου ηταν 4 αφου Supernova, LEGENDS, Hannibal και Maddogs προτιμησαν να δωσουν προταιρεοτητα στο κυπελλο και ειχαμε τις ανετες επικρατησεις των Volos, Tromokrates, Aetos και Valencia αντιστοιχα.

Στα αλλα 4 ομως ειχαμε την μεγαλη νικη του Ξεφτιλαικου απεναντι στους Τεραστιους οι οποιοι εχασαν και εναν κομβικο παικτη για 2 εβδομαδες. Ετσι η 1η θεση παραμενει ανοιχτη αν και κακα τα ψεματα θα πρεπει να κανω πολυ λαθος χειρισμους για να χασω το χαντικαπ που εχω αυτη την στιγμη. Οι Bulls πετυχαν ενα σπουδαιο διπλο μεσα στα Μετεωρα και δειχνουν οτι ειναι το μεγαλο φαβορι για την καταληψη της 2ης θεσης των κοκκινων. Πλεον τα Μετεωρα θα δωσουν περισσοτερο βαρος στο Κυπελλο αφου στο πρωταθλημα το πιθανοτερο ειναι να καταληξουν στην 4η ή 3η θεση με βαση και το προγραμμα που εχουν. Η Καρδιτσα πετυχε επισης ενα σπουδαιο διπλο μεσα στον Λεπαντο και μαλιστα παιζοντας με χαμηλοτερη διαθεση. Τα πραγματα γινονται πιο δυσκολα για τους Ψαραδες αλλα εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας ακομα. Τελος ο Στελιος εκαμψε πολυ δυσκολα την αντισταση του OVERDOSE και παρεμεινε στην κορυφη του μπλε ομιλου ισοβαθμος με τον Ξεφτιλαικο. Απο την αλλη ολα δειχνουν οτι ο CUPRA θα καταληξει στην 6η θεση και θα πρεπει να μαζεψει οσες περισσοτερες νικες μπορει για να παρει το πλεονεκτημα εδρας απο τον 6ο μπλε.

Last edited by τεράστιος at 04/11/2020 15:46:50

Winter is coming...
This Post:
00
303689.171 in reply to 303689.168
Date: 04/11/2020 16:04:33
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Εχω χτίσει γυμναστήριο και προπονητήριο μόνο στην Ουτοπία(τώρα θα βάλω και στην πρώτη ομάδα), αμφότερα level 1.
Φέτος είναι η τρίτη σεζόν που τα έχω, οπότε το δείγμα είναι μικρό.
Ειδικά για το γυμναστήριο, που ουσιαστικά δίνει περισσότερα βελάκια από cross training, δεν είμαι σίγουρος για τα αποτελέσματα γιατί μέχρι τώρα έπαιρναν αβέρτα ποπ απς οι παίκτες, αλλά κυρίως στα προπονήσιμα και τα συναφή με αυτά σκιλς.
Στο προπονητικό όμως, αν και με μικρό δείγμα και level 1, αν συνεχίσει να μου δίνει 1 ποπ απ την σεζόν ανά παίκτη στις ελεύθερες βολές, θα είναι σούπερ!

Και μόνο που θα προπονείς, χτίζοντας παράλληλα την ομάδα και ανεβαίνοντας επίπεδα, θα ξανανιώσεις, trust me!
Aλλωστε τρόπο υπάρχουν πολλοί, φαίνεται κι από την πορεία των παιδιών που ανέφερα.
Ο Μάνος, πήγε σφαίρα Heaven, πήρε back to back πρωταθλήματα και μετά προπόνησε τον Μπονόρη για Εθνική.
Ο mamu προπονούσε χαλαρά τρεις ουτοπιανούς εξωτερικούς ψηλούς, ανέβηκε με αυτούς heaven, αγόρασε Βλήμα, έκανε νταμπλ, αγόρασε και Αρβανιτάκη/Πρινέα πήρε άλλο ένα κύπελλο.
Ο Ξεφτίλας ανέβηκε heaven προπονώντας Φράττη, τον έφτασε Εθνική, αναδιοργάνωσε την ομάδα πουλώντας τον και την επόμενη σεζόν έκανε το νταμπλ.

Advertisement