BuzzerBeater Forums

Hellas - I.1 > Σεζον 48-And Now His Watch Is Ended(?)

Σεζον 48-And Now His Watch Is Ended(?)

Set priority
Show messages by
From: str77
This Post:
33
302265.37 in reply to 302265.36
Date: 02/08/2020 08:22:10
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Σας ευχαριστω παιδια! 3ο κυπελλο στην συλλογη μου κ 4η κουπα συνολικα! Αν το διδυμο Παπαρετος-Αργυριου εμενε χωρις κουπα θα ηταν αποκλειστικα δικη μου ευθυνη, μαζι με τον Μποσνιακ ειναι τετοια η ποιοτητα τους που ειναι σχεδον αδυνατο να τους σταματησεις.

Δυστυχως για μενα βεβαια εγιναν ολα λιγο βιαστικα κ εχω μεινει με μια 5αδα. Ηταν αρκετη για να κατακτησω το κυπελλο αλλα εχω τεραστιο μειονεκτημα οταν μιλαμε για σειρες αγωνων οπως στα play off. Με μειονεκτημα εδρας χρειαζομαι ενα θαυμα για το νταμπλ αν κ θα το παλεψω οσο μπορω.

Δεν εγινε τιποτα βασει σχεδιου. Οταν ειδα τον Αργυριου να πουλιεται απλα τον πηρα χωρις να κανω δευτερη σκεψη για τα οικονομικα ή για το πως θα τον αξιοποιησω οταν το υπολοιπο ροστερ υστερουσε. Υστερα ενημερωθηκα οτι ο Παπαρετος θα βγει συντομα στην αγορα κ πουλησα αρον αρον παικτη για να βρω τα χρηματα να τον φερω στην ομαδα μου. Ειχα αυτη την τρελα να παρω ελληνες διεθνεις απο την νεα γενια που εχει φερει επιτυχιες στην εθνικη μας τις τελευταιες σεζον. Για να ανταπεξελθω αφησα την ομαδα με μια 5αδα ισα ισα για να κυνηγησω το κυπελλο που ηταν ο πιο εφικτος στοχος κ να παιξω στο ΒΒΒ την επομενη σεζον.

Ειμαι χαρουμενος που πετυχα τον στοχο μου κ πλεον βαζω πλωρη για τον επομενο στοχο που ειναι το πρωταθλημα. Ηδη σκεφτομαι πως θα διαμορφωσω το ροστερ της επομενης σεζον με μπροσταρηδες τους Παπαρετο-Αργυριου για να επανελθω στα πρωταθληματα μετα απο 13 σεζον. Του χρονου (θελω να πιστευω) δεν θα με σταματαει τιποτα κ κανεις

Last edited by str77 at 02/08/2020 08:25:25

This Post:
44
302265.38 in reply to 302265.37
Date: 02/08/2020 19:36:04
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
ΝΙΚΕΣ Α1 ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ

1)Atsalakotoi BC 500
2)Olympiakos BC 488
3)Olympiakos 2007 474
4)Thrylos BC 458

5)ICI BC 318
6)Olympiakos LEGEND 310
7)Spartans Team 302

8)Asingratitos BC 295
9)Bulls Of Paros 291
10)CRETE 259
11)Terastiousp 211
12)Xeftilaikos 191

13)Campo Stars 184
14)Martiou United 162
15)Μετεωρα B.C. 159
16)Fay-Stelaios 154

17)Hypersonic Dragons 131
18)Xanthi Crocodiles 129
19)Panathinaikos BC 1908 110
20)ARIS 1914 102

Winter is coming...
From: str77

This Post:
11
302265.39 in reply to 302265.38
Date: 02/11/2020 15:55:48
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Στελιο συγχαρητηρια φιλε! Μου πηρες τη ταυτοτητα, κρατησες αυτα τα θηρια στους 70 ποντους. Παρα την διπλη μαντεψια δεν πιστευα οτι θα χασω τοσο ανετα.

Το τελος ηρθε πιο νωρις απο οτι υπολογιζα. Τουλαχιστον θα εχω περισσοτερο χρονο να προετοιμαστω για την επομενη σεζον. Παρολα αυτα το σημερινο πονεσε!

From: str77

This Post:
00
302265.40 in reply to 302265.38
Date: 02/11/2020 15:55:50
Xeftilaikos
A1
Overall Posts Rated:
10751075
Second Team:
Back2Back
Στελιο συγχαρητηρια φιλε! Μου πηρες τη ταυτοτητα, κρατησες αυτα τα θηρια στους 70 ποντους. Παρα την διπλη μαντεψια δεν πιστευα οτι θα χασω τοσο ανετα.

Το τελος ηρθε πιο νωρις απο οτι υπολογιζα. Τουλαχιστον θα εχω περισσοτερο χρονο να προετοιμαστω για την επομενη σεζον. Παρολα αυτα το σημερινο πονεσε!

This Post:
55
302265.41 in reply to 302265.38
Date: 02/11/2020 16:16:55
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
1η αγωνιστικη σημερα για πλει οφ και αουτ και ειχαμε μερικα μεγαλα παιχνιδια.

Στα πλει αουτ το παιχνιδι που ξεχωρισε εγινε αναμεσα σε CRETE και OVERDOSE με τους δευτερους να περνούν απο 40 κυματα για να παρουν την πολυποθητη νικη και να κανουν το 1-0 στην σειρα. 3 παρατασεις σε αγωνα post season ποτε ξανα πριν σε παιχνιδι Α1 Ελλαδος. Μεγαλη η χαμενη ευκαιρια για τον Μανο αφου εκτος απο μεγαλυτερη διαθεση ειδε τον σουπερσταρ της αντιπαλης ομαδας να αποχωρει τραυματιας μετα απο 8 αγωνιστικα λεπτα.

Στους υπολοιπους αγωνες για τα πλει αουτ ειχαμε τις ανετες επικρατησεις απο τα Μετεωρα και τους Τρομοκρατες απεναντι στα Ζωα και την Ξανθη αντιστοιχα.

Η συνεχεια το Σαββατο εκει οπου οι γηπεδουχοι θα παιζουν για την παραμονη τους στην κατηγορια ενω οι φιλοξενουμενοι θα εχουν μια ευκαιρια χωρις το αγχος που θα υπαρχει σε περιπτωση 3ου παιχνιδιου.

Παμε τωρα και στα πλει οφ εκει οπου εγινε ο κακος χαμος.

Τεραστια νικη του Στελιου που σηματοδοτει και την επιστροφη του στην ελιτ του Ελληνικου ΒΒ και της Α1. Μετα απο 17 σεζον θα ξαναβρεθει σε ημιτελικο Α1. Ο Ξεφτιλαικος τελειωνει την σεζον του προωρα αλλα σιγουρα η κατακτηση του κυπελλου κανει την χρονια επιτυχημενη.

Στον ετερο ημιτελικο των μπλε ειχαμε την ανετη επικρατηση του Αετου επι του Βολου. Πλεον ο Αετος ειναι ενα βημα πριν απο την συμμετοχη του σε 2ο σερι τελικο!

Στους κοκκινους Καρδιτσα και Τεραστιους για 42 λεπτα ηταν ενα πραγματικο ντερμπι και η διαφορα των 18 ποντων παραπλανει οσο αφορα την εκβαση του σκορ κατα την διαρκεια του αγωνα.

Στον αλλο κοκκινο ημιτελικο οι Σουπερνοβα κερδισαν τους Λετζεντς και σηματοδοτησαν μια νεα εποχη αφου οι Θρυλικοι Λετζεντς δεν κατεκτησαν καποιον τιτλο μετα απο 9 σεζον ενω δεν θα βρισκονται σε ημιτελικο πρωταθληματος ή Κυπελλου μετα απο 18(!) ολοκληρες σεζον! Αν δεν κανω λαθος ειναι το μεγαλυτερο σερι Ελληνικης ομαδας σε ημιτελικους.

Οι σουπερνοβα ειναι για μενα η ευχαριστη εκπληξη της σεζον και πιστευω οτι αν κανουν τις καταλληλες προσθηκες ενδεχομενως να σαρωσουν τις επομενες σεζον. Με μπατζετ λιγο πανω (ή κατω καποιες μερες) απο το κατωτατο οριο της κατηγοριας θα παιξουν τουλαχιστον στους ημιτελικους Α1 και το κανουν παιζοντας και με ''κανονικη πλει οφ'' τον 1ο τους αγωνα. Πολλα μπραβο πραγματικα. Θα προσπαθησω σκληρα για να μην χασω 2η φορα φετος στην εδρα μου.

Last edited by τεράστιος at 02/11/2020 16:18:51

Winter is coming...
This Post:
44
302265.42 in reply to 302265.41
Date: 02/13/2020 14:26:39
Supernova Elites
A1
Overall Posts Rated:
650650
Μπράβο για τα σεντόνια ,δινουν ένα ενδιαφέρον είτε μας αφορούν είτε οχι...!

Κατά τα άλλα ,επαιζα από 31/12 κάτω από το salary floor περίπου 20k και εδώ κ λίγες μέρες έκανα μεταγραφή αεροδρομίου κ είμαι +6κ από αυτό...
Η στρατηγική αυτή κίνηση με έχει αγχώσει ιδιαίτερα, καθότι η χρεοκοπία μοιαζει να είναι κοντά,αλλά απ'ότι φαίνεται έχει αγχώσει κ τον ανταγωνισμό...! :-)

Σ' ευχαριστώ πάντως για τα καλά σου λόγια! Η διαφορά σε μισθούς + έδρα δεν μου δίνει πολλά περιθώρια για τον ημιτελικό...
Εμείς αφού κερδίσαμε τον προημιτελικό θεωρούμε ότι πήραμε το πρωτάθλημα...! :-P



This Post:
55
302265.43 in reply to 302265.42
Date: 02/17/2020 05:39:10
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Τελειωσε και ο 2ος γυρος των πλει οφ-αουτ.

Η σειρα CRETE-OVERDOSE συνεχισε να ειναι η πιο συναρπαστικη απο τις υπολοιπες των πλει αουτ αφου εκτος απο τα σκορ ειναι και η μόνη που εχει φτασει σε 3ο παιχνιδι. Ο Μανος καταφερε εστω και με μεγαλυτερη διαθεση να παρει την νικη και να δωσει παραταση στην αγωνια αλλα το εργο του ειναι παρα παρα πολυ δυσκολο στον 3ο αγωνα. Εχει μεγαλο μειονεκτημα σε ενθουσιασμο καταστασεις ενω θα αγωνιστει και εκτος εδρας. O CUPRA απο την αλλη εχει ολες τις συνθηκες υπερ του αλλα ο τραυματισμος του Lebednov ισως του χαλασε καπως τα σχεδια. Μεχρι αυριο θα ξερουμε την καταληξη της σειρας.

Τα Μετεωρα καταφεραν σχετικα ευκολα το 2-0 με τα Ζωα και ετοιμαζονται για την 14η σερι συμμετοχη τους στην μεγαλη κατηγορια. Πλεον μετα των υποβιβασμο των Σπαρτιατων ο μετεωριτης γινεται ο 3ος παλαιοτερος εδω σε σερι συμμετοχες.

Στο τελευταιο ζευγαρι των πλει αουτ οι Τρομοκρατες σταματησαν τις 8 συννεχομενες συμμετοχες που ειχε η Ξανθη εδω. Μαλιστα ο conan με 3 νικες στην επομενη αγωνιστικη περιοδο θα καταφερει να μπει στην 20αδα των ομαδων της Α1 με τις περισσοτερες. Αυτη την στιγμη εχει 99.

Στα πλει οφ το κοκκινο ζευγαρι terastious και σουπερνοβα ειχαν εναν κλειστο ημιτελικο στην μεγαλυτερη διαρκεια του και μονο στο τελος εφυγε η διαφορα πανω απο τους 10. Τα ειπαμε για τους Σουπερνοβα σε προηγουμενο ποστ οτι με τις καταλληλες κινησεις θα εχει τρομερο ενδιαφερον η πορεια τους. Λετε να παμε απο τον ενα μισητο στον αλλο οσο αφορα την κυριαρχια στην Α1;

Ειμαι σιγουρος παντως οτι ο Κοτιδης ολα μπορει να τα αντεξει εκτος απο αυτο!

Στον μπλε τελικο ο Στελιος τα επαιξε ολα για ολα και προσπαθησε να παει με +3 προβλεψεις. Απο την στιγμη ομως που αστοχησε στον ρυθμο τα πραγματα εγιναν πολυ δυσκολα και ετσι ο Αετος θα βρισκεται και στον τελικο πρωταθληματος μετα απο αυτον του κυπελλου. Μαλιστα γινεται ο 17ος Ελληνας που καταφερνει να παιξει και για τα 2 τροπαια.
Ειναι ομως και ο μεγαλος ατυχος αφου εχει τραυματια βασικο παικτη που θα χασει και την σειρα.

Το μειονεκτημα της εδρας και ο τραυματισμος κανουν πολυ δυσκολη την αποστολη του αλλα σιγουρα παραμενει ακομα ενας επικινδυνος και υπολογισιμος αντιπαλος.

@karapatsakidis

Ειναι γκαντεμια ενας τραυματισμος σε τετοια παιχνιδια φιλε. Εχω παιξει και εγω τελικο με 5αδατο παικτη τραυματια και αυτο που με ειχε πειραξει τοτε ηταν που δεν θα μαθω ποτε τι θα συνεβαινε εαν επαιζε κανονικα. Μπορει να εχανα και παλι αλλα δεν θα το ξερω ποτε σιγουρα.

Last edited by τεράστιος at 02/17/2020 05:40:28

Winter is coming...
This Post:
55
302265.44 in reply to 302265.43
Date: 02/17/2020 17:24:15
Aetos Anogeion B.C.
III.12
Overall Posts Rated:
419419
Second Team:
Aetos Anogeion Int.
Ήταν 23/06/2017, όταν για ένα λάθος ο πρόεδρος του Αετού δεν κατάφερε να υπογράψει τον Πάκη Κατσίμπαλο (νυν μέλος της Εθνικής μας). Έμοιαζε το τέλειο κομμάτι να πλαισιώσει τους Τσιόμπα κ Νιξον. Του Τσιόμπα δεν του έκατσε καλά. Έκανε όνειρα να παίξουνε μαζί και οι 2 Εθνική κάποια μέρα. Ο πρόεδρος έπρεπε να δράσει άμεσα. Σε 3 μέρες, ο Thomas Gabriel είχε υπογράψει έναντι 2Μ. Ο Τσιόμπα έξαλλος τσακώθηκε με τον πρόεδρο μιας και η ομάδα δεν κατάφερε να κλείσει 2ο Έλληνα.

Έκτοτε ο Gabriel έβαλε στόχο να δικαιώσει τους πάντες και να βοηθήσει τον Τσιόμπα να παίξει εθνική κάποια μέρα. Σαν Role Model, για 966 ημέρες / 136 βδομάδες, δεν έχασε ποτέ προπόνηση. Μέχρι αυτή τη βδομάδα. Μόλις ένιωσε το τράβηγμα, γύρισε στον πάγκο και είπε στον Τσιομπανάκη «αναλαμβάνεις». Ο ηγέτης μπήκε μέσα και με +22 όσο ήταν στο παρκέ έδωσε τη νίκη-πρόκριση στην ομάδα.

Τώρα τελικούς, και το πουλέν της ομάδος πρέπει να αποδείξει ότι... όντως ήρθε η ώρα να κάνει κουμάντο. Το πόσο εφικτό είναι, μένει να το δούμε στη πράξη. Καλούς τελικούς champion!


Υ.Γ: Στα αποδυτήρια επικράτησε απογοήτευση για τον τραυματισμό του Gabriel, αλλά το φταίξιμο δε το έριξε κανείς στην ομάδα του Στέλιου. Εξ άλλου, κ αυτός με τη σειρά του έχει βοηθήσει την ομάδα να είναι φέτος εκεί που είναι με τις συμβουλές του στο παρελθόν. Ποιο πολύ στο μάτι του NT coach της Γαλλίας μπλέκει το ιατρικό team, που δεν περνάει Παρασκευή να μη τον περάσει από casting τώρα τελευταία…


Υ.Γ.2: Τον τραυματισμό του Gabriel απάλυνε ο αποκλεισμός του μισητού σωματείου Supernova Elites . (είσαι δύναμη Kung Flu!)

This Post:
00
302265.45 in reply to 302265.30
Date: 02/18/2020 17:50:20
terastiousp
III.14
Overall Posts Rated:
31963196
Second Team:
White Walkers
Δηλαδή να κοιτάξουμε μήπως πάρουμε τίποτα φέτος γιατί από του χρόνου δεν θα μας αφήσεις;

Winter is coming...
From: stelaios

This Post:
33
302265.46 in reply to 302265.39
Date: 02/18/2020 18:06:36
Overall Posts Rated:
10001000
Λίγο καθυστερημένα, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ...

Συγχαρητήρια για το κύπελλο!!!

Δεν είναι καθόλου εύκολο να φτάνει κανείς στην κορυφή. Κι εσύ το έχεις πετύχει όχι μια φορά, αλλά σε δύο κύκλους!!!

Για να καταλάβουμε καλύτερα τι λέω θα αναφέρω το εξής. Ο μόνος Έλληνας μάνατζερ που έχει καταφέρει μέχρι σήμερα να πάρει πρωτάθλημα Α1 σε δύο διαφορετικούς κύκλους της ομάδας του είναι ο Μάτσας. Εσύ μετά το πρωτάθλημα της σεζόν 36 κατάφερες να σηκωθείς ξανά και να κατακτήσεις άλλα 2 κύπελλα και να παίξεις κι άλλες 2 φορές στους τελικούς. Είσαι πολύ πολύ κοντά! Είναι θαυμαστή επιτυχία η επάνοδός σου στην κορυφή! Ειλικρινά.

Τώρα για το μεταξύ μας, σε ευχαριστώ. Για εμένα ήταν χαρά προφανώς. Είχα να νικήσω σε αγώνα πλέι οφ από τις 2/8/2015!!!

Θέλω να βρω τον τρόπο να κάνω όσα περιγράφω παραπάνω για εσένα. Υστερώ σε χρόνο, έχω όρεξη όμως και αγάπη για το παιχνίδι, υπομονή.

Φέτος ο στόχος ήταν η παραμονή, αλλά ήθελα να το πετύχω μπαίνοντας στην 4άδα. Ελπίζω του χρόνου να τα πάω ακόμα καλύτερα.

This Post:
00
302265.47 in reply to 302265.44
Date: 02/18/2020 18:17:07
Overall Posts Rated:
10001000
Ευχαριστώ για την καλή σου την κουβέντα.

Συγχαρητήρια για την πρόκριση στους τελικούς. Ειλικρινά λυπάμαι που σου τραυμάτισα τον Gabriel με αποτέλεσμα να τον στερείσαι στους τελικούς. Είναι κρίμα, το ξέρω.

Στο μεταξύ μας ξεγλίστρησες. Αν ευστοχούσα στο διπλομάντεμα συνδυαστικά με τον τραυματισμό του Gabriel, μπορεί και να ήμουν εγώ στους τελικούς.

Πάντως τελικό και σε πρωτάθλημα και σε κύπελλο την ίδια σεζόν... Άξιος συγχαρητηρίων, πανάξιος!!!!


Advertisement