BuzzerBeater Forums

BB Hellas > U21 National Team Debate Thread

U21 National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
296489.9 in reply to 296489.8
Date: 10/29/2018 12:25:38 PM
Overall Posts Rated:
11
Βelbento δεν ειναι ο Jase καλυτερη επιλογη γιατι κ αυτος εχει βρεθει στην 4η κατηγορια μετα απο πολλες σεζον στο παιχνιδι.

Θα σου πω Jase. Αλλοι παικτες που ξεκινησαν να παιζουν το παιχνιδι τον ιδιο καιρο ή μετα απο εσενα, εχουν κρατησει τις ομαδες τους μακρια απο την 4η κατηγορια, αρα κανανε κατι καλυτερα απο εσενα. Κ εγω θα σου πω να τους ρωτησεις πως το πετυχαν κ οχι να πεις: Εγω ξερω το παιχνιδι. Ακομη, ο σκοπος ειναι να λεμε τι θα ειναι καλο για την εθνικη κ οχι να πουμε κατι για να βγουμε προπονητες της εθνικης. Εγω αυτα τα λεω χωρις να ειμαι υποψηφιος κ δεν εχω δει καλυτερο σκεπτικο. Αν γραψει καποιος κατι πιο καλο θα του δωσω σημασια.

This Post:
00
296489.10 in reply to 296489.9
Date: 10/29/2018 12:33:32 PM
.:Champions BC:.
III.14
Overall Posts Rated:
216216
Second Team:
.:Champions BC:. II
Παρ'ολα αυτα ο υποψηφιος που θες να ψηφίσεις, μαζί με τους υπολοιπους πλην εμού και του Μπελβεντο δεν έχει μπει καν στον κόπο να γράψει τι τον κάνει τον ιδανικό προπονητή. Κάποιος που δεν αφοσιώνει ούτε 5 λεπτά να πει δυο λόγια, με τι δικαιώμα ζητάει την ψήφο μας;

This Post:
00
296489.11 in reply to 296489.10
Date: 10/30/2018 2:12:26 PM
Overall Posts Rated:
11
Το θεμα ειναι ο ιδιος ο παικτης να ξερει να παιζει καλα κ οχι να μας αναλυει πως κ τι θα κανει. Αφου μονος του θα εχει την εθνικη, εμεις ειτε ξερουμε ειτε δεν ξερουμε πως θα παιξει, δεν αλλαζει κατι. Το ξαναειπα κ πιο πανω, βλεπεις τι εχει κανει ο καθενας, κ αυτος που εχει μεινει μακρια απο την 4η κατηγορια, σημαινει οτι εχει προχωρησει στο παιχνιδι. Ενω οι αλλοι εχουν μεινει στα ιδια. Κ ειπα οτι οσοι εχουν ξαναγινει προπονητες της εθνικης κ δεν μπορεσαν να την πανε πολυ ψηλα, θα ξανακανουν περιπου τα ιδια κ αρα ειναι το πιο πιθανο παλι η εθνικη να μην παει ψηλα. 2 φορες θες να τα γραφω για να τα καταλαβεις ή μηπως δε θες να τα καταλαβεις? Ασε που θα επρεπε να τα ειχες αντιληφθει απο μονος σου αυτα, δηλαδη το πως να ξεχωριζεις ποιος εχει προχωρησει στο παιχνιδι κ ποιος οχι. Δε με νοιαζει αν καποιος ειναι υποψηφιος ή οχι, πρεπει να λεει τα σωστα κ οχι οτι συμφερει τον εαυτο του.

This Post:
11
296489.12 in reply to 296489.11
Date: 10/30/2018 2:49:34 PM
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Θα σου συνιστούσα εντελώς φιλικά να δώσεις στον εαυτό σου χρόνο να διαβάσει(πολύ) για το παιχνίδι και συγχρόνως να το μάθει και στην πράξη παίζοντας το.
Καλώς ή κακώς, η δομή του δεν έχει καμία σχέση με άλλα μανατζερικά παιχνίδια μπάσκετ, ούτε και με το κανονικό κι αυτό σε συνάρτηση με την απειρία σου(σε θεωρία και πράξη) κάνει κάποια από τα γραφόμενα σου εντελώς άστοχα, όταν υπό άλλες συνθήκες θα ήταν απόλυτα συμβατά με την περίσταση και λογικά.

Last edited by maddoghellas at 10/30/2018 2:50:15 PM

This Post:
00
296489.13 in reply to 296489.12
Date: 10/30/2018 4:23:58 PM
Overall Posts Rated:
11
Δε χρειαζεται να γραφεις οτι τα λες φιλικα. Απο μονος καταλαβαινω ποτε ο αλλος μιλαει για να το παιξει καποιος ή οχι. Τελοσπαντων ποιος σου ειπε οτι δεν εχω διαβασει εγχειριδια κ αλλα τετοια στο παιχνιδι? Αλλα κ που τα διαβασα δεν εβλεπα σχεδον τιποτα καινουργιο σε σχεση με αλλα παιχνιδια μανατζερ ομαδας μπασκετ που εχω παιξει. Αντιθετα μου φαινεται πως εσυ δεν εχεις κοιταξει καποια αλλα αναλογα παιχνιδια. Οποτε σε οσα πραματα ανεφερες εισαι εντελως λαθος. Υστερα που λες οτι ειναι αστοχα καποια απο αυτα που λεω, οταν καποιος φτανει στο σημειο να τον παιρνει η κατω βολτα ειναι χειροτερος απο εναν αλλο που δε φτανει σε αυτο το σημειο κ αυτο ισχυει γενικα, οχι μονο στο παιχνιδι. Οπως κ καποιος που εχει κανει κατι κ δεν προχωρησε ιδιαιτερα, το πιο πιθανο ειναι οτι αν το ξανακανει θα φτασει στο ιδιο σημειο.

Μαλλον οταν ησασταν μικροι, σας τα μαθαιναν λαθος ή μπορει κ να μη σας τα μαθαιναν καθολου, οποτε μιας κ εχετε ιντερνετ, γραψτε στην αναζητηση:Πως να ξεχωριζω τον επιτυχημενο απο τον αποτυχημενο. Ή γραψτε παρομοιες φρασεις κ δειτε τι λενε διαφορα site για αυτο. Μην πειτε οτι ειστε μεγαλοι ή οτι ξερετε οσα πρεπει να ξερετε κ πως δεν εχετε να μαθετε κατι αλλο πλεον.

This Post:
33
296489.14 in reply to 296489.13
Date: 10/30/2018 4:59:34 PM
Maddogs-Hellas
IV.5
Overall Posts Rated:
13091309
Το φιλικά το εννοούσα και το εννοώ γιατί σε αντίστοιχα λάθη υπέπεσα κι εγώ όταν ξεκίνησα το παιχνίδι(κι είχα επίσης διαβάσει όλο το εγχειρίδιο πχ).

Από κει και πέρα, αν και όταν διαβάσεις αρκετά και παίξεις για κάποιο διάστημα το παιχνίδι για να εμβαθύνεις ακόμα περισσότερο, θα είσαι σε θέση τουλάχιστον να καταλάβεις πόσοιδιαφορετικοί τρόπο υπάρχουν να παίξεις το παιχνίδι, πώς δουλεύει η προπόνηση, τί σχέση έχει με την οικονομία, τί σχέση έχει με την αγωνιστική πρόοδο της ομάδας(ειδικά όταν μιλάμε για πάνω από ένα προπονήσιμο) και κατ'επέκταση πόσο άστοχα είναι αυτά που έχεις γράψει.
Επίσης θα καταλάβεις σε ποια συγκεκριμένα πλαίσια δουλεύει η (κάθε)EθνικήU21, πόσους περιορισμούς έχει και τί συγκεκριμένες στοχεύσεις μπορεί εκ της δομής του παιχνιδιού να έχει.
Τότε, μπορείς να πας στα αντίστοιχα νήματα των εκάστοτε εκλογών και να κρίνεις αν οι στόχοι που ετίθεντο από τα κατά καιρούς τιμς ήταν οι ενδεδειγμένοι κι αν επ'αυτών η θητεία τους ήταν επιτυχημένη ή όχι.

Μπορείς επίσης να ρωτήσεις οτιδήποτε δεν καταλαβαίνεις στο φόρουμ, όπως και να ζητήσεις τη συνδρομή κάποιου μέντορα που θα σε βοηθήσει τον πρώτο καιρό.

υ.γ Αν και πάλι είσαι εκ των προτέρων αρνητικός, σου προτείνω να ψάξεις και να διαβάσεις για το φαινόμενο(σύνδρομο) Dunning-Kruger...

Last edited by maddoghellas at 10/30/2018 5:11:55 PM

This Post:
00
296489.16 in reply to 296489.15
Date: 10/30/2018 8:01:07 PM
Overall Posts Rated:
11
Τωρα εσυ μονο κ μονο για να διαφωνησεις πεταχτηκες? Αφου εσυ ενδιαφερεσαι, εσυ να ψαξεις. Αμα δεν πιστευεις δικο σου προβλημα.