BuzzerBeater Forums

BB Hellas > U21 National Team Debate Thread

U21 National Team Debate Thread (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
296489.4 in reply to 296489.3
Date: 10/25/2018 08:28:30
Overall Posts Rated:
2626
Έτσι είναι... Και διάθεση να έχει κάποιος, θέλει τουλάχιστον πέντε άτομα στο team για να φεύγουν συνέχεια μηνύματα. Πρέπει να βρεθούν μάνατζερ πρόθυμοι να προπονήσουν από μικρές ηλικίες. 18-19. Αν δεν γίνει αυτό, δεν πρόκειται να κάνουμε το upgrade στο επίπεδο.

Δυστυχώς και εμείς κουραστήκαμε να στέλνουμε μηνύματα και να παρακαλάμε μάνατζερ να αναλάβουν παίκτες. Αν δεν υπάρχει διάθεση, όσο και να προσπαθείς....

Ελπίζω να χτιστεί ένα δυνατό team. 1-2-3 άτομα δεν θα είναι αρκετά....


This Post:
11
296489.5 in reply to 296489.4
Date: 10/25/2018 14:07:01
Overall Posts Rated:
334334
2/3 υποψηφιους με το 13 στο ονομα τους...
ο 3ος παιζει απο τοτε που ξεκίνησε το παιχνιδι και το κλτερο που έχει κανει ειναι να παιξει στη ΙΙ και αυτο όταν ξεκίνησα εγώ το παιχνίδι , προπονηση παικτων με βαση το ροστερ του δεν υπαρχει ούτε προπονημένος ελληνας σοβαρος παικτης με βαση τις μεταγραφές του.

κανενας μεχρι στιγμής δεν εχει πει 2 λογια..
εχουμε ,εγω τουλαχιστον αλλον ενα χρονο στη μεγαλη και μετα ελεγα τελος οι εθνικές αλλα αν συνεχισει έτσι προτιμάω να βαλω υποψηφιότητα και αν βγω να παω στον ημιαυτόματο δλδ όσοι θέλουν να μου στέλνουν μνματα για τους παικτες τους και εγω θα στέλνω στους λιγους ?(αν με αφήσει η αίσθηση υποχρέωσης που έχω όταν αναλαμβανω κατι) και καλους απο μονος μου.
Υ.Γ. 1 σρυ στους υπολοίπους του τιμ που το γραφω αυτο χωρις να τους έχω ενημερώσει .. η ανανεωση για το τελος της προηγουμενης σεζον (απο τη προπονηση της παρασκευης εχει αρχισει κανονικα και θα ολοκληρωθεί όπως πρεπει μεσα στο σκ)
Υ.Γ. 2 μαυρα χαλια ...

This Post:
00
296489.6 in reply to 296489.5
Date: 10/29/2018 00:29:26
Overall Posts Rated:
11
Δεν ειμαι καιρο στο παιχνιδι, αλλα επαιζα ομοια παιχνιδια ως μανατζερ ομαδας μπασκετ. Κ να μην ειχα ξανασχοληθει, απλα θα ρωτουσα να μαθω κ θα καταλαβαινα γρηγορα πως παιζεται. Βλεπεις που δεν παει καλα η ομαδα κ ψαχνεις να δεις αν φταιει η τακτικη, το μειονεκτημα καποιου παικτη ή το στησιμο της ομαδας του αντιπαλου. Κοιτας ποιοι ειναι οι καλυτεροι στο σκοραρισμα απο τους αντιπαλους κ βαζεις αναλογα την αμυνα σου.

Λοιπον, θα ψηφισω τον cezarleader, γιατι θελω να ειναι προπονητης της εθνικης καποιος που δεν εχει φτασει την ομαδα του στην 4η κατηγορια απο την οποια ξεκινησε, μετα απο 10, 15, 20 σεζον παιζοντας το παιχνιδι. Γιατι αν εισαι στην 4η κατηγορια μετα απο τοσο καιρο, τοτε δεν εχεις προχωρησει στο παιχνιδι. Θα πει κανεις οτι κ αλλος υποψηφιος ειναι για καιρο σε μεγαλη κατηγορια, αλλα εγω λεω οτι οσοι εχουν ξαναγινει προπονητες της εθνικης κ δεν μπορεσαν να την πανε πολυ ψηλα, θα ξανακανουν περιπου τα ιδια κ αρα ειναι το πιο πιθανο παλι η εθνικη να μην παει ψηλα. Ας μη γινονται πολυ συχνα οι ιδιοι κ οι ιδιοι προπονητες της εθνικης. Οπως εχω δει κ απο τα τροπαια των εθνικων Ανδρων κ Νεων, οι προηγουμενοι προπονητες φαινεται οτι δεν εχουν κανει κατι πολυ καλο. Θα υπαρχει πιο μεγαλη πιθανοτητα να παει καλα η εθνικη με καλο νεο προπονητη, ο οποιος θα παιξει με το δικο του τροπο. Μην ψηφιζετε καποιον επειδη ειναι σε μεγαλη κατηγορια, αν δεν τα παει πολυ καλα στην εθνικη.

This Post:
11
296489.7 in reply to 296489.6
Date: 10/29/2018 08:53:44
.:Champions BC:.
III.14
Overall Posts Rated:
216216
Second Team:
.:Champions BC:. II
Ίδιας δυσκολίας είναι νομίζεις το παιχνίδι σήμερα και πριν απο 20 σεζόν; Οι ομάδες βελτιώνονται, οι κατηγορίες συνολικά ανεβάζουν επίπεδο και πλέον έχει γίνει εξαιρετικά δύσκολο να φτάσει κάποιος μέχρι την Α' Εθνική. Κάποιος που παίζει 30-40 σεζόν το παιχνίδι μπορεί να έχει περάσει παρα πολλές διαφορετικές φασεις. Μπορεί να έχει προχωρήσει σε εθελουσιους υποβιβασμους, μπορεί να έχει κατα καιρούς λιγοτερο χρόνο ή και όρεξη να ασχοληθεί, μπορεί απλά να έχει χάσεις δικαιοτατα έδαφος λόγω του υψηλού ανταγωνισμού.
Το να ερχεσαι εσύ, να κοιτάς απλά το ιστορικό ομάδας και να πετάς την αμπελοφιλοσοφια σου αποτελεί απόλυτα επιδερμική προσέγγιση και ΔΕΝ ειναι επιχειρήμα.

Το ίδιο φυσικά ισχύει και για τον Μπελβεντο που εκανε αντίστοιχα επιδερμική αξιολόγηση για να μας πείσει οτι θα μας κάνει και χάρη (!) να βάλει υποψηφιότητα και να μας γλυτώσει απο το κατά φαντασία κακό σαν αλλος Δον Κιχώτης...

This Post:
00
296489.8 in reply to 296489.6
Date: 10/29/2018 08:58:34
Overall Posts Rated:
334334
με βαση τα λεγόμενα σου ο jase ειναι κλτερη επιλογή και όχι ο cezarleader

Last edited by Belbento at 10/29/2018 09:00:57

This Post:
00
296489.9 in reply to 296489.8
Date: 10/29/2018 12:25:38
Overall Posts Rated:
11
Βelbento δεν ειναι ο Jase καλυτερη επιλογη γιατι κ αυτος εχει βρεθει στην 4η κατηγορια μετα απο πολλες σεζον στο παιχνιδι.

Θα σου πω Jase. Αλλοι παικτες που ξεκινησαν να παιζουν το παιχνιδι τον ιδιο καιρο ή μετα απο εσενα, εχουν κρατησει τις ομαδες τους μακρια απο την 4η κατηγορια, αρα κανανε κατι καλυτερα απο εσενα. Κ εγω θα σου πω να τους ρωτησεις πως το πετυχαν κ οχι να πεις: Εγω ξερω το παιχνιδι. Ακομη, ο σκοπος ειναι να λεμε τι θα ειναι καλο για την εθνικη κ οχι να πουμε κατι για να βγουμε προπονητες της εθνικης. Εγω αυτα τα λεω χωρις να ειμαι υποψηφιος κ δεν εχω δει καλυτερο σκεπτικο. Αν γραψει καποιος κατι πιο καλο θα του δωσω σημασια.

This Post:
00
296489.10 in reply to 296489.9
Date: 10/29/2018 12:33:32
.:Champions BC:.
III.14
Overall Posts Rated:
216216
Second Team:
.:Champions BC:. II
Παρ'ολα αυτα ο υποψηφιος που θες να ψηφίσεις, μαζί με τους υπολοιπους πλην εμού και του Μπελβεντο δεν έχει μπει καν στον κόπο να γράψει τι τον κάνει τον ιδανικό προπονητή. Κάποιος που δεν αφοσιώνει ούτε 5 λεπτά να πει δυο λόγια, με τι δικαιώμα ζητάει την ψήφο μας;

This Post:
00
296489.11 in reply to 296489.10
Date: 10/30/2018 14:12:26
Overall Posts Rated:
11
Το θεμα ειναι ο ιδιος ο παικτης να ξερει να παιζει καλα κ οχι να μας αναλυει πως κ τι θα κανει. Αφου μονος του θα εχει την εθνικη, εμεις ειτε ξερουμε ειτε δεν ξερουμε πως θα παιξει, δεν αλλαζει κατι. Το ξαναειπα κ πιο πανω, βλεπεις τι εχει κανει ο καθενας, κ αυτος που εχει μεινει μακρια απο την 4η κατηγορια, σημαινει οτι εχει προχωρησει στο παιχνιδι. Ενω οι αλλοι εχουν μεινει στα ιδια. Κ ειπα οτι οσοι εχουν ξαναγινει προπονητες της εθνικης κ δεν μπορεσαν να την πανε πολυ ψηλα, θα ξανακανουν περιπου τα ιδια κ αρα ειναι το πιο πιθανο παλι η εθνικη να μην παει ψηλα. 2 φορες θες να τα γραφω για να τα καταλαβεις ή μηπως δε θες να τα καταλαβεις? Ασε που θα επρεπε να τα ειχες αντιληφθει απο μονος σου αυτα, δηλαδη το πως να ξεχωριζεις ποιος εχει προχωρησει στο παιχνιδι κ ποιος οχι. Δε με νοιαζει αν καποιος ειναι υποψηφιος ή οχι, πρεπει να λεει τα σωστα κ οχι οτι συμφερει τον εαυτο του.