BuzzerBeater Forums

BB Srbija > A reprezentacija - Sezona 41

A reprezentacija - Sezona 41

Set priority
Show messages by
From: krmelj
This Post:
11
292103.1
Date: 01/17/2018 16:30:30
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Nisam imao vremena da najavim utakmicu, ovih dana i neka godisnjica veze itd. Sad cemo da odradimo odredjene stvari.

Pocelo je EP u Srbiji. Pocelo je tesko bogami... Prvi protivnik bila nam je reprezentacija Rusije, moze se reci prosecnog kvaliteta. Mozda sam ih cak i ja malo potcenio pri sastavljanju taktike, jesam sigurno, nece se vise desavati. (44753). Oni su promenili selektora, to moze da bude koska, ne zna se sta sad ocekivati od njih, mi imamo istog dakle, moze se nesto predvideti. Taktike su i bile takve, oni nas umrtvili tom 3-2 zonom na nas spoljni napad, a nasa odbrana nije bila na kvalitetnom nivou, na koji smo navikli tokom Utesnog turnira, pogotovo sto kao domacini treba da grizemo.
Tokom trece cetvrtine odlepili smo se na plus 10 po drugi put, mislilo se e pa sad je konacno to to. Oni se opet ponovo vratise, cak su i poveli u poslednjoj cetvrtini, na 3 minuta do kraja je bilo nereseno ali Bozo je pogodio neke suteve i provukli smo se, pobeda potpuno na misice. Treba izvuci pouke iz ove utakmice, jeste za zabrinutost, umalo da kiksnemo odmah na startu. Losa utakmica, nismo funkcionisali, mnogo promasaja pre svega Zivadina, mnogo izgubljenih lopti. Morace to da ide mnogo, mnogo, mnogo bolje.

Na kraju se ipak pise pobeda i to je najbitnije. Slede utakmice za isprobavanje taktickih varijabli, prvo Malta pa Skotska i onda Norveska, dok ne krene ono pravo. Prebrodili smo Ruse, videcemo koliko su opasni protiv Grka i Italijana u narednim utakmicama.


Imamo i novog skauta! Za rubriku verovali ili ne. Cone 94 (42643) nam se pridruzio, dobrodosao! Ima li slucajno nekoga ko bi jos da nam se pridruzi u skauting sluzbi? Imao bi skroz odresene ruke u pogledu savetovanja za pravljenja kakvog god tipa igraca!

This Post:
11
292103.2 in reply to 292103.1
Date: 01/17/2018 18:19:44
KK Zekica
Prva Liga
Overall Posts Rated:
384384
Second Team:
Rabbit Hole
Trema ih je malo poremetila, ipak se igralo pred domacom publikom a MI do sada nismo na to navikli
Bice to sve bolje I jace kako prvenstvo bude odmicalo.

Cestitke na pobedi, ona se jedino boduje ;) a to kako smo igrali manje je bitno sada.

From: Andra93

This Post:
33
292103.3 in reply to 292103.1
Date: 01/18/2018 14:03:59
Overall Posts Rated:
104104
Cestitke na pobedi!

Ogromna pohvala za novog skauta! Svidja mi se njegova inicijativa.

Evo mene je motivisao da se prijavim za mesto skauta A ili U21, kome je vise potrebno...

From: krmelj

This Post:
00
292103.4 in reply to 292103.3
Date: 01/18/2018 20:05:58
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Cestitke na pobedi!

Ogromna pohvala za novog skauta! Svidja mi se njegova inicijativa.

Evo mene je motivisao da se prijavim za mesto skauta A ili U21, kome je vise potrebno...


Kod nas, kod nas ovamo. Gori pod nogama!

From: krmelj
This Post:
33
292103.5 in reply to 292103.4
Date: 01/19/2018 15:22:41
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Ozbiljno pitanje za sve skaute sa google disca!!!

Da vam ne bih svima posebno pisao, da li i dalje pratite te igrace tamo i ima li iole volje ili se nema vremena, ne radi se nista? Molio bih ove ljude da se jave povodom ovog bitnog pitanja. Dakle, Markovic, Zvone, Atlas, Viktor i J.M. Saric. Andra se javio da moze. Ako se nema vremena, da preuredimo listu skauta, koliko se moze, da igraci ne trpe i da se izvuce koliko moze iz njih. Hvala.

Last edited by krmelj at 01/19/2018 15:23:27

This Post:
55
292103.6 in reply to 292103.5
Date: 01/21/2018 09:24:11
KK Losers
Prva Liga
Overall Posts Rated:
318318
Second Team:
DZASK United
Nije bas da se nista ne radi..Posle svih ovih sezona skautiranja (a neprekidno radim sa klincima od tamo neke sezone 22-23), stvarno nemam volje da svakog petka saljem mejlove i pitam jel bilo nesto i brojim im minute. Nikad mi nece biti jasno kako te ljude, koji imaju veoma talentovane klince i predoceno im je da su uz pravilan trening sigurni reprezentativci, mrzi da proslede skilove skautu, nego ovaj mora smarati svakog petka. Zar se nema motiva za tu zastavicu? Meni je to najlepsi deo igre, tih par minuta Lalata u svetom dresu mi je draze nego bilo kakva klupska pobeda.
Vraticu se na temu..Ovi iz sezone 32 su ocajni. Njih smo cika Frankie I ja uzeli da pomognemo tvom burazeru, jer niko nije hteo da ih prati. Problem je sto smo ih i mi preuzeli kada je proslo oko sezonu ipo od njihovog draftovanja. Tu imamo supertalentovanog Gicheva, solidne Bajica i Grgurevica i to je to. Pejovic je bio fin talenat, Danac ga je dobro trenirao, ali je onda prestao i da odgovara na mejlove i da ga trenira. Na te stvari ne mozemo da uticemo..Prodaja je kasno usledila i taj igrac je izgubljen. Milojkovica je ''sredio'' Kinez, saradnja naravno nikakva. Stjepanovicev vlasnik mi je na prvi mejl odgovorio prosle sezone, poslusao me je da trenira ID, ali jako tesko da se to moze sada srediti. I gore ima jos previse posla, a sa ovim sekundarnim skilovima nam ne sluzi nicemu..Bar taj ID da se malo izvuce i onda OD+PA. Djenic prop'o, Baljak I Cakan nikad nisu ni bili ozbiljni kandidati za A tim.
Sezona 34..Ti su moji od starta, ne zato sto sam zeleo, nego zato sto niko nije hteo da ih preuzme. Pa ti sad vidi, znas I sam koliko posla imas oko ovih matorijih, plus cele dve sezone dok ti traje selektorski mandat moras da skautiras I celu grupu klinaca od 18 I 19 godina. Tada smo bili prvi na svetu, bilo je vise korisnika, a nikom nije palo na pamet da se prihvati posla skauta. Takav smo narod, cim smo na vrhu izgubimo motiv. Celo EP I SP na chatu smo bili Andra, Frankie i ja, incident je bio ako se pojavi jos neko. Prognoziram da ce opet biti isto kad se vratimo na prvo mesto.
Obrenov je u sigurnim rukama, dvojac Atlasa nema potrebe da komentarisem. Valter nije bio vrhunski talenat, ali se fino radi sa njim. Imamo u perspektivi dva dobra beka/pleja, kakve prizeljkujes, Balasevica I Grubaca, mada mi se cini da su vlasnici poceli malo da zabusavaju. Pod kosem retko ko vredan pomena, Stevic solidan, ali prati nekog Rumuna, Golocorbina ce ukociti pot, mada Francuz zna sta radi..Ostalo ocaj.

Ko god ima talentovane klince i ima nedoumice oko treninga, slobodno neka me kontaktira. Imam dosta iskustva oko treninga i svako ko hoce da uci, moze da me ''smara''. Postalo mi je dosadno da na silu teram ljude da rade nesto za sta nisu preterano zainteresovani, ne zelim da uzalud trosim vreme i energiju.

This Post:
33
292103.7 in reply to 292103.6
Date: 01/21/2018 20:44:01
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Nisam rekao da se nista ne radi nego lepo pitao ko hoce, moze, ko ne moze, da ga rasteretimo ako nadjemo nekoga voljnijeg Na pocetku proslog mandata nikako nisam uspeo da formiram skauting ekipu, prosle sezone nisam ni pokusavao, izgubio brale i ja volju jer sam kontaktirao licno 15 prvoligaskih i drugoligaskih menadzera jer se niko nije odazvao preko foruma kada sam pitao. Od tih 15 njih cetvorica koliko se secam su rekli da bi mogli malo, medjutim dvojica od njih nisu ni usli u google disc, a za drugu dvojicu ne znam...mozda nesto malo. Tebi brale niko nista ne zamera, ako je neko odvajao vreme pomagajuci razvoju klinaca to si ti. Pa ti si mi omiljen menadzer

Realno mene moze da boli uvo i odradim mandat ovaj, probamo da izvucemo koju medalju i aj cao, neka se posle drugi snalazi. Nego, evo poslednji pokusaji da se to malo organizuje. Da nije bilo Coneta koji mi se javio decko pun elana da pomogne i ispromovise sve ovo, verovatno ni ja ne bih imao volju da ponovo jurim skaute. Svaka mu cast, dugo dugo nisam video da je neko tako entuzijastican i pun volje da zainteresuje zajednicu za reprezentaciju. Alal mu vera i veliko hvala!

From: krmelj
This Post:
00
292103.9 in reply to 292103.1
Date: 02/05/2018 11:27:41
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Nisam najavljivao prethodne dve utakmice jer su protivnici bili potpuno neinteresantni i spadaju medju najslabije reprezentacije na ''Starom kontinentu'', Malta i Skotska.

Danas igramo nesto zanimljiviji mec, tacnije bio bi zanimljiviji da Norveska nije ispucala entuzijazam protiv Estonije. Norvezani su dobili taj mec ali istroseni ce na megdan nama. Pa, odlicno, sto da ne. Nek se trose jedni protiv drugih. Oni imaju igrace visokih plata i sasvim su solidnog kvaliteta ali ocekujemo ipak rutinsku pobedu. U ovom kolu ce biti jedan zanimljiv mec u nasoj grupi, istocno-evropski derbi izmedju Rusa i Estonaca. Ko izgubi taj mec definitivno je otpao iz trke za drugi krug, najboljih 12. Rusi bi bili u odlicnoj poziciji da nisu neshvatljivo imali manje zalaganje u mecu sa Italijanima u proslom kolu, te da su dobili taj mec, ovo bi im bila polu mec lopta za dalji krug jer su vec dobili Grke. Sa druge strane, Estonija je ''pukla'' od Norvezana pa ce morati ovde da se cupaju. U sledecem kolu je vec bas ozbiljna prica, Grci idu na Italijane, a mi na Estoniju.

Forma nam je i prosle i , za sada, ove sezone na respektabilnom nivou i hvala vecini menadzera na odrzavanju minuta igracima. Koliko je samo lakse voditi sve ovo i sastavljati raznovrsne taktike kada se nema problema sa formom. Da kucnem u drvo...

Za oko pola cuke, Srbija - Norveska.

From: krmelj
This Post:
11
292103.10 in reply to 292103.1
Date: 02/19/2018 11:48:56
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Igramo derbi mec, protivnik je dobro poznat, selekcija Italije. Stojimo dobro, u proslom kolu odigrali smo sjajnu utakmicu i izvojevana je lakse nego ocekivana pobeda protiv odlicne Estonije. Pobedom u predstojecoj utakmici obezbedili bismo plasman u sledecu fazu tako da je utakmica jako bitna.

Videcemo da li ce se Italijani zaletati ovde s obzirom da oni nisu tako mirni kao mi. Naime, desilo se ipak malo iznenadjenje u proslom kolu, porazeni su od Grka u tvrdoj utakmici. Shodno tome, u ovom kolu igraju se dva bitna meca, ovaj nas i mec izmedju Grcke i Estonije. Nas u principu ne treba ta druga utakmica uopste da zanima ukoliko pobedimo danas. Igrali smo skoro sa njima, kao sto znate, u finalu Utesnog turnira, takodje na nasem parketu. Slomili smo njihov otpor u poslednjoj cetvrtini, u izuzetno tvrdom mecu. Imamo problem sa formom kod unutrasnjih igraca, a tu smo najtanji sa izborom. I Doroslovacki i Vilotijevic su u losoj formi, a Roganovic u nesto boljoj, jedva osmica. Odlucio sam da ipak ne zovem nikog novog jer ne vidim da bi nam puno toga doneo tipa Maksimovic, plus ne znam da li je jos nazadovao sa skilovima, a njegov poziv bi bio samo za ovu utakmicu verovatno. Tako da napadamo Italijane sa postojecim snagama.

18:00 Srbija - Italija, idemo po pobedu za drugu fazu!

From: krmelj
This Post:
11
292103.11 in reply to 292103.1
Date: 03/05/2018 12:03:38
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Pozdrav svima. Krecemo u pravu pricu, druga i kljucna faza koja vodi ka medaljama, SP-u ili nicemu.

Na proslom EP sam mislio da su dve najneujednacenije grupe nastale ikada. E pa sada je jos gore haha. Dovoljno je pogledati kontigent medalja reprezentacija na velikim takmicenjima. U nasoj grupi situacija je ovakva: Spanija 21 (7 zlata, 7 srebra, 7 bronzi), Poljska 20 (6-3-11), Francuska 17 (1-4-12), Srbija 9 (3-1-5), Turska 2 (1-0-1) i Slovenija je jedina bez medalje do sada. U suprotnoj grupi to je znatno siromasnije: Nemacka 6 (1-3-2), poslednja medalja je u sezoni 15, Portugal 3 (0-0-3), Litvanija 1 (0-0-1), a Estonija, Ukrajina i BiH su bez ijedne medalje.

Dobro, bice nam neverovatno zanimljivo, pregrst derbija, favoriti se naziru, Slovenija je jedina kod nas bez sansi jer su ispucali entuzijazam i to ce nam biti najlaksi mec verovatno i dobra stvar je sto s njima igramo odmah na startu, za koji sekund vec. Turska ce tesko nesto vise da uradi ali ce pokusati da iznenade nekoga sigurno. Mi ostali imamo svi jednake sanse da budemo u prve dve, ili bar treci sto vodi u baraz za SP, a neko ce morati da ga ''izduva'' i ne bude ni u prve tri ekipe.
U suprotnoj mnogo, mnogo laksoj grupi, Litvanija i Nemacka se izdvajaju kao blagi favoriti medjutim i ovi ostali ce traziti svoje sanse u takvoj grupi, a onaj koji bude cuvao entuzijazam ce moci i do zlata.

Pocinje, Srbija - Slovenija , da startujemo sigurno.