BuzzerBeater Forums

BB Srbija > Srbija Reprezentacija - sezona 40

Srbija Reprezentacija - sezona 40

Set priority
Show messages by
From: krmelj
This Post:
00
290292.1
Date: 10/08/2017 13:47:01
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Vreme je da se najavi nova sezona i pocetak novog takmicenja, Utesnog turnira.

Za pocetak, kratko o onome sto je uradjeno u medjusezoni. Azurirani su spiskovi i sredjen disc, uglavnom svi zakljucno sa poslednjim treningom sad u petak, pridodati su neki igraci kojih nije tu bilo, a oni koji su propali su izbaceni sa spiskova. Jedino sto nisam stigao da azuriram su spisak Atlasa i Andre, medjutim tu vidim da su azurirani skilovi prilicno ucestalo i spisak za koji su zaduzeni Viktor i Jorge, gde takodje ima puno igraca, a niko ni one botovane ne izbacuje. Odradjen je i ovosezonski draft naravno. Molba za skaute: azurirajte godine, plate itd. To je vas spisak, azurirajte to, a ne da vam igrac 3 sezone ima 20 god i platu 5k. Mislim da bar tu mozete 10 mina da odvojite. Takodje ove sezone necu da tragam za skautima, listam lige i pitam ponaosob i trosim vreme i energiju na to ponovo kao prosle sezone i vise cu se okrenuti rezultatskom delu. Tako da, samo cu jednom da pitam, da li ima zainteresovanih da preuzmu trening igraca sa ovog drafta? Mozete da se javite ovde ili meni u mejlu direktno.

Sto se samog takmicenja Utesnog turnira tice, raspored je izasao, tacnije za prva dva meca. Odmah na pocetku potencijalna koska, gostujemo Singapuru (26. na listi) dok je ent na pocetnom nivou i forme nisu razradjene. U drugom kolu docekujemo Paragvaj. Normalno bolje bi bilo da je obrnuto, da docekujemo Singapur, a gostujemo Paragvaju ali sta je tu je. Mora taj prvi mec nekako da se pobedi, a dosta igraca je promenilo klub pa im forma nije sredjena. Pre svega, za prvi mec sigurno ne mozemo da racunamo na Vukcevica, nase prvo krilo.

Mec se igra sutra u 12 popodne. Obratite paznju na vremena pocetaka utakmica, moracu i ja jer ce svako kolo koje gostujemo biti u razlicitim terminima, a kasnije protivnike cemo tek da saznamo.

Last edited by krmelj at 10/08/2017 16:29:14

This Post:
00
290292.2 in reply to 290292.1
Date: 10/18/2017 09:00:31
Overall Posts Rated:
590590
Nisam se dugo oglašavao na temi reprezentacije, ali eto, dođe vreme da se upišem i za ovu sezonu

- Moram da pohvalim sastav za ovu sezonu. Nisam hteo da se oglašavam prošle sezone, čisto da ne bude da hejtujem, ali mislim da ni prošle sez nije bilo mesta u timu za Relju (pre svega) i za Jovanču (iako je kod njega bilo nekih argumenata za poziv). Ovaj sastav izgleda jako lepo i moćno, a najbolji deo je što može još poprilično da raste. Fali tu Vukčevič, nadam se da će mu forma biti ok, te da će i on dati svoj doprinos u skladu sa kvalitetom koji ima. Posebno mi je drago što si ubacio u ekipu Vilotijevića, hrabar potez, ali definitivno dobra odluka po meni. Ako budeš uspeo da ga nateraš na trening koji si napisao na disku, dobićemo vrlo korisnog igrača na duži period. Zanima me i da li je Trobok u planovima za NT za ovu sezonu

- Deluje da smo imali i malo sreće ove sezone u žrebu, Mađarska nam je najozbiljniji rival. Verujem da imamo dovoljno kvaliteta i znanja da doguramo do same završnice. Ovde bi i koš razlika mogla da ima veliku ulogu, ali znam da ćeš i na to obraćati pažnju svakako. Ne bi bilo loše kada bi sa osvojenim Utešnim turnirom ušao u drugi mandat ;)

- Jedno pitanje, nemoj da ga shvatiš kao nedobronamernu kritiku: šta je sa Ljubićem? Znam da se ne uklapa u odbrambenu mašineriju ali nisam siguran da se treba u potpunosti odreći visokog igrača koji ima najbolje dodavanje od svih koji su u konkurenciji za tim (osim već spomenutog Troboka). Vidim i da ga njegov menadžer drži na pleju, možda je i bio neku up...a ne treba potceniti ni njegov SB.

- Naravno, puno sreće i uspeha ove sezone, pa da odradiš još jedan mandat sa ovom generacijom i doneseš nam medalju!

This Post:
00
290292.3 in reply to 290292.2
Date: 10/18/2017 13:31:44
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Pozdrav Zvone, konacno neko sem mene da napise nesto na temu reprezentacije, sokiran sam Na neki nacin dugujem malo analizu naseg sastava za ovu sezonu, medjutim odlucio sam da ne pisem nista i postojao je i nedostatak motivacije za opsirnim tekstovima jer bas nekako imam konverzaciju sa samim sobom, tolika je valjda zasicenost zajednice, nikad manje ''selektora'' nismo imali

Odlicno, diskusija. Idemo redom. Za Relju se u principu slazem, nije morao da se zove ali sa druge strane, nije tu bilo mnogo valjanih kandidata pa da je nekom uzeto mesto u sastavu, spisak od 18 igraca smo tek popunili u poslednjem kolu recimo. Bilo je mnogo bitno da startujemo pobedama, a u tom momentu Relja je imao tehnicke i pas skilove koji su nam bili potrebni za te protivnike. Slazem se da nije bio potreban za ceo ciklus naravno ali eto zvao sam ga i iz nekog postovanja i da prestigne Radosavljevica na drugom mestu vecne liste strelaca
Oko Jovance se uopste ne slazemo. On cak i sada sa 36 god ima 133 skila! Cele sezone imao je OD 20, IS 17, a to je sekundar koji nam treba za LI i imao je PA 13 jedini na pocetku, posle su mu se pridruzili Djokica i Zivadin. Pored toga, ima i nerealno visok nivo iskustva i cak i sada on ima skilove vredne poziva ali sada su nam ipak napredovali igraci poput Lalata, Curuvije ili Vojvode pa nema preke potrebe za Jovancom kao prosle sezone.

Prelazimo na situaciju pod kosem. Tu smo najtanji, a tek cemo biti u narednim sezonama. Oprostili smo se od Relje, Rogan je vec u ozbiljnim godinama, Adan ga prati. Doroslovacki i Bilic nazalost ni skil nisu dobili prosle sezone, a 1na1 i JS su radjeni, dakle najlaksi treninzi i ostali su na ovom nivou, dobrom ali ne dominantnom. Ali imamo i dve dobre vesti tu. Prva je pravo osvezenje, Vladimir Vilotijevic. Nismo dugo imali ovakvog igraca, koji je sa samo 25 god u reprezentaciji i ima IS 20, ono sto nam bas bas fali. Problem je sto je njegov vlasnik egzoticni Peruanac, koji je rekao da ce trenirati PA ali za sada ne vidim da je to bas tako, pokusacu da se natezem sa njim, ako me bude uopste razumeo. Bar ce mu odrzavati minute i formu. Druga osvezavajuca vest je povratak Troboka! Meni je neprezaljena njegova propast. Trebao je da bude igrac kakvog nikad nismo imali, vrhunski dodavac pod kosem, neprelaznih ID i SB i najbolji nas skakac. Ni sada nije to toliko lose ali ti skilovi su ostali na 17,18, a trebali su da se popnu bar za jos po skil. Medjutim, konacno ga je farma iz Makaoa prodala kad ga je unistila do kraja jer Trobok ima sada vec 31 god. Dize mu se ST i FT tako da moze biti koristan sraf u nekim utakmicama i iznenadjenje za protivnika.
Ljubic? Jos jedna farma, cim vidim ovo Miami tralala...farma. Nije mi odgovarao na mejlove, nije ga trenirao, a sta je sada sa njim? Botovan. Znam da je to veliko razocarenje za tebe ali nazalost tako je. Racunao sam ja na njega uz pravilan trening ali ode i on u zaborav. Mnogo, bas mnogo igraca nam je propalo pod kosem tih generacija, igraci koji sada imaju 30,31 god.

Kratko i o samom takmicenju, cilj je jasan, raspored je izasao. Ubedljivo najkriticniji mec je sa Madjarima u gostima, to ako nategnemo, verujem da imamo veliku sansu da budemo medju top 3 na kraju.


This Post:
00
290292.4 in reply to 290292.3
Date: 10/18/2017 13:32:29
Kurajberi
Prva Liga
Overall Posts Rated:
605605
Second Team:
Trbonje
Za kraj, siri spisak igraca na koje se racuna u ovoj sezoni:

PG/SG:

1)Slavko Živadinović (33060675)
2)Ðokica Bošković (33059146)
3)Vladan Celar (33938028)
4)Goran Lalatović (34752649)
5)Srboljub Jovančić (27710644)
6)Dejan Curuvija (36420450)
7)Luka Vojvoda (36421132)

SF:

1)Božo Vukčević (32159243)
2)Danilo Vesković (34752648)
3)Aleksa Dogandžić (34752215)
4)Lazar Brcanski (33937313)
5)Žika Zmaj Jovanović (31108203)
6)Blažo Jozić (33060301)

PF/C:

1)Milan Adanović (31107149)
2)Ivan Roganović (30137223)
3)Šako Pekić (33938945)
4)Milan Doroslovacki (32159119)
5)Nikola Bilić (32158128)
6)Nemanja Trobok (33060136)
7)Vladimir Vilotijević (38839190)

Izmedju ovih treba traziti 18 koji ce popuniti sastav, naravno ima tu i nekih rezervi, ako bas bude bilo preko potrebno, poput D.Jovanovica, Micovica ili Maksimovica. Pitaj dalje Zvone slobodno

From: Andra93

This Post:
00
290292.5 in reply to 290292.4
Date: 10/18/2017 14:11:51
Overall Posts Rated:
104104
Pozdrav svima!

Evo da se i ja nadovezem na Zvonetovu diskusiju!

Meni se licno ne svidja pozivanje Vilotijevica ovako rano (sa 25)...

Tacno je da ima visok IS ali se pokazalo protiv mocnog Paragvaja da ima odlican procenat suta(ispod 20% sa formom 9)... Na njega ne bi ozbiljno racunao, smatram da ti zauzima mesto i da ces na kraju ispastati zbog toga(nadam se da nisam upravu!).

Mozda za sezonu-dve, tada ce vec biti jako ozbiljan igrac, ali sada nikako..

Takodje se nadam da ce Trobok biti pozvan jako brzo, on bi nam popunio tu rupu koju imamo sa skokom...

Sve ostalo je vec poznato, nema tu mnogo izbora! Nama fali samo jedan ovakav: https://prnt.sc/gya9tu


This Post:
00
290292.6 in reply to 290292.3
Date: 10/18/2017 15:06:26
Overall Posts Rated:
590590
Hvala na detaljnom odgovoru rekoh malo da ozivimo temu ;)
Ma, nije sporan Jovancin kvalitet, samo je pitanje sta se s njim dobilo prosle sezone, jer svakako nije bilo realno da se napada medalja. Ali to je vec stvar drugacijeg gledista
Sto se tice Troboka, zaista sjajna stvar. Nije onakav kakvog smo ocekivali, ali sam siguran da ces mu i u ovoj situaciji naci dobru ulogu. Za Ljubu nisam video da je ovaj postao bot, velika steta, mislio sam da bi on mogao da nam bude koristan, ali ovako nista od njega.
Nista, samo lagano, idemo korak po korak, verujem da ce ova sezona biti uspesna ;)

This Post:
00
290292.8 in reply to 290292.7
Date: 10/19/2017 07:44:59
Overall Posts Rated:
590590
Odavno sam ja to predlagao, ali slaba vajda od toga. Mislim da je još važnije da se nekako spreči rasprodaja u prvim danima nakon drafta. Tada masovno stavljamo draftiće na TL i većina talenata ode bud zašto i uglavnom u ruke stranim menadžerima. Moj predlog je da se nekako apeluje na zajednicu da se strpi sa prodajom dok selektori ne odrade posao i ne popišu klince sa drafta, a onda da se napravi neka lista od npr. 10-15 najtalentovanijih igrača u generaciji koje njihovi menadžeri žele da prodaju i da se nađu kupci u zajednici, pa tek onda da se ti igrači stave na TL. Nije lak posao, ali bi bio višestruko isplativ.

Message deleted
From: Šone

This Post:
00
290292.10 in reply to 290292.7
Date: 10/19/2017 08:11:53
Overall Posts Rated:
3131
U potpunosti se slazem sa tobom. Spominjao sam na chatu repke da bi svakako bilo bolje fokusirati se na 30ak najtalentovanijih i naci iskusne ili manje iskusne(uz adekvatnu pomoc) menadzere koji su spremni da ih treniraju. U slucaju prodaje najaviti odredjeno vreme unapred da se nadje tim koji bi mogao da nastavi sa treningom. Ne verujem da niko od top 50 koji ne neku titulu nema novca i ambicije za tim. A i da nema naci jedan od Utopia timova koji ce da tankuje za takva slucajeve.
Upravo ti Utopia timovi treba da budu farme nasih najboljih. Ja stvarno ne vidim njihovu poentu osim toga, i naravno da 'privuku' ljude da plate taj Supporter. A mislim da ima bar 10ak nasih menadzera sa takvim timovima, i to je minimum 20ak igraca. Ako nista drugo, kontaktiranje i spremanje istih koliko za sledeci draft je stvar koju selektor i skauti treba da urade sto pre.
I da, mislim da sam i to spomenuo, primetio sam da smo jednosmerna reprezentacija. Retko koji bek prebacuje JR preko 11-12. I u svakoj teskoj utakmici je jasno da cemo napasti pod kosem. I sa tim bi se trebalo pozabaviti.
Pozdrav svima!

From: Matya

This Post:
00
290292.11 in reply to 290292.10
Date: 10/19/2017 09:29:47
GGakovo
Prva Liga
Overall Posts Rated:
104104
Upravo ti Utopia timovi treba da budu farme nasih najboljih. Ja stvarno ne vidim njihovu poentu osim toga, i naravno da 'privuku' ljude da plate taj Supporter. A mislim da ima bar 10ak nasih menadzera sa takvim timovima, i to je minimum 20ak igraca. Ako nista drugo, kontaktiranje i spremanje istih koliko za sledeci draft je stvar koju selektor i skauti treba da urade sto pre.


U sriduuuuuu!!!!

Upravo iz tih raloga sam kupio Utopija tim, odradio jedan ciklus sa klincima za U21 i sad kad imam sređene finansije za potencijalne A reprezentativce nisam uspeo da kupim igrače koji su po mom mišljenju vredni truda. Sa prošlosezonskog drafta jedan otišo u farmu za ogromnu lovu, drugog sam bio sprečen da licitiram, za poslednji draft sam malo izgubio i volju i sve mi se čini da ću ugasim utopljeni tim sa 15M na računu.