BuzzerBeater Forums

BB România > NT 35

NT 35 (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
280280.1
Date: 06/20/2016 08:41:06
BV Pistons
RBBA
Overall Posts Rated:
105105
Second Team:
BV Pistons II
Poate ati observat deja, dar incepand de astazi, avem un nou manager la nationala mare. Fara a intra in detaliu, Tsubasa a fost banat acum doua saptamani. Cum nu a mai fost alt candidat la ultimele alegeri, riscam sa ramanem fara manager. Otis a fost rugat sa preia echipa si a acceptat.

This Post:
00
280280.2 in reply to 280280.1
Date: 06/20/2016 10:23:48
Overall Posts Rated:
2020
Bafta noii conduceri!

From: Otis

This Post:
33
280280.3 in reply to 280280.1
Date: 06/22/2016 00:58:59
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
Dragi colegi buzzerbeater,

in contextul evenimentelor recente a caror detalii nu s-au facut inca publice am fost nevoit sa preiau carma echipiei nationale. Luni mi-a fost oferit postul fara prea multe explicatii, desi le-am solicitat pentru a accepta postul in cunostiinta de cauza.
Pana nu se vor afla mai multe consider inoportun sa ne angrenam in speculatii pe acest subiect. Totodata cred ca cel mai constructiv este sa ne concentram pe prezent. Motivul pentru care am acceptat mandatul, in ciuda iesirii din scene cu cateva sezoane in urma, a fost de a profita de oportunitatea de a ma folosi de experienta anterioara si sa incerc sa mobilizez comunitatea.

Suntem 143 useri in tara, din care activi probabil ca doar 40. personal cred ca individual nu intelegem cat de mic este acest cerc si relatiile ar putea fi foarte usor mai apropiate. asta nu inseamna obligatoriu de maine sa fim cu totii prieteni si sa vb despre evenimente curente, pasiuni, sau altele doar pentru ca ne uneste buzzerbeater. altfel zis, noi am putea functiona ca o lista de messenger de 20-30 de persoane care ar avea posibilitatea sa vorbeasca oricand pe buzzerbeater. nationala a avut probleme, are in continuare si va avea si in viitor atata timp cat contingentul de useri pasionati de cresterea de jucatori este foarte mic. cand mai iei in calcul si conditia ca acei pasionati sa aiba si know-how-ul necesar iti dai seama ca NT sta in mainile a 8-10 useri romani iar in rest depinzi de straini. istoria ne-a aratat ca nu poti stimula oamenii sa invete cum sa antrenezi ci aceasta deriva din sinea lor, iar cel mult ii poti ajuta. astfel NU voi propune din nou sa stimulam artificial lumea sa antreneze. fiecare face ce vrea cu resursele sale, dar ce vreau este ca fiecare sa intelega climatul la nivel de top RBBA, B3 si NT si poate asta sa-l determine sa mearga pe drumul antrenamentului. nu viceversa

ca masuri concrete aceasta presupune facilitarea accesului la informatii despre NT. apreciez efortul in promovarea diverselor off-site-uri NT, dar personal am incetat sa mai vanez info despre NT fiind nevoit sa fac conturi pesite-uri noi ca sa gasesc din nou threaduri si forumuri abandonate.
cu acest prilej voi deschide conversatia pe tema jucatorilor din NT prin publicarea de informatii pe forumul national buzzerbeater. voi face un efort personal de a disemina infomratia intr-o maniera care sa nu deranjeze nici pe userii din ligile superioara care prefera confidentialitatea skillurilor jucatorilor proprii (sau mai degraba lipsurile, gen aparare exterioara slaba pe pivoti, sau jump range mic pe shooting guard).

am sa va rog sa aveti incredere ca riscul ca un manager strain sa stea sa sape pe forumul nostru folsind google translate si sa mai si deduca informatii care sa ii influenteze tactica sunt minime ***in conditiile in care singurul lucru care nu va fi discutat va fi tactica de la un meci la altul". in ceea ce priveste skillurile de jucatori chiar si daca cineva ar vedea skillurile complete la jumatate de echipa, varietatea la acest nivel e atat de mare incat poti sa ai un starting 5 de look inside si un alt 5 de princeton. si sincer va zic, doar un papagal de manager ar risca sa isi faca tactica pe baza a ce citeste pe un forum strain.

Castigul imens este pe partea de a face vizibile exemplele pozitive de antrenament. cred ca e mai usor sa stimulezi un user cu jucator de 20 de ani (care e bun, dar nu in u21) sa se dedice antrenamentului daca pe baza unei proiectii simple poate sa concluzioneze ca nu ii tb mult pt NT. eu am un jucator pe val la u21 si ma gandeam ca va dura mult pana prinde NT, dar cand am vazut skillurile din lot m-m lamurit ca si 2 ani e suficient. nu era posibil fara sa vad lotul.

NT e a tuturor, nu doar un cont de utopia al celui desemnat selectioner. voi reveni cu detalii dupa fiecare meci nu ca sa ma justific tactic, ci pentru a disemina din informatie, sa creasca gradul de cultura si experienta fiecarui user, chiar si de div I

From: Dacian

To: Otis
This Post:
22
280280.4 in reply to 280280.3
Date: 06/22/2016 03:56:08
Danube Delta
RBBA
Overall Posts Rated:
131131
Second Team:
Danube Delta Intl.
Succes si felicitari pentru determinare !

Aceasta deschidere spre comunicare e o mare diferenta fata de ce a insemnat mandatul tau trecut.

This Post:
11
280280.5 in reply to 280280.3
Date: 06/22/2016 08:30:49
Overall Posts Rated:
345345
eu am un jucator pe val la u21 si ma gandeam ca va dura mult pana prinde NT, dar cand am vazut skillurile din lot m-m lamurit ca si 2 ani e suficient. nu era posibil fara sa vad lotul.I



Asta e tristul adevar.

Apreciez si eu tentativa de comunicare. Astept sa vad ce urmeaza. Felicitari pentru mandat si bafta pe mai departe.
Nu stiu exact daca tu ai pus tactica pentru Israel insa daca da, felicitari pentru victorie.

From: philoumiha

To: Otis
This Post:
33
280280.7 in reply to 280280.3
Date: 06/22/2016 11:36:11
Overall Posts Rated:
690690
I'm a little far away from Romania NTs now but I sincerely wish you good luck in your new mandate!

From: alxu

To: Otis
This Post:
11
280280.8 in reply to 280280.3
Date: 06/22/2016 12:31:55
Overall Posts Rated:
44
Mult noroc otis!!

From: danyyyx

To: Otis
This Post:
00
280280.9 in reply to 280280.3
Date: 06/22/2016 14:10:43
Overall Posts Rated:
3939
Mult Noroc!!

From: Otis
This Post:
00
280280.10 in reply to 280280.9
Date: 06/22/2016 16:54:26
The Defenders
RBBA
Overall Posts Rated:
441441
Second Team:
The D-fenders
multumesc Dacian, Boston, jokeru, philoumiha, alxu, Danyyx.

nu dau reply individual si nici nu vreau sa spamez threadul.

vorbim

This Post:
00
280280.11 in reply to 280280.10
Date: 06/23/2016 12:46:00
Overall Posts Rated:
2020
Bafta si mult succes!