BuzzerBeater Forums

Pomoć - Srpski > Arena i publika

Arena i publika

Set priority
Show messages by
This Post:
00
273315.1
Date: 08/29/2015 14:50:00
KK Funjare sa Adica
III.9
Overall Posts Rated:
1212
Proisrio sam arenu, tacnije tribine za 2000 mesta i vec dve utakmice mi ne dolazi niti jedan gledalac vise otkad je zavrseno prosirenje, a pre toga sam pobedio rivala i imao solidne rezultate, zna li neko zasto???

This Post:
00
273315.2 in reply to 273315.1
Date: 08/29/2015 16:13:44
I B S
III.1
Overall Posts Rated:
161161
jake cene, mnogo jake cene! da napunis arenu sa tim cenama ti treba bar pet pobeda u nizu, ako ne i vise.

This Post:
44
273315.3 in reply to 273315.1
Date: 08/31/2015 05:43:46
Overall Posts Rated:
21832183
Razumemo pitanja i samo s jednim upitnikom.

Razumemo i frustraciju. Ipak je ovo samo igra te se u okviru nje sve dešava onako kako je programski rešena. To znači da stvarna košarkaška franšiza sa ovom virtuelnom nema toliko dodirnih tačaka koliko bismo želeli.

Npr. neki naš tim iz beton lige čak i da ima sve poraze ugosti na svom terenčetu sa 50 mesta neku od ovih ekipa: REAL (M), Barsu, PAO, Olympiakos ➲ tražiće se karta više čak i da je u međuvremenu dogradio 5000 mesta.
Bolje poređenje bi bilo da lokalna ekipa iz kraja za koju svi domoroci navijaju veže 3 pobede iako je do tada bila poslednja ▬ na sledeći meč doći će više gledalaca pa karta nek košta koliko košta.

Ali.. ovo nije stvarnost.
Programski je rešeno da poseta sa nekoliko pobeda ne skače nit' linearno niti još mnogo više.

Pretpostavljam da najverovatnije prati logaritamski, polagano ali stalno prateći ne samo rezultate već i:
- cene karata po sektorima
- s kime se igralo (ili igra)
- (ne)uspeh u kupu
- da li je igran TV meč
- -||- -||- meč sa rivalom (i rezultat istog ► vezano za sledeći meč)
- imaš li PR-a (kakvog i koje specijalnosti)
- kao i sve ovo isto vezano za tvoje kolege u ligi


Verovatno si primetio da je suština ove igre u finansijama. One odlučuju koje igrače možeš dovesti, trenirce, odlične trenere i ostale članove stručnog štaba. Takođe i koliko možeš dograditi mesta u areni. Sve to utiče na krajnji rezultat ekipe. Prevedeno na srpski ═ niko ovde preko noći ne može zgrnuti milione (a sad kako je tršižte podivljalo sa cenama igrača ▬ na desetine miliona) da bi mogao da ima konkurentan tim i bori se sa ostalima za titulu u Kupu, prvaka prve lige ili trofej BBB-a.

Napravio si prvi korak ka trajnom poboljšanju finansija dogradiivši arenu ali potrebno je strpljenje da se uloženo prvo vrati a onda počne da donosi dobit.

Obrati pažnju na svoje ligaške kolege (kako stoje na tabeli, kakve rostere imaju, kakve arene, koliko su im arene ispunjene po sektorima, cene karata po sektorima) ▬ zatim pogledaj svoj tim koliko realno može da pruži u tekućem prvenstvu (sa ili bez pojačanja računajući tu i istovetne poteze svojih ligaških kolega).
Na osnovu toga odredi odgovarajuću strategiju razvoja kluba ➲ i samo napred!

U međuvremenu si izgubio ligaški meč.
Tačno je da dobri rezultati pune arenu. Ali nije tačno da se i sa lošim rezultatima ne može biti u vrhu po prihodu od arene.
Možeš biti i zadnji bez ijedne pobede i opet dobro zarađivati od posete. E, to je dobra stvar kod ove igre.

Iako se to kome čini nevažnim (naročito sad kada divljaju cene na TL) ali prosečna nedeljna zarada od arene od par hiljada ili par desetina hiljada (pa čak i stotinu hiljada) po kolu više od konkurencije dovodi do znatno lagodnije pozicije ako ne u tekućem a ono u nekom od sledećih prvenstava.

Ne znam da li ti je išta sad jasnije.
Jedino sam želeo da ti pokažem da povećanje zarade od prodaje karata nije tako jednostavno.
Istina nije ni previše komplikovano ▬ sa zgrtanjem iskustva o svim aspektima ove igre shvatićeš da ti neće trebati više od par milisekundi da odlučiš šta ćeš preduzeti kada dođe do pada posete (kao i čime li je ona prouzrokovana).

Do tada ─ ugodnu zabavu uz BB ti želim i nove pobede. :)

This Post:
00
273315.4 in reply to 273315.3
Date: 09/07/2015 18:13:57
KK Funjare sa Adica
III.9
Overall Posts Rated:
1212
I dalje mi nije jasno na osnovu cega neko puni svoju arenu, evo za primer klub iz moje lige KK NIK NAD, poslednji na tabeli, i svaku utakmicu arena prepuna, tribine ispunjene do poslednjeg mesta svaku tekmu, 8000 ljudi, a karta mu je 12 dolara, a meni na 7500 dodje 5000 ljudi a karta mi jeftinija, 10 dolara :) a pritom imam solidne rezultate a ovog svi buse, nerealno totalno, i pada u vodu ta prica, u sustini je igrica puna bagova. ako mi u sledece dve utakmice ne budu pune tribine razlupacu komp i necu vise igrati

This Post:
22
273315.5 in reply to 273315.4
Date: 09/08/2015 03:33:43
Predragon
Prva Liga
Overall Posts Rated:
175175
Hej, cemu nervoza :)
Tetak se svojski potrudio da ti sve lepo objasni i fino je to ucinio na sebi svojstven nacin.
Da ne duzim previse,... PR menadzer je verovatno GLAVNI uzrok zasto KK NIK NAD ima toliko bolju posetu. Sa druge strane, ta ekipa je bila sampion prosle sezone, a ti si izborio opstanak. Znaci racunaj, prva stavka u misljenju navijaca kod njega mnogo bolja, i td i tb...
Nema tu baga. Sledece dve utakmice u ligi ti nece biti puna arena, ali ne bi valjalo da razbijas komp, samo ces napraviti materijalnu stetu. U Kupu ce ti verovatno biti puna arena, jer dolaze KK Lionsi sa prekaljenim strucnjakom Ljubisom Bakaricem, ali ti tu od dobre posete neces imati nista, jer je to Kup. Ili 50 000$ ili nista.

Malo vise analize i skontaces kako sve to funkcionise.
Za pocetak, mozes poslati mail menadzeru nikola08 sa tekstom "Pozdrav kolega, vidim da su ti utakmice dosta dobro posecene kada igras kao domacin, pa bih te zamolio da mi kazes kakvog PR menadzera imas. Hvala unapred."
Ako ti odgovori, mozda ce misterija biti resena.
Svako dobro.

This Post:
00
273315.6 in reply to 273315.5
Date: 04/04/2021 15:33:46
Overall Posts Rated:
00
Dali neko zna zbog cega ne mogu da prosirim arenu?
Izracuna mi cenu radova i nakon toga ne ponudi opciju za izgradnju.

This Post:
11
273315.7 in reply to 273315.6
Date: 04/05/2021 00:15:33
Predragon
Prva Liga
Overall Posts Rated:
175175
Pozdrav,

Evo ja sam zbog ovog tvog pitanja ugovorio prosirenje arene i odradilo mi je bez problema.
Sedista pored terena si maksimalno prosirio, tu mora da ti bude 0. Takodje, loze mozes da izgradis maksimalno 20. Proveri, mozda si prekoracio neki limit.
Druga stvar koja mi pada na pamet je da mozda nemas dovoljno para na racunu za izgradnju...

Ne verujem da je neki bug,.. ako se logujes preko mobilnog, probaj da to uradis preko kompa,... stvarno ne znam sta bih ti drugo rekao. Ako znas engleski probaj da pitas preko globalnog foruma.

This Post:
00
273315.8 in reply to 273315.7
Date: 04/05/2021 12:18:10
Overall Posts Rated:
00
Kao prvo,hvala ti na odgovoru.
Kao drugo,ugovorio sam proširenje.Bio si u pravu,problem je bio u limitu sedišta pored terena.
Hvala još jednom.

This Post:
00
273315.9 in reply to 273315.8
Date: 04/05/2021 13:02:34
Predragon
Prva Liga
Overall Posts Rated:
175175
Nema na cemu. Drago mi je da je problem resen.
Inace mozes malo i da povecas cenu za ta sedista pored terena posto ti je uvek puno kako bi ostvario malo veci prihod od ulaznica.