BuzzerBeater Forums

Hellas - II.2 > Σεζόν 32

Σεζόν 32

Set priority
Show messages by
From: Apollo
This Post:
00
272399.1
Date: 08/04/2015 19:14:54
Overall Posts Rated:
2828
Γειά σας κύριοι συνάδελφοι μάνατζερς, Είπα μιας και κανένας δεν μας καλωσόρισε στον όμιλο να μας καλωσορίσω εγώ :-)).
Είμαι ο Νίκος από το Π.Φάληρο στη τρυφερή ηλικία των 55 ετών. Ψάχνοντας για κανένα παίκτη είχα την ευκαιρία να ρίξω μια ματιά στο φόρουμ σας και είπα να γκρινιάξω και εγώ λίγο, όχι ότι το συνηθίζω αλλά έτσι για να προσφέρω λίγο γέλιο στην παρέα αν και εγώ δεν γέλασα και πολύ με όσα μου συμβαίνουν κατά καιρούς στο παιχνίδι.
Παίζω από τη σεζόν 7 αλλά για κάποιο διάστημα το είχα στο αυτόματο. Τις τελευταίες 6-7 σεζόν ξαναμπήκα με όρεξη πάντως. Έτσι πριν 5 σεζόν τέτοιες μέρες πριν την έναρξη, ένα βραδάκι αφιερώνω 3-4 ώρες και αγοράζω 3 παίκτες (2 βασικούς), φτιάχνω και σύνθεση για το φιλικό και βγαίνω ικανοποιημένος. Την επόμενη ημέρα απόγευμα ανακαλύπτω ότι οι 2 βασικοί που αγόρασα δεν ήταν εκεί που τους άφησα αλλά σε 2 άλλες ομάδες (απ'ότι έμαθα αγοράστηκαν μεταξύ 4 και 5 το πρωί). Τις σεζόν 29 και 30 έφτασα τελικό στη κατηγορία μου όμως και τις 2 φορές έχασα 2-3 βασικούς με τραυματισμό 2 εβδομάδων + μεταξύ τελευταίας αγωνιστικής και 1ου αγώνα playoff, έτσι και τις 2 σαιζόν δεν είχα καν την ευκαιρία να διεκδικήσω την άνοδο. Αυτή τη σεζόν όμως όλα πήγαν καλά η τουλάχιστον έτσι νόμιζα, καθώς εχθές αφού πήρα το bonus ανόδου στρώθηκα κανα 2ωρο να πάρω παίκτη-παίκτες. Βρήκα 2 με κοντινή ώρα λήξης και άρχισα να κάνω προσφορές στον πρώτο έχοντας μόνο έναν αντίπαλο που δεν έδειχνε ότι θα επιμείνει κιόλας. Στη 3η 4η φορά πάω να κάνω προσφορά και βλέπω μήνυμα ότι δεν έχω αρκετά χρήματα, ψάχνω και ανακαλύπτω ότι μου έχουν πάρει το bonus πίσω. Τα χρήματα επιστρέφουν 6 λεπτά αργότερα αφού και οι 2 παίκτες που ενδιαφερόμουν είχαν πωληθεί ο ένας μάλιστα σε τιμή 52κ ενώ άξιζε πάνω από 400-500κ. Τελειώνοντας για να μη σας κουράζω άλλο να πω ότι, σεζόν 30 6 παιχνίδια κυπέλλου όλα εκτός έδρας, σεζόν 29 , 7 παιχνίδια κυπέλλου 2 εντός 5 εκτός.
Ελπίζω να χαμογελάσατε λίγο, εγώ πάντως δεν ξέρω αν έχω το κουράγιο να συνεχίσω θα πάρω την απόφαση από δευτέρα μάλλον.
Καλή σεζόν σε όλους!!!
και συγγνώμη για τη πολυλογία δεν θα ξαναγίνει.

From: ALARIHOS

This Post:
00
272399.3 in reply to 272399.1
Date: 08/05/2015 01:02:20
Overall Posts Rated:
138138
Καλή σεζόν και από μένα, καλώς ήρθαμε οι καινούργιοι και καλώς μας βρήκαν οι παλιοί.

να έχουμε ένα δυνατό πρωτάθλημα με ενεργό φόρουμ. Με 4-5 ομάδες έχω συναντηθεί και παλαιότερα οπότε αναπομονώ για το ...reunion

@Αpollo πρέπει να είσαι ψιλιγκαντέμης. Παίζω και εγώ χρόνια το παιχνίδι αλλά ούτε τα μισά δεν μου έχουν συμβεί. Θα σε τρώει η περιέργεια για το τι θα σου συμβεί αυτή τη σεζόν φαντάζομαι :)

This Post:
00
272399.4 in reply to 272399.3
Date: 08/06/2015 06:53:40
Kolosseus
II.1
Overall Posts Rated:
220220
Καλή σεζόν σε όλους παίδες!!! Δημήτρης από Ρόδο... Σχετικά με το παιχνίδι δεν χρειάζεται να απογοητευόμαστε, απλά τον χαβαλέ μας κάνουμε... It's just a game...

This Post:
00
272399.5 in reply to 272399.4
Date: 08/06/2015 08:56:54
kologries
II.4
Overall Posts Rated:
77
Ωραιος..Καλη σεζον σε ολους

From: Apollo

This Post:
00
272399.6 in reply to 272399.4
Date: 08/06/2015 09:47:22
Overall Posts Rated:
2828
Αν αναφέρεσαι σε μένα να πω ότι δεν έχω πρόβλημα με το παιχνίδι (άλλωστε σαν παλιός αθλητής το πρώτο που έμαθα ήταν να χάνω), με τη τύχη μου έχω :-)))

From: krouela

This Post:
00
272399.7 in reply to 272399.6
Date: 08/06/2015 10:23:52
kologries
II.4
Overall Posts Rated:
77
Φιλε καλως ηρθες.Οι 2 μαζυ περναμε τον αιωνα 55+58=..παντως δεν αναφερομουν σε σενα

From: Apollo

This Post:
00
272399.8 in reply to 272399.7
Date: 08/06/2015 10:34:49
Overall Posts Rated:
2828
Θα κάνουμε καλή παρέα με τους παίκτες μου, όλοι τρόφιμοι αθλητικού ΚΑΠΗ :-)))

This Post:
55
272399.9 in reply to 272399.8
Date: 08/07/2015 10:58:32
Overall Posts Rated:
118118
Να σας καλωσορίσω και εγώ με τη σειρά μου εσάς τους νέους που ήρθατε στον II.2! Είμαι ο Σπύρος, 28 ετών Λαρισαίος, εδώ και 6 χρόνια μόνιμος κάτοικος Αθήνας! Σκεφτόμουν αρκετές μέρες τι θα γράψω, μιας και η δουλειά δεν μου άφηνε αρκετό χρόνο για να μπορέσω να ασχοληθώ και λίγο με το BB! Παρακάτω λίγο ανάλυση για τις ομάδες! :)

Αρχικά με την κόκκινη πλευρά η οποία φαίνεται αρκετά "τουμπανιασμένη":
1.Fakistra Shells: Η Γαλλική παροικία που έχει φτιάξει ο ria77 φαίνεται αρκετή δυνατή, σε πολύ καλή ηλικία και μαζί με τους υπόλοιπους 4 υψηλόμισθους, φτιάχνουν μια τρομερή 8αδα που μπορεί να τους βάλει χαλαρά στη 4αδα των play off!
2.kologries: Παλιά καραβάνα ο krouela από την 26η σεζόν στον II.2 με συχνές παρουσίες στη 4αδα των play off αν και πέρυσι σώθηκε τελευταία στιγμή μέσω των play out! Έχει μια καλή 7αδα πανέτοιμη να τον κρατήσει στη κατηγορία αν και για να μπει στα play off θέλει μια μικρή πινελιά μεταγραφών! :)
3.L e g e n d: Ότι και να πω για την ομάδα του Kon θα είναι λίγο! Πρόπερσι έχασε την άνοδο στο τσακ από τον μεγάλο γέροντα-Κοτίδη! Πέρυσι έχασε για λίγο την 4αδα των play off μιας και ολοκλήρωσε αργά τις μεταγραφές και η ομάδα άργησε να φορτσάρει! Φέτος μπαίνει άνετα 4αδα και θα είναι από τα 2-3 φαβορί για άνοδο! 5αδα βασικών φωτιά + 3 καλοί παγκίτες!
4.P.Faliro bc: Πρώτη φορά για την ομάδα του Apollo στη II. κατηγορία! Οι γερόλυκοι έκαναν το θαύμα τους και ανέβασαν κατηγορία την ομάδα με μ.ο ηλικίας τα 35 χρόνια!!! Το θέμα είναι όμως αν θα καταφέρουν φέτος να την σώσουν! Χρειάζεται άμεσα λίγο ανανέωση! :D
5.Propain: Στην 4η σεζόν του στη κατηγορία ο BullsEye θα προσπαθήσει με μπροστάρη τον Λιθουανό Superstar Timuras Jarmalas να σώσει γρήγορα την κατηγορία, ίσως και με μια δυο μεταγραφικές κινήσεις να κυνηγήσει και την είσοδο στα play off!
6.Rhino Warriors: Με τον στρατηγό ALARIHOS στον πάγκο της θα κυνηγήσει άμεσα την επάνοδο της στην Α1! Το φαβορί για άνοδο στην Α1 μιας και η ομάδα είναι φτιαγμένη για Α1! Τα περιττά λόγια είναι φτώχεια! :P
7.Φ.Ο.ΑΡΙΔΑΙΑΣ: Με ένα μικρο διάλειμμα στην III. κατηγορία η ομάδα επανήλθε στη φυσική της κατηγορία! Βέβαια πλέον από την κόκκινη μεριά! Με βάση το ταλέντο των Ελλήνων παικτών οι οποίοι μάλλον έχουν γαλουχηθεί και με τον ΠΑΟΚτζιδικο χαρακτήρα θα κοιτάξουν άμεσα πρωτίστως να σώσουν την κατηγορία για να μην τρέχουν και δεν φτάνουν όπως πρόπερσι! 1ο ματς και για την ομάδα μου απέναντι τους φέτος αν και η προϊστορία δεν μας ευνοεί!!
Τέλος η ομάδα μας Averwf Larisas έκανε 2 σημαντικές κινήσεις που ανανέωσαν λίγο την ομάδα αλλά με μια 5αδα δεν μπορείς να κάνεις και πολλά σε αυτή την κατηγορία! Εν καιρώ πάντως μάλλον ο πρόεδρος Da Boss θα κάνει τις κινήσεις του πάντως! Επιπλέον έφυγαν για άλλες πολιτείες 2 σημαντικότατοι αγαπημένοι μας παίκτες! Ο Αρχηγός και Σημαία αυτής της ομάδας, 6ος παίκτης σαν άλλος "Καραγκούνης" Kosmas Matzavidis και ο Ιταλός Pier Luigi Galluccio που αποτέλεσε κολόνα της ομάδας στην προσπάθεια να ανεβούμε από την III. στη ΙΙ. κατηγορία! Τους ευχαριστούμε και τους 2 ταμάλα και ελπίζουμε κάποια στιγμή να ξανασυναντηθούν οι δρόμοι μας! :)

Υ.γ Επειδή δεν μου έφτασε ο χρόνος θα αναφερθώ σε νεότερο ποστ και για τον μπλε όμιλο! Κάλο σας απόγευμα! :D

This Post:
00
272399.10 in reply to 272399.9
Date: 08/07/2015 11:48:51
Overall Posts Rated:
138138
Μπράβο ρε Σπύρο, καιρό είχα να διαβάσω ανάλυση πριν τη πρεμιέρα.

Μη μου πεις ότι είσαι και καλός στις προβλέψεις? Για να δούμε τι θα ξημερώσει αύριο,

Καλή σεζόν σε όλους...

From: Kon

This Post:
00
272399.11 in reply to 272399.9
Date: 08/08/2015 02:05:50
L e g e n d
II.3
Overall Posts Rated:
191191
Μπαλάκι κι από μένα στον μαφιόζο Scarlito!!!
Άντε να 'χουμε μια καλή σεζόν και κυρίως ζωντανό φόρουμ, γιατί αυτό είναι πλέον το αλατοπίπερο του παιχνιδιού!
Καλωσορίζω και εγώ τα νέα παιδιά στον όμιλο! Καλούς αγώνες να 'χουμε!