BuzzerBeater Forums

BB Srbija > ABA League - Fantasy

ABA League - Fantasy

Set priority
Show messages by
This Post:
22
263090.1
Date: 10/06/2014 10:10:55
Overall Posts Rated:
590590
Za vikend je počela nova sezona regionalne ABA lige, te je ova tema malo zakasnela, no dobro... Verujem da dosta vas prati makar igre naših timova, a pojedinci i mnogo više. Razlog zbog koga otvaram temu je jedna novina na sajtu lige, a tiče se mogućnosti da oformite svoj tim i učestvujete u Fantazi ligi.
Za sve one koji žele da učestvuju, evo linka (http://fantasy.abaliga.com/en/login)

Društvo sa BB-a je napravilo privatnu ligu, pa ukoliko neko želi da se priključi, samo napred. Doduše, već je jedno kolo prošlo, te smo u prednosti, ali šta da vam radimo

U svakom slučaju, ovde možemo da diskutujemo o samim rezultatima, utakmicama, ali pre svega o pojedinačnom učinku pojedinaca i njihovoj korisnosti za vaš Fantazi tim. Molio bih da se ne ulazi u navijačke rasprave i prepucavanja!!!

Evo parova drugog kola, uz neke kratke crtice:

Levski - Mega
U prvom kolu je bilo nekoliko izuzetnih pojedinačnih dostignuća. Pre svega treba pomenuti dvojac Mege, Jokić-Miljenović koji je briljirao. Jeste Mega igrala produžetak, ali 44 indeksna poena Jokića je fantastičan rezultat. Mega je i prošle sezone igrala efikasne utakmice, te su njihovi igrači veoma korisni za vaš Fantazi tim. Utakmica protiv Levskog je nova prilika za indekse. Pored navedenog dvojca, treba obratiti pažnju i na Jaramaza i Marelju, dok bi Nemanja Krstić nakon bledog izdanja u prvoj utakmici morao da popravi utisak. Od ostalih, potencijal za indekse imaju Dušan Čantekin i Danilo Nikolić.
Što se tiče Levskog, nisu se istakli protiv Zvezde. Medjutim, Sigurno će biti bolji na svom parketu. Pre svega, igraće Amerikanac Hit i tu treba tražiti indekse, ali i Miljan Pupović i možda Pavlin Ivanov ('93. god, igrao za Budućnost pre dve sezone, NBA potencijal) mogu da doprinesu vašem timu.

MZT - Zadar
MZT je dosta izmenio sastav, ali i dalje ima jako zanimljive pojedince. Verovatno najveće iznenađenje prvog kola bila je odlična partija Marka Simonovskog koji je Megi ubacio čak 9 trojki. Pored njega, koga svako treba da ima u timu, preporučujem odličnog Gruzijca Cincadzea, dok su solidan izbor i naši Uroš Lučić (brat Vladimira Lučića) i Ivan Marinković. Ne treba zaboraviti da MZT bolje igra na domaćem parketu i da uvek neko novi iskoči. Možda ovog puta to bude Cvetković ili Živčević...
Zadar je klasična domaća ekipa, te ne treba očekivati neke spektakularne indekse na strani. Prva violina je svakako Amerikanac Florens, dok Josip Sobin dosta oscilira, ali možete probati i s njim. Takođe, Ive Ivanov ume da bude solidan, ali moja preporuka je Ramljak. Dečko ima potencijal i može da blesne. Iako je prvu utakmicu odigrao bez indeksa, mladi Domagoj Bošnjak, koji je letos došao iz Širokog, zna da bude jako koristan. Ponavljam, Zadar je na strani dosta lošiji.

Olimpija - Cedevita
Po kvalitetu ovo je derbi kola. Duel dve ekipe koje imaju dosta kvalitetnih igrača, te je teško pogoditi ko će iskočiti i doneti indekse. U Olimpiji obratite pažnju na Marinovića, Murića i Nikolova, s tim da je ovaj poslednji veliki potrošač lopti, pa može i da vas odvede u minus ako ga ne krene. Mladi Rupnik je odigrao kvalitentno prvo kolo, ali će teško ponoviti indekse. Begić i Omić su dobri i grači, ali teško da mogu da opravdaju predviđene kredite.
Cedevita je skockala sjajan tim sastavljen od domaćih igrača, mada su se okliznuli već na prvom koraku. Ukić je vođa, ali meni je ovde glavni Luka Babić. Takođe, Bilan je u formi, dok Pilepić može svakom da ubaci 20+ poena kada mu je dan. Tu je i Mario Delaš, kome možda treba još malo vremena da se privikne na ekipu, ali će svakako biti koristan.


Last edited by Zvone Kralj at 10/06/2014 10:13:51

This Post:
00
263090.2 in reply to 263090.1
Date: 10/06/2014 10:11:23
Overall Posts Rated:
590590
Cibona - Zvezda
Cibona je ostala bez Šarića, ali tu je par momaka koji mogu da vam donesu fine indekse. Pre svih, Blesingejm. Ne treba zaboraviti ni iskusnog Jure Lalića, vrlo dobrog Jagodić Kuridžu, dok su Siriščević i Rozić igrači koji variraju kad su indeksi u pitanju. Od mlađih, obratite pažnju na Krušlina i novo pojačanje Van Ostruma, dok je Barać (mlađi brat Stanka Baraća), pridošlica iz Širokog ipak precenjen što se tiče kredita. Sačekajte da mu padne cena.
Zvezda je vrlo nezgodna za Fantazi. Osim Marjanovića, koji je sigurica, svi ostali mogu, a ne moraju da vam donesu indekse. Mislim da je i mali Mitrović dobar izbor jer su ga potcenili sa cenom, a nema adekvatnu zamenu na četvorci. Jović bi takođe mogao biti dobar izbor, pogotovo kad se u obzir uzme trenutna cena.

Solnok - Metalac
Solnok će i ove sezone biti pri dnu, ali ima pojedinaca na koje vredi obratiti pažnju. Vojvoda je gotovo siguran izbor u svakom mom timu, dok su Sinovec i Milošević igrači za 10-15 indeksa po meču. Lorant nije igrao u meču protiv Partizana, ali očekujem da on bude najbolji igrač mađarske ekipe ove sezone. Od ostalih ću pomenuti još i stamenog centra Kelera koji može biti jako efikasan kad izbegne probleme sa faulovima.
Valjevci su debitanti u takmičenju. Metalac će prvih pet mečeva igrati u gostima, te će stoga indeksi biti malo lošiji, ali verujte mi - imaju dobru ekipu. Moja preporuka su Boris Bakić, Jevtović i Majstorović, jer su svi prilično potcenjeni kada su u pitanju krediti. Ipak, glavni igrač tima biće sjajni plej Ljubičić, momak koji ima potencijal i za trip-dabl. Obratite pažnju na njega.

Igokea - Budućnost
Igokea je potpuno promenila sastav i sezonu započela porazom. Za njih važi kao i za Zvezdu, težak su izbor za Fantazi, jer imaju dosta kompatibilan i izjednačen sastav, Pa ipak, mislim da iskusni Marko Šćekić treba da bude gotovo siguran izbor. Verujem da će i Džonaton DŽons biti dobar izbor, jer čovek igra konstantno na visokom nivou, dok bi Dragović mogao da bude zanimljiv jer dečko ima kvalitet za 20+ indeksa.
Budućnost ima par igrača koji će sigurno donositi indekse u skladu sa cenom, pre svih Šehović, a tu su i Rejnolds i veroovatno Kuk. Naravno, Planinić je dobar izbor, dok bi Amerikanac Šihi mogao da bude zanimljiv. Ima odličan ofanzivni repertoar, ali može i da podbaci, te oprezno s njim.

Partizan - Krka
Kod Partizana se na početku treba fokusirati na igrače koji manje vrede, jer će do kompletiranja ekipe dobijati veću minutažu nego inače. Tu Mislim na Daloa i Andrića, ali i Bezbradica je ok izbor s obzirom da vredi samo 5 kredita. Od ostalih, Murić sigurno nije loš izbor, dok su Tepić, Milutinov i Gagić sposobni za 10-15 indeksa.
Krka ima sjajnog Armsteda i njega treba držati cele sezone jer uvek može da blesne i donese vam 30+ indeksa. Ostali dosta lošiji. Buker je podbacio prvo kolo, ali već protiv PArtizna treba očekivati njegovih 10+. Hukić je solidan izbor, dok je Kastrati bio dobar u prvoj utakmici.

Last edited by Zvone Kralj at 10/06/2014 10:16:14

This Post:
00
263090.3 in reply to 263090.2
Date: 10/06/2014 14:37:10
Overall Posts Rated:
590590
(http://www.abaliga.com/a7931/ABA_Contents/News/INJURY_UPD...)

Last edited by Zvone Kralj at 10/06/2014 14:37:33

This Post:
00
263090.4 in reply to 263090.3
Date: 10/07/2014 09:12:01
Overall Posts Rated:
132132
Au Zvone pa ti mafijas i po fantaziju :D

Last edited by MarkKo at 10/07/2014 10:49:10

This Post:
00
263090.5 in reply to 263090.4
Date: 10/07/2014 13:33:09
Overall Posts Rated:
1717
Koja je sifra za privatnu ligu?

This Post:
00
263090.6 in reply to 263090.4
Date: 10/07/2014 13:33:09
Overall Posts Rated:
1717
Koja je sifra za privatnu ligu?

This Post:
00
263090.7 in reply to 263090.6
Date: 10/07/2014 15:21:14
KK Losers
Prva Liga
Overall Posts Rated:
318318
Second Team:
DZASK United
Naziv lige : BuzzerBeater
Sifra : rados

This Post:
00
263090.8 in reply to 263090.7
Date: 10/07/2014 15:35:20
Overall Posts Rated:
132132
Videces Markovici dominiraju nemozes da promasis :D

This Post:
00
263090.9 in reply to 263090.8
Date: 10/07/2014 16:24:55
Overall Posts Rated:
590590
Auuu, kako je mali Cvetkovic odvalio)) doduse, ostali su mi danas podbacili, ali dobro. Cekamo sutrasnje utakmice

This Post:
00
263090.10 in reply to 263090.9
Date: 10/07/2014 18:26:53
Overall Posts Rated:
1717
Ja sam jos nov, i polako kapiram posto sam danas otvorio nalog, kako da proveravam koliko sam dobio od svakog igraca?

This Post:
00
263090.11 in reply to 263090.10
Date: 10/07/2014 19:38:01
GGakovo
Prva Liga
Overall Posts Rated:
104104
Ili sačekaš da se unesu rezultati, na kraju svakog kola ili odeš na sajt ABA lige i uđeš u statistiku meča u kome je igro tvoj igrač i vidiš koliko indksa je ostvario (kolona Val), u slučaju da je njegov tim pobedio pomnožiš taj broj sa 1.1 (10%), a ako ti je igrač bio i kapiten dodaš kolonu +/-. :D

Last edited by Matya at 10/07/2014 19:38:42