BuzzerBeater Forums

Türkiye - TBL > 25. Sezon

25. Sezon (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
248309.16 in reply to 248309.1
Date: 09/20/2013 17:54:29
Overall Posts Rated:
198198
Sanırım tblye bi kıyak yapıp batmak düşüncesi. Keşke benimkileri gözden kacırmasaydı yaw 2 kfde ben satıyordum nerde o sans bende gece gece üzüldüm valla herkes hayrını görsünde gelen paranın bizede gelse iyiydi :)

This Post:
11
248309.17 in reply to 248309.16
Date: 09/20/2013 18:13:10
Overall Posts Rated:
125125
benim adamlara teklif geldigini gorunce ilk dusuncem kupayi mi almak isteyecek acaba 3.ligden olmustu. ama simdi incowdan ok ve uf transferlerini de gorunce niyetin dosdogru batmak oldugu anlasildi. hoca bizlere sessiz bir selam veriyor anlasilan. aleykum selam ve gule gule demek dogru olacaktir.

This Post:
00
248309.18 in reply to 248309.17
Date: 09/20/2013 18:28:12
Overall Posts Rated:
125125
yesilyurttan hartych de listemize eklensin. etkilenmeyen takim var mi? bir gece ansizin tum tblnin kaderi degisti. tam da ilk maclar oynanacakken.

From: @zcan
This Post:
00
248309.19 in reply to 248309.18
Date: 09/21/2013 05:32:43
Overall Posts Rated:
250250
vay arkadas 4 ayak ustune dusmus oyuncu satanlar :D hersey degısır bu sezon bu transferlerın olmasıyla

This Post:
00
248309.20 in reply to 248309.19
Date: 09/21/2013 05:53:40
Overall Posts Rated:
245245
Yiğido 4.600
Flarex 4.350
Yeşilyurt 1.600
İncow 1.400
DMB 900

Toplam 12.850

sağlam para varmış khannna'da. benim kasa + oyuncu ederleriyle bu kadar param yok. olan takım var mıdır tbl'de bilmiyorum. eğer cidden oynamak isteseydi 3 sezon üst üste şampiyon olup tbl'yi kazanabilirdi.

teklif yapılan hemen her oyuncu ederinin üzerinden listelenmişti belki ama büyük piyango harun hocaya vurmuş. hem toplam gelir hem de ederinin üzerinde gitme oranı bakımından (uzunlar için konuşuyorum).

hayırlısı olsun herkes için.

bu satışlardan sonra ciddi bir transfer yapmayacağımızı da bu vesileyle söyleyeyim. takım budur. sezon içinde forvet bölgelerinde 1-2 rötuş olur o kadar. hedef 5. olup güvenli bir şekilde ligde tutunmak. bir de denk getirebilirsek eli yüzü düzgün türk oyuncuları kadroya katmak.

ligde ve kupada zirveye oynayacak arkadaşlara başarılar...

From: Borta
This Post:
00
248309.21 in reply to 248309.19
Date: 09/21/2013 06:03:01
Börta Cavaliers
II.3
Overall Posts Rated:
9999
Bikeushafaka -- yigidospor :yiğidonun
MaNoFire -- İpsala : ipsala
Dust My Broom -- Yesilyurt_Sk : dust my bromm

İncow Sk -- Florenzköy : İncow

Mattsan -- FlareX UnieX :FlareX

Layhar -- Börta Cavaliers : Börta Cavaliers kendime biraz torpil geçeyim. tranferlerim gecikti

muhtesemufukspor -- hesaplutfen : hesap lütfen alır
ANAFARTALAR WOLVES -- KANaryagucu :KAnarya gücü alır.

bu haftalık çok yoruma girmedim internetimin sıkıntısı bitsin o zaman yorum yaparım.

This Post:
11
248309.22 in reply to 248309.21
Date: 09/21/2013 08:50:41
Yesilyurt_Sk
TBL
Overall Posts Rated:
102102
ilk basta herkes kendi oyuncusuna teklif geldigini dusunup durumu gayet normal karsilamistir diye dusunuyorum. en azindan benim sadece bir oyuncumda teklif oldugundan bende durum boyleydi. ama gercegi fark ettikten sonra her seye ragmen keske khanna boyle bir seye kalkismasaydi dedim. oyuncularin cogunda degerlerinin ustunde teklif var. ligde dengeler fazlasiyla degismis oldu. herhangi bir yaptirim olup olmayacagini ilerleyen gunlerde gorecegiz. khanna'nin ise kasasinda boyle bir miktar var iken tekrar tbl'ye gelmek yerine boyle bir yolu secmesi ayri bir uzucu. kasadaki 6-7 milyon ile TBL sampiyonlugunda gayet iddiali takimlar rahatlikla kurulabilirdi su piyasa duzeninde.

lige gelirsek; bizim icin lige daha zorlu bir baslangic olamazdi muhtemelen. kadroda zaten tek gard vardi. hartych'in de bu gece itibariyle takima veda edecek olmasiyla yeni bir yapilanma bizim icin kacinilmaz hale geldi. satislarin devami da gelecektir muhtemelen. 3. veya 4. sira icin istekli olsak da ligin basindaki seri maglubiyetler sonucunda 5. sira icin recep hocanin iyi rakiplerinden biri olabilecegimizi de burdan aciklayabiliriz.

en merak ettigim konu ise bugun itibariyle aciklanan yeniliklerin takimlari stratejilerinde ne gibi degisikliklere yol acacagi. maas formulundeki duzenleme cok kayda deger ve bana gore motor degisikliginden dahi onemli. fair-play kurali icin net bir tahminim olmasa da yuksek maasli takimlarin onunu kesecek bir salary cap uygulamasi getirmelerini umuyorum. fakat muhtemelen iki tarafa da sans taniyan bir ayarlama olacaktir. olumlu bulmadigim yenilik ise rakibinizin stratejisini onceden tahmin etme ozelligi. sirf rakip bonus kazanmasin diye takimi baska taktik oynamaya mahrum birakmak pek mantikli gelmiyor. diger taktiklerin isledigine kullanicilar inanmadiklari surece menajerlerin taktiklerinde pek bir degisiklige gidecegini sanmiyorum. tabii ki performans artisinin ne seviyede etkili olacagi da onemli. bunun yerine maas formulunde biraz daha duzenlemeler yapilip diger taktiklerin onunun acilmasi saglansa daha iyi olabilirdi. onun disinda eklenen ozellikler ufak tefek gozukse de hepsi oldukca olumlu. en onemlisi de yapimcilar uzun sure kabul etmeseler de artik belirli sorunlarin farkina varmis durumdalar ve bunlara cozum uretmek icin calisiyorlar. takim sahipleri de oyuna artik daha cok inaniyorlar.

eminim tum takimlar yeni stratejiler dusunmeye baslamislardir. tbl'den olsun, diger liglerden olsun diger menajerlerin de fikirlerini duymak isteriz. menzil veya blok antrenmani vermeyi dusunen arkadaslar var mi mesela? :)

Last edited by TrojanEmpire at 09/21/2013 09:30:48

This Post:
00
248309.23 in reply to 248309.22
Date: 09/21/2013 09:18:33
Overall Posts Rated:
198198
Hocam taktik tahmini bence iyi olmuş. Şöyle söyliyim hepimiz sezon boyunca içeri bak çıkıyoruz bu motorda ve bu taktigin etkin bir savunmasıda yok. Yani rrakibin ne çıkıcagını öngörebilmek bi fayda saglamıyor bize. Eger bu taktik tahmin işi ro normal kadar etki ederse oyuna çift yönlü takımların sayısı artar bence hatta şu anda aklımda benim menzilli adam kullanmayalı uzun zaman oldu 1 2 tane alıp hazırlık maçlarında denesem mi diye. Bence kısalar evrime ugrayacaklar bu olaydan sonra 13 14 paslı ve aynı derecede menzilli kısalarla her 2 taktigide oynayabilecek bi takım kurma yoluna gidecektir bir çok kişi.

This Post:
00
248309.24 in reply to 248309.22
Date: 09/21/2013 09:31:24
Overall Posts Rated:
9797
Öncelikle 25. sezon tüm takımlara hayırlı olsun. Yeni ve yeniden TBL ye gelen takımlarımıza da hoşgeldin...
Türkiye Milli Takımı adaylığımdan sonra inceleme ve çalışmalar yaptığımdan dolayı foruma biraz geç yazmak zorunda kaldım.
Candaş Hocamın belirttiği khanna ve gelecek sezonda etkili olması düşünülen yenilikler hakkında görüşlerine katılıyorum.
Fakat antrenman konusunda daha değişik bir yapılanma olmasını bekliyordum. Çapraz antrenmanın yanında oyuncuların gruplar halinde antrenman bölgelerinin belirlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Oyuna başladığımdan beri 2 sezonda bir (TBL de minimum)
oyuncu yetiştirme çabası içine girmeme karşın istediğim sonuçları alamadım. Ayrıca oyuncu yetiştiren takımların draftan gelen oyuncularının maaşlarının transfer olan diğer aynı tip oyunculara göre belli bir düzeyde maaş farkının bulunması gerektiğini düşünüyorum. Transfer olmadıkça bu maaş farkının daimi olması kanısındayım.
Ayrıca sadece içeri bak taktiğinin egemen olduğu bir oyun oynuyoruz. İstisnai durumlar haricinde hep bu taktiğe uygun takım yapılanmaları olmaktadır. Princeton-Sabırlı Ol-Koş Vur taktikleri giderek atıl duruma düşmektedir.
Dış savunmalar dışarıdan hücumlara çözüm olurken bazen en yeteneksiz uzunlar dahi kısalardan daha başarılı hücum oyunları gerçekleştirebilmektedir.
Umarım oyuna eski canlılık kazandırılabilir.
Tüm takımlara başarılar ve keyifli oyunlar...

From: ekrem61
This Post:
00
248309.26 in reply to 248309.25
Date: 09/22/2013 10:38:10
Overall Posts Rated:
88
burada çok değerli büyüklerim var ama ben böta cavaliersı tutuyorum

Advertisement