BuzzerBeater Forums

Türkiye - IV.27 > 15.Sezon

15.Sezon

Set priority
Show messages by
This Post:
00
173360.1
Date: 02/02/2011 11:43:32
Overall Posts Rated:
00
Merhabalar. Arkadaşlar bu sezon hakkındaki görüşlerinizi yazın.

Kim ne yapar, kimin nesi iyi?

İyi bir ortam oluşturalım.

Mesela ben bizim takımın özelliklerinden bahsedeyim.
Şu anda ligin en büyük salonuna sahibim. Loca ve saha kenarı koltukları sınırda.
Doluluk oranı güzel ama bilet fiyatları düşük. Yine de iyi gelir getiriyor.
Hala geliştiriyorum.

105k maaşlı bir adamım vardı. İki sezon önce III. ligden düşerken almıştım. (Çıktığım sezon düştüm :D)
Aslında çok iyiydi ama ekonomi battı. Bu yüzden sattım ve 1.5m gelir elde ettim. Kaliteli ve hedefleri olan bir kulüp aldı oyuncuyu. Onun yerine toplam fiyatı 400k yı bulmayan 3 oyuncu aldım. Toplam maaş 15k etmiyor bu üçünün.

Ayrı bir nokta bu oyuncuların 3 de şuan elimdeki oyunculardan iyi değiller. Ancak zamanında drafttan aldığım, hep bende oynayan birkaç oyuncunun ki bunların All-Star başarısı bile göz doldurucu. (Birinin bir kere üçlük birinciliği diğerinin ise 2 MVP 2 de üçlük birinciliği var.) yorulmasını engellediler. Bu aldığım oyunculardan çok ama çok daha kötü olduğu için kdroyu 6 kişiye kadar indirmiştim. E haliyle çok yoruluyorlardı. Bu vesileyle 3 tane as oyuncumun yorulmasıyla beraber form ve kondisyon düşüşünün de önüne geçmiş oldum.

Bu üç oyuncu ilk maçlarında toplamda 20 ye yakın sayı attılar. Yani bir kaliteli oyuncu kdar işe yaradılar. Özellikle önemsiz maçlard bu oyuncuları oynatmayı düşünüyorum.

Eğer buraya kdar okuduysanız teşekkürler, okumadıysnız da teşekkürler :)

Daha uzardı da bırakayım dedim.
Sizden bir şeyler alalım. İstediğinizi yazın:)

This Post:
00
173360.2 in reply to 173360.1
Date: 02/26/2011 08:47:08
Overall Posts Rated:
3636
Hocam benim takımdan bhsedeyim önceki sezon as oyuncuların çoğunu yaşları dolayısıyla satmıştım şimdi genç bir kadromuz var

İyide gittiklerini düşünüyorum kupada Türkiye 2. si Bagkur İdamanyurdu na yenilmemiz %100 dü. Ancak orada düşük bir fiyata aldığımız yeni şg miz iyi bir performans göstererek beni şaşırttı.

Bu sezonki hedefimiz play-offlara kadar gitmek buda büyük ölçüde oldu gibi. III. lige çıkma gibi bi hedefimiz şu anlık yok çıktığımız an düşeceğimizi biliyoruz o yüzden yavaş yavaş III. lig kadrosu kurup yukarıları zorlamak istiyoruz.

Artık buralardayım :)

This Post:
00
173360.3 in reply to 173360.2
Date: 02/27/2011 03:36:24
Overall Posts Rated:
00
Hocam hoşgeldin :)

Bu arada seni kupada takip ettim. Bağkur u görünce zaten şaşırmıştım. Anladım eleneceğini. Kusura bakma. :)

Ben 128. sıradaki furkans'ı yendim. Çiğnemeye aldım modu ve kazandım. Kupada bazen zor maçlar geldi önüme bu yüzden o maçlara performans depolamak için orlando38 vs. gibi maçlara rahat ol da çıkmak zorunda kaldım. Birkaç maçı kaybettim.

Sorun değil karşılığını bir nebze de olsa aldım. Sonuçta play-off lara kalıyorum ve amacım çıkmmaktı. Yani ne olursa olsun güçlü rakiplerle karşılaşacaktım. Bu yüzden sıralama pek de önemli değil benim için.( En azından bu sezonluk)

Kendimle aynı statüde olan bir takımla kupada karşılaşacağım. Takım yorgun, rakip takım da öyle. Güzel bir maç olacak herhalde. Çekişiriz bol bol.

Düşük fiyata aldığım yeni oyuncular gerçekten iyi iş yapıyor. Beklediğimden iyiler.

This Post:
00
173360.4 in reply to 173360.3
Date: 02/27/2011 03:45:38
Overall Posts Rated:
00
Bu arada belirtmek isterim. Herhangi bir art niyetim yok. Yeni gördüm de.

All Star'da üçlükçülerin ikisi benim takımdan.

Doğu karması da komple benim sayılabilir :)

İlk beşte 4 oyuncum var ve bir oyuncum da yedek.

Bu oyuncularda rekor oylarla seçilmiş kişiler.

Mesela Guard ım Baturapl Müntekim 43k gibi oy aldı.

From: fiko38
This Post:
00
173360.5 in reply to 173360.4
Date: 02/27/2011 13:48:15
Overall Posts Rated:
33
Selam beyLer
Hazırlık macında (şansızlık)iki tane as oyuncumu sakat verdim ve evimdeki macı rahat kaybettim.Takımım beklentilerimden daha cok işler yaptı.Takımıma iyi ve genç oyuncular katmaya calışıyorum.Kupada ne yazakki Türkiye de 7.sıradaki bi takıma elendim.

All Star'da 4 tane oyuncum var 2 si yedek 2 si ilk beşte.Yeni aldıgım Pivotum 5-6 mac yaptı ve mac basına 16-17 ribaund cekiyor.Pivotumun Ligde ribaund kralı olcagını düşünüyorum.bir oyuncu daha vardı 17 ribaund mac başına ort. vardı onla çekişirler.
Sayı krallıgında beklemedigim üzere 3 oyuncum var.Asiste pek iyi degiliz...BuzzerBeater e yeni başladım sayılır ve oyunu gittikçe begeniyorum.All Star a Smac yarışmasınıda katarlarsa tam olcak..:)

Özet olarak böyLe..

Şampiyonluk Yolunda her Takıma BaşarıLar...

From: Rino
This Post:
00
173360.6 in reply to 173360.5
Date: 03/26/2011 14:47:14
Overall Posts Rated:
178178
selamlar
oyuna yeni başladım, şansıma lider bi takım denk geldi. ilk maçımın sonucunu az önce öğrendim sonuncu takımı zar zor yenmişim :) daha acemi olduğum için normal karşılıyorum. ama takım 1. olacak kadar kaliteli bi takım değil gibi gözüktü bana DMI lar falan fazla yüksek değil :) oyunu öğrenme aşamasındayım henüz takımı falan tanımıyorum hiç ama SG ve PF pozisyonlarım baya sağlam gözüküyor şimdilik. kupadan da elenmişim malesef :) ileride daha ayrıntılı bir şeyler yazarım, iyi eğlenceler herkese

This Post:
00
173360.7 in reply to 173360.6
Date: 04/06/2011 03:31:59
Overall Posts Rated:
3636
Öncellikle ayyildiz hocamı tebrik ederim. Dorusunu sölemek gerekirse süper şeytanlarla oynadığımız son lig maçını kaybetmemiz playy-off larda bizim elenmemizin en büyük etkeni oldu diye düşünüyorum. Bu sezonun en iyi gelişmesi olarak antremanlarım diyebilirim oyuncular çok güzel antreman aldı. Genç bir takımımız var bunu iyi kullanmak istiyoruz ancak içerden savunmada sorun var bunuda giderebilirsek III. ligin kapısı gözükecektir diye düşünüyorum. Doğu FinaLinide büyük bir merakla bekliyorum iyi oLan kazansın. :)

This Post:
00
173360.8 in reply to 173360.7
Date: 04/07/2011 15:52:23
Overall Posts Rated:
00
Saol hocam. İyi maçtı. Sezon başından beri zaten senle iyi maçlar oynadık. Süper Şeytanlarla da öyle. Başabaştı bu maçlar. İnşallah bu sene çıkarsam seneye sizi de beklerim.

Süper Şeytanlar'a da başarılar.

From: fiko38
This Post:
00
173360.9 in reply to 173360.8
Date: 04/09/2011 13:14:12
Overall Posts Rated:
33
Ligde Batı FinaLini kazanarak Finallere yükseldim.Ama ne yazikki finallerden ümitli degilim.Rakibimiz güçlü ve Şampiyon olacaklarına inanıyorum.Bu sezon benim tamamladıgım ilk sezon olacak.İlk sezonunda finallere cıkmak iyi bişi olsa gerek.Finalde süpriz yapmak istiyoruz ama hayırlısı diyelim..

This Post:
00
173360.10 in reply to 173360.9
Date: 04/10/2011 04:00:22
Overall Posts Rated:
00
Hocam tebrik ederim seni. Maç 111-111 berabere bitti. Ama uzatmalarda sen aldın. Süper Şeytanlar'ı tebrik ederim. Bir diğer seneye artık.

This Post:
00
173360.11 in reply to 173360.10
Date: 04/11/2011 15:31:08
Overall Posts Rated:
3636
Favorim Süper Şeytanlar ve şampiyonluğuda hakettiler diyebilirim. Seneye daha çekişmeli bir lig izleme dileğiyle :)