BuzzerBeater Forums

Türkiye - TBL > {12. Sezon} - Playoff ve KKM

{12. Sezon} - Playoff ve KKM

Set priority
Show messages by
This Post:
00
146825.10 in reply to 146825.9
Date: 06/19/2010 20:03:12
Overall Posts Rated:
1010
10 11 dış defans ın yettiği hatta ve hatta fazla bile geldiği... içeriden oynayarak ve ''1 3 1'' veya ''3-2'' çıkarak çoğu maçın kazanıldığı (tabi pota altı oyuncuları belli bir seviyede olmak koşuluyla) eski motor yerine bu motor çok çok daha iyi ''bence''...

eski motorda b3 finali yaptınız... o zaman motor güzel... herhangi bi kusuru yok!
ancak şimdi bol kusurlu.. 2 tane özelliği belli seviyeye getir diğer 2-3 özelliğe aban... e hocam o zaman sizede sorarlar... sizin eski motorda kadroyu kurarken yaptığınızda hemen hemen aynı şey değil miydi?

çünkü benim mantığım bu motoru bir türlü kabullenemedi..

2-3 seviye dış şut ve menzilli adamlarla şampiyonlar kupasında final yapabilmek çok mu mantıklı?

yeni motoru bende çok fazla sevmesemde eski motora göre daha iyidir..
motora bu derece eleştiri gelmesini garipsiyorum.. o yüzden umarım fazla agresif bir mesaj olmamıştır..

Last edited by TeXaSStorM at 06/19/2010 20:04:10

This Post:
00
146825.11 in reply to 146825.10
Date: 06/20/2010 04:53:13
Overall Posts Rated:
118118
+1.000.000

bi de o motorda 6-7 dış defanslı adamlar milli guardlarımızı durduruyordu.:)

This Post:
00
146825.13 in reply to 146825.12
Date: 06/20/2010 06:39:15
Overall Posts Rated:
226226
iyi de 6-7 paslı iki gardın yönettiği bir takımda top her hücumda pivot ve uzun forvetin eline değiyorsa ne farkı kaldı eski motordan..?

sadece şuraya yorum yapacağım bana çokda mantıksız gelmiyor defansın ne ölçüde bilmiyorum ama ne kadar defin kuvvetli olursa olsun içeriye bir şekilde pas iner ne bileyim benim izlediğim maçlardan bana öle geliyor. o yüzden bana hep pasın inmesini engellemek yerine içeriyi savunmak daha mantıklı gelmiştir.

This Post:
00
146825.15 in reply to 146825.14
Date: 06/20/2010 09:18:18
Overall Posts Rated:
226226
benim mantıpa göre sen dışarıyı savunduğun zaman içerideki adam kendine boş alan yaratıyor ( ki bu sende söylemişsin zaten ) ve verilecek pas daha kolaylaşıyor

ha motorun TUTARSILIĞINA karşı çıkmıyorum aynı şeyler diğer maçda farklı şekilde tavır aldığı konusunda hemfikirim bir maçta işe yaryan takitk aynı şekilde yaramıyor ama buda farketmediğimiz şeyler olabilir tecrübe , kondisyon belkide rasgele faktörü bazı maçlarda abartı oluyor.

şu motor hakkında sölediğim maçların sonuçlarını garipsemiyor beklenen sonuçlar çıkıyor en azından benim beklediğim ama maçı izleyince bana çok mantıksız geliyor

menzile kesinlikle katılıyorum ama ikinciden daha yüzdeli üçlük atmıyor ikinciden daha yüzdeli atıyor sadece üçlük konusunda gene menzil önemli oluyor ama yüzdeli atmaya bakarsak ve tercihimi sorarsan kesinlikle 20 şut 10 menzili tercih ederim

içerisi iyi olan gardların önemi yok demişsin buna katılmıyor içerisi iyi olan gardlar kesinlikle sade dışarısı olan gardlardan daha üstün, top sürmesi olmadan içeriye girmesi bana şahsen daha mantıksız geliyor isterse içeriden şutu 20 olsun top içeri süremedikten sonra içeride pas almadığı sürece içeriden şutunun olması zaten mantıksız bence

içerisi iyi olan gardlara sahip olan takımlara bakarsak ( bir maçlık değil genele) zaten üst sıradalar içerisi iyi olan gardlar bende, bagkur, hucjab, uludağ da var ve sonuçlar ortada uludağın neden bu sıralarda olduguna gelince kendisine sormak lazm motordan değil kendi isteidğinden dolayı

keza dışarısı iyi olan uzunlarda gözle görülür fark var ben, hucjab , bağkur un böle uzunlara sahip oldugunu biliyorum, herkes bağkurun neden bu kadar iyi gittiğini soruyor sebeide bu açık şekilde sebebin bu oldugunu düşünüyorum

ama şunu idda etmiyor dışarısı 20 olan bir gardla içerisi ve dışarısı 10 olan bir gardı karşılaştırırsak tercihim ilki olur sonuçta gard bu tabiki 20 olan iyi olacak

dediğim gibi motorun tutarsızlığı konusunda hemfikirim ama sonuçlar bana mantıksız gelmiyor

edit: tutarsızlık daha doğru bir kelime oldu

Last edited by aquila at 06/20/2010 09:27:30

This Post:
00
146825.17 in reply to 146825.16
Date: 06/20/2010 13:06:06
Overall Posts Rated:
3434
- 2.000.000

This Post:
00
146825.18 in reply to 146825.17
Date: 06/20/2010 13:40:54
Overall Posts Rated:
4343
Ben bu oyuna başladığımdan beri top sürme ve top tutmanın hala tam olarak artısını göremiyorum. Bunların yanına pas ve menzilide yarım olarak ekleyebiliriz. Pas ve menzilin öneminin artması gerekiyo ama hala bi çalışma yok. Kondisyon ve tecrübe de gayet anlamsız işe yaramıyo. Serbest atış desen keza yine aynı üçlük yüzdesi serbest atıştan daha iyi olan oyuncular var.

Onca şeyi eleştirmeye bence bunlardan başlamalıyız...

This Post:
00
146825.19 in reply to 146825.18
Date: 06/20/2010 14:58:28
Overall Posts Rated:
226226
Top sürmenin işe yarmadığını düşünmüyorum çünkü şutörlerim diğer takımlar kadar iyi olmasada top sürme sayesinde boş alan bulup daha yüzdeli oynuyorlar

Top tutmada işe yarıyor çünkü karşı rakip tam saha pres oynadığında önemi çok belli oynuyor, cihanı kaç sezon oyuncuların top tutması yok diye tam saha presle top kaybı sayesinde oyunu aldım

Pas çok fazla pası olan oyuncularım olmadı (verimliden fazla) ama pivottaki pas çok işime yaradığı oldu , pası iyi olan halil sener asist kralı yeterince verilmediğinden kaynaklandığını düşünüyorum

menzil çok fazla yüksek oyuncum yok ama menzili yüksek olan takımların üçlük yüzdesi benimkinden bir hayli fazla

tecrübe eski motorda doğuşun o kadar iyi oynaması diğerlerine göre tecrübesinin fazla olmasından dolayıydı bence halil sener çok daha iyi olmasına rağmen baş edebildiğine göre bence etkiliyordur yeni motorda böyle bir fark yakalamadığım için yorum yapamam

kondisyon konusunda katılıyorum ne artısını ne eksisi gördüm ona mutlu daha iyi cevap verir çünkü bildiğim kadarıyla xavier diğer uzunlardan farkı serbest atış ve kondisyondu .

Last edited by aquila at 06/20/2010 14:59:49

Advertisement