BuzzerBeater Forums

Türkiye - TBL > {12. Sezon} - Playoff ve KKM

{12. Sezon} - Playoff ve KKM

Set priority
Show messages by
This Post:
00
146825.21 in reply to 146825.18
Date: 06/20/2010 18:16:04
Overall Posts Rated:
4141
Ben bu oyuna başladığımdan beri top sürme ve top tutmanın hala tam olarak artısını göremiyorum.

Katılmıyorum hocam... Kendi takımımdan örnek olarak Kent Pritchard'a bakabilirsin. yüzde olarak, şut bakımından en iyi oyuncum olan Yağmur'un çok daha üstünde.. Bu sezon 0.478 ile oynadı... Kent'in top sürme ve tutmasının, bunda en büyük etki olduğunu düşünüyorum. zaten Kent'e 7,4 milyon vermemin sebebi de top tutma ve top sürmeydi ve buna hiç pişman da olmadım. Daha net istatistikler için Kent'i yetiştiren takıma da baktım: "Wangsters (23378)"
8. sezona kadar Kent'i yetiştirmiş. 3. sezondan 8. sezona kadar olan, yani Kent'i kadrosunda bulundurduğu zamanki atış yüzdelerini incele. 6. sezonda 0.490 gibi aşırı bir yüzdeye bile ulaşmış takım ortalaması olarak ve takım içeriden değil dışarıdan hücum eden bir takım. . .
Benim düşünceme göre; eski motorda da, şu anki motorda da, tahmin edildiğinden çok daha büyük bir etkiye sahip top sürme ve top tutma ve bu bana göre gayet de mantıklı. Sonuçta topu iyi kullanamayan bir takımdan, fazla verimli bir oyun beklemek; pek doğru gibi gelmedi bana..

This Post:
00
146825.22 in reply to 146825.21
Date: 06/20/2010 18:41:47
Dingo BC
II.4
Overall Posts Rated:
359359
öyle diyosun hocam da benim de elimde tam tersi bir örnek var. bi önceki dış oyuncum vicente hernandez alba şuanki dıncaya göre daha kötü yüzdeyle oynamış olan bir oyuncu. top kaybı ve top çalmada da aynılar. hiçbir farkları yok. ama özelliklere geldiğimizde albanın olaganüstüydü galiba top sürme ve top tutma. ama dıncanın verimli:)) adam hepsinden daha iyi performan gösteriyor. sonra cok kötü bir oyuncum vardı. anecleto montenegro diye. yeni sattım 1.800e. bu adam da gayet yüzdeli atıyordu. kendisinden kat kat üstün olan gerrardo souzaya göre daha iyi performans gösteriyordu. yani siz haal oyuncualrı bireysel bir şekilde incelemeye devam ediyorsunuz ama oyunda böyle bir durum yok. varsa da tamamen rastgele performans gösteriyorlar heralde. ben niye daha fazla veriyim ki benim yıldız oyuncumdan cok daha kötü olan bir oyuncu gelsin aynı performansı göstersin:S

eğer oyuncualr bireysel olarak birşeyler yapıyor olsaydı son maçta sweppesin kaybetme ihtimali yoktu. 5k maaş alan bir dış oyuncuyla içeri baktıgınızda nasıl o maçı kazanabilirsiniz. allah aşkına açıklayın bana. ya da dışardan şutu abartı olup diğer özellikleri cok da iyi olmayan bir oyuncu içerden hucumu nasıl besleyebilir. cok cok saçma olaylar. oyun maç sonucunu butun yeteneklerin toplamına göre yazıyor. dışardan atış diyince şg, ok ayrı ayr değerlendirilmiyor. buna kesinlikle eminim.

From: aquila

This Post:
00
146825.23 in reply to 146825.22
Date: 06/20/2010 20:02:14
Overall Posts Rated:
226226
madem o kadar çözdün niye ikinci ligdesin :)) ( şaka :) )

yanılmıyorsam cihan2dan aldın dincayı ? bazı maçlarda sıfır çektiğinide bilirim ve ts-tt dışında çoğu özelliği benim rubertodan iyi ama ruberto kadar performans gösterdiği hatırlmaıyorum geçen sene

ama ben senin kadar emin değilim senin dediğin gibide olabilir , rasgele faktörü de düşündüğümüzden çok olabilir , toplam değerlerde olabilir ama zannetmiyorum schweppes in bütün yetenkelerin toplamı yesilyurtkinden az olsun ??

içeriden şutu berbat olup da içerden hucümü desteklemesini mantıklı gelmiyor ama ts olmayan bir içeriden şutu ne kadar yüksek olursa olsun içeriye top sürüp sayı bulmasıda mantıklı gelmiyor hatta içeri top sürüp sayı buluyorsa top sürmesi daha mantıklı geliyor bunun neresi mantıksız geldi anlamadım.

zaten bir oyuncuyla örnek vermiyoruz kısaları böyle olan oyuncular ve dışarısı iyi olan uzunları olan takımlar daha iyi sonuç veriyor dedim

From: akyurtlu

This Post:
00
146825.24 in reply to 146825.23
Date: 06/21/2010 02:35:33
Dingo BC
II.4
Overall Posts Rated:
359359
hocam içeriden şut atmayı oyuncuların bireysel yetenekleri belirlemiyor kesinlikle. ya benim dış oyuncularımın hepsi berbatı geçmez. hatta 2 taensi falan korkunç. ama gayette atıyorlar zorlanmadan. top sürmesi olan da girip atıyor içeriden olmayan oyuncum da atıyor valla:))

aslında hucjiab hocamın dediği gibi hala top sürme ve top tutma bi önem teşkil etmiyor cok fazla. bunun önemi artırılmalı gerçekten.

ayrıca neden 2. ligde olduguma gelirsek hepsi beton ve yigidonun sucu:)) 6. olmak isterken onların yüzünden 7. oldum. ve ben şimdiye kadar hep 5 adama antreman verdim. neredeyse hiçbir zaman bundan vazgeçmedim. klubun başarısı 2. plandaydı her zaman. ama zamanı gelicek:)) bekleyin...

valla bilmiyorum hocam. sonuçta burda rakiplerim daha kötü belki dinca o nedenle daha iyi performans gösteriyor. ama ondan daha yetenekli olan bi dğer oyuncum ondan daha kötü performans göstermiş. burası da ilginç işte:))

This Post:
00
146825.25 in reply to 146825.24
Date: 06/21/2010 04:38:38
Overall Posts Rated:
4343
Bir iki oyuncuyu karşılıklı kıyaslamakla bu işin içinden çıkamayız. Bendeki nagyi biliyosunuzdur ne top sürmesi çok iyiydi ne top tutması ama benim takımın sürekli en yüzdeli oynayan oyuncusuydu.
Ben genel anlamda böle bi tezi savunuyorum ki bence saydığım özelliklerin etkileri arttırılmalı. Bunlar arttırılmalı ki 3 özelliğe bağlı oyuncular yetiştirilmesin. (dış oyuncular içinde böle)

This Post:
00
146825.26 in reply to 146825.22
Date: 06/21/2010 05:25:51
Overall Posts Rated:
4141
ben 1-2 oyuncu kıyaslamasıyla yapmadım zaten bu dediklerimi. Kent'in takımını bu yüzden örnek göstedim. Takımca tt ve ts'ye çok önem verdiği verilen bir takım ve atış yüzdesi ortada diye yani... Ayrıca transfer listesinden de araştırmıştım. Bakabilirsiniz siz de. yüksek tt ve ts olup da kötü yüzdeli olan oyuncu da var tabii ki ama daha az sayıda. benim araştırdığım kadarıyla, tt ve ts yüksek olanların çoğunun isabetleri de yüksek. bireysel örnekler tabii ki vereceğim daha iyi gözlemlediğim oyunculardan(kendi oyuncuları gibi) ancak dediğim gibi, asıl anlatmak istediğim genel anlamda. sadece kendi oyuncularımı incelemedim yani. bu genel anlamın dışında oluşan durumların ise(Dinca ya da Nagy gibi. ki zaten Yağmur da bu sezon kötü de olsa normalde iyi bir yüzde yakalar..) nedeni gizli özellikler diye düşünüyorum. Hatta ben de buna eminim... Bundan dolayı kimi tt ve ts'li oyuncular kötü atıyor; kimi tt ve ts'siz oyuncular da iyi atıyor.. Ancak bunların dışındaki genel durumda, tt ve ts'nin önemi oldukça etkili diye düşünüyorum..

This Post:
00
146825.28 in reply to 146825.24
Date: 06/21/2010 05:39:40
yigidospor
TBL
Overall Posts Rated:
225225
benle ne alakası var hep hujicabın suçu gtti betona yenildi sıralama birden alt üst oldu

This Post:
00
146825.29 in reply to 146825.28
Date: 06/21/2010 07:50:31
Overall Posts Rated:
00
Maç Sonucu
Final 1 2 3 4 Toplam
Polifonik Osuruk 15 29 21 33 98
Utah JAzzzzz 22 23 26 39 110

--------------------------------------------------------------------------------
Polifonik Osuruk Takım Notları Utah JAzzzzz

Koş ve Vur Hücum Stratejisi: İçeri Bak
2-3 Alan Savunma Stratejisi: 3-2 Alan

üstün (düşük) Dışarıdan Sayı zayıf (düşük)
işe yaramaz (yüksek) İçeriden Sayı: güçlü (düşük)
zayıf (düşük) Dış Defans: güçlü (düşük)
vasat (yüksek) İç Defans: vasat (orta)
vasat (düşük) Ribaunt Alma: iyi (yüksek)
zayıf (düşük) Hücum Akıcılığı: zayıf (düşük)

walla arkadaşlar bende anlamıorum..defansların ikisde ii olmadığı taktikde bu motorda oynanılmıor anlaşılan.dıştan savununca içten sayı yiorsunuz..içten savunduğunuzda dıştan sayı yiorsunuz..en iyi taktik savunmanızda deflerin eşit seviyede olması bu yüzde mugi hocamın takımı ii işlior hucüm önemli deil açıkcası bu motorda savunma önemli olan..benim yorumlarımda bunlardır..rakibin defansını düşük olduğu yerde dier yan özelliklerin faydasını görüosunuz..maçlarlada bunu ispatlayabilirim..isteyenlere

From: kira

To: kira
This Post:
00
146825.30 in reply to 146825.29
Date: 06/21/2010 07:56:03
Overall Posts Rated:
00
rakibin çıktığı oyun anlayısına göre 2-3 alan çıktığımda dış deflerimin rakibin dışlarına göre epey ii olduğu halde 3 lük yüzdesi neredeyse benimkinden daha ii olduğunu görüorum
(20427779)

bunu taktiğe bağlamaya çalıştım bu yüzden en kötü guardlarla 3-2 alan çıktım..ama 3-2 alan çıkmama rağmen 9-18 gibi bi üçlük buldu rakibim içeriden oynabilecek kadrosu olmasına rağmen..
(20427819)

en son kupa maçında mehmet hoca ile oynadığım maçta koş ve vur oynamama rağmen içlerimin sayı üretebildiğini fark ettim..tam tersine dışlarım hiç üçlük atamadı..
(22571979)

defansların önemi olan bi motor var açıkcası bana göre..hucum özelliklerinden daha çok iç ve dış defin birbirlerine yakınlığı etkilior sonucu

simyaspor hocamın takımıda bu yüzden epey ii performans gösterior bence..oyuncu alırken dışlarda rib özelliğine bakıor içlerde dış def ve dier dış özelliklerinede bakıor..motor takımınızı açık olan defans özelliğine göre hucüm yapmasını sağlıor gibi geldi bana koş ve vur oynamama rağmen dışlarımın içe yönelmesi yada içteki oyuncularımın fazla atış kullanması gibi bi sonuç oluor

Last edited by kira at 06/21/2010 08:14:02

From: aquila

This Post:
00
146825.31 in reply to 146825.24
Date: 06/21/2010 10:31:11
Overall Posts Rated:
226226
hocam içeriden şut atmayı oyuncuların bireysel yetenekleri belirlemiyor kesinlikle. ya benim dış oyuncularımın hepsi berbatı geçmez. hatta 2 taensi falan korkunç. ama gayette atıyorlar zorlanmadan. top sürmesi olan da girip atıyor içeriden olmayan oyuncum da atıyor valla:))

aslında hucjiab hocamın dediği gibi hala top sürme ve top tutma bi önem teşkil etmiyor cok fazla. bunun önemi artırılmalı gerçekten.

ayrıca neden 2. ligde olduguma gelirsek hepsi beton ve yigidonun sucu:)) 6. olmak isterken onların yüzünden 7. oldum. ve ben şimdiye kadar hep 5 adama antreman verdim. neredeyse hiçbir zaman bundan vazgeçmedim. klubun başarısı 2. plandaydı her zaman. ama zamanı gelicek:)) bekleyin...

valla bilmiyorum hocam. sonuçta burda rakiplerim daha kötü belki dinca o nedenle daha iyi performans gösteriyor. ama ondan daha yetenekli olan bi dğer oyuncum ondan daha kötü performans göstermiş. burası da ilginç işte:))

al-sat al-sat ne yapacaksın bu kadar parayı :))

@kira: hocamın değindiğinde de önemli karşıdaki kısaların iç defansı ne kadar iyiki turnikeyi engellesin buda mantıklı sonuçta çok düşük bir içeriden şut bile etkili olabilir,

@mutlu: hocam ben takımın hepsine pas verdiğim zaman çok yararını gördüm belirgin artış vardı tek maçlık yesilyurt maçı anlamlı saymaya biliriz sonuçta bir maçda rasgele faktörü fazla girmiş olabilir o maça zaten tutarsız motor

@kanarya: yağmur tabiki diğerinden daha az yüzdeli atacak herkes benim yaptığım gibi en iyi defansını yağmurun karşısına koyuyordur dolayasıyla yağmurun yüzdesinin düşmesi anlamlı yada diğerinden göreceli düşük olması

Advertisement