BuzzerBeater Forums

BB Ceska Rep. > BB na veřejnost

BB na veřejnost

Set priority
Show messages by
This Post:
00
104137.8 in reply to 104137.6
Date: 08/07/2009 10:01:10
Overall Posts Rated:
4444
Myslel jsem ten článek. Zkusit jestli by to nedali do aktualit nebo tak něco. A dát odkaz na forum by taky nemusel být špatný nápad.
Nevím jestli týmy z prvních lig by vyhověli...,ale v nižších soutěžích by to mohlo vyjít. Ještě pbasket.cz mě napadá (pražský basketbalový svaz)

This Post:
00
104137.9 in reply to 104137.8
Date: 08/07/2009 10:38:39
Overall Posts Rated:
4444
Ty svazy a federace jsou takový moc oficialní to asi taky nepůjde:), ale ty kluby by jít mohly.

Last edited by Ballhead at 08/07/2009 10:39:00

This Post:
00
104137.10 in reply to 104137.7
Date: 08/07/2009 12:22:41
Overall Posts Rated:
1212
reálné týmy basketu - to zní dobře, ať už jsou to jen odkazy tak i celý článek. má na to někdo schopnosti aby takový článek sepsal?


Psal jsem výš, že na celém článku pracuju; můžu ho pak dát sem na preview a zkritizování, aby se na něm shodlo více lidí. Co se týče těch klubů, můžu to také zkusit - zní to sice dobře, ale nejsem si jistý, jestli na to někdo přistoupí. Za zkoušku ale nic nedáme.

This Post:
00
104137.11 in reply to 104137.5
Date: 08/07/2009 16:18:00
Overall Posts Rated:
1212
Když jsem nad tím tak přemýšlel - jaký zájem by měly mít kluby na tom, aby někdo hrál online manažer? Myslím, že je celkem nulový. Až vyjde (pokud) ten článek, tak hodím do diskuzních fór akorát odkazy a budu doufat, že to nikdo nesmaže, protože posílat jim tam, aby o tom něco napsali je zbytečný.

This Post:
00
104137.12 in reply to 104137.11
Date: 08/07/2009 16:36:31
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11541154
Second Team:
Jirkov
No, ono je to spíš naopak, ne? My máme zájem přitáhnout na BB hráče, kteří rozšíří a hlavně oživí českou komunitu na BB. I když chápu, že když po někom chceme, aby se tam něco zveřejnilo, mělo by to jeho nějak oslovit.

This Post:
00
104137.13 in reply to 104137.12
Date: 08/07/2009 16:51:47
Overall Posts Rated:
1212
No právě - my po nich chceme něco, co oni normálně vůbec nedělají. Narušilo by to vzhled stránek, bylo by to mimo jejich téma, apod. a k tomu mi nemáme co dát jim.

This Post:
00
104137.14 in reply to 104137.13
Date: 08/07/2009 17:18:33
Overall Posts Rated:
1212
První koncept článku o BB! Veškeré podněty jsou vítány! Stejně jako korekce pravopisných chyb, atd. :-) Čím více ohlasů, tím líp, tak se nebojte. ;-)

BuzzerBeater je online basketbalový manažer, který vás dostane do světa basketbalu jako nikde jinde na celém internetu. V současné chvíli ho hraje téměř 54000 uživatelů v 92 zemích světa a obě čísla stále rostou. I česká komunita se rozrůstá a za nedlouhou dobu očekáváme zaregistrování 400. hráče.

Celá hra je postavena na podobném principu jako u nás známý fotbalový manažer http://www.hattrick.org. Tvůrci BuzzerBeateru však rozhodně pouze nezkopírovali pravidla hattricku a neupravili je do basketbalové podoby (jako tomu je u jiných online basketbalových manažerů), ale celá hra stojí na velice propracovaném a reálném herním enginu, který se neustále zlepšuje a vyvíjí. Tento herní engine je také ve spolupráci se sportovním serverem http://www.espn.com používán k tipování výsledků zápasů NBA, kde má velice dobrou úspěšnost.

BuzzerBeater je relativně stále mladá hra – za pár týdnů končí jeho celkově 9. sezóna, přičemž každá sezóna trvá 14 týdnů. V naší zemi byl spuštěn počátkem 3. sezóny a za tu dobu česká komunita vcelku vyrostla – a to jak početně, tak kvalitativně. Co do počtu hrajících manažerů se sice stále ještě nemůžeme srovnávat se zeměmi jako Španělsko, Itálie, či USA, ale i přesto se dvěma českým hráčům povedlo dosáhnout skvělého úspěchu, když se oba probojovali se svými týmy až do semifinále turnaje BuzzerBeater’s Best, kde každoročně soupeří nejlepší týmy ze všech zemí světa.

O čem tedy vlastně BB je? Po zaregistrování se na úvodní stránce
http://www.buzzerbeater.com vám bude přidělen tým v jedné z nižších lig v České republice a vaším úkolem je tým vést, to znamená nastavovat sestavu na zápasy, trénovat mladé hráče, starat se o ekonomiku klubu a spoustu dalších věcí. Každá liga je rozdělena na dvě konference po 8 týmech. Pokud vše půjde, jak má, již brzy zjistíte, že se váš tým zlepšuje, vaši hráči vyvíjejí a vaši soupeři jsou oproti vám stále horší a horší. Pokud budete ve své lize nejlepší, můžete postoupit do vyšší divize, kde budete opět soupeřit s dalšími 15 týmy, kteří však samozřejmě budou lepší než ti předchozí. A možná se jednoho dne dostanete až do První ligy, kde na vás budou čekat vůbec ti nejlepší manažeři se svými týmy.

BB však nabízí i mezinárodní možnosti soupeření. Každá země na BB má svůj seniorský a juniorský (do 21 let) národní tým, který se každoročně střetává s reprezentacemi z ostatních zemí a soutěží o to, kdo bude nejlepší. Mít ve svém týmu reprezentanta je samozřejmě pro každého manažera obrovská pocta, a proto je důležité mladé a nadějné hráče dobře trénovat, aby z nich mohly vyrůst další hvězdy světa BuzzerBeateru.

BuzzerBeater je na rozdíl od některých internetových her zcela zdarma. Pokud však přispějete tvůrcům hry alespoň 11,99 dolarů, dostanete tzv. Supporter balíček, který sice nijak neovlivní výkony vašeho týmu, ale zpříjemní a zlepší zážitek z hraní hry. Mezi současné výhody tohoto balíčku patří např. možnost vytvořit a hrát soukromou ligu se svými přáteli a jinými pozvanými hráči, možnost přidávat hráče to týmové síně slávy, možnost přidělit čísla dresů svým hráčům, nebo zaznamenávání rekordů každého z vašich hráčů a mnohé a mnohé další.

Pro seznámení s designem stránek doporučuji projet si Tour po stránkách: http://www.buzzerbeater.com/BBWeb/sitetour.aspx.

Na závěr je tu krátký rozhovor s průkopníkem BB u nás, naším bývalým manažerem národního týmu a prvním GameMasterem pro českou republiku – GM-Wixixem.

Last edited by PunkFloid at 08/07/2009 17:32:42

This Post:
00
104137.15 in reply to 104137.14
Date: 08/07/2009 17:18:56
Overall Posts Rated:
1212
Kdy jsi začal hrát BB?

Ke konci 3. sezóny, což byla první sezóna, kdy byla do BB zapojena i Česká Republika.

Jaký je tvůj největší úspěch na BB celkově?

2x Finále Českého poháru, 2 odchovanci v seniorské reprezentaci, 5 krásných sezón jako trenér reprezentace, kterou jsem pozvedl z nuly na přibližně 30. místo ve světě. No a potom i to, že jsem začínal ve třetí lize a dokázal dojít až do první, kde se zatím (klepu na dřevo) držím. Funkce LA (Language administrator), MOD (forum Moderator) a GM (Game master) za moc velký úspěch nepovažuji, to je spíše služba.

Kolik času denně trávíš na BB?

Denně se to dá špatně udat, ale průběžně celý den po takových 30 minutách, takže když to shrnu tak třeba 10-15 hodin týdně. To bylo ale vždy způsobeno tím, že jsem byl trenérem reprezentace a nyní tím, že mám na sobě GM funkci, kdy musím kontrolovat průběžně. Normálnímu smrtelníkovi ale podle mě stačí třeba 10-15 minut dvakrát za týden, když už se naučí jak to tady chodí + nějaký ten čas navíc, když je něco extra jako například draft nebo nákup pro tým důležitého hráče. Je na každém kolik tomu bude věnovat, z vlastní zkušenosti vím, že můžu být týden pryč a nic šíleného se nestane.

Myslíš si, že se BB bude ještě hodně vyvíjet, nebo je už ve své finální fázi vývoje?

Myslím, že má ještě mnoho prostoru k vývoji, zvlášť pokud tvůrci dostanou více prostředků od Supporterů. Celkově si myslím, že systém hry byl promyšlen dobře, takže se za rok nezhroutí a může jí čekat stejně dlouhý život jako je to třeba u fotbalového Hattricku. Jinak samozřejmě podněty manažerů určitě mohou pomoci nasměrovat vývojáře BuzzerBeateru k vedení vývoje hry příznivým směrem.

Myslíš, že Česká republika bude moci za několik sezón konkurovat dosvadním BB velmocím?

Rozhodně by k tomu potřebovala více manažerů a jejich větší organizovanost a zájem podílet se na chodu reprezentace. Při dnešním stavu může s velkým štěstím postoupit na Mistrovství světa, ale zatím se to nestalo. Čím víc lidí se zapojí třeba do trénování hráčů, tím větší máme do budoucna šanci na lepší umístění.

Čeho bys chtěl ještě na BB dosáhnout?

Vyhrát První ligu, i když konkurence je už velká. Podle nových žebříčků mám 5. nejlepší tým v zemi, ale je to i o štěstí, což dokazuje tato smolná sezóna. Vyhrát BuzzerBeater’s Best (turnaj nejlepších týmů světa) je asi nad moje síly, to bych už to nemohl hrát rekreačně. (smích)

Hraješ i hattrick? Pokud bys měl obě hry srovnat, v čem je největší výhoda BB oproti HT?

Hraji obojí, ale Hattrick neporovnatelně delší dobu - dohrávám 15. sezónu. Největší výhoda je podle mě v mládí hry; každý kdo se teď přihlásí má ještě reálnou šanci hrát za dvě sezóny druhou ligu a později možná i první. A dále systém vlastností hráčů je mnohem více propracovaný než v hattricku. Celkově se to ale špatně porovnává, ty hry jsou v úplně jiném stádiu vývoje a především jde o úplně jiné sporty. Obě hry mě chytly už od samého začátku.

Díky za rozhovor.

Vůbec nemáš zač.

Last edited by Wixix at 08/08/2009 08:43:18

This Post:
00
104137.16 in reply to 104137.15
Date: 08/08/2009 06:59:32
BC Hostivař
II.2
Overall Posts Rated:
11541154
Second Team:
Jirkov
Překlep: dosvadním.

Pak bych se obecně zamyslel nad tím, jestli všem pasážím bude rozumět aktivní hráč basketbalu, který nikdy žádný manažer nehrál. Např. v rozhovoru s Wixem jsou použity zkratky LA, MOD, GM.
A ještě nevím, jestli některé lidi neodradí těch 10-15 hodin týdně. Ne každý si to dokáže spojit s tím, že to souvisí s těma funkcema a dříve tím, že byl NT trenérem. Spíš bych tam dal nějakou otázku ve smyslu, kolik si myslí, že je minimální potřebný čas na to, aby se dal tým dobře vést a viditelně kráčet kvalitou vpřed.

From: Wixix

This Post:
00
104137.17 in reply to 104137.16
Date: 08/08/2009 08:27:33
Overall Posts Rated:
3636
Nějak mi nedošlo že to bude použito takhle veřejně, tak já to malinko poupravim :)


edit: upraveno :)

Last edited by Wixix at 08/08/2009 08:43:49

This Post:
00
104137.18 in reply to 104137.14
Date: 08/08/2009 16:17:06
Overall Posts Rated:
3636
Jen dva otravny dotazy:

Nespolupracuje nahodou web spis s Hoopsworldem? ikdyz ti previti z ESPN ted vsechny smysluplny clanky presunuly pod Insidera tak je to mozny.

A za druhy ten odstavecek "O čem tedy vlastně BB..." mas tam strasne mockrat slovo "TYM" tak tam zkuso bcas hodit nejaky synonymum :).

jinac dobry.


PS: podle ceho poznate ssilu tymu - kde je na to nejaka stranka?

Advertisement