BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Mistrzostwa Europy sezon 22

[U21] Mistrzostwa Europy sezon 22

Set priority
Show messages by
From: Joa
This Post:
11
232750.1
Date: 12/09/2012 18:48:34
Overall Posts Rated:
382382
Witam. Już dzisiaj Nasze Orzełki rozpoczynają batalię o tytuł najlepszej drużyny na Starym Kontynencie. Ostatnim razem niewiele zabrakło, aby obronić tytuł. Ten sezon będzie znacznie trudniejszy. Gramy we Włoszech, co stawia tą reprezentację praktycznie z marszu w gronie faworytów do medalu. Za kilkanaście godzin dowiemy się, jakimi składami wybiegną reprezentacje na pierwsze mecze, i będzie można więcej powiedzieć o sile poszczególnych teamów. Ciekaw jestem Serbów - czy po raz kolejny wystawią reprezentację zdolną do zdobycia złota? Oby nie.

Trafilismy do grupy C, w której Naszymi przeciwnikami będą:
Grecja
Albania
Czarnogóra
Austria
Bośnia i Hercegowina
Izrael
Litwa


Jak oceniam szansę Orzełków? Zawsze jestem optymistą :) grupa trafiła Nam się średnia - na pewno Litwini i Izraelczycy nie odpuszczą i będą z Nami walczyć do ostatniego gwizdka, do ostatniego spotkania.. Zresztą Litwini 2 sezony temu jako jedyni pokonali Serbów oraz wyeliminowali Włochów! Izrael natomiast na ostatnich ME był praktycznie pewny awansu do drugiej rundy, jednak nadział się na CT Portugalczyków i niespodzianka stała się faktem. Dlatego też nie można lekceważyć szczególnie tych dwóch drużyn.
Co mnie cieszy - mamy 5 graczy na równi lub powyżej SS10 = 90. Najwyższym SS jest 96, lecz niestety mam kłopot z jego właścicielem - sprawa dotyczy oczywiście treningu.. może uda sie coś ugrać.
Dobra wiadomość też jest taka, że Nasz najlepszy C, Rudas jest na TLu (24302479) - bardzo bym prosił, aby ktoś się Nim zaopiekował. Myślę, że jest jeszcze w stanie pare razy skoczyc. Na pewno jest ktoś, kto potrzebuje Centra ;)
Znaczna część zawodników musi jeszcze ostro trenować, aby dać Kadrze 100% wartości :) zobaczymy, co pokaże pierwszy mecz.

Zaczynamy te Mistrzostwa spotkaniem z Grecją.

Grecja – kraj położony na południu Półwyspu Bałkańskiego i na tych kawałkach, które się od niego oderwały. Kraj, bez którego duchowo bylibyśmy nadal na poziomie ludów z lasu. Według Bushmena Królem Grecji jest Gracjan Roztocki.

Położenie

Na północy graniczy zasadniczo z Albanią (i tak nas na to nie nabiorą, przecież wszyscy doskonale wiedzą, że Albania nie istnieje), Republiką Macedonii, Bułgarią oraz swym wypróbowanym przyjacielem, a w NATO bliskim sojusznikiem – Turcją. Gdyby nie ta Republika Macedonii, to byłoby całkiem spoko. Turcja pozwala na swobodny przepływ do Grecji setek tysięcy emigrantów, ale w jedną stronę. Zmierzają oni do Niemiec, płacą Turkom za przewóz i myślą, że oto znaleźli się już w Unii i strefie Schengen. Jednak, że kiepsko znali geografię, utkną w Grecji. Dookoła Grecji jest całkiem sporo Morza Śródziemnego, które nie wiedzieć czemu, po obu stronach kraju nazywa się zupełnie inaczej – Morze Egejskie na wschodzie i Morze Jońskie na zachodzie.

Last edited by Joa at 12/09/2012 19:12:08

From: Joa

To: Joa
This Post:
00
232750.2 in reply to 232750.1
Date: 12/09/2012 18:49:02
Overall Posts Rated:
382382

Turystyka

Grecja to kraj opierający się na turystach z Niemiec, Polski i Rosji. W Normalnym Kraju, żeby miasto stało się miastem, musi posiadać ratusz, kościół, supermarket i budkę z kebabem. W Grecji, żeby miasto dostało tytuł miasta musi mieć co najmniej 4 hotele, 15 tawern i więcej niż 80 kafenijo Mnogie narody zmierzają do Hellady. Aczkolwiek w różnych celach, a także można ich łatwo rozróżnić:

Amerykanie – to tu jest Grecja? Jest McDonald's! Jednak jest tu jakaś cywilizacja! Dzieci, nie patrzymy na te stare kamienie, tylko idziemy na burgera.
Niemcy – tak, tutaj dziadek był. Tutaj okupował. Tutaj zarekwirował osiołka. Tutaj udławił się oliwką, bo myślał, że to śliwka. A teraz zwiedzamy ich kraj i pozwalamy żyć ich hotelarzom. Buahaha, das ist wunderbar.
Brytyjczycy – musiałem mieć na sobie w samolocie 15 koszulek, bo w Ryanairze można mieć tylko 5 kg bagażu. Zabytki w Grecji? Są tu jakieś zabytki? Nie panie redaktorze, my tu przyjechaliśmy tańczyć przy brytyjskim łomocie, oglądać brytyjski futbol, pić brytyjskie piwo i wyrywać brytyjskie lachony. God save the Queen i greckie wyspy!
Rosjanie – tutaj nasi byli już z armią 184 lata temu, 125 lat temu i 96 lat temu. Już prawie dotarł tu wasz dziadek 67 lat temu. Dlatego sfotografujcie dzieci tę plażę i zapamiętajcie. Zbudujecie tu potem bazę wojskową. A w międzyczasie nie zwracajmy uwagi na Niemców, Francuzów, Brytyjczyków, oni też byli tu już parę razy i pokąpmy się.
Polacy – kuu**wa, ten j***ny brudas kazał mi nie rzygać więcej do basenu. A to ch... (członek).
Japończycy – obwieszeni kilkudziesięcioma aparatami, nic nie mówią tylko słychać pstryk pstryk ich Olympusów i innych Sony.
Turcy – tu też jest całkiem spoko, zostajemy!

Ciekawostki:
- Nigdy na pewno nie wiesz, czy dobrze odczytałeś dane słowo w alfabecie greckim. Jakkolwiek byś go nie wymówił, możesz być pewien, że mówisz źle. Jest to ewenement, nad którym już od ponad 20 lat pracują amerykańscy naukowcy.
- Na uwagę także zasługuje fakt, że Grecy wszystko robią wolno. Nawet wolno gaszą pożary u siebie. W miejscu spalonego lasu bardzo szybko budują potem domy, legalizowane przy okazji kolejnych wyborów do parlamentu.
- Wikipedia twierdzi, że wiele znaków greckich już dawno przestało być używanych, co nie przeszkadza Grekom ich używać.
- Lesbijki pochodzą od Grecji, a konkretnie od mikro-kontynentu o nazwie Lesbos.
- Jeśli jakiś Grek będzie chciał cię czymś poczęstować to zrobi to własnoręcznie.
- Rodowity Grek nie może się mylić. Gdy Grek myli się, patrz punkt pierwszy. Ale Grek umie nie zaprzeczać...
- Grecy nie muszą się spowiadać. Gdy tylko zostają ochrzczeni dostają przepustkę do nieba.
- Światła dla pieszych istnieją tylko i wyłącznie dla turystów. Rodowity Grek przejdzie na czerwonym lub po prostu będzie szedł po jezdni, zamiast po chodniku, nawet w obecności policji.
- A jeśli ulicą, wzdłuż jezdni i sznura samochodów, zamiast po chodniku, idzie młoda Greczynka, zapewne będzie też zajęta rozmową przez telefon komórkowy i to z pomocą obu rąk.
- Prowadząca auto Greczynka, jedną rękę ma spokojną, gdyż trzyma w niej telefon komórkowy, natomiast drugą ręką zamaszyście gestykuluje, gdyż trzyma w niej tylko papierosa.

From: Joa

To: Joa
This Post:
00
232750.3 in reply to 232750.2
Date: 12/09/2012 18:49:30
Overall Posts Rated:
382382
Wesele

Zgodnie z ustawą do 1983 r. rodzina, wydając córkę za mąż, musiała wnieść posag. Suknię oraz inne stroje utkane i wyhaftowane przez matkę i kobiety z rodziny panna młoda dostawała dopiero w dniu wesela. Tydzień przed zaślubinami zaczynano odprawiać obrzędy mające zapewnić młodym pomyślność. We środę rytualnie sporządzano zaczyn - zaproszeni krewni pilnowali, by mąkę przesiali zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. W piątek panna młoda musiała napełnić sakwę - wkładała do niej wszystko, co miała, matka dokładała miedzianą patelnię, a krewni - pieniądze. W sobotę młodą parę prowadził do ślubu orszak roztańczonych i rozśpiewanych gości i muzykantów. Najważniejszą osobą był koumbaros (najczęściej ojciec chrzestny pana młodego lub inny mężczyzna cieszący się powszechnym szacunkiem). To on koronował małżonków na znak, że stają się królem i królową swojego związku. Goście obowiązkowo wykonywali też taniec w kręgu znany z filmu „Grek Zorba”. Dziś weselne tradycje odchodzą w przeszłość, a greckie panny młode, zwłaszcza z miast, niewiele różnią się od Polek, Francuzek czy Hiszpanek.

Wielkanoc

Niemal w całej Grecji obchodom Wielkanocy towarzyszą pokazy sztucznych ogni. Osobliwe obyczaje panują na wyspie Kalimnos. Zamiast fajerwerków używa się tam... dynamitu (wartego często tysiące euro), który wyspiarze odpalają przed cerkwiami albo podrzucają sąsiadom na podwórko. Zwyczaj narodził się za włoskiej okupacji na początku XX w. Podczas Wielkanocy mieszkańcy Kalimnos odpalili dynamit na jednej z gór nieopodal portu. Kiedy Włosi wszczęli śledztwo, dynamit eksplodował na wierzchołku drugiej góry. Grecy dali okupantowi do zrozumienia, że nie uważają się za pokonanych.

Grecja U21 w BB
Grecy zajmują obecnie 49 miejsce w rankingu. Nie jest to ranking do końca wiarodajny, ponieważ kadra zmienia się tu sezon w sezon. Jest to drużyna bez większych sukcesów, największym z nich to 2 x półfinał Pucharu Pocieszenia.
Graliśmy z Grecją dwukrotnie, bardzo dawno temu - w sezonie 9 mecz towarzyski zakończył się astronomicznym wynikiem na Naszą korzyść 173-166! Dwa sezony wcześniej, w jedynym meczu o punkty pokonaliśmy ich 108-74.
Dziś będziemy starać się kontynuować tą passę. Koniecznie trzeba postawić pierwszy, zwycięski krok na tych Mistrzostwach!

Mecze będą odbywały sie w poniedziałki o 18:00, serdecznie zapraszam na czata!

Last edited by Joa at 12/09/2012 19:03:13

From: Joa

To: Joa
This Post:
00
232750.5 in reply to 232750.4
Date: 12/09/2012 19:17:20
Overall Posts Rated:
382382
Na TLu kilku graczy z dużymi szansami na U21:

(24311994) czołowy guard w tym sezonie, naprawdę polecam, niech gra w PL!!!

(25342614) 20 letni guard do treningu OD i PS

(24302479) aktualnie najlepszy Nasz podkoszowy w tym sezonie, zachęcam do kupna, niech zostanie w PL! wskazany trening kondycji...

(24299312) kandydat na SFa, cena zaporowa

(25350478) j.w

From: Joa
This Post:
00
232750.6 in reply to 232750.5
Date: 12/10/2012 16:23:24
Overall Posts Rated:
382382
Jestesmy po pierwszym meczu na Mistrzostwach - pokonaliśmy pewnie Greków 92-71, choć przyznam się szczerze, miałem obawy. Już rano, kiedy chciałem powołać zawodników na mecz, wyskakiwał najbardziej znany Nam komunikat "Oops...", na szczęście dalo rade zrobić to w pracy. Miałem duży problem z wyborem, większość najlepszych zawodników bez formy, w słabej... trzeba było dać szansę paru zawodnikom z troszke dalszego planu. Jak sie okazało, odwdzięczyli sie z nawiązką :)
Przy 2-3 szalał dziś Tomasz Głodek, wspomagany przez resztę drużyny. Rudas pierwsze double - double, zobaczymy, czy będize kontynuacja ;)
Co mnie martwi? Brak OR i znowu spora ilość strat..

W tej chwili zajmujemy 3 miejsce w tabeli - jakie padały wyniki w pozostałych meczach?
Litwa pokonała pewnie Austrię, której na nic się zdało CT. Izrael pogromił Czarnogórę a Albania było tylko tłem dla Bośni. Zapowiada się ciekawa walka o dwie pierwsze lokaty :)

W pozostałych grupach bez niespodzianek póki co. Za największą można uznać porażkę Finlandii z Turcją, niemniej Finowie to chyba była druzyna jednego turnieju..
Włosi pokazali, że będą piekielne silni u siebie. Obrońcy tytułu, Serbowie, bez rewelacji, wygrali ze Szwedami dzieki ostatniej kwarcie.. jeśli tak beda grali, to mogą sie wcześnie pożegnać z turniejem, Hiszpania na pewno chce wrócić do czołówki. Groźni będą też Czesi, choć nie na tyle, co gospodarze.
W następny poniedzialek gramy z Albanią, i tu liczymy na popis Orzełków!

W tej chwili licytacje Rudasa wygrywa jakis Czech, nie można go puścić!

From: nwankwo

To: Joa
This Post:
00
232750.7 in reply to 232750.6
Date: 12/11/2012 03:39:41
Overall Posts Rated:
6565
Scout 20-letnich SFów nie loguje się od 23 listopada. Czy ktoś go w związku z tym będzie zastępował?
Mam pytanie odnośnie mojego 20-letniego SFa i nie wiem komu zadać ...

From: Joa

This Post:
00
232750.8 in reply to 232750.7
Date: 12/11/2012 05:35:50
Overall Posts Rated:
382382
Pisz do mnie, lada dzein bede kontaktowal sie zreszta ze wszystkimi 20 latkami :)

From: aMORFIczny

To: Joa
This Post:
00
232750.9 in reply to 232750.8
Date: 12/11/2012 05:46:29
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10001000
a po co? skałci nie mogą?

This Post:
00
232750.10 in reply to 232750.9
Date: 12/11/2012 07:14:24
Overall Posts Rated:
435435
Indywidualny kontakt Trenera U21 zawsze wywiera większe wrażenie niż kontakt ze scoutem.
Wyobraz sobie, ze kierownik (jeden z wielu) mówi zawsze, ze robisz dobrze a przychodzi szef i powie to samo, jak to brzmi i motywuje do dalszej ciężkiej pracy. ;)

This Post:
00
232750.11 in reply to 232750.10
Date: 12/11/2012 07:16:11
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10001000
:) no to skałci są mało potrzebni

Last edited by aMORFIczny at 12/11/2012 07:16:40